Seria Kobiety z ulicy Grodzkiej - Lucyna Olejniczak

Przejmująca saga rodzinna, która porusza różne emocje, ukazując życie kolejnych dzielnych kobiet. Sięgaj po poszczególne tomy i poznawaj kolejne bohaterki oraz ich problemy.

"Kobiety z ulicy Grodzkiej" to saga rodzinna autorstwa Lucyny Olejniczak. Na cykl ten składają się następujące tomy: "Hanka", "Wiktoria", "Matylda", "Weronika", "Emilia" oraz "Aleksandra".

Cała saga skupia się na losach rodziny Franciszka Bernata, aptekarza z Krakowa. Mowa tutaj o historiach dzieci Bernata, choć poszczególne opowieści skupiają się na silnych kobietach, które muszą się wciąż zmagać z wieloma przeciwnościami losu.

Wszystko rozpoczyna się w chwili, gdy rodzi się Wiktoria, nieślubna córka Bernata oraz młodej służącej, Hanki. Mężczyzna jest bezwzględny i nie chcąc słyszeć o żadnych potomkach z nieprawego łoża, po prostu się ich pozbywa. Zdarza się jednak, że dokładnie tego samego dnia odbywa się poród, gdzie matką jest żona aptekarza. Kobieta rodzi córkę, jednak ta natychmiast umiera. Akuszerka podmienia jednak noworodki, by uratować małą Wiktorię. Służąca umiera wkrótce po porodzie, jednak wcześniej przeklina rodzinę aptekarza, nie wiedząc, że jej córka przeżyje i tym samym również stanie się obiektem klątwy.

Lucyna Olejniczak to polska pisarka zajmująca się literaturą obyczajową. Nim zajęła się wyłącznie pisaniem, pracowała jako laborantka medyczna. Jej książki zaczęły więc powstawać wtedy, gdy przeszła na emeryturę. Zdecydowanie największą sławę przyniósł jej cykl "Kobiety z ulicy Grodzkiej".

Książki z serii Kobiety Z Ulicy Grodzkiej

Może zainteresują Cię również