Seria Kapitan Majtas

"Kapitan Majtas" to seria książek przeznaczonych dla dzieci. Poznaj przygody dwójki niesfornych chłopców i ich wymyślonego superbohatera.

Seria książek o Kapitanie Majtasie stała się już światowym bestsellerem i doczekała się nawet ekranizacji. Dwójka chłopców i ich wymyślony superbohater podbijają serca dzieci na całym świecie już od kilku lat. Pierwsza wydana w Polsce pozycja to "Kapitan Majtas" i pojawiła się już w 1997 roku. Została tak dobrze odebrana, że niedługo po niej pojawiła się kolejna część "Kapitan Majtas: Inwazja Krwiożerczych Klozetów". Do tej pory na rynku możemy znaleźć osiem części kultowej książki.

Głównymi bohaterami są George i Harold, którzy stworzyli niezwykły komiks z superbohaterem Kapitanem Majtasem w roli głównej. Wymyślali wspólne przygody, jednocześnie spędzając czas na licznych psotach i figlach. Po kolejnej akcji z ich udziałem dyrektor Krupp postanowił ukarać chłopców za ich wybryki i rozkazał dbać o jego ogródek, samochód, okna w domu i wykonywać jeszcze inne prace.

Nie spodobało się to młodym rozrabiakom, dlatego zakupili pierścień hipnozy. Od tej chwili to pan Krupp zaczął wykonywać ich szalone polecenia, łącznie z tym, aby zachowywał się jak Kapitan Majtas! Niestety, wczuł się ON w rolę tak bardzo, że nie mógł z niej wyjść, szczególnie, kiedy chłopcy zgubili niezbędną instrukcję do pierścienia i zapomnieli jak zakończyć hipnozę. Serią prób i błędów doszli do tego, że dyrektor reaguje na pstryknięcie palcami i wraca do swojej normalnej postaci. Po kolejnym pstryknięciu znów odnajduje w sobie pokłady superbohatera, co stanowi niepowtarzalną okazję do spełnienia swoich wyobrażeń! Tak oto Kapitan Majtas stał się prawdziwy, a chłopcy zyskali okazję do wielu ciekawych przygód.

Czasem bohater musi walczyć ze stworzonymi potworami, lub wstrętną i potężną superkobietą, która planuje przejąć władzę nad światem! Pokonał diabolicznego Doktora Pampersa, wykończył straszliwe, Krwiożercze Klozety, ale oczywiście to nie koniec problemów, z którymi będzie musiał się zmierzyć. Najczęściej George i Harold maczają palce w problemach, które następnie trzeba naprawiać. Powoduje to jednak, że każda książka pełna jest humoru i zabawnych akcji, które wciągną niejednego Czytelnika! Dodatkowym atutem serii są liczne ilustracje, mające niekiedy formę komiksu. Wydany został również "Oficjalny podręcznik" zawierający wszystkie istotne informacje z życia i świata Kapitana Majtasa.

Dav Pilkey jest amerykańskim autorem i ilustratorem, znanym głównie z serii książek o Kapitanie Majtasie.

Produkty z serii Kapitan Majtas