Seria Enola Holmes - Nancy Springer

“Enola Holmes” to świetna seria książek dla wszystkich, którzy pokochali słynnego detektywa Holmesa. Tym razem zobaczą go w żeńskiej odsłonie!

 

Sherlock Holmes zapisał się w historii literatury jako detektyw doskonały - sprytny, błyskotliwy i skupiony na swojej pracy. Jaka jest jego siostra? Czy z równą przebiegłością rozwiązuje zagadki kryminalne? O tym dowiemy się, sięgając po kolejne pozycje z serii “Enola Holmes”.

Enola ma 14 lat i uwielbia rozwiązywać zagadki i niewyjaśnione sprawy, podobnie jak jej starszy brat. Niestety wszystko komplikuje się w dniu, kiedy znika jej matka. Enola chce za wszelką cenę ją odnaleźć. Sherlock i Mycroft natomiast postanawiają, iż dziewczyna pozostanie na pensji z internatem. Oczywiście Enoli udaje się uciec i dostać do Londynu, gdzie zaczyna poszukiwania. Na dodatek zostaje wplątana w porwanie młodego markiza! Czy samodzielnie będzie w stanie rozwikłać tę zagadkę? A może to początek jej kariery detektywa? Seria książek “Enola Holmes” wciągnie nie tylko młodzież, ale i każdego czytelnika, który chciałby poznać kolejnego uzdolnionego detektywa z rodziny Holmesów!


O autorce

Nancy Springer jest popularną autorką książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Najbardziej znaną serią jest ta o Enoli Holmes, która powstała z inspiracji postacią Sherlocka Holmesa.