Seria Dwór cierni i róż - Sarah J. Maas

Znasz historię "Pięknej i Bestii"? Seria "Dwór cierni i róż" będzie okazją, by ją sobie przypomnieć tylko, że w zdecydowanie bardziej wyrazistej formie.

Dawno, dawno temu za lasami, za górami żyła sobie młodziutka dziewczyna, która by zapewnić pożywienie swojej rodzinie musiała zabijać. Tak właśnie, dziewiętnastoletnia Feyra została łowczynią, jednak pewnego dnia zwykłe polowanie nie kończy się tak, jak planowała. Pewne niespodziewane zdarzenie sprawia, że dziewczyna musi wybrać niewolę lub śmierć.

W pierwszym tomie "Dworu cierni i róż" poznajemy ziemie zamieszkałe przez ludzi i ziemie, należące do Prythian, czyli magicznych stworzeń. Feyra pewnego dnia postanawia zapuścić się głęboko w las w poszukiwaniu zwierzyny. Zabija wilka, wówczas nie jest jeszcze świadoma, że uśmierciłą istotę z czarodziejskiej krainy, a nie zwykłego drapieżnika. Za popełniony czyn będzie musiała ponieść karę, a to oznacza, że wraz z Tamlinem - członkiem Wysokiego Rodu, który przybył do niej, jako bestia będzie musiała udać się do Prythian i zostać tam do końca życia.

"Dwór mgieł i furii" to kontynuacja mrocznej opowieści, w której mogłoby się wydawać, że szykuje się szczęśliwe zakończenie. Feyra mimo ogromu różnic, które dzielą ją od Tamlina zgadza się zostać jego żoną, a dzielny uczynek, którego dokonała zmył z niej winę zbrodni. Mimo to dziewczyna nie jest gotowa, by zostać księżniczką, a w dodatku nie potrafi odnaleźć się w swoim nowym nieśmiertelnym wcieleniu. Sam Tamlin zdaje się skrywać przed ukochaną coraz więcej sekretów, co powoduje, że Feyra zastanawia się kogo powinna się obawiać i być może tą osobą wcale nie jest Rhysand - Książę Dworu Nocy.

"Dwór skrzydeł i zguby" to już trzecia część sagi i zapowiedź krwawej wojny między dwoma armiami. Król ma zamiar zmieść z powierzchni ziemi Prythian, którzy wcale nie chcą się poddać. Feyra ponownie będzie musiała zadać sobie pytanie, komu może zaufać i kto tak naprawdę jest jej sprzymierzeńcem? Brutalna gra, która właśnie ma się rozegrać może oznaczać koniec dla niej i jej rodziny.

Sarah J. Maas jest autorką niesamowitego bestselleru "New York Timesa", czyli "Szklanego tronu". Seria "Dwór cierni i róż" ma szansę powtórzyć ten sukces, ponieważ zyskała niesamowitą popularność wśród Czytelników na całym świecie, dzięki niezwykłemu połączeniu świata fantastyki, czarów, namiętności, romansu i brutalnej walki w tle.