Seria Das Ist Deutsch! Kompakt

"Das ist Deutsch" to znakomicie opracowany kurs języka niemieckiego przeznaczony dla uczniów 7. i 8. klasy szkoły podstawowej.

Seria "Das ist Deutsch" to bardzo popularna seria do nauki języka niemieckiego. Uprzednio uczyli się z niej uczniowie gimnazjów, dziś (po reformie edukacji) mogą z niej korzystać uczniowie klasy VII i VIII szkoły podstawowej. Nowa wersja "Das ist Deutsch" spełnia wszystkie założenia obowiązującej obecnie podstawy programowej.

Tym, co charakteryzuje ten kurs języka niemieckiego, jest intensywny trening leksykalny. Szczególną uwagę zwrócono tu na reagowanie językowe, dialogi sterowane, a także na impulsy językowe aktywizujące ucznia. Całość dopełniają interesujące projekty, które skłaniają do poszerzania słownictwa i umiejętności językowych.

Sekcja "Grammatik kompakt!" zawiera omówienie reguł gramatycznych w języku polskim. Znajdziemy tu także schematy i tabele pomocnicze. "Aktivwörterbuch)" to z kolei aktywny słownik, który znakomicie sprawdzi się podczas nauki do testów. Na końcu każdego rozdziału znajduje się sekcja powtórzeniowa "FOKUS - Wiederholung".

Uzupełnieniem treści zawartych w podręczniku jest zeszyt ćwiczeń. To pełnowartościowa publikacja zawierająca różnego rodzaju zadania utrwalające i systematyzujące wiedzę językową zdobytą podczas lekcji. Zeszyt ćwiczeń zawiera też kody QR, dzięki którym mamy dostęp do dodatkowych materiałów, kart pracy, nagrań audio i wideo.