Seria Bruderszaft ze śmiercią

Seria niepozbawiona nieprzeciętnego humoru i zaskakująca niejednym zwrotem akcji. Przekonaj się, jak filmowe mogą być napisane historie, bez namysłu rzucając się w wir wydarzeń.

"Bruderszaft ze śmiercią" to cykl zawierający historie, które mają za zadanie tworzyć "powieści-filmy". Z tego powodu autor zastosował środki mające na celu uczynić każdą z opowieści bardziej "wizualną", nawiązującą bezpośrednio właśnie do filmowej konwencji. W każdej z historii ścierają się dwa wywiady: rosyjski i niemiecki, a akcja rozgrywa się w czasie I wojny światowej.

W sumie w serii znalazły się takie opowieści, jak: "Młokos i diabeł", "Cierpienie złamanego", "Latający słoń", "Dzieci księżyca", "Dziwny człowiek", "Grzmijcie, fanfary zwycięstwa!", "Maria, Maria?", "Żadnych świętości", "Operacja Tranzyt" i "Batalion aniołów".

Autorem serii "Bruderszaft ze śmiercią" jest rosyjski pisarz gruzińskiego pochodzenia, Boris Akunin, a właściwie Grigorij Szałwowicz Czchartiszwili. Poza pisaniem powieści i opowiadań zajmuje się także eseistyką i przygotowywaniem tłumaczeń z języka japońskiego. Urodził się 20 maja 1956 roku w Zestaponi. Co ciekawe, pseudonim, którym się posługuje, jest nawiązaniem do Michaiła Bakunina (wykorzystuje akronim jego nazwiska), a także wykorzystuje termin "akunin", tłumaczony przez niego jako kogoś, kto samodzielnie tworzy własne zasady.

W 2000 roku Akunina ogłoszono Rosyjskim Pisarzem Roku. Jego powieść "Azazel" została w 2003 roku wyróżniona przez brytyjskie Stowarzyszenie Pisarzy Literatury Kryminalnej Srebrnym Sztyletem, czyli drugą nagrodą Złotego Sztyletu.

Bestsellery - książki kryminalne

Nowości - książki kryminalne