Seria Baśniobór. Nowe przygody. Smocza straż

Seria “Smocza Straż” Brandona Mulla to długo oczekiwana kontynuacja jego bestsellerowego cyklu “Baśniobór”

 

Szukasz książki pełnej fantastycznych stworzeń? Chcesz przeżyć niezapomniane przygody w towarzystwie odważnych, ciekawych bohaterów? Jeśli tak, już dziś przenieś się do pełnego jednorożców, wróżek i smoków świata Baśnioboru.

Nie było Ci dane jeszcze poznać tej krainy? Nie martw się - autor nawiązuje do poprzednich książek, ale bez znajomości ich treści nie zagubisz się w nowej fabule. Odkryj fascynujące przygody Kendry i Setha - daj się oczarować oszałamiającej krainie pełnej magii!
 
Najnowszy tom autora powieści dla nastolatków Brandona Mulla nosi tytuł “Smocza Straż”. W pierwszej części serii czytelnik razem z Sethem i jego siostrą Kendrą może zakosztować uroków krainy Baśnioboru. Niestety okazuje się, że pozorny spokój, jaki zapanował w magicznej krainie, to tylko cisza przed burzą. Zamknięty w więzieniu król smoków Celebrant nie przestaje snuć planów zawładnięcia światem - będą musieli przeszkodzić mu w tym główni bohaterowie. Porywczy i zdeterminowany Seth oraz spostrzegawcza, świetnie odnajdująca się w kryzysowych sytuacjach Kendra tworzą zgrany zespół. Czy to wystarczy, by ujarzmić Celebranta?
 
Druga część cyklu, “Gniew króla smoków” przedstawia kolejną odsłonę konfliktu toczącego się w Baśnioborze. Upadło już siedem smoczych sanktuariów. Czy Sethowi i Kendrze, rzuconym w centrum wydarzeń, uda się zatrzymać rozprzestrzeniający się kryzys? Zadanie nie należy do łatwych, a koniec baśniowego królestwa jest realnym zagrożeniem. W tej części cyklu wraz z rodzeństwem odwiedzimy nieznane dotychczas krainy, poznając nowe postaci. Czy kolejni bohaterowie okażą się sprzymierzeńcami w walce, czy może wręcz przeciwnie?
 
Jeżeli nie czytałeś jeszcze poprzedzającej “Smoczą Straż” serii “Baśniobór”, koniecznie zapoznaj się z wcześniejszymi przygodami Kendry i Setha. Cykl składa się z następujących książek: “Baśniobór”, “Gwiazda Wieczorna wschodzi”, “Plaga cieni”, “Tajemnice smoczego azylu” oraz “Klucze do więzienia demonów”.