Sekrety kobiecych dusz. Saga krynicka. Tom 1

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Ilość stron
416
Rok wydania
2023
Wydawnictwo
Nasza cena: 29,67 zł 45,90 zł Taniej o: 35%

Przyjaźń, miłość, pilnie strzeżone tajemnice i krzywdy, za które trzeba zapłacić

W pozornie spokojnym uzdrowisku krzyżują się losy kuracjuszy, przyjezdnych i mieszkańców. Jest rok 1894.

Aurelia mieszka wraz z teściami w zamożnej posiadłości w Krynicy. Po tragicznej śmierci męża obawia się o swoją przyszłość. Jest przecież tylko zwykłą chłopką z łemkowskiej chaty, którą mąż wprowadził na salony. Nie wszystkim w rodzinie się to podoba.

Wkrótce Aurelia zaprzyjaźnia się z Matyldą, dobrze urodzoną i wpływową osobą, która przyjechała latem do uzdrowiska. Kobiety dzielą się ze sobą wszystkimi troskami i radościami. Przenikliwa natura Matyldy prowadzi do odkrycia niezwykłego sekretu, który na zawsze zmieni życie przyjaciółki. Kim naprawdę jest Aurelia?

Edyta Świętek przenosi nas do świata, w którym pochodzenie stawiano na pierwszym miejscu, a za rodzinne tajemnice oddawano życie. W tej opowieści odnajdziecie swoje historie, walkę o szczęście, spełnienie i poszukiwanie własnej tożsamości.

Pierwsza część "Sagi krynickiej".

Recenzje książki Sekrety kobiecych dusz. Saga krynicka. Tom 1 (12)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Książki Edyty Świętek zawsze pod każdym względem są niezwykłe. Im więcej dla nas pisze, tym te powieści nie tracą na wartości, a wręcz przeciwnie – jeszcze zyskują. Niewiarygodne jest to, że autorka zawsze do każdej swojej kolejnej książki przeprowadza ogromny research, aby oddać w nasze ręce powieść dopracowaną pod każdym względem.

  „- Jak świat światem to kobieta rodzi dzieci. A jeśli do tego niezdatna, to cóż, widać taka wola boża. Ale żeby mężczyzna był temu winny? Nie, to się nie mieści w głowie!”

  Aurelia choć pochodzi z chłopskiej chaty miała szczęście poślubić niezwykłego Jana z bogatego domu, który nigdy nie dał jej odczuć, że jest gorsza od niego. Niestety ich małżeństwo nie trwało zbyt długo, gdyż Jan dość młodo umiera. Aurelia mieszka z teściami, ale tak naprawdę obawia się o swój los, gdyż nie wszystkim się podoba to, że została wprowadzona na salony.

  Jakiś czas później zaprzyjaźnia się z przyjezdną Matyldą. Od razu powstaje między nimi niezwykła nić porozumienia i z dnia na dzień stają się najlepszymi przyjaciółkami. Matylda ze swoją przenikliwością wkrótce odkrywa tajemnicę, która na zawsze odmieni życie kilku osób.

  Tym razem przenosimy się głównie do pięknej, malowniczej i uzdrowiskowej Krynicy, w której każdy z każdym żyje w zgodzie. Jest tutaj spokojnie, urokliwie i ludzie chętnie powracają w te strony. Matylda z początku jest sceptycznie nastawiona na spędzenie tutaj dłuższego czasu, jednak kiedy poznaje Aurelię zmienia zdanie. Obie kobiety mają pokrewne dusze, łączy je także ta sama przypadłość, obie są bezdzietne i mają problem by zajść w ciążę. Po śmierci Jana, Aurelia jest zrozpaczona tak samo jak i jej teście. Nie może się pogodzić, że tak szybko jej ukochany odszedł z tego świata, martwi się również, że teraz jej teście odeślą ją powrotem do jej domu.

  Autorka w swojej powieści pokazuje nam jak w dawnych czasach postrzegano ludzi z różnych warstw społecznych. Zwykłych ludzi z łemkowskiej chaty uważano za gorszych, tylko i wyłącznie dlatego, że byli po prostu biedniejsi. Nie godziło się również, aby mężczyzna z bogatego domu poślubił zwykłą chłopkę. A jednak nasi bohaterowie pokazują, że w miłości nie ważne jest to skąd pochodzimy, tylko to jak bardzo się kochamy. Jan pokochał Aurelię nad życie i zupełnie nie przeszkadzało mu jej pochodzenie. Choć ta początkowo odpierała jego zaloty, w końcu uległa, gdyż zrozumiała, że są one prawdziwe. Pokochała Jana całym sercem, dlatego tak mocno przeżywała później jego odejście.

  „Aurelia zawsze była przepełniona empatią. Myślała. Może nawet zbyt wiele jak na kobietę. Zauważyła, że damy zanadto myślące wcale nie cieszą się popularnością. Wręcz uchodzą za wyemancypowane dziwadła.”

  Kiedy Edyta Świętek bierze się za pisanie sagi od razu wiadomo, że losy bohaterów pojawiających się w powieści nie będą nam obojętne. Tak było w przypadku poprzednich sag autorki i czuję, że tak będzie i teraz. Mocno zżyłam się bowiem z bohaterami Sagi Krynickiej, a poznawane tajemnice, które wyszły na światło dzienne tylko podsycały moją ciekawość. Pisanie książek nie jest łatwe, ale nasza autorka z całą pewnością w swoje pisanie wkłada całe serce, a my odczuwamy to na własnej skórze. Historia, którą będziecie czytać, zabierze was w niezwykły świat, w którym to pochodzenie stawiano na pierwszym miejscu, a za tajemnice rodzinne można było przypłacić życiem.

  Jestem zachwycona pod każdym względem. Doskonała kreacja bohaterów, każdy z nich jest zbudowany z krwi i kości, ma swoje plusy i minusy. Ja całym sercem pokochałam Aurelię, Jana, Felicytę, Ksawerego, Paraskę, Nazaryma, Witalisa oraz Matyldę. Niechęć natomiast odczuwałam do Emilii i Dionizego. Wiadomo jednak, że czarne charaktery w powieści również muszą się pojawić i odgrywają w powieści niemniejszą rolę co inni bohaterowie. Fabuła powieści toczy się swoim rytmem, zabierając nas w niezwykle ciekawe miejsca Krynicy, pozwalając nam odtworzyć realny obraz tych miejsc.

  Lubię, kiedy w powieściach pojawiają się sekrety z przeszłości, które odkryte nawet po wielu latach mają istotny wpływ na dalsze życie bohaterów. Takie tajemnice tylko wzbudzają zainteresowanie czytelnika, sprawiając, że i on sam stara się rozwikłać ich zagadkę wspólnie z bohaterami. W powieści nie zabraknie również chwil grozy i niebezpieczeństwa. Ktoś uparcie będzie polował na życie jednej bohaterki. Kto i dlaczego? Tego dowiecie się sięgając po powieść.

  "Sekrety kobiecych dusz" to powieść, w której każda kobieta może znaleźć kawałek siebie. To historia pokazująca walkę o własne szczęście oraz odnalezienie własnej tożsamości. Będziecie nią zachwyceni. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Aurelia jest dziewiętnastowiecznym kopciuszkiem, którego bajka kończy się szybko. Ta prosta łemkowska chłopka wpada w oko młodzieńcowi z elity. Poznają się, po czym zakochują do utraty tchu. Jan niestety krótko po ślubie zapada na ciężką chorobę i dokonuje żywota, pozostawiając samotną małżonkę w domu rodziców. To, że nie dane było jej powić potomstwa wpędza ją w jeszcze większą rozpacz niż przed odejściem ślubnego.

  Matylda również boryka się z problemem bezdzietności i tak samo pragnie dziecka. Ona ma na tyle szczęścia, że jej małżonek starszy jedynie o kilka lat żyje i ma się dobrze. Ich namiętne próby wciąż spełzają jednak na niczym.

  Gdy lekarz namawia Seweryna, by posłał ślubną do uzdrowiska, w którym pokłada nadzieję na poprawę jej stanu, ta bowiem popada w coraz większy marazm, mężczyzna nie zastanawia się. Od razu przedstawia jej pomysł i oddelegowuje ją wraz ze swoją siostrą do Krynicy. Tam towarzyszy jej tylko przez chwilę, później kobieta ma zostać w damskim towarzystwie i odzyskiwać siły.

  Splot wydarzeń prowadzi ją w gościnę do willi, w której zamieszkuje wraz z teściami młoda Drzewicka - Aurelia.

  Kobiety od pierwszej chwili znajdują wspólny język i zostają przyjaciółkami od serca. Spędzają razem wolny czas i zacieśniają więź.

  Gdy pobyt Matyldy w uzdrowisku dobiega końca, ta z ciężkim sercem opuszcza przyjaciółkę, obiecując ponowne spotkanie.

  Po powrocie do Krakowa wydarza się jednak coś, co zatrzymuje kobietę na kolejny rok. W domu teściów Aurelii dzieją się rzeczy, o których młoda wdowa nawet nie śniła. A wiadomość sprzed lat odkrywa, że kobiety łączy o wiele więcej, niż tylko pokrewieństwo dusz.

  Uwielbiam tę powieść! Przez czterysta stron została utrzymana w bardzo dobrym stylu! Końcowa część zdecydowanie zaskoczyła mnie wartką akcją i intrygującymi zwrotami wydarzeń. Jeśli nie czytaliście, gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nie jestem omdlewającą dobrze urodzoną panienką, by zważać na takie drobiazgi – pocieszała niejeden raz samą siebie, znosząc drobne szpileczki, które czasami ktoś jej wbijał."

  Koniec XIX wieku dla wielu kobiet nie był prosty, były w stosunku do nich jeszcze pewne wymagania i oczekiwania. Matylda i Seweryn są w sobie zakochani i do pełni szczęścia brakuje im ukochanego potomka. Niestety los na razie nie chce im sprzyjać, a lekarz proponuje wyjazd Matyldy do sanatorium w pięknej Krynicy, by się zregenerować. Kobieta na początku nie jest nastawiona pozytywnie, jednak zmienia się to, kiedy poznaje Aurelię, młodą wdowę, z którą od początku się zaprzyjaźnia. Jednocześnie, kiedy więź kobiet rośnie, na wierzch wychodzą sekrety z przeszłości. Zaskakujące fakty, które mogą wstrząsnąć życiem obu kobiet.

  Początkowo, ciężko było mi się wgryźć w historię. Autorka wprowadza jednak w klimat XIX wiecznej Krynicy w świetny sposób, że mamy wrażenie, że jesteśmy tam razem z bohaterami. Myślałam, że ta historia będzie sielankowo opisywała życie dwóch przyjaciółek i... o jak bardzo się pomyliłam. Chociaż owszem, mamy przecudownie opisaną przyjaźń kobiecą i to jak się wspierają, ale także dostajemy wiele zagadek, które już nie są takie oczywiste. Największa bomba spada na czytelników już pod koniec książki i samo zakończenie jest bardzo satysfakcjonujące. Dodatkowo, wręcz zachęca do tego by czekać na kolejne losy Aurelii i Matyldy.

  Należy zaznaczyć, że Autorka w ciekawy sposób pokazuje walkę kobiet o swoje prawa, opisuje problemy związane z zachodzeniem w ciąże (nie tyle co kobiece, o tyle męskie). Mamy wiele tematów dotkniętych, ale w bardzo delikatny i subtelny sposób co tylko podkreśla, czas w którym osadzona jest fabuła książki.

  Jeśli nie czytaliście jeszcze "Sagi krynickiej" to serdecznie Wam polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wyobraźcie sobie, że o Waszym losie decyduje stan urodzenia albo wrzenienie się w bogatszą rodzinę?

  Niestety kiedyś doświadczyła tego każda kobieta. Nie dało się urodzić biednie i samodzielnie zapracować na swój lepszy los. Pokazuje to świetnie historia z książki:

  Sekrety kobiecych dusz- Edyty Światek, wydawnictwo mando

  Książka, w miękkiej oprawie z piękną, delikatną grafiką, na ponad 400 stronach skrywa historię przesiąkniętą przyjaźnią, kobieca solidarnoscia, ale także tajemnicami. Książka bardzo lekka i miła w czytaniu, przenosić nas w czasy, gdzie kobieta nie miała wpływu na własny los. Dobre wyjście za mąż i śmierć męża, mogła oznaczać wykluczenie kobiety z w społeczeństwa bogatszego, w które weszła dzięki ożenkowi. Poznajemy tu również piekę oblicze przyjaźni, ale też cenę jaką kobieta musiała płacić za swoje pochodzenie i chęć utrzymania pozycji, mimo utraty męża. Historia może nie trzyma w napięciu, nie ma tu szalonych zwrotów akcji, ale ma w sobie taką nutkę melancholii o tym jak kobiety były traktowane i jaką drogę musiały przejść do momentu w którym znajdujemy się my same. Dodatków książka niesie też ważny przekaz o tym jak dawniej i pewnie do tej pory w niektórych rodzinach są taktowane rodzinne tajemnice.

  Warto nadmienić, że to pierwsza część Sagi krynickiej🥰 czekamy na kolejne części🥰

  Matylda żywi szczere nadzieję, że jej ostatnio gorszy stan zdrowia to tylko mała niedogodność towarzyszącą oczekiwaniu na potomka. Lekarz jednak szybko wyprowadza ja z błędu, a odpowiedzialność za stan zdrowia zrzuca na nerwy. Lekarz zaleca odpoczynek w Krynicy. Mąż Matyldy namawia również siostrę żony na wyjazd, gdyż nie chce jej puszczać samej na tak długo.

  W Krynicy mieszkała Aurelia, która choć z biednej rodziny, dzięki ożenkowi, mogła wejść na salony. Jednak szybka śmierć męża stawia jej pozycję pid znakiem zapytania. Młoda dziewczyna nie ma zamiaru zostawić sprawy losowi. Pomagała biedniejszym dzieciom w kształceniu się. Była osobą bardzo pomocna i nigdy nie liczyła tylko na to co jej skapnie przy okazji. Oprócz dokuczania dziewczynek, sprawowała opiekę nad kuracjuszami w uzdrowisku.

  I właśnie w Krynicy los połączył te dwie, jakże różne kobiety. Czy ich przyjaźń pomoże im przetrwać ten wymagający dla nich czas i do czego może je to zaprowadzić?

  Zapraszam do czytania 🥰

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Krynica-Zdrój jako uzdrowisko funkcjonuje od ponad 200 lat. Piękna architektura i wodolecznictwo przyciągają kuracjuszy. To tutaj w XIX wieku przybywali najwięksi malarze, pisarze, poeci. "Do wód" przyjeżdżali dżentelmeni i wytworne damy oraz wszyscy ci, których było stać na pobyt.

  W Krynicy-Zdroju przebiega akcja książki "Sekrety kobiecych dusz" Edyty Świętek. To pierwsza część "Sagi Krynickiej".

  Aurelia i Matylda to dwie młode kobiety, które poznają się i zaprzyjaźniają w uzdrowisku.

  Pierwsza z nich mieszka u teściów, w pięknej willi. Niedawno owdowiała. Nie jest pewna swojej przyszłości.

  Druga przyjeżdża do Krynicy, żeby podreperować swoje zdrowie.

  Okazuje się, że kobiety łączy tajemnica sprzed lat.

  Powieść Edyty Świętek niczym wehikuł przenosi nas do czasów belle époque. To idealne połączenie fabuły z historią w tle.

  Początek książki jest spokojny. Wprowadza nas wolno w tematykę i przedstawia główne bohaterki. Druga część obfituje w niespodziewane wydarzenia.

  "Sekrety kobiecych dusz" to klimatyczna opowieść o sekretach, tajemnicach, marzeniach, przyjaźniach i miłościach. Jest delikatna, ulotna, zwiewna i czarująca.

  Znajdźcie przytulny, cichy kąt, usiądźcie w fotelu. Weźcie do rąk książkę i udajcie się do magicznej, tętniącej życiem Krynicy, gdzie może zdarzyć się wszystko.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

 • To, co zostaje w nas na zawsze

  „To, co zostaje w nas na zawsze” – pierwszy tom serii Knockemout – to gorący romans dla dorosłych, który zachwyca między innymi ciętym humorem oraz niepowtarzalnym klimatem. Bestseller „New York Timesa”, viral TikToka, miejsce na topce Amazonu oraz nominacja w kategorii „romans” na Goodreads Choice...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 54,90 zł 35,94 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 36,54 zł
 • Trzy kobiety

  Trzy kobiety z różnych światów, które pewnego dnia połączył wspólny cel – walka o godność i możliwość decydowania o własnym życiu w rzeczywistości zdominowanej przez męski punkt widzenia. Karolina, córka znanego adwokata, nie może znieść tyranii ojca i uległości matki wobec męża brutala. Lucyna,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 39,55 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 35,79 zł
 • Kolor róż. Saga dworska. Tom 2

  Kiedy zauroczenie przeradza się w miłość... Julianna to mądra i piękna panna za szlacheckiego rodu. Dominik również pochodzi z zamożnej rodziny, ale los wygnał go daleko od domu, do dworu ojca Julianny, gdzie najął się jako parobek. Tych dwoje – wbrew wszystkiemu – łączy coraz więcej. Chętnych do...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,81 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 24,91 zł
 • Wiosna w Przytulnej

  KAŻDA RODZINA MOŻE BYĆ NIEZWYKŁA. TA JEST NIEZWYKŁA AŻ ZA BARDZO! Rodzina Gawroszów: dziadkowie Apolonia i Antoni, rodzice Alicja i Andrzej oraz ich czworo dzieci, wydają się zwykłą rodzinką, jakich wiele. Kochają się, wspierają, jedno za drugim wskoczyłoby w ogień. Tę rodzinę wyróżnia jednak coś...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,99 zł 31,98 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 31,41 zł
 • Perfumeria na rozstaju dróg

  Mała Przytulna – urokliwe miasteczko wśród ukwieconych wzgórz. To miejsce, gdzie każdy chciałby zamieszkać. Miejsce, w którym wędrowny grajek od lat opowiada swoją historię, postawny piekarz szykuje nie tylko chleb, ale też strawę dla ducha, a ciekawskie sąsiadki znają wszystkie sekrety. Nawet te,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 33,81 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 33,67 zł
 • Zapach bzów. Saga dworska. Tom 1

  Czasami los wiedzie do miłości krętymi ścieżkami. Dominik jest młodszym synem zamożnego właściciela dworu. Ma jednak poczucie, że życie jest wobec niego niesprawiedliwe. Majątek ma przejść w ręce starszego brata, który właśnie przygotowuje się do ślubu. Dominik także chciałby odgrywać w rodzinie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,92 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,70 zł
 • Drobnym drukiem

  Rowan Zajmuję się tworzeniem bajek. Parki rozrywki, studia filmowe, pięciogwiazdkowe hotele - to wszystko mogłoby być moje, gdybym odnowił Krainę Marzeń. Pomysł na zatrudnienie Zahry z początku wydawał się dobry... A potem ją pocałowałem. Sprawy całkiem wymknęły się spod kontroli, kiedy pod...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,00 zł 36,74 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 37,35 zł
 • Córka z Włoch. Utracone córki. Tom 1

  Pierwszy tom zaplanowanego na osiem powieści cyklu „Utracone córki”. W londyńskiej kancelarii prawnej spotyka się kilka osób. Nie łączy ich nic, dopóki każda nie otrzyma pudełka z pamiątkami znalezionego w domu zmarłej kobiety, która przed laty prowadziła placówkę dla samotnych matek. Czy będą...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 34,23 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 34,24 zł
 • Do zakochania jeden urok. Czarownice z Inverness. Tom 1

  Jedno niewinne zaklęcie potrafi odmienić lub nawet zniszczyć życie. Margo McKenzie pochodzi z jednej z najpotężniejszych magicznych rodzin w Szkocji. Ku rozpaczy krewnych odrzuciła czary po tragicznym w skutkach rytuale z udziałem jej matki. Dziewczyna stara się prowadzić zwyczajne życie. Pracuje w...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 28,94 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,44 zł
 • Magiczna chwila

  Wzruszająca opowieść o miłości do skrzywdzonego dziecka. napisana przez Kristin Hannah, uwielbianą na całym świecie autorkę powieści „Słowik“ oraz „Zimowy ogród“. Pewnego jesiennego dnia mieszkańców Rain Valley elektryzuje wiadomość o znalezieniu w parku dziwnego dziecka. Emocje sięgają zenitu, a...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 34,21 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,17 zł
 • Epilog

  Zwieńczenie szesnastu tomów uwielbianej przez czytelników sagi z cyklów powieściowych: Zemsta i przebaczenie, Zanim nadejdzie jutro, Prawda zapisana w popiołach i Duchy minionych lat. Przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych to dla Polski okres nowego początku i powiewu wolności. Obrady...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 31,37 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 31,25 zł
 • Lekarka nazistów

  Jest rok 1941. Alicja Sambor – lekarka chirurg – ucieka wraz z córką z Warszawy, gdzie dzień wcześniej jej mąż został rozstrzelany przez Gestapo. W trakcie podróży kobiety są świadkami wypadku, w którym ranny zostaje niemiecki żołnierz. Alicja, kierując się poczuciem obowiązku, ratuje mu życie i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 33,27 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,92 zł
Najczęściej kupowane razem
 • Ten drugi

  Był to jeden z najbardziej przejmujących obrazów dwudziestego wieku: dwóch młodych chłopców, dwoje książąt idących za trumną matki. Świat patrzył w smutku – i przerażeniu. Kiedy Diana, księżna Walii, została pochowana, miliardy ludzi zastanawiały się, co książęta muszą myśleć i czuć – i jak potoczy...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 64,90 zł 38,79 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 38,20 zł
 • Królewna. Rodzina Monet. Tom 2. Część 1

  Nieważne, jakiej wagi ciężarki podniesiesz na siłowni lub jak często zapłaczesz w samotności. Siła to coś więcej, to determinacja, a ty, moja królewno, determinację masz we krwi. Jesteś Monet. Wydawałoby się, że życie młodej i poukładanej Hailie nareszcie będzie prostsze. Nastolatka powoli oswaja...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,72 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,49 zł
 • Skarb. Rodzina Monet. Tom 1

  Zagubiona i odnaleziona jesteś jak skarb Hailie Monet ma niespełna piętnaście lat, gdy w wypadku samochodowym traci dwie najukochańsze osoby: mamę i babcię. Ze skromnego, ale pełnego miłości i ciepła domu trafia do luksusowej willi w Pensylwanii zamieszkanej przez pięciu władczych i zdystansowanych...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,72 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,49 zł
 • Królewna. Rodzina Monet. Tom 2. Część 2

  Choć ma kilkanaście lat i nie grzeszy pewnością siebie, owinęła sobie Willa, Vincenta, Dylana, Shane’a i Tony’ego wokół palca. Starsi bracia Hailie pójdą za siostrą w ogień i zrobią dla niej wszystko. A ponieważ nie ma silniejszego człowieka od tego, za którym stoi rodzina, najmłodsza z Monetów...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,72 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,49 zł
 • Kabalista

  TYM RAZEM BEHAWIORYSTA BĘDZIE MUSIAŁ ZMIERZYĆ SIĘ Z NAJGORSZYM KOSZMAREM Półtora roku po tym, jak Małgorzata Rosa wyjechała do Warszawy, szefostwo stacji telewizyjnej chce, by dziennikarka wróciła do rodzinnego miasta. Ma przygotować materiał na temat ofiary gwałtu, której opolska prokuratura...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 52,90 zł 32,70 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,84 zł
 • Pokot

  Najnowszy thriller od autora takich bestsellerów jak „Łowca”, „Zwierz” czy „Dom” ! Duet Sikora Bielecki powraca! We Wrocławiu grasuje kolejny seryjny zabójca. Tym razem za cel bierze dzieci. Śledczy starają się złapać sprawcę, zanim w mieście wybuchnie panika, a media znów znajdą pożywkę. Dla...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 46,90 zł 25,46 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 25,90 zł
 • Przenikanie

  Natalia jest architektem i współwłaścicielką biura projektowego. Wraz z mężem, Szymonem, planuje adopcję dziecka. Procedurę przerywa tragiczny wypadek, który na zawsze zmienia życie kobiety. Rodzice zaczynają naciskać na Natalię, by ułożyła sobie życie na nowo. Kobieta, choć czuje się osamotniona,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,33 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 25,92 zł
 • Przystań nad Wisłą

  Tamara Pawlicka ma za sobą trudne dzieciństwo. Osierocona przez matkę, odizolowana od ukochanej babci i wychowywana przez apodyktycznego ojca, dla którego najważniejsze są praca i pieniądze, nie wie, co to radość i beztroska. Podporządkowana ojcu robi wszystko, by spełnić jego oczekiwania. Po jego...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 47,90 zł 31,94 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 31,26 zł
 • Echa przyszłych dni. Podróż wołyńska. Tom 1

  Kto przyjaciel, kto wróg. Pierwszy tom sagi "Podróż wołyńska" p.t. "Echa przyszłych dni" opowiada o skomplikowanych dziejach członków rodziny Stawińskich, a także ich ukraińskich sąsiadów, zamieszkujących wieś położoną nieopodal Łucka w dawnym województwie wołyńskim. Bohaterów poznajemy w 1933...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 47,90 zł 31,03 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,39 zł
 • Tajemnice z przeszłości. Wydziedziczone. Tom 3

  Każda rodzina ma swoją przeszłość Józia po raz kolejny staje na życiowym zakręcie. W jednej chwili traci mieszkanie i pracę, a ukochany znika bez śladu. Niespodziewane oświadczyny odmieniają jej los. Mieszkający obok wdowiec z szóstką dzieci pragnie, aby Józia została jego żoną. Zaskoczona...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 45,90 zł 29,58 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 29,23 zł
 • Pucio rośnie zdrowo

  Rośnij zdrowo z Puciem! Pucio jest zawsze chętny do zabawy! Poćwicz razem z nim: pomachaj rękami, pokiwaj głową i potup wesoło! A potem pomóż mu wybrać ubranie – jakie będzie najlepsze zimą, a jakie latem? Pucio uwielbia również jeździć na torze rowerowym. Wkłada wtedy swoje odjazdowe ochraniacze...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 29,99 zł 19,49 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 16,54 zł
 • Uwięziona

  Przekłady na 40 języków. Ponad 3,5 miliona sprzedanych egzemplarzy „Za zamkniętymi drzwiami“ - w tym ponad 400 tysięcy w Polsce. 3 nominacje do tytułu Książki Roku Lubimy Czytać w kategorii kryminał, sensacja/thriller. Jest ciemno. Nie wiesz, gdzie jesteś. Słyszysz zbliżające się kroki. A potem......
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 31,97 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,26 zł
Wybrane bestsellery
Znajoma twarz. Five Nights At Freddy's. Fazbear Frights. Tom 10 0/5 Cena detaliczna 36,90 zł 22,14 zł Do koszyka dodaj do schowka

Znajoma twarz. Five Nights At Freddy's. Fazbear Frights. Tom 10

Edward nie może się pogodzić ze stratą najlepszego przyjaciela i ich wspólnego kota. Bez wahania zamawia w Fazbear Entertainment nowego animatronika, który ma być idealną imitacją pupila... Mott postanawia pozbyć się irytujących go zwierzątek hodowanych w akwarium przez brata. Kiedy spuszcza je w...
najniższa cena z 30 dni: 22,45 zł
Ja, Inkwizytor. Dziennik czasu zarazy. Cykl o Mordimerze Madderdinie 3/5 Cena detaliczna 69,90 zł 50,33 zł Do koszyka dodaj do schowka

Ja, Inkwizytor. Dziennik czasu zarazy. Cykl o Mordimerze Madderdinie

Oto zwrócę swe oblicze przeciw wam na wasze nieszczęście, by wyniszczyć wszystkich ludzi Miasto Weilburg zatrzasnęło bramy i ogłosiło kwarantannę. W obrębie pilnie strzeżonych murów zamknięto ludzi chorujących i umierających na zarazę. Ale nawet po tych, którzy wymknęli się epidemii, śmierć gotowa...
najniższa cena z 30 dni: 49,49 zł
Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem 0/5 Cena detaliczna 69,90 zł 46,58 zł Do koszyka dodaj do schowka

Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem

Najnowsza publikacja Jacka Bartosiaka nie jest poświęcona USA, Chinom czy Rosji – to książka o Rzeczpospolitej i o tym, czym ona jest i jakie mamy wobec niej marzenia. Konflikt o panowanie nad światem stał się faktem. Czy Polska ma pomysł na swoją pozycję w tej rozgrywce? Z jednej strony mamy...
najniższa cena z 30 dni: 46,58 zł
Audiobook Przystań nad Wisłą mp3 0/5 Cena detaliczna 47,90 zł 36,88 zł Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Przystań nad Wisłą mp3

Tamara Pawlicka ma za sobą trudne dzieciństwo. Osierocona przez matkę, odizolowana od ukochanej babci i wychowywana przez apodyktycznego ojca, dla którego najważniejsze są praca i pieniądze, nie wie, co to radość i beztroska. Podporządkowana ojcu robi wszystko, by spełnić jego oczekiwania. Po jego...
najniższa cena z 30 dni: 43,12 zł
Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem 0/5 Cena detaliczna 69,90 zł 50,27 zł Do koszyka dodaj do schowka

Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem

NAJBARDZIEJ PROROCZA KSIĄŻKA XXI WIEKU! Co łączy wynalazek koła, zagładę Pompejów, krach na Wall Street, Harry'ego Pottera i Internet? Dlaczego wszyscy prognostycy są oszustami? Co miłośnicy Katarzyny Wielkiej mogą nam powiedzieć o prawdopodobieństwie? Dlaczego nigdy nie powinieneś gonić...
najniższa cena z 30 dni: 47,84 zł
Babel, czyli o konieczności przemocy 5/5 Cena detaliczna 99,90 zł 71,33 zł Do koszyka dodaj do schowka

Babel, czyli o konieczności przemocy

Pamiętasz wspaniałe opowieści o angielskich gentlemanach i ich eleganckim życiu? Ta książka nie będzie opowieścią o nich, ale o ludziach, na których plecach, spracowanych rękach i krwi zbudowano Imperium Brytyjskie z całą jego zamożnością, elitarnością i dobrym wychowaniem. Robin, osierocony...
najniższa cena z 30 dni: 72,53 zł
Klątwa Langerów. Opowieść warmińska. Tom 1 5/5 Cena detaliczna 42,00 zł 28,80 zł Do koszyka dodaj do schowka

Klątwa Langerów. Opowieść warmińska. Tom 1

Pierwszy tom nowej porywającej sagi Wioletty Sawickiej. W roku 1919 w rodzinie młodych Langerów, polskich Warmiaków, rodzi się pierwsze dziecko - dziewczynka, której dano na imię Lizka. W dniu jej narodzin w chałupie Langerów niespodziewanie pojawia się kilkuletni Franz, syn miejscowego...
najniższa cena z 30 dni: 28,46 zł
Z jednym wyjątkiem. Lipowo. Tom 4 0/5 Cena detaliczna 49,99 zł 31,86 zł Do koszyka dodaj do schowka

Z jednym wyjątkiem. Lipowo. Tom 4

Czwarty tom serii o policjantach z małej wsi Lipowo. Po zimie w Lipowie nie zostało już śladu. Wiosna przejmuje świat w swoje władanie. Kwitną kasztanowce, a na polach szumi zielone jeszcze zboże. Przy tej sprzyjającej aurze młodszy aspirant Daniel Podgórski zamierza nareszcie zmienić swoje życie i...
najniższa cena z 30 dni: 33,21 zł
Fragile Heart. Scarlet Luck. Tom 2 5/5 Cena detaliczna 59,90 zł 31,99 zł Do koszyka dodaj do schowka

Fragile Heart. Scarlet Luck. Tom 2

Wyczekiwana kontynuacja miłosnej historii Rosie –  młodej i ambitnej dziennikarki muzycznej oraz fascynującego perkusisty Adama, który mierzy się z ograniczeniami, utrudniającymi mu ułożenie życia osobistego. Minęły trzy miesiące, odkąd Adam zerwał kontakt z Rosie. Słowa jego listu pożegnalnego...
najniższa cena z 30 dni: 35,80 zł
Ptaki i inne opowiadania 5/5 Cena detaliczna 49,90 zł 38,09 zł Do koszyka dodaj do schowka

Ptaki i inne opowiadania

Nie potrafił powiedzieć, jak długo walczył z nimi w ciemnościach, lecz w końcu łopot skrzydeł wokół niego osłabł, a potem całkiem ucichł… Daphne du Maurier, "Ptaki” Sześć wybitnych opowiadań brytyjskiej mistrzyni grozy i suspensu, jednej z najważniejszych pisarek w historii literatury. Opowiadanie...
najniższa cena z 30 dni: 37,92 zł
Promotor. Symfonia zmysłów. Tom 1 4/5 Cena detaliczna 47,90 zł 26,35 zł Do koszyka dodaj do schowka

Promotor. Symfonia zmysłów. Tom 1

On poruszył w niej strunę, o której istnieniu nie miała pojęcia. Stella Adano jest studentką elitarnej uczelni muzycznej Accademia Nazionale di Santa Cecilia. Ma niezwykły talent do gry na wiolonczeli. Kiedy jednak na jej drodze staje ekscentryczny profesor Cesare Elaclaire, okazuje się, że...
najniższa cena z 30 dni: 26,84 zł
Once upon a time 5/5 Cena detaliczna 44,90 zł 25,33 zł Do koszyka dodaj do schowka

Once upon a time

Prawdziwa miłość istnieje tylko w książkach. I tylko tam można spotkać zakończenie "i żyli długo i szczęśliwie". Maja jest bibliotekarką, pasjonatką książek, która na własnej skórze przekonała się, że pierwsza miłość nie ma nic wspólnego ze słodkim zauroczeniem. Uciekając w świat fikcji, ignoruje...
najniższa cena z 30 dni: 20,08 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula