Sekrety i kłamstwa

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
2 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
330
Rok wydania
2018
Inne wersje (2)
Pocket, op. miękka
za 12,22 zł
eBook, mobi, epub
za 22,76 zł
Nasza cena: 19,54 zł 34,90 zł Taniej o: 44%

"Sekrety i kłamstwa" to opowieść o współczesnym Szczecinie i tym dawnym, z burzliwych czasów II wojny światowej. Magdalena wraca do rodzinnego miasta. Skłania swojego dziadka, by odsłonił przed nią skrywane od lat sekrety.

Sporo lat upłynęło, odkąd Magdalena opuściła rodzinny Szczecin. Teraz wraca, aby znaleźć spokój i szczęście tam, gdzie rozpoczęła swoją życiową drogę. Pragnie pogodzić się z najważniejszą osobą jej dzieciństwa: apodyktycznym, lecz zarazem niezwykle charyzmatycznym dziadkiem. Ludwikowi także zależy na uzdrowieniu relacji z ukochaną wnuczką. Chce, by Magdalena z nim zamieszkała.

Kobieta stawia Ludwikowi pewien warunek. Pragnie poznać skrzętnie skrywaną dotąd przeszłość swego dziadka. Ludwik snuje przed nią opowieść, w której wraca do czasów wojennej zawieruchy. W opowieści tej przed Magdaleną odsłaniają się losy jej rodziny nierozerwalnie splecione z burzliwą historią wojennego Szczecina. Rozważając wspomnienia dziadka, Magdalena wędruje ulicami swego dzieciństwa. Odkrywa na nowo miejsca i dawno zapomnianych ludzi. Odbudowuje relacje z sąsiadami i nieśmiało wypatruje miłości, która być może gdzieś tu na nią czeka...

Idąc tropem bohaterów przeżyjemy moc niezwykłych zdarzeń, spotkań, które odkryją przed nami kolejne, skrywane przed światem tajemnice. Będziemy wraz z nimi przeżywać wzruszenia i radości, śmiać się i płakać... Bo jest w tej powieści po równo szczęścia i cierpienia, jak chyba w życiu każdego człowieka. Dlatego właśnie "Sekrety i kłamstwa" od razu stają się książką bardzo bliską sercu czytelnika. To fascynująca opowieść napisana jasnym, przejrzystym stylem, który znakomicie ułatwia i uprzyjemnia lekturę.

Kontynuację losów bohaterów "Sekretów i kłamstw" znajdziecie w książce "Prawdy i tajemnice".

Sylwia Trojanowska to pisarka, a zarazem coach i trener biznesu. Ma w swoim dorobku bardzo poczytne powieści obyczajowe, w których stara się zarażać czytelników swoim optymistycznym spojrzeniem na świat i życie. Zafascynowana jest Szczecinem, muzyką, filmem, uwielbia także Włochy. Mieszka w otulinie Puszczy Bukowej w Szczecinie. Inne powieści Sylwii Trojanowskiej to: "A gdyby tak?", "Blisko chmur", "Szept wiatru" i "Szkoła latania".
Recenzje (13)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Sekrety i kłamstwa" to jedna z tych powieści, które zmuszają do zastanowienia się nad swoim życiem. To jedna z tych powieści, które zapadają w pamięci. To jedna z tych powieści, które skłaniają do refleksji. Mimo, iż nie ma tu wartkiej akcji, napięcia jest dużo emocji. Emocji prawie na każdej stronie książki.

  Powiem Wam, że bardzo lubię po kryminałach i fantastyce zagłębić się w takich pozycjach. One pozwalają odpocząć od tych klimatów, ale zmuszają do myślenia. To w nich lubię najbardziej. I chociaż jest tak spokojnie i nostalgicznie to można odczuć ból, smutek, który towarzyszy bohaterom. Historia Ludwika bardzo, bardzo mnie poruszyła. Te wszystkie przeżycia podczas wojny... To coś strasznego... Ile człowiek musiał z siebie dać aby jakoś przeżyć... Do tego jego relacja z wnuczką Magdą również daje wiele do myślenia i pozostawia masę pytań. Jestem ciekawa jakie Ludwik ma jeszcze tajemnice, bo coś czuję, że to dopiero początek jego historii.

  Jestem troszkę zawieszona wątkiem Magdy i Jakuba. Takie to trochę naciągane i no nie wiem bez magii i chemii? W ich relacji brakuje mi tego przyciągania, ale może właśnie taki był zamysł autorki. Być może w kolejnej części ich relacja osiągnie inny poziom. Szczerze na to liczę.

  Podsumowując - powieść mi się podobała i czekam na kolejny tom. Jestem ciekawa tych wszystkich sektorów i to bardzo. To była fajna przygoda.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,, Nie trać ani chwili, bo później właśnie tej chwili może ci zabraknąć, aby zawalczyć o szczęście''.

  Sięgnęłam po książkę z czystej ciekawości. Zaintrygowała mnie nie tylko okładką ale też i samym opisem. Chciałam poznać jaką tajemnicę, sekret skrywa w sobie opisania historia. Czy mnie zaskoczy, sprawi, że nie będę mogła doczekać się kontynuacji losów bohaterów, jakie wywoła we mnie emocje i czy poruszy serce do szybszego bicia. Zabierając się za pochłanianie książki miałam duże oczekiwania. Niektórym oczekiwaniom lektura sprostała, ale przy reszcie trochę poległa.

  ,, Doceń to, co los ci daje, bo gdyby mocniej z ciebie zachichotał, pokazałby ci figę z makiem (...)".

  Życie Magdy pewnego dnia wywróciło się do góry nogami. W trudnym dla siebie okresie otrzymuje list od znienawidzonego dziadka, by spełniła ostatnią jego wolę i wysłuchała go. Bohaterka z wahaniem i mieszaniną uczuć postanawia wrócić do rodzinnego miasta, z którego przed laty uciekła. Nie wie jednak, że to, co zdąży usłyszeć wiele zmieni w jej życiu.

  ,, (...) przeszłość wpływa na teraźniejszość. Ale jej nie tworzy. Tworzysz ją ty. Tylko ty. Swoim zachowaniem, słowami i myślami. Tymi ostatnimi najbardziej''.

  Najpierw zaczniemy od minusów, by dojść do przyjemniejszych zdań czyli plusów. Momentami opowieść wydawała się sztuczna, napompowana zbędnymi informacjami, które patrząc na całokształt historii nie za wiele wnosiły do opowieści. Niektóre wątki bym pominęła, a jeśli już to bardziej rozbudowała. Czuć było te niewielkie niedociągnięcia, które powodowały, że nie mogłam płynnie brnąć przez historię. W niektórych sytuacjach brakowało mi głębszych emocji, które wzbudziłyby we mnie jakieś reakcje. Zamiast przeżywać, leniwie przewracałam kartki, by dotrzeć do opowieści dziadka Magdy.

  ,, Życie pisze tak różne scenariusze... (...). Czasami nie wiemy, do czego możemy posunąć się w imię miłości''.

  A teraz nie przedłużając przejdziemy do plusów. Na pewno krótkie rozdziały są tego typu plusami. Lekturę czytało się przyjemnie. Treść mimo, że zawiera w sobie trudne tematy napisana jest z lekkością, dość ciekawie. Przeszłość odciska piętno na życiu, umyśle, na duszy i to od nas zależy czy będzie miała wpływ na naszą teraźniejszość i przyszłość. Bo jeśli damy dojść do głosu demonom, one spowodują ogromny zamęt i długo nie będziemy w stanie uwolnić się spod ich macek, pójść naprzód nie oglądając się za siebie. Najbardziej ze wszystkich postaci zainteresował mnie dziadek dziewczyny. Na jego opowieści zawsze czekałam z mieszaniną strachu i ekscytacji, co tym razem opowie i jaki pozostawi po sobie zamęt. Również polubiłam Marylę, postać, która i w moim życiu, by się przydała. Potrafi doradzić, gdy świat się wali, pocieszyć, dać światełko nadziei, emanuje ciepłem i cieszy się z życia takim jakim jest, gdzie mi czasami tego brakuje. W historii pojawiają się również kłamstwa, które wiele zmienią w życiu bohaterów. Podoba mi się, że autorka przedstawiła tu, iż zawsze warto dawać drugą szansę, nawet jeśli kłamstwo zadało ogromny ból, nie przekreślać wszystkiego na gorąco tylko przyjrzeć się sytuacji, zajrzeć w oczy kłamcy i poszukać w nich prawdy.

  ,, Bo czasami trzeba odpuścić. Trzeba przestać myśleć i skupiać się na tym, na czym nam zależy. Czasami wtedy wszystko zaczyna się układać dokładnie tak, jakbyśmy tego chcieli''.

  Podsumowując książka nie była ani zła, ani dobra. Przeciętna. Mam nadzieję, że w kolejnej części historia bardziej mi się spodoba aniżeli w pierwszej. To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Myślę, że im dalej w las tym będzie lepiej, dlatego z chęcią sięgnę po wcześniejsze książki pisarki i przekonam się czy inna fabuła jej powieści mi się spodoba. Zachęcam do przeczytania ,,Sekrety i kłamstwa'' i wyrobienia sobie o niej opinii. Może dla was opowieść będzie ciekawsza niż dla mnie?

  ,, Będziesz szczęśliwa, jeśli wyciągniesz do tego szczęścia rękę. Bo jak inaczej ono ma do ciebie przyjść? Szczęście nie zjawia się nieproszone. Musisz się na nie otworzyć''.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]

  (...)Sięgając
  po "Sekrety i kłamstwa" byłam przekonana, że będzie to lektura lekka, łatwa i przyjemna. Nie powiem, czytało się bardzo dobrze. Lekki styl pisarski pani Sylwii sprawił, że książkę pochłonęłam w dwa wieczory.

  Najbardziej podobały mi się rozdziały dotyczące tajemnic dziadka Ludwika. Jakże jest to zdeterminowany w swoim uporze starszy człowiek, który boi się, że ktoś odkryje jego tajemnice. Ludwik potrafił ukrywać przed najbliższymi historię swojego życia. Okoliczności, w których dorastał jako dziecko, a później okres jego kariery zawodowej sprawiły, że stał się człowiekiem, który nie potrafi okazywać uczuć. Nie znaczy to, że ich nie odczuwał. Czuje je jak najbardziej, lecz strach przed nieszczęściem, którego często doświadczał sprawił, że przybrał skorupę przez którą trudno było się przebić.

  Warto zwrócić uwagę jaką wartość ma szczera rozmowa. Dzięki niej unikniemy wielu nieporozumień oraz bólu, jakie wyrządzają słowa wypowiadane w gniewie. Jest to trudne, gdyż często boimy się takich rozmów, aby nie odkryć swoich słabych punktów. Jest to jak najbardziej zrozumiałe. O oczyszczającej mocy takiej rozmowy przekonał się Ludwik. Z początku towarzyszył mu strach, że wnuczka odrzuci go, gdy usłyszy jego prawdziwą historię życia. Przyznaję, że wątek historyczny bardzo przypadł mi do gustu i mam nadzieję, że zostanie rozwinięty w kolejnym tomie. Warto znać historię swojej rodziny, dlatego pytajmy najstarszych swoich bliskich o ich dzieciństwo, młodość oraz wszelkie koligacje rodzinne, gdyż pewnego dnia może okazać się, że jest już za późno na takie pytania, bo ci co mieli taką wiedzę już umarli. Uważam, że nie wszystko zostało powiedziane. Jeszcze nie jednym ciekawym sekretem swojego życia dziadek Ludwik nas zaskoczy (...)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Sekrety i kłamstwa” Sylwii Trojanowskiej to kolejna powieść w dorobku pisarskim tejże autorki. Sporo się naczekałam na tę historię, a zatem (mimo braku czasu) pochłonęłam ją w miarę szybko.

  Sekrety – trzymane głęboko w sercu...któż ich nie ma?

  Kłamstwa – wypowiadane bez mrugnięcia okiem...jak bardzo mogą zranić inne osoby?

  Jak daleko jest się w stanie posunąć człowiek do osiągnięcia swoich celów? I czy zawsze są one podyktowane egoizmem?

  Czy sekrety chowane przed światem i kłamstwa są w stanie zniszczyć czyjeś życie?

  A może dokonywane w dobrej wierze przynoszą wymierne skutki?

  Magdalena po latach wraca do rodzinnego domu, żeby pogodzić się z najważniejszą osobą jej dzieciństwa – charyzmatycznym i apodyktycznym dziadkiem. Ludwikowi zależy na tym, by ukochana wnuczka z nim zamieszkała, lecz ona stawia warunek – chce w końcu poznać jego skrzętnie skrywaną przeszłość. W opowieściach Ludwika losy rodziny splotą się z burzliwą historią Szczecina z czasów drugiej wojny światowej. Jaką tajemnicę chronił przed światem? Magdalena, wędrując po śladach z przeszłości, odwiedza miejsca znane z młodości i na nowo buduje relacje z dawnymi sąsiadami. Czy w rodzinnym mieście czeka na nią również miłość?

  Sylwia Trojanowska odkrywa tajemnice, o których nikt już nie pamięta. „Sekrety i kłamstwa” to mieszanka emocji, uśmiechu i wzruszeń zapisanych w pożółkłym rodzinnym albumie.

  „Sekrety i kłamstwa” to powieść przepełniona historią, (której w szkołach nie uczą), a jak wiecie, ja takie lubię najbardziej. Wspomnienia snute przez dziadka Ludwika – były dla mnie niesamowitym przeżyciem. Pełne bólu, samotności i strachu. Wojna...widziana oczami dziecka, dorastającego chłopca, który miał jedynie matkę u swego boku.

  Autorka dość delikatnie podjęła temat, ale w emocjach opowiadającego widać jak bardzo ówczesne zdarzenia miały wpływ na jego rozwój.

  Na te fragmenty czekałam niecierpliwie z każdym następującym rozdziałem. Nie będę zatem ukrywać, że czekanie na kolejny tom – to będzie dla mnie prawdziwa czytelnicza udręka.

  "Każdego z nas ukształtowały inne czasy, nasze światy zostały zbudowane z innych wartości. Musimy być inni. Musimy inaczej patrzeć na świat. Inaczej żyć... i inaczej umierać."

  „Sekrety i kłamstwa” to powieść, w której Sylwia Trojanowska, w moim odczuciu, pokazała swój prawdziwy kunszt pisarski. Bo przecież zbudowanie tak wielowątkowej fabuły wymaga od autora niesamowitej fantazji, ale również ogromnego samozaparcia i dyscypliny. Zahaczając w powieści o skrawki historii naszego kraju oraz innych narodów, które brały udział w II wojnie światowej należy być nie tylko dokładnym, ale i bardzo autentycznym, bo to od tego zależy, jak powieść zostanie odczytana. Mnie autorka nie zawiodła pod tym względem. Widać, że pilnie odrobiła zadanie domowe i przeprowadziła dogłębny research zapoznając się z faktami dotyczącym wojennego i powojennego Szczecina.

  „Sekrety i kłamstwa” przyciągają dobrze wykreowanymi postaciami, które są niezmiernie wyraziste. Każdy z bohaterów ma swój niepowtarzalny charakter, co mnie osobiście ujmuje jako czytelnika i sprawia, że książkę mogę czytać bez końca. Zachowania bohaterów potrafią zaskoczyć, rozbawić, ale i zdenerwować. Żyją zatem swoim własnym życiem, kreacje nie są przewidywalne, a co za tym idzie sama fabuła nie jest oczywista. Dzięki temu podczas lektury i nie ma opcji żebyście się znudzili.

  „Sekrety i kłamstwa” to powieść, która porusza w czytelniku najczulsze struny dotyczące sfery szczerości i uczciwości.

  Jak często padamy ofiarą czyjegoś kłamstwa?

  Czy w chwili odkrycia sekretu skrywanego przez najbliższych jesteśmy w stanie wybaczyć im od razu?

  Dlaczego w ogóle ludzie uciekają się do kłamstwa?

  Czy korzyści płynące z tego są wymierne?

  A może są w stanie złamać czyjeś życie?

  Czy padając ofiarą sekretów i kłamstw zmieniamy się nie do poznania?

  Czym grożą kłamstwa snute w obrębie własnej rodziny?

  Mnie to porusza do głębi. Doświadczyłam w życiu wielu kłamstw i jestem specyficznie wyczulona na tym punkcie. Wiem, że kłamstwo obcej osoby odbieramy inaczej niż płynące z ust najbliższej nam osoby, której ufaliśmy.

  Wiem jak bardzo to może zaburzyć spojrzenie na świat i jak mocno potrafi to ranić.

  Dlatego im bardziej zagłębiałam się w fabułę powieści – tym więcej pytań rodziło się w mojej głowie. Na niektóre z nich być może znajdę odpowiedź dopiero w kolejnym tomie.

  „Czas nie leczy ran. Pozwala od tych ran odetchnąć. Na chwilę, czasami na dłużej. Takich ran jak moja nie sposób zagoić. Z nich cały czas coś się sączy. Wspomnienia, żal, tęsknota, samotność. Można zapomnieć o rozbitym aucie, o źle ufarbowanych włosach, o deszczowych wakacjach… O tym można. Chyba nawet bez trudu. Ale o mężczyźnie, którego kochało się całym sercem nie jest tak łatwo”.

  „Sekrety i kłamstwa” Sylwii Trojanowskiej to powieść niezwykle wzruszająca, zabarwiona smutną przeszłością, doprawiona żalem, smutkiem i kłamstwami. Czy w tym wszystkim jest miejsce na miłość? Czy bohaterowie będą w stanie podnieść się z własnych upadków? Czy spowiedź przyniesie ukojenie? Czy znajdą w swych serach siłę na wybaczenie?

  Tego nie wiem…

  Wiem jednak, że jest to niezwykle emocjonalna historia – idealna na jesienną porę roku, gdyż to właśnie jesienią zaczęła się dziać osnuta sekretami i kłamstwami historia Ludwika Starkowskiego...na tym zbudowane było jego życie, które w skutkach okazało się nie takie idealne, jak na pozór, by się zdawać mogło.

  To właśnie jesienią na wierzch wyłażą sekrety wydmuchane wiatrem i wypłukane deszczowymi łzami…

  Czy wystarczy raz być szczerym?

  Czy da się wybaczyć wszystko?

  Czy można zaznać spokoju, budując życie na sekretach i kłamstwach?

  Na odpowiedzi muszę poczekać do kolejnego tomu. Co łatwe nie będzie…

  Z czystym sumieniem mogę Wam polecić „Sekrety i kłamstwa” już teraz.

  Z pewnością się nie zawiedziecie!

  Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

  Recenzja na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Recenzja pochodzi z bloga [Adres usunięty]

  "Przeszłości nie da się zmienić. Można ją wspominać, ale niczego, zupełnie niczego nie da się w niej zmienić. To, co już się wydarzyło, jest po prostu niezmienialne. "

  Magda wciąż cierpi po stracie męża, mimo iż minęło już trochę czasu.Wraca do rodzinnego domu, by pogodzić się z dziadkiem - kiedyś osobą najważniejszą. Magda nie utrzymywała z nim kontaktu, ale dowiaduje się, że wcale mu tak wiele czasu już nie zostało i wypadałoby mu dać szansę. Kobieta jest sceptycznie na to nastawiona, ale jedzie do niego.

  Ludwik chce, by jego wnuczka z nim zamieszkała. Ta po części się zgadza, ale stawia też warunek - zdradzi jej swoją skrywaną przeszłość, gdyż w końcu chce poznać historię jego rodziny.

  Okazuje się, że życie jej dziadka za czasów II wojny światowej nie było usłane różami. Słucha jego historii, odwiedza dawne ulubione miejsca i na nowo buduje relacje z sąsiadami. Spotyka też osoby znane z przeszłości.

  A oprócz tego pojawia się także On. Jednak, czy Magda będzie gotowa na uczucia i ponowne szczęście? Czy intencje jej dziadka są uczciwe?

  Zapraszam do lektury!

  Obawiałam się tej lektury. Zazwyczaj unikam książek, gdzie znajduje się motyw historii, nawet jeśli jest ON nieznaczny. Tutaj miło się zaskoczyłam, bo naprawdę się wciągnęłam. Z zapartym tchem czytałam opowieści Ludwika, które miały miejsce za czasów II wojny światowej. Nie są to proste ani przyjemne historie. Wpłynęły one też na Ludwika i czasami nie dziwiłam się, że jest taki, czy owaki.

  Mąż Magdy niespodziewanie zmarł. To ona go znalazła i przyznam szczerze, że w bolesny sposób. Współczułam jej. Nie pozbierała się też tak łatwo po jego odejściu. Był dla niej całym światem. Zostaje namówiona do tego, by pojechać do dziadka i dać mu drugą szansę. Była negatywnie na to nastawiona, ale w ciągu kilku dni zmienia nastawienie i postanawia zostać.

  Przez ten czas poznaje dziadka na nowo i zaczyna go rozumieć. Budują na nowo relację, która koniec końców zostaje wystawiona na próbę, bowiem okazuje się, że intencje Ludwika nie były szczere...

  "Czas nie leczy ran. Pozwala od tych ran odetchnąć. Na chwilę, czasami na dłużej. "

  Magda przez przypadek poznaje Jakuba i od początku czuje to coś. Najpierw się przed tym broni, ale z czasem coś do niej dociera. Kuba ją nawet popycha w tę stronę i tak, mamy tutaj romans. Tyle, że nawet i ON jest podejrzany.

  A sam Kuba...To taki prosty mężczyzna. Jak tylko się pojawia, wydaje się być hm...dziwny? Czytelnik czuje, że coś z nim może być nie tak. Często pojawia się obok Magdy, niby to przez przypadek. I choć może święty nie jest, to zaczyna coś czuć do kobiety.

  A Ludwik...Mężczyzna przeszedł dużo w życiu, to pewne. Jest schorowany, zrzędliwy, marudny i w ogóle, najlepiej go omijać. I większość ludzi tak robi, bo nawet na zwykłe dzień dobry potrafi odburknąć.

  Skrywana prawda wychodzi na jaw. Wbrew pozorom ON też przechodzi wewnętrzną przemianę. Aczkolwiek kiedy się okazuje, że jego intencje nie były szczere, to się wściekłam. Bo zwątpiłam, czy faktycznie trochę się zmienił, czy jednak nie :/

  "Nie trać ani chwili, bo później właśnie tej chwili może ci zabraknąć, aby zawalczyć o szczęście. "

  Styl jest prosty. Czasami opowiastka jest długa, jednym ciągiem, ale to mi bardzo odpowiadało. Nie wtrącano niepotrzebnych opisów, co mi się podobało. Bałam się tych elementów historii i jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie. Były bardzo dobrym dopełnieniem.

  "- Czyli, że warto dawać kolejną szansę?

  - Zawsze."

  Miło też się zaskoczyłam, kiedy zorientowałam się, że to był pierwszy tom. Jestem naprawdę ciekawa dalszych losów Magdaleny. Czuję, że to nie wszystko, co miał nam do powiedzenia Ludwik :)

  "Czasami drobne kłamstwo może zniszczyć największe szczęście. "

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Pakiet: Dawne kłamstwa, Trudne prawdy, Bolesne sekrety 0/5 Nasza cena:
89,38 zł 109,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Dawne kłamstwa, Trudne prawdy, Bolesne sekrety

„Rodzinne tajemnice” to trylogia Muny Shehadi, idealna dla miłośniczek Lucindy Riley. Trzy siostry, porządkując dom po zmarłej matce, słynnej gwieździe filmowej, odkrywają dokumentację medyczną, z której wynika, że Jillian Croft nie mogła urodzić żadnej z nich. W kolejnych tomach – „Dawnych...
Trup na plaży i inne sekrety rodzinne 5/5 Nasza cena:
26,96 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trup na plaży i inne sekrety rodzinne

Czerwcowy poranek, pusta plaża i... trup. Kiedy Magda Garstka wraca po studiach do rodzinnej Ustki, nie spodziewa się, że czeka ją najbardziej ekscytujące lato w całym życiu. Zatrzymuje się w pensjonacie, który prowadzi jej babcia, rozpoczyna pracę w kawiarni i niedługo później... znajduje zwłoki....
Karma. Sekrety i uprzedzenia 5/5 Nasza cena:
22,69 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karma. Sekrety i uprzedzenia

Drzwi gościnnej Karmy otwierają się ponownie! Oto kolejny rok z życia właścicielek kawiarni przyjaznej psom. Justyna musi się zmierzyć z prawdą na temat swojej przeszłości. Opiekuńcza i zaradna Wiktoria nadzoruje pracę kafejki. Ola próbuje stanąć na nogi po odejściu od toksycznego męża i wynajmuje...
Rzeka tajemnic / Morze kłamstwa. Zemsta i przebaczenie. Tom 2 0/5 Nasza cena:
39,93 zł 45,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeka tajemnic / Morze kłamstwa. Zemsta i przebaczenie. Tom 2

Rzeka tęsknoty Kolejne lata wojny odzierają mieszkańców Europy ze złudzeń na rychłe jej zakończenie. Nie tylko na terenie Polski ludzie stykają się z okrucieństwem, także wycieńczająca wojna na wschodzie odkrywa barbarzyńskie praktyki, gdzie pojęcie człowieczeństwa zostaje zdewaluowane i ludzkie...
Miłość i kłamstwa 4/5 Nasza cena:
27,71 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość i kłamstwa

Zapomniane dzieciństwo. Odkryte na nowo życie. A jeśli masz tylko jeden jedyny dzień, żeby dowiedzieć się, kim naprawdę jesteś? Kiedy Sabrina Boggs przypadkiem natrafia na tajemniczą kolekcję, która znajdowała się w posiadaniu jej ojca, odkrywa prawdę tam, gdzie nigdy nie podejrzewała istnienia...
Śmiertelne kłamstwa 5/5 Nasza cena:
26,60 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmiertelne kłamstwa

Szokujące zniknięcie. Miasteczko pełne sekretów. Dziesięć lat temu w cichym Buckthorpe zaginął chłopak, Samuel Murray. Od tamtej pory nikt go nie widział. Rosie Sharpe opłakiwała zaginięcie przyjaciela przez wiele tygodni, ale jej młodsza siostra, Heather, wie, że łzy Rosie skrywały prawdę. Tej...
Białe kłamstwa 5/5 Nasza cena:
26,17 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Białe kłamstwa

Trzeci i ostatni tom serii o Agacie Stec, kontrowersyjnej policjantce z gdańskiego wydziału śledczego. Po zabójstwie ważnego świadka w śledztwie po serii makabrycznych morderstw w Gdańsku, gdyńskiego biznesmena Jacka Biernata, mężczyzny wyjątkowo bliskiego komisarz Agacie Stec, niespodziewanie to...
Loki. Gdzie zaległy kłamstwa 5/5 Nasza cena:
26,06 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Loki. Gdzie zaległy kłamstwa

Co by było, gdyby syn władcy Asgardu, bóg psot, Loki, trafił do Londynu pod koniec XIX wieku? Magia, potęga i złośliwość vs. wszechobecna mgła, tajemnicze zaułki i jeszcze bardziej tajemniczy nieumarli. Przygody, zagadki, humor i organizacja S.H.A.R.P. we wciągającej powieści o dorastaniu i...
Piękne kłamstwa (pocket) 4/5 Nasza cena:
11,99 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piękne kłamstwa (pocket)

"Piękne kłamstwa" to z pozoru lekka powieść kryminalna. Jednak porusza bardzo ważny problem społeczny, jakim jest ingerencja osób trzecich w sprawy związane z przemocą domową. Jak daleko można sie posunąć, aby wymierzyć sprawiedliwość? I czy samo podejrzenie przemocy domowej jest już podstawą do...
Sekrety historii. Dywizjon 303 5/5 Nasza cena:
32,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekrety historii. Dywizjon 303

Bitwa o Anglię dzień po dniuPolski Dywizjon 303 okazał się w czasie powietrznej bitwy o Anglię najskuteczniejszą jednostką myśliwską RAF-u. W książce przedstawiono dzieje tej niezwykłej formacji w przełomowych dniach lata 1940 roku: od chwili jej sformowania w atmosferze zakulisowych gier, przez...
Sekrety zamkowych podziemi 5/5 Nasza cena:
32,97 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekrety zamkowych podziemi

Kaśka, szalona i nieobliczalna studentka polonistyki, wraz z koleżankami wyjeżdża na wakacje w zamku. Początkowo wyjazd nie zapowiadał się niezwykle, do czasu, aż dziewczyny dotarły na miejsce... Okazało się, że wczasowiczki nie mogą zamieszkać w zamkowym hotelu, ponieważ w ostatnim czasie kilka...
Sekrety letniego ogrodu 0/5 Nasza cena:
47,42 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekrety letniego ogrodu

Książka wydana w serii Wielkie Litery - w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Opowieść o zakazanej miłości i rodzinnych tajemnicach bestsellerowej autorki "Domu na szczycie klifu" Pełna sekretów posiadłość, która skrywa mroczne rodzinne tajemnice. Dwie historie,...
Wybrane bestsellery
Pakiet Harry Potter. Tomy 1-7: Kamień filozoficzny, Komnata tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Zakon Feniksa, Książę Półkrwi, Insygnia śmierci 5/5 Nasza cena:
189,15 zł 289,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Harry Potter. Tomy 1-7: Kamień filozoficzny, Komnata tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Zakon Feniksa, Książę Półkrwi, Insygnia śmierci

Siedmiopak zawierający wszystkie tomy w nowych, czarnych - "dorosłych" okładkach w oprawie broszurowej. Harry Potter i kamień filozoficzny Harry Potter i komnata tajemnic Harry Potter i więzień Azkabanu Harry Potter i czara ognia Harry Potter i zakon Feniksa Harry Potter i książę półkrwi Harry...
Żywoty świętych 2/5 Nasza cena:
28,83 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żywoty świętych

Zanurzcie się w świat stworzony z epickim rozmachem przez autorkę międzynarodowych bestsellerów, Leigh Bardugo, sięgając po pięknie ilustrowaną replikę „Żywotów Świętych” – Istorii Sanktia. Zawiera ona opowieści o świętych zaczerpnięte z powszechnie uwielbianych powieści i nie tylko. Oto magiczna...
Dwie lewe ręce 5/5 Nasza cena:
25,36 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwie lewe ręce

Matylda ma dość pracy u Salomei Gwint. Odchodzi z agencji i rozpoczyna działalność na własny rachunek. Pierwsze zlecenie wydaje się proste. Ma odnaleźć eksmęża klientki. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że jej klientką została Salomea Gwint. Matylda jest pewna, że sprawa ma drugie...
Ona ma siłę 0/5 Nasza cena:
28,22 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ona ma siłę

Nowe wydanie przełomowego poradnika, który poprawił życie seksualne i samoocenę milionów kobiet. Czym jest pożądanie, czego (i dlaczego) się wstydzimy, jak fantazjujemy, dlaczego tak ważne są kontekst oraz emocje i dlaczego – mimo wielkich starań naukowców – nigdy nie powstanie „różowa tabletka”,...
Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia 5/5 Nasza cena:
26,14 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia

To naturalne, że każdy pragnie być szczęśliwy, bogaty, żyć pełnią życia i doświadczać wszystkich wspaniałości świata. Joseph Murphy, twórca bestsellerowej „Potęgi podświadomości”, w przystępny sposób wyjaśnia, jak tego dokonać, nie pomijając zjawisk, które mogą nas w tym ograniczać. Murphy oferuje...
Almond 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Almond

Wielokrotnie nagradzany koreański bestseller, rekomendowany przez BTS – najpopularniejszy boys band na świecie. „Almond” to powieść uznana przez krytyków za wybitną historię o dorastaniu pośród rozmaitych trudności. Yunjae urodził się z aleksytymią, która utrudnia mu odczuwanie takich emocji jak...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1 4/5 Nasza cena:
41,65 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1

Niezgłębiona potęga. Dwa żywioły. Jedna walka. Nesta Archeron zawsze była arogancka, łatwo wpadała w złość i nigdy nie wybaczała. A odkąd została wepchnięta do Kotła i wbrew woli stała się jedną z fae, nie potrafi odnaleźć się w tym nowym, zabójczym świecie. Co gorsza, nie umie sobie poradzić z...
Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników 0/5 Nasza cena:
31,26 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników

Bestsellerowa autobiografia najbardziej lubianej Pierwszej Damy USA i cenionej liderki społecznej – teraz także w wersji dla młodzieży! Wspomnienia z dzieciństwa, historie sukcesów i porażek, chwil zupełnie prywatnych, jak i doświadczeń zawodowych – to wszystko składa się na obraz niesamowitej...
Związana z mafią. Bracia Vedetti. Tom 4 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Związana z mafią. Bracia Vedetti. Tom 4

Władza, bogactwo, zemsta i... namiętność. Co okaże się najsilniejsze? Marcello jest synem bossa z Sycylii, Enrica. Nie został jednak uznany jako pełnoprawny członek rodziny, co sprawiło, że nosi w sercu nienawiść. Chce przejąć władzę w klanie Vedettich. Jego surowy wygląd, chłodne spojrzenie oraz...
Czterdzieści dusz 5/5 Nasza cena:
26,99 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czterdzieści dusz

Czy działanie w imię wyższego dobra może gwarantować bezkarność? Czy wszyscy zasługują na drugą szansę? W klasztorze na odludziu, będącym schronieniem dla czterdziestu duchownych o nadwerężonej reputacji, dochodzi do makabrycznej zbrodni. Zamordowano opiekuna placówki, a jego ciało powieszono na...
Świąteczne tajemnice. Tom 2 0/5 Nasza cena:
41,65 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świąteczne tajemnice. Tom 2

Drugi tom unikalnej antologii najlepszych świątecznych opowieści kryminalnych. Ten wyjątkowy zbiór zawiera rozmaite opowiadania kryminalne, które łączy magiczny świąteczny klimat. Czytelnicy znajdą tu zarówno klasyczne, jak i współczesne utwory, pełne kryminalnych zagadek, mrocznych tajemnic,...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2 5/5 Nasza cena:
37,49 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2

Kontynuacja tomu 4 światowego bestsellera! Fae wbrew swojej woli, walczy o znalezienie własnego miejsca dla siebie w zabójczym i niebezpiecznym świecie. Co gorsza, wojna i wszystko, co w niej straciła, wypaliły w jej duszy niezatarte piętno. Jedyną osobą, która rozpala ją bardziej niż ktokolwiek...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula