Sebastian. Jak poderwać drania? Tom 1

Autor:

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 11
Darmowy fragment:
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
360
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 18,68 zł
Nasza cena: 22,44 zł 34,90 zł Taniej o: 36%

Nie oceniaj dziewczyny po swetrze, jaki nosi!

“Sebastian” to pierwszy tom intrygującej młodzieżowej serii “Jak poderwać drania?”. Sprawdź, czy powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają rzeczywiście może mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Sebastian - wśród przyjaciół znany jako “Oz”, jest popularnym wrestlingowcem. Uwielbia kobiety, jednak dla niego dziewczyny powinny być przede wszystkim ładne, łatwe do zdobycia i atrakcyjnie ubrane. Jameson, która przez najbliższych jest nazywana po prostu “James”, stanowi jego zupełne przeciwieństwo. Jest pilną uczennicą, zbiera zresztą najlepsze oceny z każdego przedmiotu. Co więcej - kocha spędzać czas w bibliotece pośród rozmaitych książek. W normalnych okolicznościach oboje nigdy by się nie spotkali. W wyniku niezbyt mądrego zakładu, zawierają bliższą znajomość. Nie jest to łatwe i wydaje im się, że nie mają ze sobą zupełnie nic wspólnego.

Sebastian jednak nie może przestać myśleć o James, która z początku wydawała mu się nudną kujonką bez przyszłości. Wbrew sobie stara się ją zdobyć, choć dziewczyna wciąż traktuje go chłodno i stara się go spławić. Czy uda mu się przekonać dziewczynę, by mu zaufała? Czy za jego zalotami na pewno nie kryje się nic więcej?
 

Przeczytaj fragment książki


Opinie o książce

Niepozorna dziewczyna i sportowiec przekonany o własnej wyjątkowości - brzmi jak schemat, który przejadł się nam wszystkim już dawno temu... Na całe szczęście Sara Ney wyszła poza niego, dodając do kardiganu i pereł sarkazm oraz ironię, a do wyglądu, ego i obcisłego stroju zapaśnika - dobre serce i odrobinę miękkości. "Jak poderwać drania" to mój ulubiony romans sportowy - z przyjemnością więc przedstawiam wam James, która tylko wygląda na grzeczną bibliotekarkę i Sebastiana "Oza" Osborne'a - drania, który zdobędzie wasze serce!

P.S. Oz jest mój. Polizane, przyklepane! ;)

Ewa Cat Mędrzecka, "Cat Vloguje"

Dzięki Sarze Ney dowiedziałam się kilku rzeczy:

1. Jak seksownie nosić kardigan;

2. Jak być bezczelną i zabawną wobec seksownego drania-zapaśnika; i ostatnie, najważniejsze:

3. jak sprawić, by ten seksowny drań-zapaśnik stracił dla mnie głowę.

P.S. W trakcie lektury miejcie przy sobie chusteczki, bo będziecie płakać ze śmiechu!

Zuza Burkowska, "Kulturalna Szafa"


O autorce

Sara Ney jest amerykańską pisarką tworzącą literaturę z nurtu New Adult. Wśród czytelniczego grona znana jest z powieści o romansach młodych ludzi, których łączą ze sobą skomplikowane relacje. Stara się tworzyć prawdziwych bohaterów przeżywających głębokie uczucia i nie zawsze zdecydowanych na najłatwiejsze rozwiązania.

Czytaj całość

Recenzje (11)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-10-25
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Powiedzenie że książka doprowadziła mnie do łez było by wielkim nie dopowiedzeniem, śmiałam się od początku do końca. No cóż rycerze na białych koniach już dawno zaginęli w akcji a Sebastian w 100% przypomina współczesnych mężczyzn zwłaszcza tych z wysokim mniemaniem o sobie. Dialogi jakie stworzyła autorka pomiędzy dwojgiem bohaterów są na czasie, być może dla tego że nie sposób ich nie słyszeć w śród naszych znajomych, bliskich czy przyjaciół .No bo nie oszukujmy się Tak Właśnie Jest. Być może Historia jest przewidywalna ale na pewno nie nudna.Mega pozytywna książka ja zapewne sięgnę po nią nie raz choćby po to by poprawić sobie humor i się pośmiać. Polecam zwłaszcza po to by oderwać się od rzeczywistości tylko rzeczywistość właśnie taka nie w XXI wieku. :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-12-30
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Takiej książki było mi właśnie potrzebna po ciężkim dniu. Nie wymagająca myślenia i większego wgłębienia się. Prosta historia, prosty język i przerywnik między rozdziałami w postaci krótkich tekstów, przy których uśmiałam się jak głupia.

  .

  Sebastian jest przysłowiowym psem na baby. Nie odmawia przyjemności i chętnie korzysta ze swojej pozycji w świecie sportowców. Dziewczyny do niego lgną, więc nigdy o żadną nie musi sie starać. Podczas oczekiwania na swoją korepytetorke w bibliotece poznaje Jemeson Clark. Ubrana w kardigan i perły nie wzbudza zainteresowania popularnego chłopaka ,wręcz wyśmiewa jej cnotliwe zachowanie i zakłada się z kolegami ,że poderwie dziewczynę i pocałuje. Nie spodziewa się, że ten zakład zmieni całe jego życie.

  .

  Czytając książkę czułam się jakbym uczestniczyła w jakimś amerykańskim filmie o collegu i życiu studenckim. W historię wciągnęłam się od pierwszych stron, a styl autorki pokochałam. Jest to lekka nie zobowiazujaca lektura z pikantnymi scenami, ciętym językiem i śmiesznymi scenami. Pełna humoru, buzującego napięcia i uczucia między bohaterami.

  .

  Najmniej podobała mi się sama końcówka w której autorka, aż przesadziła ze scenami o seksie 😂 ,ale jako całość ksiazke bardzo polecam . Warto poznać tego drania 😍

  .

  "Nigdy nie oceniaj dziewczyny po kardiganie "

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-12-22
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sebastian, czyli jak poderwać drania.

  Jameson spędza ogrom czasu w bibliotece szkolnej, gdzie poznaje Sebastiana Osborna na którego wołają Oz. Oboje ulegają pewnemu zakładowi, a Sebastian po tym pragnie zawalczyć o naszą maniaczkę kardiganów. Tylko czy Jameson naprawdę jest taką nudziarą?

  Mamy tu zwykłą lekturę na rozluźnienie. Nie mamy tu strasznego dzieciństwa, gangów ani niczego co sprawiłoby, że ta książka porwałaby nas i roztrzaskała. Mamy za to prześmieszne dialogi, łamanie stereotypów i pierwszą miłość tak naprawdę. Bardzo miło czytało mi się tą powieść, a przerywniki między rozdziałami doprowadzały mnie do łez. Jeżeli szukacie książki, przy której będziecie mogli się pośmiać to jest lektura obowiązkowa dla was!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-12-01
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jameson to bardzo pilna uczennica dla której spędzanie czasu w bibliotece jest priorytetem. Sebastian zaś jako kapitan zapaśników uważa, iż może łamać serca wszystkim dziewczynom znajdującym się wokół niego. Pewnego dnia dochodzi do konfrontacji bohaterów. Dziewczyna godzi się na układ, który proponuje jej zapaśnik. Czy w wyniku głupiego zakładu bohaterowie poznają się bliżej? Czy ich odmienność charterów pozwoli na to, aby stworzyli związek?

  "Zawsze trzeba spodziewać się czegoś więcej niż to, co widzimy na pierwszy rzut oka – znacznie więcej".

  Tytułowy Sebastian jest uparty, irytujący, zabawny i zadziorny. Jego humoru udziela się odbiorcy i naprawdę go polubiłam. Jameson to typ bohaterki spokojnej, ułożonej i skupiającej się tylko i wyłącznie na nauce. Jednak Sebastianowi za sprawą swojej osobowości i aparycji udało się przykuć uwagę pilnej uczennicy i choć ona za każdym razem dąży do tego, aby jak najszybciej zakończyć z nim dyskusję, to i tak nic z tego nie wychodzi. Sebastian nie pozwala tak szybko się przepędzić i kiedy znajduje się w pobliżu Jameson skrupulatnie drąży temat i zachęca dziewczynę do rozmowy (nawet dobrze mu to wychodzi).

  Dzięki temu, iż spotykamy się tutaj z narracją pierwszoosobową (raz z punktu widzenia Jameson, zaś później z perspektywy Sebastiana) czytelnik ma możliwość pełnego zżycia się z bohaterami, poznania ich myśli i uczuć. Nie mogę się przyczepić co do ich kreacji. Jest ciekawa, niejednoznaczna, kontrastowa i wyrazista. Zarówno Sebastian, jak i Jameson wzbudzają sympatię czytelnika już od samego początku. Pojawiające się pomiędzy nimi uczucie jest piękne i wyraziście uświadamia odbiorcy, jak często pozory potrafią mylić, i że nigdy nie powinniśmy oceniać ludzi na pierwszy rzut oka (tak samo jak książek po okładkach 😊).

  "Jesteś zbyt arogancki, żeby być uroczy, więc wybacz, ale nie zerwę z siebie ubrań i nie pozwolę się zniewolić".

  Fabuła należy do tych wartkich i przyozdobionych humorem. Spotykamy się tutaj także z dialogami, które są bardzo dynamiczne, niewymuszone i naturalne. Autorka ma lekkie pióro, buduje krótkie zdania, które w rezultacie tworzą spójną treść. Przekomarzanie się bohaterów jest naprawdę urocze i wywołuje szczery uśmiech na twarzy czytelnika. Świetnie się bawiłam czytając tę publikację i mam nadzieję, że Wy również będziecie się dobrze bawić podczas zagłębiania się w treść "Sebastiana". Jestem niezmiernie ciekawa kolejnych tomów z tego cyklu! Serdecznie polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-11-27
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Jameson, dla przyjaciół James, to bardzo pilna uczennica, która z biblioteki zrobiła swoją prywatną świątynię. Sebastian, dla przyjaciół Oz, to bardzo dobry wrestinlgowiec, który z biblioteki zrobił swoją prywatną salę do szybkich numerków. W wyniku głupiego zakładu poznają się bliżej. I to bardzo intensywnie.

  Jednak Sebastian nie chce poprzestać na przelotnej znajomości. Chce zaprzyjaźnić się z Jameson, chce być jej bliski, chce jej stale dokuczać i zerwać kiedyś z jej szyi te przeklęte perły. Jednak dziewczyna wie, że Oz to połączenie kłopotów i sporej dawki bycia dupkiem.

  Czy James pozwoli mu się zbliżyć i przekona się, że góra mięśni oraz cięty dowcip wcale nie przesądzają tego, jakim facetem jest Oz? Czy związek z takim dupkiem i kobieciarzem zaprowadzi ją prosto to złamanego serca?”

  Jak poderwać drania. Sebastian to lekka i przyjemna lektura z gatunku Young Adult, w której znajdziecie prostą, ciekawą i nieskomplikowaną fabułę. I choć to książka jakich wiele, to ja bardzo fajnie spędziłam przy niej czas, bo historia tej dwójki bohaterów bardzo szybko wciągnęła mnie w głąb fabuły. To książka dość przewidywalna, momentami słodka i urocza, ale także pikantna i na pewno bardzo zabawna. Dialogi pomiędzy bohaterami wiele razy wywoływały szeroki uśmiech na mojej twarzy i niekontrolowane wybuchy głupkowatego śmiechu. Zapewniam Was, że przy tej książce na pewno nie będziecie się nudzić, a jej lektura ociepli trwające zimne i długie jesienne wieczory.

  Jeżeli chodzi o głównych bohaterów, to myślę, że nie wyróżniają się oni niczym szczególnym, ale na pewno wywołają w Was wiele skrajnych emocji. Bardzo ich polubiłam, choć nie ukrywam, że na samym początku zachowanie Sebastiana bardzo mnie irytowało. Chłopak miał tak przerośnięte ego, że momentami miałam ochotę przywalić mu tak mocno, by przez tydzień leżał w szpitalu. Poza tym ON dwadzieścia cztery godziny na dobę myślał o seksie i rozmawiał o seksie, a jego każda dyskusja z Jameson miała podtekst seksualny. Jednak po kilkudziesięciu stronach przyzwyczaiłam się do tego i nie wyobrażałam sobie, że mógłby zachowywać się inaczej. Poza tym Sebastain był nie tylko seksowną górą mięśni, bo chłopak był mądry, ambitny i wiedział, co chce robić w życiu. Oz to seksowne ciacho, które niejednej z Was zawróci w głowie. Za to Jameson była jego zupełnym przeciwieństwem. Nierzucająca się w oczy kujonka nie należała do świata Sebastiana. Jednak i ona nie była wcale taka grzeczna, na jaką wyglądała... Czy chłopak dojrzał w niej coś więcej niż tylko pociągające ciało i ponętne usta?

  Styl autorki jest lekki, prosty i przyjemny w odbiorze. Fabuła wciąga już od pierwszej strony i nie mam mowy, by odłożyć książkę na półkę wcześniej niż po dotarciu do ostatniego rozdziału. To historia, przy której świetnie spędzicie czas i choć fabuła niczym Was nie zaskoczy, to i tak dobrą zabawę macie zagwarantowaną.

  Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Sebastian. Jak poderwać drania? Tom 1
 • Autor: Sara Ney
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Seria Jak poderwać drania?
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 360
 • Format: 135 x 205 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366134003
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: How to date a douchebag. The Studying Hours
 • Tłumacz: Brodzik Agnieszka
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366134003
 • EAN: 9788366134003
 • Wymiary: 13.5x20.5x2.8 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula