Samolot z papieru

Książka
33,99 zł
Outlet
18,23 zł
eBook
24,31 zł
Audiobook
22,44 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 480
Opis

Sięgnij po książkę pod tytułem "Samolot z papieru", którą napisała Ewa Pruchnik, i przekonaj się, czy warto zaryzykować dla miłości!

Konieczność życia w zgodzie z szeroko pojętymi regułami i nakazami wpajana jest większości ludzi. To sposób na zaprowadzenie ładu i porządku w poszczególnych społeczeństwach oraz na świecie. O ile każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest chociażby poszanowanie przepisów prawa, o tyle niegdyś konkretne zasady określały praktycznie wszystkie sfery życia młodych ludzi.

Emilia Ostrowska to młoda kobieta, która koncentruje się przede wszystkim na nauce. Znakomite wyniki mają być jej przepustką do podjęcia kariery w zawodzie lekarza, do którego od dawna starannie przygotowuje ją jej rodzina. Bliskim Emilii zależy również na tym, aby zeswatać ją z Nikodemem Karbowskim, który jest synem słynnego kardiochirurga. Aranżują ich spotkanie, które ma odbyć się podczas studniówki Nikodema.

Choć Ostrowska nie przejawia zbyt wielkiego entuzjazmu, wieczór przebiega znacznie przyjemniej, niż się spodziewała. Między nią i Nikodemem nawiązuje się nić porozumienia. Gdy jednak po zakończonym przyjęciu Emilia wraca do domu, zostaje zaczepiona przez grupkę młodych mężczyzn o niepokornym wyglądzie. Ich przywódca Jeremi wydaje się być oczarowany dziewczyną. Choć z pozoru dzieli ich wszystko, coś także ich do siebie przyciąga. Czy Ostrowska podejmie ryzyko i pójdzie za głosem serca?


O autorce

Ewa Pruchnik, autorka, to polska pisarka, której specjalnością są publikacje z następujących gatunków literackich: romans, literatura kobieca oraz literatura obyczajowa. Ciekawa fabuła, bohaterowie z krwi i kości, z którymi bez trudu można się utożsamić, oraz nieoczekiwane zwroty akcji - to wszystko sprawiło, że Pruchnik zdobyła sympatię wielu czytelników. Dotychczas opublikowała już tytuły, takie jak "Emi" oraz "Samolot z papieru".

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa

Szczegóły
  • Tytuł: Samolot z papieru
  • Autor: Ewa Pruchnik
  • Wydawnictwo Filia
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2020
  • Ilość stron: 480
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381950718
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788381950718
  • EAN: 9788381950718
  • Wymiary: 13.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Filia Sp. z o.o., Kleeberga 2, 61-615 Poznań, Polska, biuro@wydawnictwofilia.pl, tel. 512 027 368
Recenzje książki Samolot z papieru (17)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna W. w dniu 2020-06-02
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Piękna opowieść o miłości, przyjaźni życiu, o...?🤔🤔➡️ musicie Sami przeczytać. Kochani ja nie potrafię używać pięknych słów, budować długich zdań ja potrafię marzyć, wierzyć a Ta ksiazka taka jest. zmusza do zatrzymania się i pomyślenia o tym co mam,mogę mieć,co straciłam. Przeczytajcie Ją i kochajcie !!!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia G. w dniu 2021-06-21
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    "Samolot z papieru" autorstwa Ewy Pruchnik to bardzo udana powieść obyczajowa z nutą historii w tle. To piękna, poruszająca, nieprzewidywalna, wzbudzająca wiele emocji książka o miłości, przyjaźni, tęsknocie i nadziei. Przedstawione w niej wydarzenia z młodości głównej bohaterki rozgrywające się w czasach PRL-u, przeplatane tymi z 2015 roku nadają jej niepowtarzalnego klimatu. To historia o trudnych wyborach, która skłania do refleksji, a jej wielowątkowość sprawia, że każdy z nas może odnaleźć w niej coś dla siebie. Myślę, że jest to pozycja z którą warto się zapoznać.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Dominika S. w dniu 2021-08-18
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Lubię gdy w książkach miesza się przeszłość z teraźniejszością. Ten zabieg został idealnie pokazany w "Samolocie z papieru". Historia dotyczy trójki młodych ludzi, którzy staną przed ważnymi życiowymi wyborami. Jednak nie będą to łatwe wybory, bo każdy z nich będzie niósł inne konsekwencje. Autorka całkowicie kupiła mnie tą historią, chociaż nie jest to może "spektakularna" opowieść. Miała jednak to "coś", co nie pozwalało mi odłożyć jej i zapomnieć. Może nie wzruszyłam się tak jak powinnam, jednak czułam te ogromne emocje z każdej kartki. Nostalgiczna, momentami smutna, pełna tęsknoty. Prawdziwa.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Jowita C. w dniu 2021-08-16
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Emilia dorasta w zamożnej rodzinie, jako jedyna i ukochana córka swoich rodziców. Jej ojciec jest szanowanym kardiologiem i ma nadzieję, iż córka pójdzie w jego ślady. Chcąc dla dojrzewającej córki wszystkiego, co najlepsze, umawiają ją na spotkanie z synem znajomego kardiochirurga – Nikodemem. Dziewczyna początkowo sceptycznie podchodzi do ustawionego spotkania, jednak nie jest jeszcze świadoma, jak bardzo duży wpływ ta znajomość będzie miała na jej życie.

    Emilia nie darzy Nikodema romantycznym uczuciem, jednak bardzo odpowiada jej ON w roli zaufanego przyjaciela. Zgadza się jednak iść z nim na studniówkę, gdzie po raz kolejny spotyka chłopaka, którego uznała za przywódcę grupy zaczepiających ją w wieczór spotkania z Nikodemem mężczyzn. Jeremi ma w sobie coś, co przyciąga Emilię jak magnes, mimo iż wydawać by się mogło, że należą do zupełnie różnych światów. Czy takie zauroczenie ma szansę zmienić się w coś poważniejszego? A może wytrwałość Nikodema sprawi, że Emi wybierze go na swego życiowego partnera?

    ***

    Piękna historia, która porusza do głębi już od pierwszych stron. Główni bohaterowie mają w sobie coś takiego, że od razu da się ich polubić i z wypiekami na twarzy obserwuje się ich dalsze poczynania. Już sama fabuła zasługuje na najwyższe uznanie, świetnie skonstruowana i przemyślana w każdym calu, żaden, nawet najmniejszy drobiazg, nie ma prawa znaleźć się nie na swoim miejscu. Autorka serwuje nam piękną historię trudnej miłości i udowadnia, że z uczuciami nie ma żartów, a podejmowane decyzje mają swoje konsekwencje nawet po upływie wielu lat.

    Siła uczuć łącząca głównych bohaterów jest czymś niesamowitym. Oparcie, jakie wzajemnie sobie dają w trudnych chwilach niejednokrotnie wzbudzało moją zazdrość. Przeżywałam upadki i wzloty głównej bohaterki, jakby dotyczyły mnie samej. Podczas tej podróży nie da się odseparować od losów Emilii, Nikodema i Jeremiego. Każdą chwilę, każde opisywane zdarzenie przeżywa się wraz z nimi i na czytelnika ma ono wpływ niemalże tak mocny, jak na bohaterów.

    Książka skłania do przemyśleń nad własnym postępowaniem oraz uczuciami. Nie jest możliwe bierne przyglądanie się temu wszystkiemu, w pewnym momencie każdy z nas postawi siebie na miejscu wykreowanych postaci zastanawiając się, jak sam postąpiłby w opisywanych sytuacjach. Piękna historia, która pozostaje w czytelniku na długo i zdecydowanie warto po nią sięgnąć.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Marta K. w dniu 2021-08-14
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Ta historia to losy trójki młodych ludzi – Emilii, Nikodema i Jeremiego, którzy w stanie wojennym stają przed trudnymi decyzjami. Niby niewiele tła historycznego, ale jest ono dobrze zarysowane i wnosiło do powieści elementy realizmu. Bez problemu przeniosłam się do PRL-u i wydarzeń z lat 80. i 90. Autorka w powieści stawia na emocje. Kotłują się one w bohaterach i przenoszą na czytelnika. Ładunek emocjonalny łagodzi humor.

    Emila to subtelna dziewczyna z dobrego domu, która żyje pod kloszem. Bez własnych planów i ambicji drażniła mnie. Jeremi vel Kmicic przykuwa uwagę pewnością siebie i marzeniami o Legii Cudzoziemskiej. Między tym dwojgiem stoi Nikodem, przyjaciel i brat. Mieć takiego przyjaciela to skarb, jednak ja miałam ochotę nim potrząsnąć, by zdobył się na coś więcej.

    Autorka zastosowała dwie płaszczyzny czasowe. Przeszłość obejmuje lata 1980-1991. Wydarzenia retrospektywne stanowią główny trzon akcji, są bardziej rozbudowane, bogate w szczegóły i emocje. Współczesność to rok 2015 i 2016. Obie płaszczyzny przeplatają się ze sobą. Książkę napisaną dobrym stylem przeczytałam szybko, lecz bez większego zaangażowania. Przewidziałam, jak potoczą się losy Emilii. Bardziej interesowały mnie wątki poboczne, [Adres usunięty]. Dworek pod Akacją, życie w czasach komuny. Moją uwagę przykuły nieliczne listy oraz bohaterowie – pani Jadzia, Krzyś, dyrektor Tarczyński. Zakończenie rozłożyło mnie na łopatki. Wzruszyłam się. Naszły mnie refleksje o sile miłości, poświęceniu, wielkiej przyjaźni i symbolice samolotu z papierowej serwetki.

    „Samolot z papieru” to dobra, wielopłaszczyznowa powieść obyczajowa o ulepiona z miłości, przyjaźni, poświęcenia, samotności, odpowiedzialności, tęsknoty, podejmowania trudnych decyzji, nadziei i wiary na tle sytuacji politycznej Polski, doprawiona mądrościami życiowymi. O byciu na wyciągnięcie ręki. Emocjonalna historia, która bawi i wzrusza.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula