Rytuały wody. Trylogia Białego Miasta. Tom 2

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 16
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
544
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 33,04 zł
Audiobooki mp3
za 41,32 zł
Audiobook CD
za 46,91 zł
Nasza cena: 28,87 zł 49,90 zł Taniej o: 42%

“Rytuały wody” to drugi tom bestsellerowej “Trylogii Białego Miasta” Evy Garcíi Sáenz de Urturi.

To seryjne morderstwa, mroczne, rodzinne sekrety i barwne opisy malowniczej prowincji Álava.

To przerażające odkrycie bez trudu mogłoby wstrząsnąć mieszkańcami Vitorii, którzy ledwo zdołali ochłonąć po wydarzeniach sprzed zaledwie kilku miesięcy. Jednak aby uniknąć paniki, sprawa zostaje utajniona. Wśród górskich bezdroży zostają znalezione zwłoki ciężarnej kobiety. Ślady wskazują na to, że ofiara najpierw została utopiona w zabytkowym celtyckim kotle pełnym wody, później zaś powieszona za nogi na pobliskim drzewie. Wszystko to przypomina starodawny rytuał potrójnej śmierci. Śledczy Kraken bez trudu może zidentyfikować ofiarę. Jest nią bowiem jego pierwsza dziewczyna. Sposób dokonania zbrodni wskazuje na to, że może to być początek kolejnej serii makabrycznych morderstw. Ofiarami mogą paść przyszli rodzice, a i sam Kraken zdaje się być na celowniku mordercy.

“Rytuały wody” to drugi tom bestsellerowej “Trylogii Białego Miasta”, cyklu zapierających dech w piersiach powieści kryminalnych. Jest to kontynuacja wydanej w 2017 roku “Ciszy białego miasta”. Można śmiało powiedzieć, że powieść jest jeszcze bardziej frapująca i mroczniejsza od swojej znakomitej poprzedniczki. Mistrzowsko skonstruowana kryminalna intryga odsłania się przed nami kawałek po kawałku, w miarę jak postępuje wartka, pełna nieoczekiwanych zwrotów i zawirowań akcja. Na kartach tej powieści Eva García Sáenz de Urturi w znakomity sposób łączy kryminalną opowieść z barwnymi opisami zabytkowego miasta Vitoria i malowniczej prowincji Álava. Książkę czyta się niemal jednym tchem, dlatego już teraz z niecierpliwością czekamy na trzecią część cyklu, która w oryginale nosi tytuł “Los señores del tiempo”.


O autorce

Eva García Sáenz de Urturi to hiszpańska pisarka, dziennikarka radiowa i wykładowczyni akademicka. Studiowała optometrię, następnie pracowała w branży optycznej, później sama zaczęła prowadzić zajęcia na Uniwersytecie w Alicante. Prowadzi audycje radiowe na antenie rozgłośni Cadena SER. Jest również coachem uczącym w ramach kursów internetowych marketingu dla pisarzy i kreatywnego pisania.

Recenzje (16)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Największy strach to nie ten o nas samych. Jest większa trwoga niż ta o własne życie i zdrowie. Największy strach to ten o naszych bliskich. I bywa częste, nawet bardzo częste, że gdy mówimy "oddałbym za nią życie", nie są to tylko puste słowa. W miłości, szczególnie tej do dziecka, także nienarodzonego, nie ma czasu na określanie proporcji i skali poświęcenia. A gdy boimy się o siebie, to tylko dlatego, że nie będzie nam dane go poznać, że nie będziemy w stanie go bronić, że nie odpowiemy na jego wołanie.

  Znany nam z fenomenalnego "Cienia białego miasta" inspektor Ayala przypłacił udział w przedziwnym śledztwie wielkim bólem. Ledwo uszedłszy z życiem musiał się zmierzyć z utratą mowy, powracającym wspomnieniem braterskiej nienawiści, traumą pozostałą po byciu wybranym na kolejną ofiarę, wreszcie, z szalonym strachem o ukochaną. Został sam ze sobą, bez chęci do dalszej pracy, bez nadziei na ułożenie sobie życia. I tylko okrutny przypadek - fakt, że znał ofiarę pewnego niezwykle frapującego zabójstwa w górach spowodował, że wrócił do pracy w roli konsultanta.

  Powrót do czegoś co kochamy, co stanowi esencję naszego zawodowego życia bywa najlepszym lekarstwem. Jak jednak pogodzić się z tym, że ów powrót wiązał się będzie z przywoływaniem niechcianych wspomnień z pewnego letniego obozu? Jak zaakceptować fakt, że utopiona ciężarna kobieta w ciąży to nasza młodzieńcza miłość i fascynacja? Jak żegnać kolejnych przyjaciół ściśle powiązanych z tą tajemniczą, nową sprawą? Jak wreszcie zrozumieć, że samemu stanęło się właśnie w obliczu kolejnej groźby utraty życia? Chyba tylko za pomocą miłości, ukochania tego, co nienarodzone, walką ze słabościami i odzyskaniem wszystkiego, co wcześniej nadawało życiu sens.

  Serię kryminalną Evy Garcii Saenz de Urturi różni od innych to, że jest w niej mocno rozwinięty wątek obyczajowy. Mam wrażenie, że w drugim tomie może nawet zbyt mocno. Dzięki niemu jej bohaterowie są bardziej ludzcy niż inni policjanci, prokuratorzy, detektywi. Tutaj ciąża jest równie ważna jak kaliber broni, tutaj walka o odzyskanie sprawności fizycznej i psychicznej jest równie istotna jak dokładne skonstruowanie profilu zabójcy. To dobre, bardzo kobiece spojrzenie na śledztwo, wciągające nas do jego wnętrza i zbliżające do ludzi, których zwykle nawet nie znamy z nazwiska. Tylko czy nie owo łagodzenie nie odbywa się kosztem samej, koszmarnej przecież sprawy?

  W "Rytuałach wody" autorka ponownie dba o podkreślenie wyjątkowości miejsca, w którym rozgrywa się akcja. I choć niestety mniej tutaj opisów architektury, wyjątkowych kafejek i restauracji, klimatycznych hiszpańskich zakątków, to nie czujemy się zupełnie opuszczeni przez czarowny klimat. Tym razem skupimy się bowiem na historii przeniesionej na vitoriańską ziemię wieku temu. Otrzymujemy opis niezwykłego rytuału potrójnej śmierci by razem z bohaterami szukać wyjaśnienia powodu, dla którego ów celtyberyjski rytuał odnalazł zastosowanie w morderstwach popełnianych tu i teraz.

  O ile samo nawiązanie do starych wierzeń, rozbudowana strefa obyczajowa i bardzo szczegółowe przytaczanie kolejnych etapów śledztwa niewątpliwie powodują wzrost naszego zaciekawienia, o tyle sama warstwa kryminalna, nieco na tym cierpi. Poprzedni tom nasączony był duszną atmosferą, autorka przejawiała ogromną wyobraźnię ukazując kolejne rytualne mordy. W "Rytuałach wody" brakuje mi przechodzenia do kolejnych treści w ten niezwykły, gęsty od napięcia sposób. Sprawa kryminalna bywa przegadana podczas niekończących się narad, czytelnik zostaje wyłączony z samodzielnego dochodzenia do prawdy. Wydaje się, że tym razem autorka uczyniła zbyt duży krok w stronę problemów osobistych bohaterów, które choć niezwykle intrygujące, momentami zabijają kryminał swoją melodramatycznością.

  To bardzo dobra książka, gładka, jednolita, sprawnie przeprowadzająca nas przez kolejne pytania. Spodoba się osobom, które w tradycyjnym kryminale nie odnajdują wystarczająco dużo miejsca dla uczuć i osobistych emocji. Czy była dla mnie ciekawym przeżyciem? Oczywiście - pomysł był świetny, realizacja bardzo zgrabna. Czy "Rytuały wody" sięgnęły poprzeczki, którą niezwykle wysoko zawiesiła pierwsza część trylogii? Obawiam się, że nie. Niemniej byłoby grzechem zaniechanie śledzenia losów Unaia właśnie teraz. To tak wciągająca i pełna pięknych treści literatura, że należy spodziewać się, że ostatnia część tylko utwierdzi nas w przekonaniu o jej klasie. Mam nadzieję, że dostarczy także więcej sensacji, niepewności, zaskoczeń i tej niezwykłej atmosfery, która zbudowała miłość do prozy Pani Evy Garcii Saenz.

  Tymczasem napawajmy się wspomnieniami bohatera, walką o zachowanie życia, tajemnicami darknetu, niezwykłym rytuałem śmierci, niezwykłym splotem tajemniczych śmierci i przekonaniem, że miłość, jak zawsze, zwycięży wszystko.

  Pani_Ka Czyta

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  "Rytuały wody" są kontynuacją świetnej "Ciszy białego miasta". W pierwszej części był jeden niewielki minusik natomiast tutaj nie mam się zupełnie do czego przyczepić. Połączenie bardzo dobrej obyczajówki z jeszcze lepszym kryminałem - to jest coś, co uwielbiam. Mogłabym rzec, że Autorka trzyma poziom ale to nie jest prawda. Poziom jest jeszcze lepszy. Podobają mi się świetnie zarysowane postacie, nieprzewidywalne zwroty akcji, przeskakiwanie w czasie. Kocham też, kiedy Pisarz w umiejętny oraz nie wprowadzający nudy sposób przemyca w fabule różne ciekawostki. W tym przypadku na temat kultury celtyckiej oraz zabytków hiszpańskiego miasta a to wszystko okraszone niesamowitym klimatem.

  Jestem mocno na tak, bo jest to mocno dobra książka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Brutalne morderstwo ciężarnej kobiety stawia na nogi hiszpańskich śledczych. Jeden z nich znał ofiarę, a łącząca ich zażyłość sięgała wielu lat wstecz. Co wówczas wydarzyło się w kantabryjskiej wiosce? Czy tajemnice z przeszłości powróciły, by zemścić się na dawnych oprawcach?

  Dobrze pamiętam, jak wielkie wrażenie wywarła na mnie “Cisza białego miasta”. Choć od tej lektury minęło już kilka miesięcy, wspomnienie opisywanych wydarzeń się nie zatarło, a ciekawość kolejnych części rosła z tygodnia na tydzień, idąc w parze z ogromną niecierpliwością. A jakie okazały się „Rytuały wody”? Czy te powieści można porównywać?

  Najnowsza historia hiszpańskiej autorki to powrót do tak cenionych bohaterów. Bez wątpienia to właśnie wykreowanie grona tak znakomitych postaci w dużej mierze sprawiło, że twórczość pisarki zdobyła grono wiernych fanów. Bardzo łatwo za tymi bohaterami podążać, wraz z nimi rozwiązywać skomplikowane intrygi kryminalne, ale także przeżywać wzloty i upadki. Tym razem autorka nieco więcej miejsca poświęciła życiu prywatnemu przedstawianych postaci. Moim zdaniem to wspaniałe, bowiem z jednej strony mamy okazję dowiedzieć, się jak rozwijają się ich losy, a z drugiej ta kwestia świetnie pasuje do linii fabularnej książki.

  Już przy okazji poprzedniej części Eva de Urturi udowodniła swoim czytelnikom, że potrafi umiejętnie i zajmująco pisać o policyjnych śledztwach i wiążących się z nimi uciążliwościami. W jej historiach detektywi muszą wykazać się inteligencją, doświadczeniem i kreatywnością, by połączyć ze sobą wszystkie wątki i rozwikłać zagadkę śmierci oraz znaleźć sprawcę. W żadnych wypadku opowieści te nie przypominają telewizyjnych seriali, gdzie wszystko zostaje podane na tacy, a nowoczesna technologia sprawia, że detektywi muszą się jedynie uśmiechać i dobrze wyglądać.

  To bardzo realistyczne, wyraziste i szczegółowe pokazanie pracy policji. Żmudna droga szukania winnego i próba odnalezienia sprawiedliwości dla ofiar. Badanie kolejnych wątków. Próba znalezienia odpowiedniego motywu. Dopasowanie profilu sprawcy. Dzięki temu całość jest nie tylko interesująca i elektryzująca. Takie poprowadzenie fabuły pozwala się zaangażować, popracować na własną rękę, wykorzystać przemyślenia. A także budzi napięcie.

  Autorka w mistrzowski, profesjonalny i bardzo dojrzały sposób podchodzi do budowania historii. Widać, że nie w tym ani grama przypadku. Wszystko zostało przemyślane, sprawdzone, opisane i poprawione. To fantastyczna powieść powstała w wyniku połączenia bogatej wyobraźni, ale też wykorzystania legend i opowieści oraz relacji osób, które służyły autorce radą. Dzięki temu powieść nabiera niebanalnego charakteru i może sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Eva de Urturi fantastycznie radzi sobie z tworzeniem gęstej, ciężkiej i mrocznej atmosfery powieści. Ten niepokojący klimat osiąga dzięki przenikaniu się różnych elementów i motywów obowiązkowych dla funkcjonowania tego gatunku. Ambitna intryga? Obecna! Zgnębiony przez życie psychopata? Na miejscu! Doświadczeni policjanci? Ich także nie brakuje. Właściwie nie można doszukać się żadnego problemu czy niedociągnięcia. Ta powieść to kryminał idealny, klasa sama w sobie.

  „Rytuały wody” całkowicie mnie pochłonęły. Zaciekawienie lekturą odebrało mi nawet chęć na sen. Polowanie na mordercę, cała sceneria celtyckich rytuałów oraz obyczajowe, mocne tło sprawiały, że moje emocje sięgały zenitu. Cóż mogę dodać? Jestem wielka fanką tej autorki i niecierpliwie czekam, by przekonać się, co jeszcze ma do zaoferowania. Serdecznie i gorąco polecam, każdemu z Was.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  „Los ma bardzo zły gust i okrutne poczucie humoru”.

  Rytuały wody to druga część „Trylogii Białego Miasta”. Po pierwszej jej części Ciszy Białego Miasta, tryumfy z powodzeniem święci kolejna jej część. Muszę przyznać, że ta druga powieść jest jeszcze lepsza od pierwszej. Aż się boję myśleć, co nas czeka przy ostatniej powieści z tego cyklu ...

  W hiszpańskim, spokojnym i ułożonym miasteczku, znowu mają miejsce dziwne, wydawać się może, rytualne morderstwa. Najpierw zostaje odnalezione w górach ciało młodej kobiety, Annabel Lee. Została powieszona, ciało zwisało głową do dołu i było zanurzone w zabytkowym kotle. Oczywiście żadnych konkretnych śladów ani świadków. A żeby było bardziej zagadkowo, okazuje się, że Kraken znał ofiarę, w młodości razem byli na obozie historycznym. Rozpoczyna się żmudne i niebezpieczne dochodzenie, w którym udział bierze najlepszy komisarz specjalizujący się w profilowaniu sprawców, Kraken. Po ostatnich wydarzeniach dochodzi do siebie, zaczyna się ponownie uczyć mówić i bierze udział w terapii u logopedy. Ale to nie koniec. Wkrótce zostają odnalezione zwłoki kolejnych osób, które wydaje się, że zginęły w podobny sposób. Czyżby w mieście grasował seryjny zabójca? Ludzi ogarnia strach i przerażenie, każdy zaczyna się bać o swoje życie. Ale morderca ma swój trop i giną ludzie o określonych cechach. Krąży pytanie, dlaczego zabójca wybiera właśnie takie ofiary? Czyżby na kimś szczególnym się mścił? Dlaczego?

  Eva Garcia stanęła na wyżynach światowego pisarstwa i jeszcze wyżej podniosła poprzeczkę. Trudno jest ją doścignąć, nawet myślę, że to niemożliwe. Świetna i spójna kompozycja, przemyślana w każdym detalu, znakomity i efektowny pomysł na fabułę, zasługujący na wielki ukłon. Autorka miota czytelnikiem od pierwszych stron, prowokuje, zmusza do ciągłego gonienia. Wydawać się może, że zabójcą może być prawie każdy, kto pojawia się blisko dochodzenia. Jednak niespodziewanie pojawiają się nowe wątki i okoliczności, które burzą nasz porządek i utarty szlak dochodzenia do sprawcy, i już jesteśmy na samych początku drogi. Takie zdecydowane powroty. Przyznam, że typowałam oczywiście zabójcę, ale nie trafiłam. Dopiero w ostatniej chwili, ku chwilom głębszego zastanowienia i refleksji, układania malutkich wątków w całość, zmienia się punkt odniesienia i sprawca powoli sam się wyłania zza czarnej kurtyny. Niesamowicie szybki tempo, nagłe zwroty akcji i dynamizm, nie pozwalają ani na moment odetchnąć. Od tej książki nie można się oderwać. Szkoda czasu na jakiekolwiek próby. Uprzedzam. Zakończenie – jak przystało na mistrzowski thriller - na pewno was zaskoczy i pozostawi w niedosycie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, tak też jest z lekturą tej powieści. Uczucie głodu pojawia się zaraz po odłożeniu książki.

  Lektura obfituje w wielość wątków i bohaterów, ale tak naprawdę nieobecność któregokolwiek z nich przyczyniałby się do utraty przez powieść atrakcyjności, każdy z nich jest niezbędnym elementem układanki pod nazwą „Rytuały wody”. Można śmiało stwierdzić, że każdy bohater i jego zawiłe losy stanowią o doskonałych walorach tej powieści, nadają jej barwnego kolorytu, dostarczają nieprzewidywalnych intryg i zaskoczeń, masę niedopowiedzeń ...

  Powieść prowokująca, zrealizowana z wielkim rozmachem, niesamowitym pazurem, jej efekty końcowe wbijają w fotel. Nie traćcie czasu, jak najszybciej sięgnijcie po Rytuały wody, póki jeszcze nie zapadł zmrok i w Vitorii jest w miarę uśpiona atmosfera …

  Zdecydowanie polecam. Niesamowita, brutalna i szczera do bólu, prowokująca i mistrzowsko nami manewrująca ...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Celtyckie klimaty

  Nie
  istnieje żadna święta księga, która dałaby nam dokładne pojęcie odnośnie religii Celtów, dlatego też wszystko co wiemy o ich kulcie, jest oparte tylko na wzmiankach historyków oraz na interpretacji znalezisk archeologicznych. Z tych fragmentów informacji można wyciągnąć wniosek, że centralną część wierzeń Celtów stanowił kult bóstw żeńskich, odpowiedzialnych za płodność i śmierć. Bóstwa te posiadały swoje sanktuaria, w których kapłanki dokonywały krwawych obrzędów ku czci bogini. Plemiona celtyckie czciły ponadto - podobnie jak Słowianie - liczne nimfy i boginki, które opiekowały się lasami, jeziorami czy rzekami. Dlatego często w legendach pojawiają się sprytne, piękne nimfy, zamieszkujące zbiorniki wodne, jak choćby arturiańska Pani Jeziora.

  Co jednak wspólnego celtyckie wierzenia mają z brutalnym morderstwem dokonanym w górach, w pobliżu tunelu San Adrián, miejsca o historycznym znaczeniu. Tu właśnie znaleziono zwłoki młodej kobiety, która została powieszona za nogi, zaś jej głowę zanurzono w kotle z brązu wypełnionym wodą. Bulwersuje już samo znalezisko oraz fakt, że stanowi ono wyraźne nawiązanie do kultury celtyckiej, ale jeszcze bardziej wstrząsający jest fakt, iż owa młoda kobieta była w zaawansowanej ciąży. Ofiarą mordercy okazuje się Ana Belén Liaño, ceniona autorka komiksów, a prywatnie … pierwsza dziewczyna Unai Lópeza de Ayala (zwanego Krakenem), specjalisty od spraw profilowania kryminalnego w wydziale śledczym jednego z komisariatów w Vitorii.

  Fakt ten sprawia, że mężczyzna szczególnie angażuje się w śledztwo, choć oficjalnie przebywał do tej pory na zwolnieniu. Po postrzale w głowę, który otrzymał przy ostatnim prowadzonym śledztwie, Unai cierpi bowiem na afazję Broki, ciężkie zaburzenie mowy – dlatego porozumiewa się za pomocą edytora tekstów w telefonie. Jednocześnie unika wszelkich kontaktów z neurologiem i logopedą, popadając powoli w depresję. Do życia przywraca go jednak nie tylko sprawa dziewczyny znalezionej w górach, ale i świadomość, że może być ojcem dziecka swojej szefowej, podkomisarz Alby Díaz de Salvatierra. Prawdopodobieństwo ojcostwa wynosi pięćdziesiąt procent, bowiem równie dobrze dziecko mógł spłodzić zmarły mąż Alby, który okazał się seryjnym mordercą, zdolnym pozbawić życia ponad dwadzieścia osób. Ożenił się ON z kobietą tylko po to, by mieć dostęp do śledztwa, zaś fakt, iż może być ojcem, to prawdziwa zemsta na wszystkich.

  Czy, w takim stanie ducha Unai będzie w stanie efektywnie prowadzić śledztwo? Czy zachowa dystans i obiektywizm? Czy fakt, iż znał ofiarę będzie miał znaczenie? Czy informacja, że kilkanaście lat wcześniej w podobny jak Ana sposób zginęła ciężarna nastolatka z Kantabrii jest cenną wskazówką czy raczej fałszywym tropem? A jeśli dodać do niej fakt, że ojciec owej nastolatki był kierownikiem obozu w Cabezón de la Sal, podczas którego uczestnicy – w tym również Kraken – rekonstruowali kantabryjską wioskę? Na te wszystkie pytania, a także na wiele innych rodzących się podczas lektury, odpowiedzieć możemy zagłębiając się w mroczną opowieść pt. „Rytuały Wody”, będącą drugim tomem cyklu „Trylogia białego miasta”. Po bestsellerowej „Ciszy białego miasta”, do której zresztą zostały sprzedane już prawa filmowe, Eva García Sáenz de Urturi wraca z kolejną odsłoną makabrycznych zbrodni. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Muza książka, to prawdziwa gratka nie tylko dla osób, które łapczywie pochłonęły część pierwszą, ale dla wszystkich, którzy lubią skomplikowane historie, kryminalne zagadki, podszyte dodatkowo historycznymi odniesieniami do religii celtyckiej, a także opisami tajemniczych ale pełnych uroku okolic prowincji Álava. Dwa plany czasowe pozwalają nam poznać wydarzenia wzajemnie na siebie wpływające, zaś mistrzowska konstrukcja postaci i niezwykła atmosfera czynią książkę jedną z tych, od której nie można się oderwać i którą pamięta się jeszcze długo po przeczytaniu…

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 11 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

Warto zwrócić uwagę na...
Władcy czasu. Trylogia Białego Miasta. Tom 3 5/5 Nasza cena:
28,99 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Władcy czasu. Trylogia Białego Miasta. Tom 3

Kontynuacja thrillera kryminalnego 2019 roku "Cisza białego miasta". Trylogia białego miasta sprzedała się w ponad milionowym nakładzie i stała się światowym fenomenem. "Władcy czasu" to spektakularne zakończenie wszystkich wątków rozpoczętych w "Ciszy białego miasta". To ostatni tom przepełnionej...
Cisza białego miasta. Trylogia Białego Miasta. Tom 1 5/5 Nasza cena:
31,50 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cisza białego miasta. Trylogia Białego Miasta. Tom 1

Pierwsza część fenomenalnej TRYLOGII BIAŁEGO MIASTA, pełnej mrocznych rodzinnych tajemnic, baskijskiej kultury i tradycji. Mieszkańcami hiszpańskiej Vitorii wstrząsa wiadomość o podwójnym morderstwie, łudząco podobnym do brutalnych seryjnych zbrodni sprzed dwudziestu lat. W tym samym czasie na...
Audiobook Władcy czasu mp3 5/5 Nasza cena:
41,32 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Władcy czasu mp3

Kontynuacja thrillera kryminalnego 2019 roku "Cisza białego miasta". Trylogia białego miasta sprzedała się w ponad milionowym nakładzie i stała się światowym fenomenem. "Władcy czasu" to spektakularne zakończenie wszystkich wątków rozpoczętych w "Ciszy białego miasta". To ostatni tom przepełnionej...
eBook Cisza białego miasta. Trylogia Białego Miasta. Tom 1 mobi epub 0/5 Nasza cena:
33,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Cisza białego miasta. Trylogia Białego Miasta. Tom 1 mobi epub

Pierwsza część fenomenalnej TRYLOGII BIAŁEGO MIASTA, pełnej mrocznych rodzinnych tajemnic, baskijskiej kultury i tradycji Mieszkańcami hiszpańskiej Vitorii wstrząsa wiadomość o podwójnym morderstwie, łudząco podobnym do brutalnych seryjnych zbrodni sprzed dwudziestu lat. W tym samym czasie na swoją...
Audiobook Cisza białego miasta. Trylogia Białego Miasta. Tom 1 mp3 0/5 Nasza cena:
33,04 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Cisza białego miasta. Trylogia Białego Miasta. Tom 1 mp3

Pierwsza część fenomenalnej TRYLOGII BIAŁEGO MIASTA, pełnej mrocznych rodzinnych tajemnic, baskijskiej kultury i tradycji Mieszkańcami hiszpańskiej Vitorii wstrząsa wiadomość o podwójnym morderstwie, łudząco podobnym do brutalnych seryjnych zbrodni sprzed dwudziestu lat. W tym samym czasie na swoją...
Audiobook Cisza białego miasta. Trylogia Białego Miasta. Tom 1 CD 0/5 Nasza cena:
43,41 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Cisza białego miasta. Trylogia Białego Miasta. Tom 1 CD

Pierwsza część fenomenalnej TRYLOGII BIAŁEGO MIASTA, pełnej mrocznych rodzinnych tajemnic, baskijskiej kultury i tradycji Mieszkańcami hiszpańskiej Vitorii wstrząsa wiadomość o podwójnym morderstwie, łudząco podobnym do brutalnych seryjnych zbrodni sprzed dwudziestu lat. W tym samym czasie na swoją...
Audiobook Rytuały wody. Trylogia Białego Miasta. Tom 2 CD 0/5 Nasza cena:
46,91 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Rytuały wody. Trylogia Białego Miasta. Tom 2 CD

Kontynuacja thrillera kryminalnego roku 2019 ? "Cisza białego miasta" Trylogia białego miasta sprzedała się w ponad milionowym nakładzie i stała się światowym fenomenem. "Rytuały wody" to opowieść jeszcze mocniejsza i mroczniejsza niż "Cisza białego miasta". Nie brakuje w niej też oryginalnej...
eBook Rytuały wody. Trylogia Białego Miasta. Tom 2 mobi epub 0/5 Nasza cena:
33,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Rytuały wody. Trylogia Białego Miasta. Tom 2 mobi epub

Kontynuacja thrillera kryminalnego roku 2019 – "Cisza białego miasta" Trylogia białego miasta sprzedała się w ponad milionowym nakładzie i stała się światowym fenomenem. "Rytuały wody" to opowieść jeszcze mocniejsza i mroczniejsza niż "Cisza białego miasta". Nie brakuje w niej też oryginalnej...
Audiobook Rytuały wody. Trylogia Białego Miasta. Tom 2 mp3 0/5 Nasza cena:
41,32 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Rytuały wody. Trylogia Białego Miasta. Tom 2 mp3

Kontynuacja thrillera kryminalnego roku 2019 – "Cisza białego miasta" Trylogia białego miasta sprzedała się w ponad milionowym nakładzie i stała się światowym fenomenem. "Rytuały wody" to opowieść jeszcze mocniejsza i mroczniejsza niż "Cisza białego miasta". Nie brakuje w niej też oryginalnej...
eBook Władcy czasu. Trylogia Białego Miasta. Tom 3 mobi epub 0/5 Nasza cena:
33,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Władcy czasu. Trylogia Białego Miasta. Tom 3 mobi epub

Śledczy Kraken po raz kolejny tropi seryjnego mordercę! Zabójca wykorzystuje średniowieczne techniki zabijania, w tym otrucie proszkiem z hiszpańskiej muchy. Czy i tym razem Vitorię ogarnie zbiorowa panika? Vitoria, rok 2019. Nieznany autor, ukrywający się pod pseudonimem Diego Veilaz, publikuje...
Tylko martwi nie kłamią. Hubert Meyer. Tom 2 5/5 Nasza cena:
29,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko martwi nie kłamią. Hubert Meyer. Tom 2

Profiler policyjny musi rozwikłać zagadkę śmierci śmieciowego barona, którego ciało znaleziono w jednej z katowickich kamienic. Wszystkie poszlaki wskazują na biznesowe porachunki, ale Hubert Meyer czuje, że sprawa może mieć związek z morderstwem sprzed 17 lat.
Polowanie. Kryształowi. Tom 3 5/5 Nasza cena:
23,42 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polowanie. Kryształowi. Tom 3

Z policyjnej broni padają strzały. Ginie mężczyzna podejrzany o porwanie. Sprawę prowadzi Driver — outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, glina z krwi i kości. Czwórka obecnych przy zdarzeniu stróżów prawa trafia pod lupę Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Ich zeznania są wyjątkowo spójne, ale...
Wybrane bestsellery
Calvin Klein Euphoria Woman Woda perfumowana 160 ml 5/5 Nasza cena:
206,99 zł 250,46 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Calvin Klein Euphoria Woman Woda perfumowana 160 ml

Euphoria to woda perfumowana od marki Clavin Klein. Orientalno-kwiatowa kompozycja zapachowa wydana w 2005 roku. Twórcami tego nieskazitelnego zapachu są Dominique Ropion, Carlos Benaim oraz Loc Dong.Nuty zapachowe:Nuta głowy: granat, malina, marakuja, hurma, brzoskwinia, nuty zieloneNuta serca:...
Przepaść. Komisarz Forst. Tom 7 5/5 Nasza cena:
27,06 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przepaść. Komisarz Forst. Tom 7

W Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia młodej kobiety z Warszawy. Ostatnim razem widziana była przez turystów w okolicy Trzydniowiańskiego Wierchu, a potem przepadła bez wieści. Był to jej pierwszy wyjazd w góry, miała zamiar spędzić w nich tylko weekend, a w Zakopanem pojawiła się sama – mimo...
Dwie lewe ręce 5/5 Nasza cena:
25,28 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwie lewe ręce

Matylda ma dość pracy u Salomei Gwint. Odchodzi z agencji i rozpoczyna działalność na własny rachunek. Pierwsze zlecenie wydaje się proste. Ma odnaleźć eksmęża klientki. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że jej klientką została Salomea Gwint. Matylda jest pewna, że sprawa ma drugie...
Pucio umie opowiadać 5/5 Nasza cena:
27,73 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio umie opowiadać

Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się...
Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9 5/5 Nasza cena:
24,20 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9

Telefon ze szpitala to dopiero początek. Informacja przekazana przez dyspozytorkę wzbudza niepokój komisarza Deryły. Coś się stało z jego partnerką, Tamarą Haler. Po przeprowadzeniu serii badań kobieta zniknęła ze szpitalnego oddziału i nie ma po niej śladu. Gdzie jest? Dlaczego przepadła bez...
Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci. Tom 1 5/5 Nasza cena:
22,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci. Tom 1

Pierwsza książka dla dzieci napisana przez autorkę słowiańskich bestsellerów! "Kwiat paproci" dla młodszych czytelników. Bohaterowie słowiańscy powracają w nowej serii Katarzyny Bereniki Miszczuk, tym razem dla starszych dzieci. Bo będzie się czego bać. Czy słowiańskie demony naprawdę istnieją?...
Diuna. Sekrety Rodu Portal Games 5/5 Nasza cena:
97,47 zł 149,96 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Sekrety Rodu Portal Games

Arrakis, planeta piasku i przyprawy na dalekim końcu Imperium, jest pełna intryg i wojen. Na Diunie zostaniecie wrzuceni w sam środek konfliktu między dwoma Wysokimi Rodami związanymi z tą niesławną planetą. Złowrogi ród Harkonnenów spiskuje dla władzy i zysku, podczas gdy sojusznicy rodu Atrydów...
Krwawnik, mniszek, ułudka 5/5 Nasza cena:
26,66 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krwawnik, mniszek, ułudka

Krwawnik, mniszek, ułudka to zapis poetyckiej drogi, którą podąża od lat Natalia de Barbaro, coraz wyraźniej, pewniej moszcząc się w języku, w którym wypowiada swoje liryczne „ja”. Zbiór, na który składają się wznowienia tomów, wydanej w 2010 roku Ciemni i Tkanki z 2017 roku, wzbogacają...
Almond 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Almond

Wielokrotnie nagradzany koreański bestseller, rekomendowany przez BTS – najpopularniejszy boys band na świecie. „Almond” to powieść uznana przez krytyków za wybitną historię o dorastaniu pośród rozmaitych trudności. Yunjae urodził się z aleksytymią, która utrudnia mu odczuwanie takich emocji jak...
Kim jestem? 5/5 Nasza cena:
34,62 zł 49,46 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kim jestem?

Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób. Każdy z graczy losuje po jednej karcie ze stosu i umieszcza ją na opasce osoby z prawej strony. Zadaniem każdego z graczy jest odgadnięcie KIM SIĘ JEST, na podstawie zadawanych pytań i odpowiedzi reszty graczy. Podczas zabawy można udzielać jedynie odpowiedzi TAK...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1 4/5 Nasza cena:
37,47 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1

Niezgłębiona potęga. Dwa żywioły. Jedna walka. Nesta Archeron zawsze była arogancka, łatwo wpadała w złość i nigdy nie wybaczała. A odkąd została wepchnięta do Kotła i wbrew woli stała się jedną z fae, nie potrafi odnaleźć się w tym nowym, zabójczym świecie. Co gorsza, nie umie sobie poradzić z...
Idealna para 4/5 Nasza cena:
30,22 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealna para

Żadna z nas nie poleciała do Dubaju po miłość... Och, będziecie idealną parą, wszyscy wam uwierzą, już widzę te okladki gazet i kolejne oferty... Cierpiąca po rozstaniu Aneta Herbik otrzymuje propozycję zostania twarzą aplikacji randkowej Mytholovic. W ramach promocji miałaby udawać przed całą...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula