QualityLandia. Tom 1

Książka
31,99 zł
Outlet
15,60 zł
eBook
30,39 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: QualityLandia
Wydawnictwo: NieZwykłe
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 364
Opis

Poznajcie nowego George’a Orwella i jego QualityLandię!

Niesamowity niemiecki bestseller, który na całym świecie sprzedał się w ponad pięciuset tysiącach egzemplarzy!

Co, jeżeli idealny świat nie jest stworzony dla ciebie?

Witajcie w QualityLandii – najlepszym kraju na świecie. Tutaj specjalny system określi predyspozycje zawodowe każdego członka społeczności. Automatyczny serwis dobierania w pary wskaże odpowiednich partnerów, a nawet pomoże podczas rozstania z ukochanym lub ukochaną, jeżeli idealny kandydat nie okaże się wystarczająco idealny. Ponadto niezawodny algorytm największego sklepu wysyłkowego na świecie – TheShop – będzie dokładnie wiedział, czego potrzebujesz, i to jeszcze zanim o tym pomyślisz. Mało tego, dostarczy ten produkt pod twoje drzwi, nim złożysz zamówienie.

W QualityCity mieszka Piotr Bezrobotny, złomiarz zajmujący się utylizacją wszelkiego typu maszyn, które z jakiegoś powodu nie działają zgodnie z oczekiwaniami (jakiekolwiek naprawy w mieście są surowo zabronione). Piotr jednak nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, w wyniku czego wiele urządzeń wiedzie w jego piwnicy nowe życie. Pewnego dnia Piotr niespodziewanie otrzymuje ze sklepu TheShop produkt, którego nie tylko nie zamawiał, ale który – jego zdaniem – jest mu całkowicie zbędny. Decyduje się go zwrócić, chociaż tym samym podejmuje ogromne ryzyko. Jeżeli bowiem to zrobi, udowodni, że idealny algorytm wcale nie jest doskonały – a to może podkopać fundament, na którym opiera się idea QualityLandii.

Ta opowieść to przerażające i zdecydowanie zbyt zabawne spojrzenie na naszą przyszłość, do której definitywnie za szybko zmierzamy. Szybciej, niż mamy odwagę przyznać.


Opinie o książce

To bardzo zabawna, a zarazem straszna książka. Dokładnie taka, jakie lubię.

Mike Judge, twórca Doliny Krzemowej, serialu emitowanego w HBO

Przenikliwa i przerażająco zabawna. To po prostu diament wśród książek i absolutny must read.

Kira Jane Buxton, autorka Hollow Kingdom

Ta książka to najlepszy rodzaj satyry, dzięki której możemy zobaczyć nasz świat w krzywym zwierciadle. Autor opisuje go w tak mądry i uszczypliwy sposób, że musisz się śmiać, aby nie płakać.

Rob Hart, autor The Warehouse

Przezabawna i absurdalna hiperkapitalistyczna dystopia… Ta powieść jest esencją satyry.

„Publishers Weekly”

To, jak bardzo ci się ta książka spodoba, jest wprost proporcjonalne do tego, jak wszyscy mamy przechlapane.

Kirkus

Błyskotliwe obserwacje Klinga dotyczą ekonomii, prawa, ksenofobii, związków, bezpieczeństwa, władzy i polityki, w kilku aspektach ukrywając, a w innych eksponując z niesamowitą brutalnością fakt, że QualityLandia jest bliska naszej rzeczywistości.

„Booklist”


O autorze

Marc-Uwe Kling jest niemieckim pisarzem, komikiem i autorem piosenek. Mieszka w Berlinie. QualityLandia przez długie miesiące znajdowała się na niemieckich listach bestsellerów i sprzedała na świecie w liczbie ponad pięciuset tysięcy egzemplarzy. Obecnie trwają prace nad serialem HBO, który powstaje na podstawie tej książki.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii thriller lub z serii QualityLandia

Szczegóły
  • Autor: Marc-Uwe Kling
  • Wydawnictwo NieZwykłe
  • Seria QualityLandia
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2020
  • Ilość stron: 364
  • Format: 14.0 x 20.5 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381783071
  • ISBN: 9788381783071
  • EAN: 9788381783071
  • Wymiary: 20.5 x 14.0 cm
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Dariusz Marszałek, Dąbrowskiego 57/4, 32-600 Oświęcim, Polska, niezwykle@wydawnictwoniezwykle.pl, tel. 537852877
Recenzje książki QualityLandia. Tom 1 (11)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    2/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Karolina P. w dniu 2025-01-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    QualityLandia to najlepszy kraj na świecie. Tu nie ma ani jednego mieszkańca, który by nie korzystał z elektroniki, bo bez niej nie da się żyć. Specjalna platforma sama łączy ludzi w pary, dodatkowo w razie rozstania też jest w stanie pomóc. Płatności dokonywane są poprzez całus. Istnieje nawet najlepszy sklep na świecie o nazwie TheShop, którego specjalny algorytm wie czego potrzebujesz, nawet zanim zdążysz o tym pomyśleć. Mało tego owy produkt dotrze do twojego mieszkania nim zdążysz go zamówić.

    W takim właśnie świecie żyje Piotr Bezrobotny, który zajmuje się niszczeniem maszyn, które z jakiś powodów nie funkcjonują tak jak powinny. Bo musicie też wiedzieć, że wszelkie naprawy robotów, bądź maszyn są zabronione. Jednak nasz główny bohater nie wywiązuje się do końca ze swoich obowiązków, więc wiele maszyn trafia do jego piwnicy i tam wiodą swoje nowe życie. Pewnego dnia Piotr dostaje niespodziewaną przesyłkę z TheShopu, ale jest to rzecz, której jak twierdzi na pewno nie potrzebuje. Postanawia ten przedmiot zwrócić jednak to wcale nie będzie takie łatwe.

    Co Piotr Bezrobotny dostał, a czego nie potrzebuje? Czy uda mu się zwrócić dany produkt? Czy rzeczywiście taka przyszłość jest możliwa?

    Ta książka jest jedną z tych, które już nie wiem ile czekają na moim regale na przeczytanie. A gdy w końcu nadszedł na nią czas to niestety, ale dociera do mnie, że to nie do końca gatunek, który lubię.

    Zupełnie inna rzeczywistość, ja nawet boję się myśleć jak ten postęp technologiczny będzie wyglądał w przyszłości, dokąd nas to zaprowadzi. A ta powieść jest spełnieniem najokropniejszych koszmarów, oczywiście mówię tu o sobie.

    W tym świecie owszem żyją ludzie, ale żyją oni w towarzystwie robotów, dronów i innych udoskonaleń. Nawet auta, które same jeżdżą i przyjeżdżają po ciebie w mgnieniu oka. Raczej nie muszę wspominać, że obowiązuje wirtualna waluta. Na każdym kroku można spotkać androidy, w restauracjach, kinach, teatrach, i wielu innych miejscach. Przerażające jest to, iż nieraz są one łudząco podobne do ludzi.

    Ja uważam, że nie jest możliwe by maszyny nas we wszystkim zastąpiły. Więc nawet nie dopuszczam do siebie myśli, iż rzeczywiście istnieje taka możliwość.

    Nie jestem fanką science-fiction bo zwyczajnie mnie to przeraża. Tę książkę przeczytałam i zwyczajnej mam ją już z głowy.

    Z tego co czytałam na jej temat, to dużo osób twierdzi, że w tej książce jest przedstawiona wizja przyszłości w bardzo zabawny sposób. Ja chyba jednak nie mam poczucia humoru bo dla mnie nie było tam nic zabawnego.

    Przemęczyłam tę książkę i jestem z siebie dumna, że udało mi się dobrnąć do końca.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Lubietoczytamto K. w dniu 2021-03-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Czy zastanawialiście się jak będzie wyglądała przyszłość?

    Marc-Uwe Kling zaprasza do świata przyszłości, do Qualitylandii.

    To miejsce najlepsze, dlatego żyją w nim QualityPeople - ludzie z prawdziwego zdarzenia.

    Zostają im przypisane poszczególne poziomy - levele. W zależności od danego levelu można uzyskać pracę, otrzymać kredyt bądź znaleźć partnera. Jak zapewne się domyślacie, osoby na wyższym levelu otrzymują dodatkowe benefity.

    Książka napisana jest w niezmiernie ciekawy sposób. Głównym wątkiem jest historia Piotra Bezrobotnego, któremu nie pasuje NAJWSPANIALSZE życie i próbuje pozostać normalnym człowiekiem, wśród ludzi uzależnionych od nowej technologii i algorytmów. Drugi wątek dotyczy kampanii prezydenckiej. O władzę walczy człowiek i android. Pozostali bohaterowie to osoby

    zajmujące różne szczeble w hierarchii.

    W Qualitylandii funkcjonują również drony oraz roboty, które wykonują praktycznie wszystkie czynności ([Adres usunięty]. komputery wybierają partnera oraz przyjaciół, dron przylatuje z rzeczą, o której za chwilę pomyślisz. Potrzeby są od razu zaspokajane!). Mogłoby się wydawać, że cały świat przejmuje robotyka, ale...czy tak przez przypadek nie jest w obecnych czasach ?

    Opowieść przeplata się z osobistym przewodnikiem turystycznym, dotyczącym nowości, których JESZCZE nie ma w naszych czasach (m. in są to Karal-UCHY, niszczyciele maszyn, PDF-y czyli Personalni Digitalni Przyjaciele!)

    Między rozdziałami znajdują się komentarze o bieżących sytuacjach, wystawione przez mieszkańców. Pojawiają się również recenzje książek i filmów, które nam są znane, aczkolwiek zostały przerobione specjalnie pod Nowy Świat, który

    w Qualitylandii stanowi przewidywania autora. Czytając tę książkę niejednokrotnie zastanowimy się, że wiele elementów z tego świata, jest już między nami. Dlatego książka jest jednocześnie zabawna, jak i przerażająca - ukazuje nam wszystkie zmiany, które zachodzą w naszym życiu a jeszcze ich nie dostrzegamy. Autor jest dla mnie mistrzem satyry i wykrzywiania rzeczywistości, jednocześnie ukazując smutną prawdę.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Jolanta B. w dniu 2020-08-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Witajcie w Qualitylandii!

    Chcielibyście żyć w świecie, w którym wszystko jest naj? W którym nawet "gdy w końcu trzeba zacząć gryźć ziemię, to lepiej niech to będzie ziemia najwyższej jakości"? W końcu nazwa zobowiązuje.

    Tu Waszą wartość określa level, który osiągnęliście. Z tym wiążą się Wasze prawa i przywileje. Tu algorytmy z góry przewidują na co będziecie mieć ochotę i dostarczają produkt prosto pod Wasze drzwi, jeszcze zanim sobie tę potrzebę uświadomicie. Ale czy na pewno tego potrzebujecie? Czy sztuczna inteligencja może się mylić?

    O tym, że system ma luki przekonuje się Piotr Bezrobotny, pewnego dnia otrzymujący produkt, którego nie chce. Jego zwrot okazuje się jednak trudniejszy niż zakładał. Ten z pozoru drobiazg rozpoczyna batalię o możliwość samodzielnego dokonywania wyborów i decydowania o sobie.

    Bo jaką rolę odgrywa człowiek w tym zrobotyzowanym społeczeństwie? Kim jest, jaki jest cel jego istnienia? Bez możliwości podejmowania decyzji, nawet w kwestii wyboru partnera, staje się bezwolnym produktem. Traci poczucie własnej tożsamości.

    "Czy żyjemy w dyktaturze o tak wysublimowanych metodach, że nikt nie zauważa, że żyjemy w dyktaturze? " W której wolność nie jest zabroniona, "co najwyżej chwilowo niedostępna"?

    To humorystyczna, pełna absurdów opowieść o zagrożeniach, które stoją tuż za progiem. O walce z systemem wrzucającym nas w szufladki, decydującym co dla nas dobre i właściwie. Sugerującym czego chcemy i potrzebujemy. Kreującym nasze potrzeby, poglądy, życie. Jakież to wygodne i przerażające zarazem. Ale czy nierealne?

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Wiesława B. w dniu 2020-06-29
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    „Każdy, niezależnie od czasów, w jakich żyje, ma swoją granicę wytrzymałości”.

    Qualitylandia to kraj idealny, pod każdym względem nowoczesny, algorytmy idealnie dostosowują się do potrzeb każdego z obywateli. Są w każdej dziedzinie życia, począwszy od prozaicznych, codziennych czynnościach, kończąc na doborze życiowego partnera, którego dostarczą nam pod same drzwi. Obywatele nie mają wyboru – muszą – być zadowoleni.

    Zaskakujące połączenie fantastyki, intrygujący obraz społeczeństwa i spora dawka humoru. Akcja powieści nieustannie intryguje i zadziwia pomysłowością autora. Fabuła jest dobrze, umiejętnie dopracowana w każdym szczególe, tchnie prostotą i logicznością. Styl autora lekki, przyjemny. Wyobraźnia i oryginalne pomysły są nieoczekiwane i zdumiewające. Duża ilość dialogów, toczące się rozmowy o polityce, cybernetyce, imigracji zabarwione są dobrym humorem, co czyni jej łatwiejsze i przyjemniejsze w odbiorze. Nietuzinkowi bohaterowie zarówno ludzie jak i maszyny. Te drugie spodobały mi się bardziej.

    Zastanawiająca wizja naszej przyszłości. W tym świecie wolno wszystko, tylko owo „wszystko” jest chwilowo niedostępne. Tutaj nie ma rzeczy niemożliwych, a dokonywane wybory są potwierdzane przez jedyny z możliwych przycisk „OK”. W tym świecie nie ma przypadków, wszystko jest idealnie dopracowane i dostosowane do konkretnej jednostki. Odpowiednio zaklasyfikowane, ludzie jak kukiełki, którymi łatwo się steruje. Szaleństwo, ograniczenia, brak rozwoju osobistego. Brak wyboru, wolności, swobody – przerażające.

    Książkę dawkowałam sobie, emocje, jakie mi towarzyszyły były skrajnie różne. Od przerażenia, niedowierzania, przez irytację i zafascynowanie. Historia naszej przyszłości, a zarazem tragikomedia ukazująca współczesne społeczeństwo, jego ułomności, słabości, niedoskonałości. Spodobał mi się świat stworzony przez autora, jednak za żadne skarby świata nie chciałabym się w nim znaleźć. Polecam :) Tatiasza i jej książki :)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka S. w dniu 2020-06-25
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Qualitylandię" skończyłam szybko, ale długo zastanawiałam się co napisać, bo ta książka to taki śmiech przez łzy (zwłaszcza jeśli w głowie ciągle odwołujemy się do tego, co dzieje się wokół). Napisana przyciągającym uwagę językiem, w zabawny, ale jednocześnie okrutny sposób obnaża groteskowość otaczającej nas rzeczywistości. Jej akcja osadzona jest w przyszłości, ale myślę, że każdy czytelnik bez problemu zdoła odnaleźć w niej "swoje miejsce". Książkę czytało mi się świetnie, miały na to wpływ i inteligentne, zabawne pióro autora, i wciągająca fabuła, jak również tematyka. Na plus działa oczywiście również piękne wydanie książki. Jest to lektura, którą najlepiej czytać powoli, dać sobie czas na refleksję. Gorąco polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula