Psychopaci

Średnia: 3.4 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
408
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,33 zł
Nasza cena: 27,89 zł 42,90 zł Taniej o: 35%

Co tkwi w umyśle psychopaty? Doświadczony psychiatra zaprasza do miejsca, w którym znajdują się sprawcy najbardziej przerażających zbrodni, pozwalając czytelnikowi z bliska przyjrzeć się rzeczywistości, jaka przeciętnemu człowiekowi nie mieści się w głowie.

Doktor Stephen Seager przedstawia swoje doświadczenia z rocznej pracy w szpitalu psychiatrycznym Gorman State, któremu nieprzypadkowo nadano złowrogo brzmiące miano "Gomory". To w tym miejscu, na oddziale C, zgromadzeni zostali na leczeniu najbardziej niebezpieczni psychopaci w Stanach Zjednoczonych. Za mającym ponad 6 metrów wysokości murem, w pozornie elegancko wyglądającym miejscu swoje życie wiodą seryjni mordercy, matkobójcy i wielu innych ludzi, którzy z zimną krwią dokonali najbardziej odrażających zbrodni.

Seager widział już wiele, ale to, co zobaczył za bramami "Gomory", zadziwiło nawet jego. W swojej fascynującej książce "Psychopaci" przybliża czytelnikowi świat, który ludzie z zewnątrz znają jedynie z filmów, szukając jednocześnie odpowiedzi na pytanie, co popycha człowieka do czynów takich jak popełniane przez bohaterów książki.

W szpitalu Gorman State notorycznie dochodzi do aktów przemocy, na porządku dziennym jest przemyt, a pacjenci, by przetrwać, tworzą z dostępnych im przedmiotów prymitywne narzędzia, które pozwolą im obronić się przed innymi lub samemu zaatakować. Lekarze sami na każdym kroku muszą być bardzo uważni, bo jeden niewłaściwy ruch może się dla nich skończyć tragicznie. Ta przerażająca rzeczywistość oddziału C bywa przepełniona strachem, ale nierzadko także czarnym humorem, co autor idealnie oddaje w swoich wspomnieniach spisanych ze szczerością i odpowiednim dystansem. Dla czytelnika to niezwykła okazja bezpiecznego zajrzenia do świata jak z sennego koszmaru.


Cytat z książki

Zabiłem moich najbliższych przyjaciół – rzekł wolno. – Jaki człowiek robi coś takiego? Wysunąłem się zza stołu.

Taki, który jest chory – odparłem, podchodząc do drzwi. – Dlatego jesteś tu, a nie w więzieniu.


O autorze

Stephen Seager jest popularnym amerykańskim psychiatrą, byłym wykładowcą Szkoły Medycyny kalifornijskiej uczelni UCLA i wziętym komentatorem medialnym. "Psychopaci" to jego pierwsza książka opublikowana w języku polskim. Jest częścią serii "Filia na Faktach" wydawnictwa Filia. W tym cyklu ukazała się także książka Lisy M. Shulman "Mózg w żałobie".

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  „Psychopaci” to kolejna książka serii „Filia na faktach”. Stephen Seager postanowił opowiedzieć historię, której wcześniej nikt nie miał odwagi ukazać. W książce „Psychopaci” pokazuje prawdę o największym szpitalu psychiatrycznym w USA nazywanym powszechnie Gomorą. Za murami Gorman State panuje niewyobrażalna przemoc. To tutaj w bloku C przebywają najgorsi seryjni mordercy. Pacjentami są również zbrodniarze wojenni oraz kanibale. Ogrom zła jaki panuje w tym szpitalu jest trudny do opisania. Autor zanim zajął się leczeniem psychiatrycznym, przez jedenaście lat był lekarzem pogotowia ratunkowego. Stephen Seager ukazuje nam kulisy pracy psychiatrów, a także historie morderców, które tworzą drastyczny obraz ludzkiej psychiki. Autor w książce dokonał zmiany miejsca akcji, choć opisane przypadki wydarzyły się w rzeczywistości. Stephen Seager szczerze opisuje swoje doświadczenia z terapii, które prowadził. Pozwala tym samym poznać drastyczny świat zamknięty za drzwiami stanowego szpitala psychiatrii sądowej. Poznając te historie zastanawiać będziemy się nad tym, jak możliwe jest, iż w człowieku drzemią tak ogromne pokłady zła. Zła, które prowadzi do makabrycznych zbrodni. Podczas lektury zadajemy sobie pytanie, co pcha człowieka, do takich zachowań i niestety dlaczego często czerpią z tego przyjemność? Poznajemy wiele takich przypadków. Każdy z nich bulwersuje, jak choćby historia Cervantesa, który dokonał gwałtu dwóch dziewczynek w wieku sześciu i siedmiu lat. Autor ukazując swoje zawodowe doświadczenia uświadamia nam jak niebezpieczna jest to praca. Praca, która ma również wiele luk w systemie więziennictwa. Często pracownicy więzienia narażeni są sami na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Praca ta wymaga siły charakteru, odwagi, którą wykazać trzeba się każdego dnia. To, co spowodowało, że książkę mimo trudnego tematu czyta się łatwo, to sposób przekazu jaki dokonał Stephen Seager. Prostym, nie skomplikowanych fachowym językiem pisze ON o trudnych zawodowych doświadczeniach. Książkę polecam nie tylko psychiatrom, którzy dzięki niej mogą poszerzyć swoją wiedzę, lecz również czytelnikom kryminałów. Jednak warto pamiętać, ze to, co poznajemy na łamach tej książki nie jest fikcją literacką, lecz zapisem prawdziwych wydarzeń. Wydarzeń, które mogą zbulwersować czytelnika o silnych nerwach. Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Wydawnictwu FILIA, FILIA Mroczna Strona [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po raz pierwszy nie wiem co mam napisać i jaką wystawić opinię o przeczytanej książce. Mam mieszane uczucia co do niej. Niby szybko ją się czytało, bo prawie ją pochłonęłam, ale spodziewałam się po niej większego WOW.

  Bardzo mylny okazał się opis książki od wydawcy, bo według niego to miała być książka o mieszkańcach szpitala i ich potwornych zbrodniach. Za to skupiono się zbyt mocno na samym autorze i jego codziennej pracy w tym szpitalu.

  Brakowało mi bardziej szczegółowego przedstawienia przypadków studium każdego pacjenta. Za jakie zbrodnie trafili do Gomorry, co nimi kierowało, zdawało mi się, że właśnie to obiecywał wydawca. W zamian dostałam pamiętnik z pracy psychiatry i jego codziennej rutyny. Obym zapomniała wspomnieć jeszcze o ciągłych wahaniach autor w stosunku do pracy, bo nie był w stanie podjąć decyzji pozostania lub zrezygnowania z niej.

  ✏✏✏✏✏✏✏✏✏✏

  Stephen Seager to psychiatra, który postanowił swoje doświadczenie i pracę z psychopatami opisać w książce.

  "Psychopaci" to relacja z pierwszych miesięcy pracy w Gomorze, potocznie nazywanym szpitalem psychiatrycznym Gorman State. Seager zatrudnił się w tym szpitalu bardzo chętnie, bo potrzebował pieniędzy. Nie miał jednak bladego pojęcia w co tak naprawdę się pakuje.

  Z czasem nie był w stanie zostawić pracy w szpitalu z powodu przywiązania się do niego. Stał się dla niego drugim domem, a współpracownicy bliskimi osobami na tym trudnym placu boju.

  Książka stanowi opis szpitalnej codzienności lekarzy z pacjentami z najbardziej pokrętnymi i brutalnymi umysłami. Dzięki niej został przedstawiony został system szpitali w USA. Jego wady i błędy pokazane z perspektywy lekarza, który ten świat zna od podszewki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Psychopaci” to książka z literatury faktu autorstwa Stephena Seagera, lekarza psychiatry, który od kilkunastu lat pracuje w Napa State Hospital, szpitalu psychiatrii sądowej w Kalifornii, potocznie zwanym Gomorą. W książce autor skupia się na swoim pierwszym roku pracy w tej placówce, opisuje swoje prywatne odczucia, sytuację rodzinną oraz przygotowanie (a raczej nieprzygotowanie) personelu tam pracującego. Nie znajdziemy więc tutaj mrocznych opowieści o psychopatach, a raczej spojrzenie na to, jak wygląda praca w szpitalu, w którym teoretycznie leczy się groźnych przestępców niestabilnych psychicznie. To praca trudna, ciężka i groźna – groźby od pacjentów są tam na porządku dziennym, zdarzają się też próby morderstwa. Autor nie wybiela, nie piętnuje też tamtejszych zachowań, a przedstawia po prostu swoje doświadczenia i na tym przykładzie wskazuje niedociągnięcia systemu oraz sugeruje co można zrobić, by tą sytuację poprawić. Moim zdaniem jest to ciekawa książka i dla osób interesujących się tematem psychiatrii od strony praktycznej, systemowej będzie to na pewno interesująca lektura.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  zawsze się zastanawiałam czemu ludzie popełniają przestępstwa? czemu ktoś zabija drugiego człowieka? w najgorszym wypadku czemu ktoś po zabiciu drugiej osoby zjada jego ciało? kończąc studia kryminalistyczne nadal nie byłam w stanie odpowiedzieć sobie na te pytania... kiedyś ktoś mi powiedział że jeżeli jesteś w stanie popełnić samobójstwo to jesteś w stanie zabić druga osobę ale ile w tym prawdy? czy może dlatego większość morderców była w stanie popełnić samobójstwo w więziennej celi? Stephen Seager zabiera nas w podróż to szpitala psychiatrycznego (Gorman State) gdzie przyjmowano morderców, gwałcicieli, kanibalów i innych którzy mieli problemy umysłowe... ale czy aby każdy jeden miał depresję, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zaburzenia osobowości, czy zaburzenia lękowe? czy może udawali chorobę psychiczną żeby nie być w więzieniu ze względu na popełnione zbrodnie? Seager pokazał jak to wszystko wygląda od środka, czy pokazał wszystko ? pewnie nie bo inaczej by zburzyło to naszą koncepcje szpitali psychiatrycznych. 😉

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rozczarowanie. Kompletnie niepotrzebne wstawki z życia rodzinnego autora, które zajmują sporą część książki. Opisy wyżej wymienionych wątków są nudne zwyczajnie. Tłumaczenie na polski bardzo płytkie, szkolne słownictwo razi prostotą, może oryginał też taki jest - tego nie wiem. Po zajawce na okładce spodziewałam się czegoś znacznie więcej, a jest to pozycja momentami banalna.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów 4/5 Nasza cena:
22,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów

Christopher Berry-Dee, kryminolog i autor bestsellerów, ukazuje czytelnikom mroczne zakamarki psychiki najbardziej bezlitosnych i niebezpiecznych morderców na świecie. Przez wiele lat prowadził wywiady z przestępcami przebywającymi w więzieniach – w tym osławionymi seryjnymi zabójcami - i odkrył,...
Psychopaci. Audiobook CD 0/5 Nasza cena:
35,18 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Psychopaci. Audiobook CD

– ZABIŁEM MOICH NAJBLIŻSZYCH PRZYJACIÓŁ – RZEKŁ WOLNO. – JAKI CZŁOWIEK ROBI COŚ TAKIEGO?WYSUNĄŁEM SIĘ ZZA STOŁU.– TAKI, KTÓRY JEST CHORY – ODPARŁEM, PODCHODZĄC DO DRZWI. – DLATEGO JESTEŚ TU, A NIE W WIĘZIENIU.Kiedy psychiatra Stephen Seager rozpoczął pracę w kalifornijskim szpitalu psychiatrycznym...
eBook Psychopaci mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,33 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Psychopaci mobi epub

Zabiłem moich najbliższych przyjaciół – rzekł wolno. – Jaki człowiek robi coś takiego?Wysunąłem się zza stołu.Taki, który jest chory – odparłem, podchodząc do drzwi. – Dlatego jesteś tu, a nie w więzieniu.Kiedy psychiatra Stephen Seager rozpoczął pracę w kalifornijskim szpitalu psychiatrycznym...
Na sygnale. Z życia ratownika medycznego 5/5 Nasza cena:
27,23 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na sygnale. Z życia ratownika medycznego

Prawdziwe historie z życia ratownika medycznego. Na chodniku leży nastolatek, wykrwawiający się z rany kłutej. Zrozpaczona i zszokowana matka patrzy oniemiała, jak jej córka przechodzi bardzo silny atak astmy. Młody mężczyzna rzuca się pod pociąg w sylwestra o północy. Niewielu ludzi wyobraża sobie...
Ciało nie kłamie 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciało nie kłamie

Ciało nigdy nie kłamie. Dr Judy Melinek zabiera czytelników za policyjne taśmy, podczas najbardziej wstrząsających przypadków gwałtownej śmierci w Nowym Jorku. Opowiada między innymi o wydarzeniach z 11 września, aktach bioterroryzmu przy użyciu wąglika oraz katastrofie lotu 587 linii American...
Mózg w żałobie 4/5 Nasza cena:
25,33 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mózg w żałobie

Poruszająca historia wybitnej neurolog, która zmierzyła się ze śmiertelną chorobą męża, lekarza W 2011 roku u męża dr Lisy Shulman, dr. Williama Weinera, zdiagnozowano raka. Zmarł siedemnaście miesięcy później. Oboje byli neurologami. Nagle z lekarzy stali się pacjentami. Neurolog jest ekspertem w...
Kochana moja rozmowa przez ocean 0/5 Nasza cena:
23,99 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kochana moja rozmowa przez ocean

Dwie kobiety. Matka i córka. Wzruszająca rozmowa o domu, patchworkach rodzinnych, miłości i zwykłych ludziach. Matka i córka. Dwie kobiety, a między nimi ocean. Kochana Moja to szczera i wzruszająca rozmowa najbliższych sobie osób. Obie tęskniące kobiety, są tak daleko od siebie, mama w Polsce, a...
Pakiet: Lot 202, Halny 0/5 Nasza cena:
57,32 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Lot 202, Halny

Halny: Wiktor Forst powraca! Żaden pożar nie trwa wiecznie. Ale każdy zostawia zgliszcza. Lot 202: z Okęcia startuje samolot z premierem na pokładzie. Zwykły lot do Toronto ma potrwać dziewięć godzin i trzydzieści pięć minut. Szybko okazuje się jednak, że najprawdopodobniej nigdy nie dotrze do...
Miłość warta wszystkiego 5/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość warta wszystkiego

Upalne lato 1939 roku. Na horyzoncie wojna - nieprzewidywalna, mroczna. Ale teraz jeszcze słońce i jego spojrzenie: błękitne, gorące, jedyne. Sara Flinkierówna zakochuje się w Janie Górskim, to miłość zrodzona z przypadku. Łączy ich potężne uczucie, dzieli wszystko inne - ona jest Żydówką z...
Na miłość boską! 0/5 Nasza cena:
25,33 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na miłość boską!

W starych, wrocławskich kościołach w tajemniczych okolicznościach giną niewielkie, zabytkowe rzeźby. Śledztwo policji, prowadzone przez atrakcyjną, ale samotną panią komisarz, toczy się dość niemrawo. Kuria zatrudnia prywatnego detektywa, Bożydara Kluzickiego, urodzonego pechowca, specjalistę od...
Królewsko obdarowany 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królewsko obdarowany

Księżniczka Ellie Hammond od lat podkochuje się w swoim seksownym ochroniarzu, Loganie St. Jamesie. Choć wątpi, by ON kiedykolwiek dostrzegł jej uczucia. Dla Logana dziewczyna jest tylko częścią pracy, osobą, którą poprzysiągł strzec. Teraz jednak, w wieku 22 lat, dziewczyna musi odłożyć na bok...
Obok niej 4/5 Nasza cena:
25,33 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obok niej

Kinga jest świetną matką, doskonałą żoną, (prawie) perfekcyjną panią domu i pracownikiem miesiąca. Wszystko zmienia się w chwili, kiedy jedzie na 20-lecie swojej studniówki i nawiązuje romans z dawnym kolegą ze szkoły. Sekretne spotkania szybko przestają im wystarczać. Kochanek namawia, by odeszła...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula