Tania
książka

Przerażające choroby i zabójcze terapie, czyli historia medycyny, jakiej nie znałeś

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Format
17.0 cm x 22.7 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
256
Nasza cena: 44,25 zł 59,99 zł Taniej o: 26%

Całe szczęście, że medycyna idzie z duchem czasu!

Publikacja "Przerażające choroby i zabójcze terapie, czyli historia medycyny, jakiej nie znałeś" dobitnie dowodzi, że jeszcze kilka dekad temu to nie choroby, ale metody ich leczenia, mogły być główną przyczyną zgonów na świecie.

"Przerażające choroby i zabójcze terapie, czyli historia medycyny, jakiej nie znałeś" to publikacja Jonathana J. Moore'a, w której zostaniemy przeprowadzeni przez kilka stuleci rozwoju medycyny, która w czasach braku dostępu do farmaceutyków i szczepionek działała w większości na zasadzie zabobonów i rozwiązań naturalnych. Niektóre z nich chwalimy po dziś dzień, jak na przykład zbawienny syrop z cebuli lub sok malinowy na bolące gardło.

Warto zagłębić się w historie metod i praktyk, które szczęśliwie zostały wycofane, ze względu na brak ich skuteczności i zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. Obecnie kilka z nich jest nawet nielegalnych. Autor zabiera nas do świata, z którym szczęśliwie nie dane nam się będzie zetknąć w cywilizowanym świecie. Rozpoczyna od najbardziej tradycyjnej metody, używanej na wszelkie dolegliwości - upuszczania krwi. Stopniowo przechodzi coraz dalej, w najbardziej mroczne zakątki, przedstawia wątpliwej jakości medykamenty i znachorów z piekła rodem.

Autor nie stroni od opisów przygotowywania mikstur i różnych, w większości nieprzyjemnych, metod podawania leków. Szczególną uwagę zwraca na plagi: tyfus, koklusz, cholerę i dżumę, ukazując ich kluczową rolę dla zmian cywilizacyjnych, a nawet politycznych na świecie.


O autorze

Jonathan J. Moore jest z wykształcenia historykiem, specjalizuje się w opisach zwyczajów i praw wieków średnich. W Polsce ukazały się do tej pory dwie publikacje odnoszące się do średniowiecznych wymiarów sprawiedliwości: "Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować, czyli historia egzekucji" oraz "Zastrzelić, zadźgać i otruć, czyli historia morderstwa".

Recenzje (6)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  nie polecam, autor stara się udowodnić ciemnotę przeszłych wieków. Nie ma nic np. o św Hildegardzie, a do dzisiaj są lekarze którzy korzystają z jej wiedzy. Nie ma też, że amerykańscy żołnierze którzy przywlekli hiszpankę byli masowo szczepieni. I można kontynuować. Nie polecam. Nie chciałem dodawać gwiazdki, jednak nie można tak. Jedna jest tylko bo nie byłoby recezji

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo ciekawa książka,która może wzbogacić naszą wiedzę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W ubiegłym roku miałem ogromną przyjemność przeczytać dwie książki Jonathana J. Moore: „Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować czyli historia egzekucji” oraz „Zastrzelić, zadźgać i otruć, czyli historia morderstwa”. Napisałem wtedy, że będę czekał na kolejne polskie wydania książek tego autora, ponieważ cała seria zapowiada się niezwykle interesująco i że mam nadzieję, że wydawnictwo Znak stanie na wysokości zadania i wyda kolejne pozycje. Jak się okazało, moje życzenie zostało spełnione i na rynku wydawniczym pojawiły się kolejne dwa tytuły. Pierwszym z nich jest „Przerażające choroby i zabójcze terapie, czyli historia medycyny, jakiej nie znałeś”.

  Jonathan J. Moore urodził się w 1964 roku. Studiował na Uniwersytecie w Melbourne, gdzie uzyskał tytuł licencjata na kierunkach historii i języka angielskiego. W trakcie studiów bardzo dużo podróżował. Przez dwadzieścia lat pracował jako nauczyciel historii.

  Książka składa się z jedenastu rozdziałów, w których to autor opisał kilkadziesiąt chorób i metod ich leczenia, które w większym lub mniejszym stopniu odcisnęły piętno na historii medycyny. Moore szczegółowo opisuje przyczyny powstania każdej choroby, jej objawy, skutki, jakie wywołała, próby wynalezienia na nią lekarstwa, a także jak jest ona groźna w czasach współczesnych. Trzeba oddać autorowi, zresztą podobnie jak w dwóch poprzednich częściach, że wykonał kawał dobrej roboty. W książce nie brakuje ciekawostek o znanych osobach, które zmarły z powodu opisywanych schorzeń, wpływie chorób na losy bitew, a nawet całych wojen, a także napiętnowaniu zarażonych (np. trędowaci musieli nosić dzwonki, które ostrzegały przed nimi innych ludzi). Tradycyjnie nie zabrakło również mnóstwa zdjęć, obrazów, rycin, a nawet fotografii mikroskopowych, które niewątpliwie wzbogacają tę lekturę.

  W trakcie czytania „Przerażających chorób i zabójczych terapii, czyli historia medycyny, jakiej nie znałeś” dotarło do mnie, jak wielką drogę musiała przejść opieka medyczna, zanim dotarła do obecnego poziomu. Gdy pomyślę o barbarzyńskich metodach leczenia (brak narkozy, a nawet znieczulenia przy amputacji kończyn), braku przestrzegania choćby najmniejszych zasad higieny (kto by się tam przejmował sterylizacją narzędzi i czystością), czy średniowiecznych zabobonach (Jak wyleczyć brodawki? Należy dotknąć płaszcza mężczyzny, który nigdy nie widział swojego ojca! Kobieta nie może zajść w ciąże? Musi pić końskie nasienie!! I na koniec mój faworyt. Co musi zrobić lekarz, żeby wyleczyć kobietę z histerii? Wykonać masaż jej narządów płciowych!!!), to cieszę się, że żyje w XXI wieku.

  „Przerażające choroby i zabójcze terapie, czyli historia medycyny, jakiej nie znałeś” to bardzo dobra książka, chociaż na pewno nie wyczerpuje do końca poruszanego tematu. Zabrakło mi rozdziału poświęconego AIDS i wirusowi Ebola, czyli dwóch chorób, które swego czasu siały ogromne spustoszenie. Mimo tych niedociągnięć, warto sięgnąć po tę lekturę, zwłaszcza, że obecnie trwa pandemia koronawirusa (również o nim nie znajdziemy w książce słowa, ale to jest akurat zrozumiałe, ponieważ pierwsze wydanie książki nastąpiło w 2017 roku), która w porównaniu z opisanymi w niej chorobami, jest małym piwem. Serdecznie polecam.

  Opinia pochodzi z mojego bloga: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wczesną wiosną w Dolinie Chochołowskiej spacerujący turysta może usłyszeć gwizdanie. To wystraszone świstaki oznajmiają światu swój strach. Mają się czego bać. Mimo tego, że świstak tatrzański znajduje się na czerwonej liście zwierząt zagrożonych wyginięciem, co roku, są łapane i zabijane. Uśmiercamy to słodkie zwierzę, którego większość kojarzy z alpejską czekoladą, dla jego tłuszczu. Który mamy rok? 2020?! Wyobraźcie sobie zatem, w co wierzono i jakie lecznicze właściwości przypisywano innym częściom zwierząt w czasach, kiedy medycyna była jeszcze w powijakach.

  Na przestrzeni wieków zgromadzono całkiem pokaźną wiedzę na temat anatomii człowieka oraz ziołolecznictwa, jednak magia i czary przez długi czas nie ustępowała tradycyjnym metodom leczenia. Niestety, większość starożytnych mądrości upadła wraz z Imperium Rzymskim. Może to i dobrze, bo skoro Galen, rzymski lekarz greckiego pochodzenia, uważał, że MÓZG to tylko wielki zakrzep śluzowy a kobiety nie różnią się za bardzo od mężczyzn, są jedynie BARDZIEJ ZACOFANE, to kij im w oko z tymi umiejętnościami.

  Do medycznego bumu doszło w okresie renesansu, kiedy to bezlitośnie cięto każdego "wolnego" trupa, a żywym dokonywano amputacji. Te rozczłonkowane ciała pozwoliły poznać tajemnice budowy i działania ludzkiego organizmu a wiek XVIII i XIX zrewolucjonizował medycynę dzięki technologicznym nowinkom.

  Jeśli myślicie, że w rozumowaniu zwykłego człowieka coś się zmieniło, to jesteście w błędzie. Wracając do początku, maści, balsamy i leki robiono z ludzkich włosów, usznego wosku, kału czy zmielonych narządów, jak serce. Jako cudowny medykament stosowano sproszkowaną czaszkę, którą uważano za naczynie dla boskiej energii.

  Wiele rzeczy jestem w stanie zrozumieć, ludzką istotę nigdy.

  Kolejna wspaniała dawka okropności podana przez fantastycznego historyka, Jonathana J Moorea.

  IG @angelkubrick

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Publikacja Jonathana J. Moore "Przerażające choroby i zabójcze terapie. czyli historia medycyny. jakiej nie znałeś" to kolejna niezwykle ciekawa pozycja tego autora. W książce zawarte są różnorodne schorzenia w tzw. pigułce. Duża ilość ilustracji i oryginalne przetłumaczone zapisy przenoszą czytelnika do czasów, w których medycyna była na zupełnie innym poziomie niż teraz. Publikacja dostarcza ogrom interesującej wiedzy. Napisana jest w przejrzysty, klarowny i sumienny sposób. Czytając książkę z każdym rozdziałem, uświadamiałam sobie, że ludzkość przeszła naprawdę dużo chorób. Po lekturze czuję duży niedosyt. Mam nadzieję, że pojawią się kolejne publikacje Jonathana J. Moore! Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Jonathan J. Moore
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 256
 • Format: 17.0 cm x 22.7 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324056804
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Dreadful Diseases and Terrible Treatments
 • Tłumacz: Emilia Skowrońska
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788324056804
 • EAN: 9788324056804
 • Wymiary: 17.0 cm x 22.7 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Siostra naszego Boga niezwykła historia hanny chrzanowskiej 5/5 Nasza cena:
26,91 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siostra naszego Boga niezwykła historia hanny chrzanowskiej

POZNAJ KOBIETĘ, KTÓRA ZACHWYCIŁA KAROLA WOJTYŁĘ„Byłaś dla mnie ogromną pomocą i oparciem.” – Karol WojtyłaHanna Chrzanowska była kobietą niezwykłą. Gdy umarła, tysiące krakowian żegnały ją ze łzami w oczach, a kondukt żałobny prowadził sam kardynał Karol Wojtyła. Kobieta o wielkim sercu,...
Serce świadomości podróż neurochirurga w świat zjawisk niewyjaśnionych 5/5 Nasza cena:
29,43 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Serce świadomości podróż neurochirurga w świat zjawisk niewyjaśnionych

Nowa książka Ebena Alexandra, autora międzynarodowego bestsellera DOWÓD, znakomitego naukowca i wykładowcy Harvardu, który doświadczył życia po śmierci. Szanowany neurochirurg, sceptyk i racjonalista, w czasie kilkudniowej śpiączki przeżył śmierć kliniczną i doświadczył życia po drugiej stronie. To...
Nowe życie czyli jak największe umysły wszech czasów odkryły skąd się biorą dzieci 0/5 Nasza cena:
33,88 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowe życie czyli jak największe umysły wszech czasów odkryły skąd się biorą dzieci

Nie każdy człowiek zastanawia się nad tym, czy Ziemia jest okrągła lub jak powstają gwiazdy. Ale wszyscy chcą wiedzieć, skąd się biorą dzieci. Przez tysiące lat na to pytanie nikt nie umiał odpowiedzieć. Przez długi czas ludzie wiedzieli tylko jedno – ciąża ma jakiś związek z seksem. Ale co dalej?...
Przełomowa terapia. Immunologia kontra nowotwory 4/5 Nasza cena:
31,01 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przełomowa terapia. Immunologia kontra nowotwory

Immunoterapia – przełom w leczeniu nowotworów Sprawdzona, skuteczna i bezpieczna terapia, dostępna dla ciebie już teraz Szansa na wyjście z raka i powrót do zdrowia nigdy wcześniej nie była tak duża Lekarze potwierdzają, że immunoterapia daje spektakularne efekty w leczeniu nowotworów. Amerykańskie...
Pakiet: Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata, Zdarzyło się w Watykanie. Nieznane historie zza Spiżowej Bramy 0/5 Nasza cena:
59,61 zł 79,89 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata, Zdarzyło się w Watykanie. Nieznane historie zza Spiżowej Bramy

Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata Watykan - miejsce od wieków wzbudzające emocje, mające swoje sekrety, niedostępne. Rozbudzające wyobraźnię pisarzy i reżyserów. Wielu próbowało zgłębiać jego tajemnice. Magdalena Wolińska-Riedi, jako jedna z nielicznych kobiet,...
Sąsiedzi 4/5 Nasza cena:
28,35 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sąsiedzi

Szczęście zaczyna się wtedy, gdy jesteśmy komuś potrzebni Meredith żyje tylko przeszłością. Niegdyś gwiazda Hollywood, uwielbiana przez miliony, mieszka teraz z dwójką opiekunów w kamiennej willi w San Francisco. Jej życie naznaczyła osobista tragedia, która przerwała imponującą karierę kobiety i...
Fabryka jutra. Jak postanowiłem... + zakładka 0/5 Nasza cena:
39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fabryka jutra. Jak postanowiłem... + zakładka

Zakładki Fabryka jutra - 100% recykling Zakładki wyprodukowane w Polsce, w Łodzi, przez wolontariuszkę Iwonę. Dzięki nim każdy kawałek baneru wyborczego Szymona Hołowni został wykorzystany. Materiały dostarczyli wolontariusze oraz sympatycy. Dbałość o środowisko i promocja postaw proekologicznych...
Dziewczynka z Widow Hills 5/5 Nasza cena:
27,60 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczynka z Widow Hills

Skrywana przeszłość powraca ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ Sześcioletnia Arden Maynor podczas lunatykowania zostaje porwana przez szalejącą burzę i znika na wiele dni. Jej odnalezienie staje się lokalną sensacją, a na dziewczynkę i jej matkę spada niespodziewana sława. Z biegiem czasu Arden za wszelką cenę...
Madame Piaf i pieśń o miłości 5/5 Nasza cena:
31,72 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Madame Piaf i pieśń o miłości

Światowej sławy artystka. Kobieta, która stała się ikoną francuskiej piosenki. Paryż, 1944. Po zakończeniu niemieckiej okupacji znana piosenkarka Edith Piaf zostaje oskarżona o kolaborację z wrogiem i obawia się zakazu występów. Podczas gdy desperacko próbuje udowodnić swoją niewinność, poznaje...
Jak złapać mordercę. Na tropie najbardziej znanych seryjnych morderców świata 0/5 Nasza cena:
28,88 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak złapać mordercę. Na tropie najbardziej znanych seryjnych morderców świata

Najsłynniejsi seryjni mordercy i śledztwa, które doprowadziły do ich schwytania - fascynująca opowieść o rozwoju kryminalistyki i jej osiągnięciach. Mydlarka z Corregio - morderczyni z włoskiego miasteczka. Aby ukryć ślady swych zbrodni, wykorzystywała ciała ofiar do produkcji mydła i babeczek...
Życie w średniowiecznym zamku 5/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie w średniowiecznym zamku

Poznaj świat, który zainspirował George`a R.R. Martina Zwiedzałeś kiedyś zamek? Widziałeś ich wiele, ale wciąż nic o nich nie wiesz? Dwoje cenionych historyków przedstawia barwny świat życia średniowiecznej warowni. Od władcy i jego pani, przez rycerza, halabardnika zasypiającego przy bramie, aż po...
Wszystkie moje kobiety 5/5 Nasza cena:
32,37 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystkie moje kobiety

Tylko u nas! Pierwsze 100 osób, które kupi tę ksiażkę, otrzymają egzemplarz z autografem autora! Wszystko da się wyjaśnić. Zapisać w liczbach i równaniach. Życiem rządzą prawdopodobieństwo, logika i udowadnialne twierdzenia. Przynajmniej jemu, naukowcowi, tak się wydawało, dopóki nie spędził wielu...
Wybrane bestsellery
Klątwiarze 5/5 Nasza cena:
38,30 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klątwiarze

Cassel Sharpe pochodzi z rodziny Klątwiarzy – ludzi, którzy posiadają wiele nadzwyczajnych mocy. Potrafią na przykład zmieniać czyjeś emocje i wspomnienia albo odwracać czyjś szczęśliwy los za pomocą najdelikatniejszego muśnięcia dłoni. Praca z klątwami jest jednak nielegalna, klątwiarze są więc...
Jedno życzenie 0/5 Nasza cena:
32,37 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedno życzenie

Historia pierwszej miłości, której ślad pozostaje w nas na zawsze, i o decyzjach, których skutki odczuwamy przez całe życie. Maggie Dawes nie opowiadała tej historii od lat. Dawno temu po raz pierwszy naprawdę się zakochała. Miała wtedy szesnaście lat i była daleko od domu. Wysłano ją do małej...
Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4. Wydanie serialowe 0/5 Nasza cena:
25,03 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4. Wydanie serialowe

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu. Spisek na szczytach...
Miłość za milion dolarów 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość za milion dolarów

Królowa gorących romansów Katy Evans powraca z nową czytelniczą propozycją. „Miłość za milion dolarów” to opowieść o kobiecie, która chciała przeistoczyć zwykłego faceta w mężczyznę idealnego. Warunek był jeden – nie mogła się w nim zakochać... Elizabeth Banks wychowała się w świecie mężczyzn....
Wielka księga zwierzaków 5/5 Nasza cena:
46,73 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga zwierzaków

Nowe, specjalne wydanie bestsellerowych opowieści Martyny Wojciechowskiej o zwierzakach świata. Teraz uzupełnione o dodatkowe treści! Odkrywaj świat ze znaną podróżniczką! Który zwierzak jest największym śpiochem i nie ma czasu na zabawę, bo ciągle musi spać? Czy to prawda, że orangutany uwielbiają...
Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju

Urugwajczycy kochają długie weekendy tak samo jak wolność mówi o rodakach Jos Mujica, były prezydent i najskromniejszy celebryta świata, który do pracy jeździł 20-letnim garbusem, a lwią część pensji oddawał na cele charytatywne. Urugwaj jest jak puzzel z innej układanki, który nie pasuje do reszty...
Kusicielka. Ventura Devils. Tom 1 5/5 Nasza cena:
20,65 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kusicielka. Ventura Devils. Tom 1

Kiedy nie możesz mieć tego, czego pragniesz, pragniesz tego jeszcze bardziej... „Kusicielka” to pełna sprzecznych emocji, elektryzująca powieść Emilii Szelest. Michael Banks jest nowym zawodnikiem sławnej drużyny hokejowej Ventura Devils. To utalentowany outsider, który całkowicie koncentruje się...
Solista, czyli on, ona i jego żona 5/5 Nasza cena:
26,43 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Solista, czyli on, ona i jego żona

Czy na pewno chcesz wiedzieć, dlaczego faceci zdradzają? To tylko skok w bok. Wini ma żonę, dziecko, kancelarię prawniczą i głębokie przekonanie, że świat kręci się wokół niego. Jest królem życia, a impreza właśnie trwa. Realizuje wszystkie swoje zachcianki, począwszy od wypasionego białego bmw, na...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
23,27 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1. Wydanie filmowe

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak...
Pakiet Joanna Chyłka. Tomy 1-5: Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet, Inwigilacja. Wydanie serialowe 0/5 Nasza cena:
135,58 zł 199,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Joanna Chyłka. Tomy 1-5: Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet, Inwigilacja. Wydanie serialowe

Kasacja. Joanna Chyłka. Tom 1 Manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat…Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista. Potencjalny winowajca spędza bowiem 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu z ciałami ofiar. Sprawę prowadzi Joanna...
Filary cywilizacji. Sapiens. Opowieść graficzna. Tom 2 5/5 Nasza cena:
60,42 zł 79,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Filary cywilizacji. Sapiens. Opowieść graficzna. Tom 2

Światowy megabestseller Sapiens. Od zwierząt do bogów w graficznej odsłonie. Epicka, pięknie ilustrowana i pełna humoru historia ludzkości. A gdybyśmy tak 12 000 lat temu wpadli w pułapkę i nigdy nie zdołali się z niej wymknąć? To wtedy Homo sapiens przestał być koczownikiem i zaczął prowadzić...
Tajemniczy ogród 5/5 Nasza cena:
8,91 zł 14,85 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemniczy ogród

Wydanie Tajemniczego ogrodu kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula