Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót

Autor:

Stefan Darda

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2019
Inne wersje (4)
Książka, op. miękka
za 30,72 zł
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,95 zł
eBook, mobi, epub
za 26,41 zł
Audiobooki mp3
za 34,48 zł
Nasza cena: 24,98 zł 39,90 zł Taniej o: 37%

“Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót” to kolejna trzymająca w napięciu powieść autorstwa Stefana Dardy.

Jakie tajemnice skrywa dziwne samobójstwo znanego fryzjera? Czy tysiącletnia bizantyńska gemma może ożywić czas? Na te i inne pytania odpowiedzi może przynieść tylko lektura tej fascynującej powieści!

“Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót” to polski thriller grozy z wyraźnie zaznaczonym wątkiem fantastycznym. Akcja książki rozpoczyna się w momencie, w którym Olgierd Lang, znany przemyski fryzjer, popełnia samobójstwo. Zbiega się to w czasie z opuszczeniem zakładu karnego przez jego siostrzeńca, który odsiadywał wyrok za zbrodnię, której nie popełnił. Jakub, bo tak ma na imię skazany, który właśnie wyszedł na wolność, nie jest w stanie dopuścić do siebie myśli, że wuj rzeczywiście odebrał sobie życie. Nie bardzo pasuje mu do rzeczywistości zagadkowy list pożegnalny, jaki pozostawił przed śmiercią Olgierd. Cała sprawa rodzi wiele pytań, na które Jakub nie potrafi znaleźć sensownych odpowiedzi.
 
Mająca tysiąc lat bizantyńska gemma to magiczny amulet będący jednocześnie najważniejszym zabytkiem należącym do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Jaki ma związek z całą sprawą? Czy jeśli uda się połączyć ją z identycznym zaginionym amuletem, zdoła ona ożywić martwy czas? Jakubowi nie pozostaje nic innego, jak zagłębić się bardziej w tę tajemniczą sprawę i rozwiązać kilka zagadek, które pojawiają się na jego drodze. Tymczasem jest ktoś, komu moc gemmy bardzo by się przydała. Pewien chłopiec, który miał parę lat wcześniej okropny wypadek, bardzo potrzebuje pomocy - tylko magiczny artefakt może go uchronić przed katastrofalnymi skutkami zdarzenia. Czy uda się zdążyć na czas?

Wybierz się w niezwykłą podróż do zmarłego czasu, a nigdy nie zapomnisz tej wyprawy!


Fragment książki

- Pan Olgierd Lang to pański krewny, prawda?

- Zgadza się. To jest mój wujek, mieszka w Przemyślu. Miał mnie dzisiaj odebrać z zakładu w Zamościu, ale chyba mu coś wypadło. Próbowałem się kilka razy do niego dodzwonić, nie odbierał więc uznałem, że może jakaś usterka samochodu... - Przerwałem, patrząc na znajomego z dawnych lat. - Czy coś się stało, Piotr?

- Cholera, bardzo mi przykro, że to właśnie ja muszę ci o tym powiedzieć...

- Miał wypadek? Jest w szpitalu? - dopytywałem się, ale wyraz twarzy policjantów w zasadzie nie pozostawiał złudzeń, że nie chodzi o szpital.

- Dostaliśmy telefon z Przemyśla, z komendy - kontynuował Nowacki. - Niedawno, ale najpierw dzwonili do Zamościa, sądząc, że tam cię jeszcze zastaną. Potem to spłynęło do nas...

- Powiesz wreszcie?

- Pana wujke nie żyje, panie Domaradzki - odezwał się młodszy z policjantów, przychodząc w sukurs Piotrowi. - Dziś po południu popełnił samobójstwo. (...)


O autorze

Stefan Darda jest polskim pisarzem, który skupia się przede wszystkim na literaturze grozy i fantastyce. Jego debiutem literackim była powieść “Dom na wyrębach” z 2008 roku, która zapoczątkowała cykl trzech książek i była w 2009 roku nominowana do najbardziej prestiżowej nagrody polskiej literatury fantastycznej, Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Wśród nominowanych utworów za 2010 rok znalazły się też powieści: “Czarny Wygon. Słoneczna Dolina” oraz “Czarny Wygon. Starzyzna”, a także opowiadanie “Ostatni telefon”. Cykl “Czarny Wygon” jest wydawany od 2010 roku - do tej pory ukazały się cztery jego części.

Recenzje (3)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Horror Kryminalny roku!

  Taki napis krzyczy do mnie z okładki.

  Dodatkowo nazwisko autora, o którym jest głośno w ostatnim czasie. Myślę sobie super! Będzie ciekawie, ale aż tak ciekawie nie było. Po kolei... Jakub Domaradzki odsiaduje wyrok w zamojskim więzieniu. Jak to bywa w takich historiach, nasz bohater okazuje się być niewinny. Sprzed bramy więziennej ma odebrać go jedyny bliski krewny - wuj Olgierd Lang Niestety okazuje sie, że poprzedniego dnia wuj popełnia samobójstwo. Nasz bohater uważa, że do śmierci Olgierda przyczyniła się osobą postronna. W enigmatycznym liście pożegnalnym Jakub odnajduje zlepek, na pozór nic nieznaczących, zdań. Domaradzki postanawia odkryć prawdę. Ślady doprowadzają go do słynnej przemyskiej gemmy, która ma w sobie magiczną moc.

  Miał być horror kryminalny, a jest obyczajówka z wątkiem kryminalnym. Do tego można dopisać jeszcze wątek magiczny, który związany jest z Gemmą. To właściwie wszystko. Choć postacie są dobrze stworzone, wydarzenia dobrze napisane i książkę całkiem dobrze się czyta to doszukać się horroru tu nie sposób.

  Mamy tu za to poruszone wiele wątków, które pozostają bez wyjaśnienia i stanowią zapowiedź wydarzeń zawartych w kolejnych tomach serii. Chyba nawet pojawi się wątek przesunięć w czasie. Świadczyć o tym może, mocno zaakcentowany motyw naprawy błędów z przeszłości. Nie bez przyczyny autor umieścił w centrum wydarzeń słynną Gemmę.

  Podsumowując.

  Jeśli uznamy tą książkę za samodzielny twór, to ciężko było by ją uplasować na wysokiej pozycji mojej TOPlisty. Niemniej jednak, jako swego rodzaju wstęp do dłuższej serii, książka ta wypada dobrze. Tajemnicza śmierć, lakoniczny i niejasny list pożegnalny, ciekawość Olgierda Przemyską Gemmą i wiele innych wątków, dają nadzieję na naprawdę wciągającą i zapadającą w pamięć serię 😊

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Jestem chyba ostatnią osobą, która może twardo stąpać po ziemi i wątpić w to, co dla innych jest niewiarygodne."

  To moje pierwsze spotkanie z twórczością autora, ale zdecydowanie wystarczyło, by dołączyć do grona jego zagorzałych fanów. Nie bez powodu Stefan Darda uznawany jest za mistrza grozy na polskim rynku wydawniczym. Pisarz wyróżnia się fenomenalną fantazją, sugestywnym piórem i zdolnością prowadzenia fabuły w taki sposób, by czytelnikowi przez całą lekturę towarzyszył przenikliwy i rozdzierający strach. Mimo że z każdą stroną otumania ON coraz silniej, to jednak nie ma szans zwyciężyć z ciekawością, jak dalej potoczą się losy bohaterów, a przede wszystkim, czy uda się im wreszcie znaleźć rozwiązanie iście zagmatwanej, wręcz mrocznej zagadki. "Przebudzenie zmarłego czasu" to jedna z tych pozycji, jaka utrzymuje czytających w stanie podobnym do hipnozy, a po wszystkim niełatwo od razu rozpoznać, co jest prawdą, a co tylko fikcją, czy przerażającym wymysłem bujnej wyobraźni.

  "Szczęśliwi umarli, którzy odeszli. Niech Bóg zmiłuje się nad tymi, którzy odejść nie mogą i strażnikami pozostaną, aż ich pokuta się dopełni."

  Mroczny, przeszywający, budzący grozę klimat to bezsprzecznie fundament tej książki. Napięcie rośnie pomału, nie tylko po to, by zaintrygować, lecz również umożliwić pełniejsze utożsamienie się z postaciami i całą sytuacją. W końcu, gdy czytelnik czuje się niemal jak uczestnik niepokojących wydarzeń, stają się one coraz bardziej zagmatwane, trudne do wyjaśnienia w logiczny sposób. Mimo przerażenia, nie sposób przerwać lektury ani na chwilę, bo prywatne śledztwo i owa droga do prawdy stają się wyjątkowo fascynującym, choć również niebezpiecznym doświadczeniem. Co ciekawsze, gdzieś z tyłu głowy głos podpowiada nam, że skoro mamy tu styczność ze zjawiskami nie z tego świata, to wydarzyć może się w zasadzie wszystko. Łącząc tę świadomość z misternie skonstruowaną, wciągającą fabułą otrzymujemy hipnotyzującą lekturę, która podbije naprawdę wiele czytelniczych, lubiących mocniejsze klimaty, serc.

  "Jeśli do stu dni nie wrócę, wiedzcie, że spokojnym jak morze, łagodnym jak owieczka i jak kocięciem zawładnął mną spokój."

  Na ogromne brawa zasługują także nakreślone postacie. To ludzie z krwi i kości, boleśnie i niesprawiedliwie potraktowani przez los, mający swoje sekrety, życiowe plany, jakie dla obcych mogą okazać się absurdalne. Mimo że główną kwestią jest tajemnicza śmierć Olgierda, nie zabrakło tu też interesujących wątków pobocznych, które jak się potem okaże, tworzą razem spójną całość. "Przebudzenie zmarłego czasu" to dopiero wstęp do fantastycznej, mrożącej krew w żyłach przygody i już nie mogę się doczekać kolejnego pasjonującego spotkania z tymi nietuzinkowymi postaciami.

  "Kuba, zostaw. Nie szukaj. Lepiej zostawić zmarły czas. Niech śpi spokojnie jak morze."

  "Przebudzenie zmarłego czasu" to wciągająca, przesycona wyjątkowym, niepokojącym klimatem i naszpikowana tajemnicami oraz niewyjaśnionymi zjawiskami powieść, która pobije serca wszystkich fanów mocniejszych wrażeń. Stopniowo rosnące i przenikające napięcie, od którego nie sposób się nie uzależnić, elementy fantastyczne, nadające całości magicznego, intrygującego, lecz również złowieszczego klimatu, niesłychanie sugestywne pióro autora, a w tle pasjonująca, niesamowita, ale i zatrważająca historia urokliwego Przemyśla. Przygotujcie się na emocjonującą przygodę, szybsze bicie serca, ciarki na plecach, a przede wszystkim notoryczną próbę odgadnięcia, gdzie kończy się prawda, a zaczyna fikcja. Polecam gorąco!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Stefan Darda należy w mej ocenie do grona absolutnie najlepszych i najbardziej intrygujących polskich autorów na polu literatury grozy i suspensu. Przekonały mnie o tym jego dwa znamienite cykle spod znaku horroru - "Dom na wyrębach" oraz "Czarny Wygon", jak i też kilka odrębnych dzieł o charakterze psychologicznego thrillera. Z tego też względu nie mogłam odmówić sobie sięgnięcia po najnowszą powieść tego autora - książkę pt. "Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót", która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Muza!

  Fabuła powieści przenosi nas sobą do jakże urokliwego Przemyśla, roku 2015. Tam oto właśnie przyjeżdża główny bohater opowieści - Jakub Domaradzki, z uwagi na szokującą wiadomość o samobójczej śmierci jedynego członka jego rodziny, jakim to był wuj Olgierd. Na miejscu zajmuje się ON sprawami pogrzebu, pozostawionym przez wuja zakładem fryzjerskim i mieszkaniem w centrum miasta, dociekając jednocześnie wciąż przyczyn targnięcia się na życie krewnego. Pomaga mu w tym tajemniczy, pożegnalny list wuja, którego wskazówki prowadzą go do cennego eksponatu przemyskiego muzeum - bizantyjskiej gemmy. Jak się bowiem wkrótce okaże, wuj Olgierd mógł wejść w jej posiadanie, a tym sprowadzić na siebie wielkie niebezpieczeństwo..., nie koniecznie z tego świata...

  Najnowsze dzieło Stefana Dardy oferuje nam sobą połączenie kilku literackich gatunków w jedną, niezwykle spójną i efektowną całość. Oto z jednej strony mamy tu do czynienia z historią kryminalną, związaną z dociekaniem przez głównego bohatera przyczyn i okoliczności śmierci wuja. Z drugiej zaś opowieść ta zawiera elementy literatury grozy i fantastyki, które wraz z postępem lektury wydają się przybierać coraz bardziej na sile. I wreszcie nie zabrakło tu także wątków obyczajowych, związanych [Adres usunięty]. z niespełnioną miłością i tragedią pewnego dziecka. Dzięki tak bogatej ofercie gatunkowej, książka ta ma szansę zachwycić sobą naprawdę bardzo szerokie grono czytelników...

  Fabułę powieści tworzy pierwszoosobowa narracja głównego bohatera, który dzieli się z nami relacją o kolejnych dniach ze swojego pobytu w Przemyślu. Jednocześnie jednak warto zaznaczyć, że całość poprzedza tajemniczy i mroczny prolog z przyszłości Jakuba, sugerujący sobą, że wydarzyło się, a w zasadzie wydarzy w jego życiu, coś naprawdę złego. Wracając jednak do głównej osi wydarzeń, to ta skupia się na śledztwie Kuby, odkrywania prawdy o gemmie oraz próbach uporania się z bolesną przeszłością i chęcią zadośćuczynienia tym, którzy pomogli mu wyjść na prostą. Jednocześnie wątków tych dopełnia fascynująca relacja o Przemyślu i wszystkim tym, co z tym miejscem jest związane. I nie zaskoczę chyba nikogo z wiernych czytelników tego autora wyznaniem, że Pan Stefan potrafi pisać o najzwyklejszych i najbardziej prozaicznych kwestiach tak, iż jesteśmy nimi zafascynowani w każdym calu. Całość wieńczy zaś enigmatyczny i obiecujący wiele na ciąg dalszy finał...

  Tradycyjnie już podczas spotkania z książką Pana Stefana, zachwycają nas kreacje bohaterów. Począwszy od najważniejszej postaci, czyli nieco zagubionego w nowej sytuacji, poczciwego, obdarzonego dobrym sercem i boleśnie doświadczonego życiem Jakuba, poprzez ujmującego swoich charakterem kolegę zmarłego wuja i zarazem najbliższą Jakubowi osobę w Przemyślu - Pana Ludwika, a skończywszy na dawnej miłości i żyjącej w nieszczęśliwym małżeństwie kobiecie o imieniu Justyna - każe z nich przekonuje nas do uwierzenia weń, emanuje jak najbardziej naturalnym sposobem bycia, a jednocześnie reprezentuje sobą bardzo różne osobowości. I choć być może jeszcze nie wszystko wiemy o tych postaciach, to pewnym jest to, że nie można przejść obok nich obojętnie.

  Nie inaczej ma się rzecz ze wspominanym powyżej opisem Przemyśla i jego okolicy, który zachwyca nas swoją szczegółowością, drobiazgowością oraz niezwykłą łatwością oddania klimatu tego miejsca. Klimatu, który objawia się chociażby w specyficznym akcencie, słownictwie, obyczajach, czy wręcz nawet i czymś na wzór urokliwej zabobonności. Ponieważ miałam w swoim życiu przyjemność odwiedzić kilkukrotnie Przemyśl, to wiem, że relacja ta pokrywa się w 100% ze stanem faktycznym, co czyni ów lekturę jeszcze bardziej fascynującą i niepowtarzalną...

  Warto poruszyć tu także kwestię grozy i wydarzeń o charakterze nadprzyrodzonym Otóż te wydają się stanowić ważną, ale też i nie do końca nazwaną i ukazaną wprost stronę tej opowieści, dzięki czemu też rodzące się tutaj napięcie, pytania i wątpliwości tylko i wyłącznie potęgują się ze strony na stronę, mogąc przechylić szalę zarówno na stronę bardziej mrocznej i fantastycznej narracji, jak i też tej oscylujące wokół kryminalno-obyczajowego charakteru. Najważniejszym wydaje się jednak to, że autor ten potrafi przerażać nas w jak najbardziej inteligentny sposób, który za pomocą słów, napięcia i niedopowiedzenia potrafi wzbudzić w nas większy lęk, aniżeli krwistymi scenami.

  Spotkanie z powieścią "Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót", zachwyca, intryguje i oczarowuje nas sobą w każdym względzie. To solidna porcja kryminalnej grozy z elementami historii obyczajowej, która gwarantuje wielkie emocje, wspaniałą rozrywkę i niezwykłą, czytelniczą przyjemność. To wszystko, plus fakt, że książka ta stanowi sobą dopiero początek całego cyklu, przemawia jak najbardziej za tym, by po nią sięgnąć. Gorąco do tego zachęcam i życzę równie niezwykłych wrażeń, jakie to stały się moim udziałem podczas tej lektury.

  Ten, jak i znacznie więcej literackich bestsellerów w dobrej cenie, znajdziecie na stronie Księgarni Tania Książka!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Jedna krew 4/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedna krew

Był rok 1984, gdy w niewielkiej bieszczadzkiej wiosce miały miejsce dramatyczne wydarzenia, po których nieboszczykom przed pochówkiem odcinano głowę i przebijano pierś metalowym zębem brony. Po jakimś czasie zaniechano tego zwyczaju i przez wiele lat żaden zmarły nie zakłócał spokoju tamtejszym...
Bisy 2 czarny wygon Tom 4 wyd. 2 3/5 Nasza cena:
26,98 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bisy 2 czarny wygon Tom 4 wyd. 2

Ostatni tom cyklu ponownie przenosi czytelnika w malownicze krajobrazy Roztocza, jednak tym razem cały ten region w obliczu wielkiego zagrożenia prezentuje się o wiele mroczniej niż dotychczas. Zło przenikające z innego wymiaru łączy się z mocami, które w małej wiosce znalazły podatny grunt i...
Wyręby. Tom 3. Nowy Dom na Wyrębach II 0/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyręby. Tom 3. Nowy Dom na Wyrębach II

Akcja trzeciej części cyklu 'Wyręby" rozgrywa się w ostatnich miesiącach 1996 roku. Po wydarzeniach, które miały miejsce pod koniec września, budowa nowego domu staje pod znakiem zapytania, a Hubert Kosmala zastanawia się, czy niebezpieczeństwo nie przywędrowało za nim do Lublina. Ewa Firlej ma...
Opowiem ci mroczną historię zbiór opowiadań grozy wyd. 2 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowiem ci mroczną historię zbiór opowiadań grozy wyd. 2

Pierwszy zbiór krótszych tekstów jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy grozy. W publikacji można znaleźć opowiadania, które czytelnicy mogli poznać już wcześniej - jak choćby nominowane do Nagrody Zajdla "Ostatni telefon" i "Spójrz na to z drugiej strony" czy tytułowe "Opowiem ci mroczną...
Nowy dom na wyrębach 5/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowy dom na wyrębach

Minęło kilka miesięcy od dnia, w którym Hubert Kosmala po raz ostatni odwiedził Wyręby, jednak wydarzenia, które miały tam miejsce na początku 1996 roku, zaczynają coraz mocniej odbijać się na jego życiu prywatnym i zawodowym. W pewnym momencie uświadamia sobie, że ucieczka od opuszczonego domu i...
Bisy 1 czarny wygon Tom 3 wyd. 2 0/5 Nasza cena:
26,98 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bisy 1 czarny wygon Tom 3 wyd. 2

Trzecia i przedostatnia część cyklu powieściowego o przeklętej wiosce na Roztoczu, który zapoczątkowały entuzjastycznie przyjęte przez czytelników powieści Słoneczna Dolina i Starzyzna. Bisy zawierają kontynuację losów dziennikarza Witolda Uchmanna i jego przyjaciela Adama Nawrota. W powieści...
Starzyzna czarny wygon Tom 2 wyd. 3 0/5 Nasza cena:
26,98 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Starzyzna czarny wygon Tom 2 wyd. 3

W drugiej części cyklu Witold Uchmann postanawia pójść tropem wskazanym przez autora niewiarygodnie brzmiących zapisków. Wbrew logice podejmuje niebezpieczną wyprawę do miejsca opisanego w tajemniczym dzienniku i tak trafia do demonicznej, zawieszonej w czasie wioski… Próba, przed którą postawił go...
Dom na Wyrębach. Tom 1 wyd. 3 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom na Wyrębach. Tom 1 wyd. 3

Niejeden z nas marzy o wyprowadzce do własnego domu na wsi. Niektó rzy realizują swoje plany. Zrealizował je także bohater powieści "Dom na wyrębach". Chata z bali, ogień pod kuchenną płytą, cisza za oknami. Idylla? Prawie. Nieznana siła przestawia rzeczy w zamkniętym domu. Mieszkający obok...
Cymanowski Młyn 5/5 Nasza cena:
24,01 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cymanowski Młyn

Małżeństwo Moniki i Macieja przechodzi głęboki kryzys. Oboje łudzą się, że tajemniczy prezent: urlop w leśnym pensjonacie, z dala od ludzi i cywilizacji, może jeszcze wszystko uratować. Początkowo ulegają romantycznym chwilom, jednak nagły wyjazd Macieja budzi demony przeszłości. Łukasz, przystojny...
Czarny wygon T.1 Słoneczna dolina 0/5 Nasza cena:
26,98 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarny wygon T.1 Słoneczna dolina

Witold Uchmann, doświadczony dziennikarz po pięćdziesiątce, pracujący w ogólnopolskim czasopiśmie, zajmuje się opisywaniem zjawisk paranormalnych. Pewnego dnia, po awanturze z szefem, postanawia złożyć wypowiedzenie. W ostatniej chwili zmienia decyzję pod wpływem otrzymanego na redakcyjny adres...
Nowy dom na wyrębach ii 0/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowy dom na wyrębach ii

Akcja trzeciej części cyklu Wyręby rozgrywa się w ostatnich miesiącach 1996 roku. Po wydarzeniach, które miały miejsce pod koniec września, budowa nowego domu staje pod znakiem zapytania, a Hubert Kosmala zastanawia się, czy niebezpieczeństwo nie przywędrowało za nim do Lublina. Ewa Firlej ma...
eBook Cymanowski Młyn mobi epub 0/5 Nasza cena:
20,71 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Cymanowski Młyn mobi epub

Małżeństwo Moniki i Macieja przechodzi głęboki kryzys. Oboje łudzą się, że tajemniczy prezent: urlop w leśnym pensjonacie, z dala od ludzi i cywilizacji, może jeszcze wszystko uratować. Początkowo ulegają romantycznym chwilom, jednak nagły wyjazd Macieja budzi demony przeszłości. Łukasz, przystojny...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula