Profil mordercy

Autor:

Paul Britton

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
2 dni + czas dostawy
Rok wydania
2018
Ilość stron
528
Wydawnictwo
Nasza cena: 32,33 zł 44,90 zł Taniej o: 28%


Ta książka zabierze Cię w podróż w głąb umysłu mordercy. Chcesz wiedzieć, co się tam kryje? Zaufaj komuś, kto zajmuje się tym tematem od dawna: Paulowi Brittonowi.

Co motywuje morderców? Dlaczego popełniają makabryczne zbrodnie i dlaczego zabijanie daje im satysfakcję? Co tak naprawdę siedzi w głowach morderców?

Na te pytania stara się odpowiedzieć Paul Britton, psycholog współpracujący z policją, od lat sporządzający portrety psychologiczne sprawców. W swojej pracy często spotyka się z różnymi dewiantami, którzy popełniali zbrodnie z różnych pobudek. Każdy z nich jest trochę inny, ale mają też cechy wspólne. "Profil mordercy" to swoiste studium dziedziny profilowania. Poznajemy tę dziedzinę w chwili jej narodzin i śledzimy jej rozkwit.

Spośród wszystkich spraw, którymi Britton kiedykolwiek się zajmował, w swojej książce opisał te najokrutniejsze i najbardziej szokujące.

Czytelnik będzie miał okazję przyjrzeć się m.in. psychopacie, który ukrywał zwłoki w ścianach swojego domu, młodocianym sprawcom bestialskiego morderstwa czy osobliwym zbieraczom, którzy tworzą kolekcje ludzkich szczątków. To właśnie dzięki pracy Brittona można było ustalić, dlaczego zabójca postąpił tak, a nie inaczej, żeby przewidzieć jego kolejny ruch. Rozwiązania czasem bywają bardzo zaskakujące.

Paul Britton jest słynnym brytyjskim psychologiem, a zarazem profilerem policyjnym. Urodził się w 1946 roku w Royal Leamington Spa. Do jego zadań należy sporządzanie portretu psychologicznego sprawcy na podstawie śladów znalezionych na miejscu zbrodni.
Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Fascynująca książka, historia o początkach profilowania. Pomimo, że akcja nie jest wartka, jak w wymyślonych historiach, to i tak większość opisanych tu przypadków jeży włosy na głowie. Za to sposób pracy profilera, to ile może powiedzieć na temat sprawcy na podstawie akt sprawy-to jest niesamowite. Czyta się płynnie i ciekawie (co nie zawsze się udaje przy tego typu książkach). Jestem pod dużym wrażeniem i polecam tą lekturę wszystkim lubiącym kryminalne klimaty

  Anna Wądołowska

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Świetna książka. Polecam. Dla osób o mocnych nerwach. Książka bardzo "wciąga" szybko i przyjemnie się ją czyta.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Recenzja pochodzi ze strony [Adres usunięty]

  Czy profilowanie może stanowić dowód w postępowaniu karno-procesowym?

  Słowem wstępu powiem o zabawnym zbiegu okoliczności. Książkę Paula Brittona miałam przeczytać w ramach omawiania tematu pracy licencjackiej. Wypożyczyłam, przeczytałam kilka stron, ale jednak nie wciągnęła mnie na tyle, by w miesiąc (!) ją przeczytać w całości. Termin minął, książkę oddałam do biblioteki. Prace napisałam, obroniłam i w pewnym momencie zaczęłam żałować, że nie skończyłam tej książki. Nie miałam też czasu, by iść i ją ponownie wypożyczyć. Tak więc żałowałam, żałowałam. Kilka dni później dostałam informację o wznowieniu i możliwości otrzymania egzemplarza recenzenckiego. Cudownie złożyło się to w czasie.

  „Gdy Lynda Mann szła w poniedziałkowy wieczór Czarną Ścieżką, niosła z sobą bagaż doświadczeń, które ją ukształtowały i które sprawiły, że zachowała się w określony sposób, gdy zetknęła się z mordercą. Czy uciekała? Czy się zdenerwowała? Czy była bierna?”

  Wracając do tematu, to dziś napiszę wam co nieco o profilowaniu kryminalnym. Moje wrażenia będą dotyczyły nie tylko mojego podejścia do tego zagadnienia, ale również – a raczej przede wszystkim – wrażeń z książki.

  Paul Britton to niewątpliwie ważna postać w historii profilowania. Można nawet powiedzieć, że jest ON w tym temacie pionierem, choć za ojca profilowania uważa się oczywiście J. Brussela. W swojej książce opowiada nam o istotnych elementach swojej biografii, które uczyniły go profilerem. O sprawach, w których był poproszony o sporządzenie profilu. O przestępstwach, które potrafiły ciągnąć się latami. O praktycznym zastosowaniu badania cech, osobowości i zachowania przestępcy.

  „Kiedy tworzyłem profil psychologiczny – wyjaśniłem – mówiłem o sprawcy w kategoriach ogólnych: nie mogłem podać dokładnej daty urodzenia, koloru oczu ani stanu uzębienia. Mówiłem o rzeczach bardzo prawdopodobnych, ale nie absolutnie pewnych.”

  Pisząc pracę wiedziałam, że będę chciała obalić tezę zawartą w pierwszym zdaniu recenzji, bowiem nie wierzę w precyzyjność tej metody. Uważam, że nie ma możliwości, by dokładnie wytypować winnego na podstawie własnych domysłów, wskazując jego cechy, sposób bycia, środowisko, stan cywilny i wygląd mieszkania. Owszem, można próbować zawęzić krąg podejrzanych, ale nie ma opcji, by wskazać dokładne cechy sprawcy, które idealnie się sprawdzą z faktycznym charakterem. A Paul Britton próbuje nam przekazać, że za każdym razem idealnie trafiał w punkt (jeśli więcej o nim poczytamy, to dowiemy się, że tak nie było), przez co możemy traktować go jako bohatera, na którego się wykreował.

  Ponadto cała ta niełatwa droga od zwykłego pracownika różnych dziedzin do psychologa, aż w końcu profilera, jest opisana w sposób zagmatwany i drobiazgowy. Więcej uwagi poświęconej jest autorowi niż temu co robił dla pomocy w śledztwie. Całość wydaje się egoistyczną próbą wmówienia wszystkim, że gdyby nie ON – nie byłoby rozwiązanych spraw. Czasami miałam wrażenie, że ma rację. Że taki zbiór cech będzie posiadał winny. Potem jednak Britton opisywał na przykład dokładnie jego ubiór i pojawiały się wątpliwości.

  „Na przykład stwierdzono, że mordercy o wyższym stopniu inteligencji są zazwyczaj lepiej zorganiowaniu i bardziej metodyczni.”

  – mówiąc o takich kwestiach sprawcy, Paul Britton (i wszyscy inni profilerzy) posługują się ogólnie przyjętymi normami, stworzonymi już dawno modelami przestępców. Jednak Bogdan Lach powtarza, a ja mu wtóruję – Każda zbrodnia jest inna. I należy powstrzymać się od generalizowania. Całe szczęście autorowi jest do tego daleko.

  Minusem książki jest styl autora. Chaotyczny, wręcz ciężki. Naprawdę długo zajęło mi przeczytanie tej książki, bowiem szybko nudziłam się przedstawionymi tu faktami. Gdyby były ułożone, gdyby były napisane ciekawie – zmieniłabym może zdanie na temat samej tej metody. A tymczasem mam wrażenie, że jeszcze bardziej się od niej oddalam. Bo historia Paula Brittona przypomina niezwykłą opowieść, w którą trudno jest uwierzyć.

  Do Paula Brittona policjanci przychodzą błagając, by im pomógł. W Polsce ta metoda jest tak mało rozwięta, że osobami, które najbardziej w nią wątpią są właśnie służby bezpieczeństwa. I nie ma się im co dziwić – w końcu jest tutaj duże prawdopodobieństwo pomyłki, wskazania złego tropu i dodanie mnóstwa pracy policji. Jeśli profiler ulegnie sugestiom lub własnym emocjom, to z góry skazany jest na porażkę. A niestety każdy jest tylko człowiekiem, dlatego też profilowanie nie może stanowić dowodu w postępowaniu.

  Ogromnym plusem Profilu mordercy jest wykazanie kolejnych kroków w typowaniu. Nie ma tak, że pojawia się zbrodnia, a na następnej stronie czytamy już o jej rozwiązaniu. Poznajemy metody, jakimi kieruje się autor. Może nie są one w wystarczający sposób rozwinięte, wyglądają raczej jak zaczerpnięte z podręcznika dla profilerów, ale jednak. Możemy się dowiedzieć w jaki sposób powstaje profil. A o to chyba chodzi w tej książce przede wszystkim.

  W SKRÓCIE:

  Plusy: Ciekawe metody profilowania. Ogólny zarys tej dziedziny naukowej. Możliwość poznania „ciekawszych” i różnorodnych zbrodni dokonanych w Anglii. Fani tematu znajdą tu naprawdę dużą dawkę wiedzy.

  Minusy: Chłodny i chaotyczny styl. Fakty przedstawione w sposób mało prawdopodobny, choć wiem, że muszą być prawdziwe – przecież to biografia autora. Mimo wszystko ciężko mi to przełknąć jako realny wpływ na śledztwa.

  Dla kogo: Podsumowując jest to lektura ważna, jeśli kogoś naprawdę interesuje temat profilowania czy historie kilku popełnionych przestępstw. Jeśli chcecie przeczytać po prostu coś ciekawego, ale napisanego przystępnym i łatwym do przyswojenia językiem – odradzam lekturę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Po wspaniałym Mindhunterze przyszedł czas na „Profil Mordercy” Paula Brittona. Odrazu powiem, że pomimo tematyki książki tak naprawdę różnią się od siebie. Mindhunter to można powiedzieć historia Douglasa taka trochę biografia włączając w to opisy odczuć czy przemyśleń, natomiast Britton przedstawia nam więcej zbrodni więcej powiedzmy sobie naukowych faktów dotyczących profilowania co też jest świetne. Paul Britton to psycholog profiler mieszkający w Wielkiej Brytanii, to że z wykształcenia jest psychologiem sprawia, że książka wypełniona jest tą psychologią, czyli zawiera dogłębne analizy portretów psychologicznych morderców co jest bardzo ciekawe w odniesieniu do danej zbrodni. Naturalnie polecam bo jest to pozycja obowiązkowa do tego książka prawie naukowa, którą czyta się z dużą lekkością bez zażenowania. Czytając wypaliłam paczke papierosów i nawet nie wiedziałam kiedy, tak wciągneła mnie książka „Profil Mordercy”

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nie zabieram pracy do domu, lecz za każdym razem zostawiam cząstkę siebie na miejscu zbrodni. Zastanawiam się tylko, czy któregoś dnia nie zabraknie mnie zupełnie i czy będzie miał kto wrócić do rodziny."

  Długo zapoznawałam się z książką, nie wynikało to z jej złej jakości, choć chaotyczny styl narracji nie należy do mocno wciągających, czy nużącej tematyki, lecz przede wszystkim ze sporego ciężaru przestępstw, bezwzględności morderców, intensywności opisów ludzkich tragedii. Ale taki właśnie jest prawdziwy obraz wynaturzeń niektórych ludzkich umysłów, a zanurzanie się w nich, wykorzystanie psychologii w pracy śledczej ma pomóc w szybkim złapaniu sprawcy. Zrozumienie stymulacji, motywacji i przyczyn zachowań jest trudne, dokonywane przez oprawców wybory to efekt kulminacji wielu drobnych zdarzeń i okoliczności przypadkowo zbiegających się. Sztuką jest wniknąć w psychikę przestępców, zgłębić i opisać ją.

  Paul Britton, brytyjski psycholog, przybliża zawód profilera kryminalnego, ukazuje własną ścieżkę zawodową, prezentuje zdobyte doświadczenia, podkreśla ciążącą odpowiedzialność i konieczność wyrzeczeń podczas wspomagania pracy detektywów. Książka przytłacza szczegółowością informacji niekoniecznie wnoszących coś istotnego do omawianych spraw. Z jednej strony mamy wrażenie jakbyśmy zapoznawali się z policyjną dokumentacją, wikłali się w nadmiar danych, a z drugiej ciekawie wyłuskuje się istotne fragmenty przy tak drobiazgowo nakreślonym tle. Liczyłam na większą porcję psychologicznej wiedzy, jak szkice zindywidualizowanych technik wspartych konkretnymi przykładami, odsłanianie nie tylko zawiłości, ale też tajników przygotowywania psychologicznego portretu mordercy. Zrozumiałym jest, że ujawnianie arkanów zawodu mogłoby pomóc ewentualnym przestępcom, lecz zbytnia pobieżność w omawianiu zagadnień znacząco obniża satysfakcję czytelniczą. Miłośnicy kryminałów chętnie sięgną po książkę, jednak niewiele wyciąga się z niej, być może to kwestia tego, że książkę napisano dwadzieścia lat temu, a od tamtych czasów znacząco zmieniło się publicity zawodu profilera, stał się bardziej powszechny, wszedł do wielu książek i filmów, nie jest już tak owiany zagadkowością i tajemniczością.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Paul Britton
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 528
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324048144
 • Język: polski
 • Podtytuł: Prawdziwa historia jednego z najsłynniejszych profilerów
 • Oryginalny tytuł: The Jigsaw Man
 • ISBN: 9788324048144
 • EAN: 9788324048144
 • Wymiary: 144x205
Warto zwrócić uwagę na...
Seryjni mordercy 4/5 Nasza cena:
25,02 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seryjni mordercy

Torturowali, gwałcili, mordowali. Ich czyny budzą odrazę. W społecznej świadomości uchodzą za przykład tego, jak zły może być człowiek. Jednak w seryjnych mordercach jest też coś, co nas intryguje. Jakie mają IQ? Kim najczęściej są z zawodu? Według jakiego klucza wybierają ofiary? Prowadzą podwójne...
W umyśle mordercy 4/5 Nasza cena:
37,43 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W umyśle mordercy

Na świecie żyje 70 mln psychopatów. Skąd się wzięli i jak działa ich mózg? Czy zło ma biologiczne korzenie? Kto zostaje psychopatą i czy każdy psychopata musi być mordercą? Jakie cechy charakteryzują psychopatów? Dlaczego niektórzy ludzie są w stanie zabijać z zimną krwią i nie czuć z tego powodu...
Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku 5/5 Nasza cena:
30,17 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku

Do ilu zbrodni mógł zainspirować go Mindhunter? Był zagadką dla profilerów. Przez ponad dziesięć lat przemierzał Stany w poszukiwaniu swoich ofiar. Polował na kobiety i mężczyzn, młodych i starych, w dzień i w nocy. Oszczędzał tylko dzieci. Od zawsze czuł, że żyją w nim dwie osoby. Oddany ojciec,...
Mordercy 5/5 Nasza cena:
35,92 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mordercy

Za kratami z najniebezpieczniejszymi przestępcami Profesor David Wilson spędził swoje życie zawodowe na pracy z najniebezpieczniejszymi przestępcami i mordercami. W wieku dwudziestu dziewięciu lat został najmłodszym w historii brytyjskim dyrektorem więzienia. Od tej pory spędzał czas z...
Na tropie Węża. Prawdziwa historia seryjnego mordercy i mistrza oszustwa Charles'a Sobhraja 4/5 Nasza cena:
33,05 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na tropie Węża. Prawdziwa historia seryjnego mordercy i mistrza oszustwa Charles'a Sobhraja

Czarujący. Przebiegły jak wąż. Śmiertelnie niebezpieczny. Poznajcie Charles'a Sobhraja, psychopatę doskonałego, jednego z najsłynniejszych oszustów i seryjnych morderców na świecie. Na celownik brał zachodnich turystów przemierzających szlaki Azji w poszukiwaniu duchowej odnowy, tanich...
Kroniki zbrodni. Tajemnicze zaginięcia, seryjni mordercy, sprawy, których do dziś nie udało się wyjaśnić... 5/5 Nasza cena:
28,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kroniki zbrodni. Tajemnicze zaginięcia, seryjni mordercy, sprawy, których do dziś nie udało się wyjaśnić...

Najbardziej wstrząsające zbrodnie ostatnich lat w Polsce Monika Całkiewicz jako prokurator przez lata badała motywy sprawców zabójstw i analizowała sposoby ich działania. W rozmowie z Robertem Ziębińskim odsłania kulisy spraw kryminalnych, które wstrząsnęły Polską XXI wieku. Spraw, o których...
Polscy seryjni mordercy 3/5 Nasza cena:
43,41 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polscy seryjni mordercy

Zaduma po ciekawej lekturze. Dla mnie obowiązkowej. I wspomnienia. Potok powracających myśli. Przecież poznałem osobiście kilku polskich seryjnych morderców. Uścisnąłem im rękę. Dłoń, którą zabijali. Spojrzałem im w oczy. Była w nich pustka, a spodziewałem się mroczności. O kilku innych...
Kulisy 'Ndranghety. Profil najgroźniejszej mafii na świecie 4/5 Nasza cena:
25,85 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kulisy 'Ndranghety. Profil najgroźniejszej mafii na świecie

Kulisy ‘Ndranghety. Profil najgroźniejszej mafii na świecie to historia cudzoziemek w klanach ‘Ndranghety, najpotężniejszej mafii na świecie. Oto, jak wygląda życie towarzyszek bossów i picciotti, kobiet, które dorastały i wychowały się w świecie, w którym "’Ndrangheta nigdy nie zapuściła korzeni",...
Seryjni mordercy 2/5 Nasza cena:
39,15 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seryjni mordercy

Pierwsze wydanie „Seryjnych morderców" było kamieniem milowym na rynku polskiej literatury popularnonaukowej zajmującej się problematyką groźnych przestępców. Książkę przeczytałem z wielkim zainteresowaniem. Jest to wartościowe kompendium wiedz y oparte na skrupulatnym "researchu" dokonanym przez...
Seksualni seryjni mordercy 0/5 Nasza cena:
42,68 zł 44,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seksualni seryjni mordercy

Treść książki jest skupiona na najrzadziej występujących perwersjach seksualnych, w obrazie działania tytułowych sprawców: na sadyzmie seksualnym, wampiryzmie i kanibalizmie seksualnym oraz nekrofilii...Autor wprowadza czytelnika w zakres tych zagadnień nie tylko poprzez obszerny opis przypadków,...
Śmierć wisi w powietrzu prawdziwa historia seryjnego mordercy i wielkiego smogu w londynie 4/5 Nasza cena:
34,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć wisi w powietrzu prawdziwa historia seryjnego mordercy i wielkiego smogu w londynie

Gdy Londyn podnosił się ze zniszczeń II wojny światowej, uderzyła w niego kolejna katastrofa: na pięć grudniowych dni 1952 roku zabójczy smog opadł na miasto i trzymał je w żelaznym uścisku. Dzień zamienił się w noc, transport miejski przestał funkcjonować, a przestępcy wylegli na ulice. Dwanaście...
Seryjni mordercy - suma wszystkich lęków 1/5 Nasza cena:
26,01 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seryjni mordercy - suma wszystkich lęków

Kuba Rozpruwacz, Ted Bundy, wampir z Bytowa – co łączy te postaci? Każdy z nich był seryjnym mordercą. Jakie były motywy ich zbrodni? Co siedziało w głowie tych mężczyzn w trakcie popełniania tak okrutnego czynu? Czy przyczyna tkwi w chorobie psychicznej, czy może był to akt wykonywany w pełni...
Wybrane bestsellery
Przepaść. Komisarz Forst. Tom 7 5/5 Nasza cena:
27,04 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przepaść. Komisarz Forst. Tom 7

W Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia młodej kobiety z Warszawy. Ostatnim razem widziana była przez turystów w okolicy Trzydniowiańskiego Wierchu, a potem przepadła bez wieści. Był to jej pierwszy wyjazd w góry, miała zamiar spędzić w nich tylko weekend, a w Zakopanem pojawiła się sama – mimo...
Świąteczne tajemnice. Tom 2 5/5 Nasza cena:
46,06 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świąteczne tajemnice. Tom 2

Drugi tom unikalnej antologii najlepszych świątecznych opowieści kryminalnych. Ten wyjątkowy zbiór zawiera rozmaite opowiadania kryminalne, które łączy magiczny świąteczny klimat. Czytelnicy znajdą tu zarówno klasyczne, jak i współczesne utwory, pełne kryminalnych zagadek, mrocznych tajemnic,...
Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12 5/5 Nasza cena:
21,87 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12

Do Joanny Chyłki z nietypową sprawą zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Twierdzi, że za moment popełni przestępstwo, i chce, by to właśnie prawniczka z Żelaznego & McVaya ją broniła. Zanim Chyłka ma okazję zastanowić się, jak zapobiec tragedii, jest już za późno. Kobieta...
CzaroMarownik 2022 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CzaroMarownik 2022

To będzie rok pełen uroku! CzaroMarownik 2022 – solidna dawka magicznych inspiracji Magiczny kalendarz księżycowy CzaroMarownik to zupełnie wyjątkowe na polskim rynku połączenie wygodnego organizera z poradnikiem. Oprócz mnóstwa informacji i ciekawostek znajdziesz w nim miejsce na własne notatki,...
Dwie lewe ręce 5/5 Nasza cena:
25,18 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwie lewe ręce

Matylda ma dość pracy u Salomei Gwint. Odchodzi z agencji i rozpoczyna działalność na własny rachunek. Pierwsze zlecenie wydaje się proste. Ma odnaleźć eksmęża klientki. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że jej klientką została Salomea Gwint. Matylda jest pewna, że sprawa ma drugie...
Łowca snów 5/5 Nasza cena:
37,65 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łowca snów

To, co dla czterech przyjaciół miało być wspaniałą przygodą, zmieni się w koszmar, po którym nic nie będzie już takie samo...Łowca snów to nie tylko opowieść o przybyszach z kosmosu, ale i o przyjaźni, która rozpoczęła się brawurowym, wspaniałomyślnym czynem czterech nastolatków i przetrwała ponad...
Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9 5/5 Nasza cena:
24,20 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9

Telefon ze szpitala to dopiero początek. Informacja przekazana przez dyspozytorkę wzbudza niepokój komisarza Deryły. Coś się stało z jego partnerką, Tamarą Haler. Po przeprowadzeniu serii badań kobieta zniknęła ze szpitalnego oddziału i nie ma po niej śladu. Gdzie jest? Dlaczego przepadła bez...
Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
42,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe

Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie. Rand, Mat i Perrin mieszkają w Polu Emonda, sennej wiosce gdzieś na końcu świata. Chłopcy wiodą monotonne życie, nieświadomi, że dni ich beztroski dobiegają końca. Oto do...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1 5/5 Nasza cena:
42,73 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1

Diuna F. Herberta z obrazem i rysunkami Wojciecha Siudmaka, w tłumaczeniu Marka Marszała. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora...
Pakiet Wiedźmin. Tomy 1-8: Ostatnie życzenie, Miecz przeznaczenia, Krew elfów, Czas pogardy, Chrzest ognia, Wieża Jaskółki, Pani Jeziora, Sezon burz. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
376,50 zł 499,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Wiedźmin. Tomy 1-8: Ostatnie życzenie, Miecz przeznaczenia, Krew elfów, Czas pogardy, Chrzest ognia, Wieża Jaskółki, Pani Jeziora, Sezon burz. Wydanie serialowe

Kultowy cykl fantasy Andrzeja Sapkowskiego "WIEDŹMIN" w nowym serialowym wydaniu. Tomy 1-8. Osiem tomów w nowej szcie graficznej. Pierwszt tom z obwolutą filmową. Pakiet 8 tytułów sagi Wiedźmin Sapkowskiego: 1. Sezon Burz Oto nowy Sapkowski i nowy wiedźmin. Mistrz polskiej fantastyki znowu...
Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników 5/5 Nasza cena:
31,31 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników

Bestsellerowa autobiografia najbardziej lubianej Pierwszej Damy USA i cenionej liderki społecznej – teraz także w wersji dla młodzieży! Wspomnienia z dzieciństwa, historie sukcesów i porażek, chwil zupełnie prywatnych, jak i doświadczeń zawodowych – to wszystko składa się na obraz niesamowitej...
Pucio umie opowiadać 5/5 Nasza cena:
27,73 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio umie opowiadać

Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula