Prawdziwe kolory

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
480
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,97 zł
Nasza cena: 28,58 zł 39,90 zł Taniej o: 28%

Wkrocz do świata pełnego rodzinnych zawiłości, trudu, nieodwzajemnionej miłości i wsparcia, które są przedstawione w książce "Prawdziwe kolory".

Utwór ten to opowieść o tym, co ponadczasowe, relacjach rodzinnych i trudzie życia. Znajdziesz w nim rywalizację, przebaczenie i odkupienie, czyli wszystko to, z czym zmagać musi się osoba szukająca dawno utraconych uczuć.   

Siostry Grey zawsze łączyła silna więź. Gdy ich matka umarła, stały się sobie jeszcze bliższe. Ich ojciec Henry Grey dba jedynie o własną pozycję. Mając dzieci za nic, jest surowy, pełen dezaprobaty i pretensji. Zależy mu jedynie na tym, jak widzą go ludzie, przez co wmawia latami swoim córkom, aby zważały na jego reputację.

Najstarsza z córek - Winona - najbardziej pożąda ojcowskiej aprobaty i przychylności. Ma nadwagę i całe dnie czyta książki. Nie odnajduje się również na ranczu, które należy od trzech pokoleń do ich rodziny. Wie, że nie ma zalet, które mogłyby spowodować, że ojciec zacznie patrzeć z uwielbieniem w jej stronę. W końcu jednak, będąc najlepszym prawnikiem w mieście, postanawia to zmienić, pokazując mu swoją wartość.

Aurora to rodzinny rozjemca. Jest dyplomatą, który próbuje kłaść kres wszelakim sporom. Stara się wszystkich uszczęśliwić, nawet gdy skrywa własny bolesny sekret.

Ostatnia z sióstr to Vivi Ann. Jest wzbudzającą zachwyt marzycielką o olśniewającej urodzie. Nazwana jest rodzinną gwiazdą, która dziarsko kroczy, aby wypełnić własne cele, aż do momentu, gdy w mieście zjawia się nieznajomy. Wszystko się zmienia, a zgrane dotychczas siostry stają się w stosunku do siebie wrogie. Szokująca zbrodnia oraz wyjawione tajemnice dzielą rodzinę oraz całe miasteczko.


O autorce

Kristin Hannah to zdobywczyni wielu nagród, m.in. Złotego Serca czy Maggie. Napisała książkę "Firefly Lane", która odniosła olbrzymi sukces, przypadając do gustu zarówno czytelnikom, jak i krytykom.

Recenzje (4)
  1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena: 5/5
    Dodana przez w dniu
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Kristin Hannah pisze od dawna jednak moja przygoda z jej twórczością zaczęła się od lektury "Słowika", piekielnie emocjonalnej, wzruszającej, chwytającej za serce. Uwielbiam powieści, które tak mocno mnie angażują, więc idąc za ciosem sięgnęłam po inne jej lektury i każdą śmiało mogę ocenić tak samo - napisane na wysokim poziomie powieści obyczajowe, w których odbija się prawda o życiu.

    Najnowsza powieść Hanah, czyli "Prawdziwe kolory" wpisuje się idealnie w charakterystyczny styl tej autorki. Musicie więc przygotować się na dość średni początek, który raczej nie zapowiada dobrej lektury, ale im więcej stron za nami, im bliżej poznajemy losy bohaterów, nagle akcja nabiera tempa, emocji jest zdecydowanie więcej i podejście do lektury od razu się zmienia, ponieważ zaczyna ona intrygować i wciągać. Niestety jest to typowe dla wszystkich książek autorki, jakby potrzebowała czasu na wejście w rolę, więc zdążyłam się już przyzwyczaić i ten jeden minus w porównaniu do całej reszty plusów - wybaczam.

    Lekka powieść obyczajowa, napisana plastycznym językiem, z wiarygodnymi bohaterami. I bardzo, bardzo emocjonalna. To właśnie ta umiejętność przekazywania przez Hannah wszystkich, nawet najdrobniejszych emocji wyróżnia ją spośród innych autorek tego gatunku a jej książki wpływają na czytelnika bardzo osobiście. Temat oczywiście robi swoje, ponieważ odpowiada na aktualne, ważne tematy świata, ale prawda jest taka, że niezależnie o czym pisze Kristin Hannah czytelnik wierzy jej we wszystko.

    Fabuła "Prawdziwych kolorów" opowiada o losach trzech sióstr Grey, związanych ze sobą bardzo blisko, które jednak w pewnym momencie swojego życia mocno się poróżniły. Co zatem wpłynęło na ich los, skoro po śmierci matki, nie chcąc mieć wiele wspólnego z bezwzględnym ojcem, stały się dla siebie jeszcze ważniejsze? Rodzinne sekrety oraz prywatne tajemnice, których w tej powieści jest mnóstw. Winona, Aurora oraz Vivi Ann to trzy odrębne charaktery, których poznawanie było dla mnie czystą przyjemnością, ponieważ każda z nich miała coś do powiedzenia i odegrała w całej fabule kluczową rolę.

    Najnowsza powieść Kristin Hannah (a właściwie jej wznowienie) po prostu mnie zachwyciła. Intrygująca saga rodzinna powoli odkrywa sekrety bohaterów i niczego nie koloryzuje pokazując prawdziwe życie z wielu różnych perspektyw. Oto historia o wartości rodziny wystawionej na próbę oraz o wielu różnych barwach miłości. Takie bestsellery warto czytać!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena: 4/5
    Dodana przez w dniu
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Twórczość Kristin Hannah chodziła za mną od dawna, a wszelkie zachwyty nad jej powieściami potęgowały moją ciekawość. Na pierwsze spotkanie z autorką wybrałam "Nocną drogę", która skradła moje serce, a teraz nadeszła pora na "Prawdziwe kolory". Jak widać, na razie sięgam raczej po jej mniej znane historie, a biorąc pod uwagę, że już one bardzo mi się podobają, to nie mogę doczekać się przeczytania tych bardziej popularnych i zachwalanych.

    Siostry Grey szybko straciły matkę i zostały wychowane przez chłodnego i zdystansowanego ojca. Każda z nich ma inny plan na życie, jednak wszystko komplikuje się, kiedy w ich niedużym miasteczku dochodzi do morderstwa, o jakie zostaje oskarżony mąż Vivi Ann, który nigdy nie cieszył się sympatią owej społeczności. Ta okrutna zbrodnia dzieli całą rodzinę, a lojalność zostaje wystawiona na najpoważniejszą próbę...

    "(...) ani granice posiadłości, ani żadne znaki na ziemi nie wyznaczają domu. Liczy się to, kim się było, jak zachowywało się w trudnych chwilach i ludzie, których ma się w sercu." *

    Jestem pełna podziwu dla kreacji Winony, Aurory oraz Vivi Ann - każda z nich posiada tak indywidualne cechy charakteru, że ani razu nie można pomylić ich ze sobą. Moje serce skradła siła siostrzanej miłości, która pomimo wielu burz i kłód rzucanych pod nogi, zawsze wydostaje się na powierzchnię, choćby siostry musiały zjednoczyć się przeciw całemu światu... Niemal fizycznie bolało mnie nierówne traktowanie dziewczyn, które niestety bardzo mocno wpłynęło na ich losy i relacje - na szczęście więzi rodzinne wygrały tę nierówną walkę. Nie mogę również nie wspomnieć o miłości do lodów w każdej ilości - z przyjemnością usiadłabym z dziewczynami, zajadając smutki i radości, bo także wychodzę z założenia, iż lody są najlepsze na wszystko! ;-)

    Ta historia skłania do refleksji nad wieloma tematami - relacjami rodzinnymi, nierównym traktowaniem swoich dzieci, tolerancją, brakiem akceptacji, utratą bliskich, przemocą w dzieciństwie, zazdrością czy rywalizacją. To wielowątkowa powieść, uświadamiająca, że nigdy nie jest za późno na przeprosiny i naprawienie błędów popełnionych w przeszłości. Ponadto jedynym wyjściem, aby poczuć względną satysfakcję ze swojego życia, należy robić to, co przynosi nam radość, nie zważając na krzywe spojrzenia i rady osób, którym zależy jedynie na tym, aby "ludzie nie gadali". Losy sióstr Grey ukazują także smutną rzeczywistość - jednym wszystko przychodzi z łatwością, bez większych starań, nawet jeśli im na czymś nie zależy, a inni całe życie mają pod górkę i chociaż oddaliby niesamowicie dużo, żeby osiągnąć cel, to los nie uśmiecha się do nich.

    Istnieją dwie autorki zagraniczne, po których książki mogę sięgać w ciemno, czyli Jodi Picoult i Diane Chamberlain. Niezmiernie miło mi jest postawić przy nich twórczość Kristin Hannah - mam nadzieję, że autorka nie opuści zacnego grona moich ukochanych pisarek. Pomimo tego, że "Nocna droga" podobała mi się bardziej i wywołała we mnie dużo więcej emocji, to jednak ten tytuł nadal jest naprawdę dobrą lekturą. Początek był świetny, środek momentami dość nużący, za to końcowe sceny sprawiły, że miałam ciarki i łzy w oczach, a to zdarza się naprawdę rzadko. Teraz na pewno prędzej niż później zabiorę się za "Wielką samotność" i "Słowika", które czekają na półce.

    * cytat ze str. 474

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena: 5/5
    Dodana przez w dniu
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Ta autorka wie jak zahipnotyzować czytelnika, kiedy już raz skusisz się na książkę jej autorstwa z pewnością sięgniesz po inne tytuły i tak jest w moim przypadku. Do tej pory czytałam "Słowika", "Wielką samotność", która jest moją ulubiona powieścią oraz "Zimowy ogród" i każda z tych książek do tego stopnia zawładnęła moim czytelniczym światem, że gdy tylko widzę kolejne zapowiedzi i tytuły jej autorstwa decyduję się na nie w ciemno. Kristin Hannah stała się moją ulubioną autorką jeśli chodzi o powieści obyczajowe. Dlaczego tak mnie zachwyca - bo ukazuje prawdziwe życie, nic tu nie jest przesłodzone, a emocje jakie towarzyszą lekturze działają na mnie niczym narkotyk - czytam i chcę więcej.

    Za każdym razem tłem wydarzeń staje się inna rzeczywistość - raz to mroźna i groźna Alaska, wojna w Stalingradzie czy we Francji, a tym razem autorka przenosi nas na ranczo, gdzie kobiety noszą kowbojskie buty i kapelusze z rondem, organizuje się rodea oraz letnie festyny, chłoniemy ten klimat już od pierwszych stron.

    Bohaterkami są trzy siostry o całkiem odmiennych charakterach: Winona - perfekcyjna prawniczka, cierpiąca z powodu samotności i nietrafionych wyborów, nieco zakompleksiona, ciągle walcząca o uzyskanie aprobaty w oczach ojca, a momentami nawet konkurująca z najmłodszą gwiazdą rodziny Vivi Ann. Tej bohaterce wszystko przychodzi z łatwością, nawet łamanie męskich serc, jest oczkiem w głowie surowego i apodyktycznego ojca, który za każdym razem przychyla się do jej pomysłów na ratowanie rodzinnego rancza. Po śmierci matki siostry jeszcze bardziej zbliżyły się do siebie, ale pomimo tragedii wciąż obserwujemy spięcia na linii najstarsza i najmłodsza siostra. Wtedy wkracza Aurora - największa rodzinna rozjemczyni, ostoja spokoju, najbardziej rozsądna, jej życie wydaje się być ustabilizowane - ma przecież męża i dójkę dzieci i cóż więcej od życia wymagać? Siostry wspólnymi siłami podejmują próby ratowania rodzinnego rancza, jednak sprawy przybiorą inny obrót, gdy do miasteczka zawita nieznajomy, który znajdzie zatrudnienie właśnie w gospodarstwie Greyów i przysporzy niemałego zamętu. Mężczyzna zburzy dotychczasowy ład i wystawi na próbę zaufanie i dobre relacje rodzinne. Jesteście ciekawi jak potoczy się dalej cała akcja?

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. Początkujący Recenzent
    Ocena: 5/5
    Dodana przez w dniu
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Fantastyczna ksiazka , jak kazda książka Kristin Hannah....

    Czya się jednych tchem...

    Polecam

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

  • Autor: Kristin Hannah
  • Wydawnictwo Świat Książki
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2020
  • Ilość stron: 480
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381394093
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788381394093
  • EAN: 9788381394093
  • Wymiary: 13.5x21.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Kolory pawich piór 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kolory pawich piór

Urodziliśmy się nie po to, żeby być doskonali, lecz prawdziwi. Piękna, bogata i zepsuta do szpiku kości Athene zszokowała wszystkich. Uciekła od męża z domokrążcą, nie zostawiając nawet listu. Ponad trzydzieści lat później Suzanna Peacock musi zmierzyć się z mroczną legendą swojej matki. I z prawdą...
Gra W kolory 5/5 Nasza cena:
26,74 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra W kolory

Jak kot, który żyje siedem razy, Agata po raz kolejny zaczyna na nowo. Po dotkliwej stracie Agata dochodzi do siebie pod troskliwą opieką najbliższych. Kiedyś podzieliła się z nimi swoimi snami. Ale czy pojawi się ktoś, kto zechce dzielić z nią życie? I czy ona, targana wątpliwościami, będzie na to...
W nadziei na lepsze jutro kolory uczuć Tom 1 4/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W nadziei na lepsze jutro kolory uczuć Tom 1

Młoda kobieta, która bardzo pragnie być szczęśliwa i przeciwności, które ją spotykają. Czy prawdziwa miłość istnieje? Historia Anny przeplata się z losami dwóch kobiet, których życie również nie układa się tak, jak by sobie tego życzyły. Bohaterowie powieści przechodzą metamorfozy, podejmując...
Wspomnienia w kolorze sepii 0/5 Nasza cena:
26,01 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wspomnienia w kolorze sepii

Mimo wielu życiowych kłopotów oraz tragicznej śmierci ojca, Joanna stara się nie poddawać smutkowi. Nie jest to jednak łatwe. Każdego dnia na nowo musi szukać w sobie siły, by wspierać siostrę oraz matkę i radzić sobie z codziennością małego miasteczka nad Czarnym Potokiem. Żeby zapomnieć o...
Rok na Kwiatowej. Tom 7. W kolorze wrzosu 5/5 Nasza cena:
28,04 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rok na Kwiatowej. Tom 7. W kolorze wrzosu

Karolina Wilczyńska zaprasza wszystkie czytelniczki na ulicę Kwiatową - tu spotkacie wspaniałych przyjaciół, którzy zawsze znajdą dla Was czas! Życie nie rozpieszcza Danuty, a z dorastającym synem kobieta powoli traci kontakt. W pracy też nieustannie musi udowadniać swoją wartość, tym bardziej że...
Prawdziwa historia 0/5 Nasza cena:
32,19 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwa historia

Prawdziwa historia to świetnie napisana powieść w stylu Hitchcocka, z bardzo sprawnie rozwijającą się akcją ? aż do zaskakującego zakończenia z przymrużeniem oka. To opowieść o pisarce bardzo przypominającej autorkę. Ona także napisała książkę, która stała się bestsellerem, a w której odmalowała...
Prawdziwa ja 4/5 Nasza cena:
26,71 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwa ja

Siła kobiecej przyjaźni ponad wszystko! Tylko czy przetrwa także ten zakręt? Trzy przyjaciółki, trzymające się razem od czasów liceum, znajdują się na życiowych zakrętach. Danka cierpi na kompleks DDA (Dorosłego Dziecka Alkoholików), przez który nie potrafi nawiązać stałych relacji i założyć...
Prawdziwa historia neda kellyego 0/5 Nasza cena:
31,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwa historia neda kellyego

Brawurowa opowieść o życiu i śmierci najsłynniejszego australijskiego bandyty. Kochali go prości ludzie, a policja, sędziowie i bankierzy usilnie próbowali zaprowadzić na szubienicę. Ned Kelly już w chwili narodzin był skazany na stryczek. Zanim stał się mordercą policjantów i koniokradem,...
Zimny kolor nieba. Saga nadmorska. Tom 2 5/5 Nasza cena:
21,78 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zimny kolor nieba. Saga nadmorska. Tom 2

1964–1991 Gabriela Saga nadmorska. Gabriela, córka Marcjanny, Kresy zna tylko z nostalgicznych opowieści matki i babki. Nie tęskni za tym, co utracone, bo jej dom jest na Pomorzu. Brakuje jej jednak ojca, o którym matka nie chciała nawet rozmawiać. Kiedy poznaje prawdę, nie chce mieć nic wspólnego...
Prawdziwy skandal 0/5 Nasza cena:
35,42 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwy skandal

Abigail Weston ma wszystko: urodę, inteligencję i największy posag w Anglii. Jej rodzice marzą, że poślubi księcia. Abigail marzy, że poślubi mężczyznę, który pokocha ją dla niej samej. I obdarzy namiętnością, o jakiej Abigail czyta ukradkiem w gorszącej książce, która odsłania przed młodymi damami...
Kolor samotności 5/5 Nasza cena:
24,86 zł 38,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kolor samotności

Tego dnia sześcioletni Zach powinien był zostać w domu. Do jego szkoły wpadł uzbrojony napastnik i zabił dziewiętnaście osób, w tym Andy’ego, starszego brata Zacha. Dręczony przez koszmary chłopiec nie może liczyć na wsparcie najbliższych. Pogrążeni w żałobie i skupieni na własnym cierpieniu...
Lato koloru wiśni 5/5 Nasza cena:
22,69 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lato koloru wiśni

Lekkie love story utrzymane w konwencji romansu akademickiego. Emely, obdarzona odrobinę sarkastycznym poczuciem humoru studentka literaturoznawstwa, szczerze cieszy się z przeprowadzki jej najlepszej przyjaciółki do Berlina. Nie wie jeszcze, że szalona Alex zamierza zamieszkać w mieszkaniu swojego...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula