Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Rok wydania
2020
Inne wersje (3)
Outlet, Książka, op. miękka
za 20,00 zł
eBook, mobi, epub
od 33,99 zł
Nasza cena: 29,20 zł 39,99 zł Taniej o: 27%

Jak wyciągnąć z innych prawdę, którą chcą ukryć? Troje byłych agentów CIA zdradza tajniki przekonywania innych do szczerości. Ta metoda pomoże Ci poznać głęboko skrywane tajemnice i przyniesie korzyści zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Autorzy "Anatomii kłamstwa" wracają z kolejną książką, która otwiera oczy na poszukiwanie prawdy w słowach, gestach i zachowaniach innych. W swojej poprzedniej, bestsellerowej pozycji skupiali się na rozpoznawaniu, kiedy ktoś kłamie. Tym razem uczą czytelnika skutecznego "wymuszania" prawdomówności.

Susan Carnicero, Philip Houston i Mike Floyd w książce "Poznaj prawdę" prezentują stworzoną przez Houstona metodę wyciągania od ludzi prawdziwych informacji, która przyda się nie tylko policjantom i służbom specjalnym, ale także każdemu z nas, w codziennym życiu. Wiedząc, w jaki sposób to zrobić, możemy wyciągnąć prawdę od współpracowników, szefów, podwładnych, partnerów, współmałżonków, kontrahentów lub sprzedawców. Nastawiona na zmianę sposobu myślenia drugiej osoby metoda stosowana przez CIA działa nawet na najlepiej przygotowanych do swojego zadania kłamców.

Napisana przystępnym językiem książka przynosi także mnóstwo zaskakujących i nietypowych historii z codziennej pracy agentów służb specjalnych oraz opowieści o najważniejszych sytuacjach, w których udało im się w inteligentny sposób wyciągnąć niezbędne informacje od przesłuchiwanych ludzi. Pokazuje także, jak metodę działającą w zwalczaniu terroryzmu, ochronie interesów państwa i ściganiu najgroźniejszych przestępców można dopasować do codziennego życia nas wszystkich. Zgodnie z podtytułem książki "agenci CIA zdradzą Ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko", a wtedy już nic nie będzie takie samo.


O autorach

Książka powstała przy współpracy trzech osób: Philipa Houstona, Susan Carnieco i Floyd'a Mike'a. Wszystkie informacje i wskazówki, których udzielają w swoim poradniku, poparte są ich wieloletnim doświadczeniem. Każdy element jest opisany w sposób prosty i przejrzysty, pozwalający na zrozumienie funkcjonowania ludzkiego umysłu. Ta trójka autorów stworzyła również bestsellerowe dzieło "Anatomia kłamstwa", gdzie krok po kroku tłumaczą, w jaki sposób można rozpoznać fałszywą osobą, i oferują proste techniki zdemaskowania oszusta, czy to w życiu prywatnym, czy zawodowym.

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autorzy: Philip Houston, Susan Carnicero, Floyd Mike
 • Wydawnictwo Sine Qua Non
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 336
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381295314
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Get the Truth: Former CIA Officers Teach You How to Persuade Anyone to Tell All
 • Tłumacz: Krochmal Anna
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381295314
 • EAN: 9788381295314
 • Wymiary: 14x20.5 cm

Recenzje książki Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko (7)

 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Uwielbiam, kiedy ludzie się uczą, kocham naukę, która jest przystępna i może dlatego jestem tak zachwycona tą książką. Trójka agentów CIA, którzy przez lata prowadzili przesłuchania terrorystów i szpiegów międzynarodowych zdradzają swoje metody, przekazując wiedzę w przystępny sposób, jak Pogromcy Mitów. Zmienione imiona i nazwy geograficzne trzymają nas w niepewności, czego lub kogo mogły dotyczyć opisywane sprawy. Świetnie czytało mi się dialogi z przesluchiwanymi opatrzone komentarzami autorów - czułam się, jakbym przyglądała się stopniowemu łamaniu oporu oskarżonego siedząc tuż obok.

  Ta książka czytała się szybko i lekko, a mimo tego zostawi mi w głowie ślad - uczy spokoju i opanowania w relacji z innymi ludźmi, nie tylko w trakcie przesłuchań i wydobywania prawdy o małych oszustwach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzają Ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko" to interesująca książka. Jej autorzy, wybitni agenci CIA, którzy na wyciąganiu prawdy znają się jak mało kto, uchylają czytelnikom rąbka tajemnicy i przedstawiają tajniki skutecznego dotarcia do prawdy. Dzięki tej książce powinniśmy poznać kilka metod perswazji umożliwiających wydobycie prawdy od osób, które ukrywają ważne informacje, a my koniecznie chcemy je poznać.

  Autorzy książki w sposób przejrzysty i prosty ujawnili techniki stosowane w walce z terroryzmem, które zostają wykorzystywane przez nich w codziennej pracy. Na konkretnych przykładach pokazali, w jaki sposób wyciągają prawdę od osób, które pomimo początkowych oporów, na koniec wyjawiają im wszystkie cenne informacje. Dzięki temu czytelnik dowiaduje się na co powinien zwracać uwagę jeżeli chce wyciągnąć od kogoś prawdę. Książka została podzielona na kilkanaście krótkich, ale treściwych rozdziałów. W każdym z nim autorzy podają nam cenne rady i wskazówki, które ułatwią nam dojście do prawdy. Z tej książki dowiedziałam się, że zbieranie informacji o osobie, od której chcemy wydobyć prawdę, ma naprawdę duże znaczenie. Teraz wiem też jak wygłosić monolog doprowadzający do wyjawienia prawdy oraz jak poradzić sobie z oporem podczas rozmowy.

  Książka okazała się być ciekawą lekturą. Podobało mi się w niej wytłumaczenie istoty dochodzenia do prawdy i pokazanie technik umożliwiających jej wyciągnięcie. Konkretne przykłady były bardzo pomocne w dokładnym zobrazowaniu omawianej tematyki. Słabym elementem tej książki według mnie są 3 dość długie załączniki, które mają jeszcze bardziej tłumaczyć omawiane zagadnienia, jednak dla mnie one okazały się trochę zbędne i odrobinę nudne. Jednak osoby lubiące zgłębiać się w zagadnienia psychologiczne będą z nich zadowolone. Jedynie jeden z tych załączników, który dotyczył głośnej sprawy O. J. Simpsona mnie zainteresował. Poza tym pozostała część książki była interesująca i dobrze mi się ją czytało.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka napisana przez byłych agentów CIA ma pomóc zrozumieć czytelnikowi, jak dotrzeć do prawdy ukrywanej przez inne osoby. Zawiera opisy przypadków z jakimi autorzy spotkali się podczas swojej wieloletniej pracy zawodowej. Zachęcona pozytywnymi opiniami i interesującym opisem streszczającym zawartość książki postanowiłam, że koniecznie muszę ją przeczytać. I chyba spodziewałam się jednak czegoś lepszego. Owszem książka interesująca i sporo można się z niej dowiedzieć, ale myślałam, że będzie zawierała więcej informacji, jak nakłonić ludzi do wyznawania prawdy. Autorzy w dużej mierze skupili się na omawianiu przytoczonych historii, co zapewne jest pomocne do zrozumienia na co czytelnik powinien zwrócić szczególną uwagę, jeżeli chce poznać prawdę. Niestety po lekturze tej książki mam wrażenie, że nie dowiedziałam się wiele więcej niż to, co do tej pory sama wiedziałam. Czuje się trochę zawiedziona tą pozycją, ale może jest to związane z faktem, ze oczekiwałam odrobinę innej zawartości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta książka to nic innego jak studium manipulacji obrazująca sposoby myślenia człowieka i wszystkie jego konsekwencje w interakcjach międzyludzkich. Jak rozróżnić kłamstwo od prawdy, czym jest nadmierny optymizm i jakie są jego konsekwencje, jakie są narzędzia i sposoby manipulacji? I tu z odpowiedzią spieszą prawdziwi mistrzowie w wydobywaniu prawdy - agenci CIA. Na własnych przykładach opisują typowe przesłuchania na prawdziwych świadkach, dzięki zamieszczonym szczegółowym komentarzom mamy szanse zrozumieć metody i stosowane przez nich praktyki. Nie myślcie czasem, że chodzi tu o agresję - nic bardziej mylnego, spokój i jeszcze raz spokój i opanowanie to najkrótsza droga do prawdy. Książka dostarcza nam również wiele ciekawych informacji w jaki sposób jesteśmy manipulowani w życiu codziennych przez sprzedawców, telemarketerów, a dzięki temu pozwala na przyszłość ochronić się przed ich technikami. Obcowanie z ta lektura sprawiło mi dużo radości, z pewnością wiele metod wykorzystam w najbliższym czasie. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  I tak powiesz prawdę

  Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektórzy ludzie sprawiają, że po kilku minutach znajomości mamy ochotę opowiedzieć im wszystko o sobie? W jaki sposób telemarketerzy wciągają nas w rozmowę i nawet się nie opamiętujemy, kiedy opowiadamy im o swojej sytuacji życiowej, a także dochodzimy do wniosku, że koniecznie musimy posiadać oferowanych przez nich produkt. Nawet jeśli w kontekście swojej osoby nigdy nie rozpatrywałeś tych kwestii, to z pewnością choć raz przeszło ci przez myśl, że oglądane na ekranach kin czy telewizorów przesłuchania różnią się od siebie, a w trakcie niektórych z nich, podejrzani są w stanie już po kilku pytaniach gotowi przyznać się do zarzucanych im czynów i dokładnie opisać, w jaki sposób popełnili przestępstwo.

  Właśnie o takich przesłuchaniach, a właściwie o takich technikach operowania słowem, by usłyszeć prawdę, opowiadają autorzy książki „Poznaj prawdę”. W opublikowanej nakładem Wydawnictwa SQN książce Philip Houston, Michael Floyd oraz Susan Carnicero zdradzają nam metodologię wydobywania z ludzi informacji. Posługując się licznymi przykładami autorzy udowodnili, jak potężny jest to mechanizm w kontaktach międzyludzkich, a także jak wiele może zdziałać znajomość koncepcji wpływu, wiążącej wszystkie opisywane sprawy.

  Z autorami mogliśmy się już spotkać dzięki książce „Anatomia kłamstwa”, a ci, którzy ten tytuł znają, w najnowszej publikacji odnajdą kilka znajomych postaci. Pozycje te, mimo iż ze sobą tematycznie powiązane, nie muszą być czytane w kolejności ich wydawania – przygodę z prawdą, z tym czym jest (i czym nie jest) można rozpocząć od książki „Poznaj prawdę”. Choć po jej zakończeniu jestem przekonana, że czytelnik odczuje potrzebę, by wiedzieć więcej ...

  Metody przesłuchań, którymi autorzy dzielą się z nami na łamach książki mogą stanowić nie lada zaskoczenie, bowiem przepytywanie kojarzy nam się głównie z agresją, z wywieraniem presji. Tu natomiast mamy do czynienia z rozmową, która momentami przypomina towarzyską pogawędkę, ale jest prowadzona w taki sposób, by prowadziła prosto do celu, jakim jest ustalenie rzeczywistej wersji zdarzeń. Dodatkowo, dzięki załącznikom: omówieniu stosowania modelu wydobywania informacji w biznesie, w kwestiach prawnych i codziennym życiu oraz podkreśleniu roli przygotowania, któremu przyglądamy się z dwóch perspektyw, czynnej praktyki i zbierania informacji, otrzymujemy dzięki książce wiedzę, która może nie tylko znacznie poprawić jakość naszego życia, tak zawodowego, jak i prywatnego, ale również ochronić nas przez osobami próbującymi nami manipulować i pozyskiwać od nas informacje.

  Dzięki dokładnej analizie prezentowanych metod docierania do prawdy oraz pokazaniu, w jaki sposób metody te mogą być wykorzystywane w sytuacjach życia codziennego, uzyskujemy potężną broń. Możemy jej użyć nie tylko w celu pozyskiwania informacji, ale również w osiąganiu korzystnych rezultatów w interpersonalnych kontaktach, w przypadku sprzecznych interesów. Zyskamy też świadomość istnienia takiego zjawiska, jak nadmierny optymizm i poznamy jego konsekwencje, dowiemy się czym jest efekt potwierdzenia i jaki wpływ wywiera na interakcje z ludźmi. Dowiemy się ponadto, jakie są etapy skutecznego, wywierającego wpływ spotkania. To tylko nikła część informacji zawartych w tej niezwykłej książce, która otwiera nam oczy na to, jak ważne jest odpowiednie słowo i odpowiednie podejście. I nie ważne, czy zapragniemy wypróbować podane techniki na partnerze, dziecku czy przełożonym – w każdym przypadku przekonamy się, że działają!

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Tajna wiedza operacyjna CIA Metody skuteczniejsze niż wykrywacz kłamstw! Trzech byłych agentów CIA. Najwybitniejsi na świecie specjaliści od demaskowania kłamstw i oszustw. Unikalne metody amerykańskiego wywiadu używane podczas przesłuchań najgroźniejszych terrorystów świata. Najsłynniejsze...
dodaj do schowka Do koszyka 27,32 zł
Nowa książka autorów bestsellerowej ?Anatomii kłamstwa?! Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego pracownik nie wywiązuje się ze swoich obowiązków? Jeżeli twoje dziecko zmaga się z problemami z rówieśnikami, ale nie chce mówić na ten temat? Jeśli zastanawiasz się, dlaczego twój partner nie jest do...
dodaj do schowka Do koszyka 33,99 zł
Nowa książka autorów bestsellerowej „Anatomii kłamstwa”!  Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego pracownik nie wywiązuje się ze swoich obowiązków… Jeżeli twoje dziecko zmaga się z problemami z rówieśnikami, ale nie chce mówić na ten temat…Jeśli zastanawiasz się, dlaczego twój partner nie jest do...
dodaj do schowka Do koszyka 35,99 zł
Agenci CIA pomogą Ci wytropić fałsz – zdradę – nielojalność – oszczerstwo – plotki Tajna wiedza operacyjna CIA Metody skuteczniejsze niż wykrywacz kłamstw! Trzech byłych agentów CIA. Najwybitniejsi na świecie specjaliści od demaskowania kłamstw i oszustw. Unikalne metody amerykańskiego wywiadu...
dodaj do schowka Do koszyka 24,28 zł
Klęski żywiołowe, kataklizmy, katastrofy, ataki terrorystyczne, wypadki wysokogórskie, dziesiątki poszkodowanych i rannych – to warunki, w których pracują bohaterowie tej książki. Medycy, którzy są gotowi nieść pomoc w najbardziej ekstremalnych sytuacjach i miejscach, kiedy zagrożone jest nie tylko...
dodaj do schowka Do koszyka 33,26 zł
Takiej książki jeszcze nie było - polski futbol taktycznie obnażony! Od przedwojennej "szkoły krakowskiej" i Józefa Kałuży przez futbol totalny w polskiej wersji z lat 70. XX wieku aż po reprezentację Adama Nawałki i Czesława Michniewicza. Michał Zachodny wziął na warsztat "polską myśl szkoleniową"...
dodaj do schowka Do koszyka 36,40 zł
Wybrane bestsellery
Piąty tom serii "Hellish"! Tę historię można czytać, nie znając poprzednich tomów. Pierwszy tom dylogii „Agony”, historii najmłodszego z braci Scott. „A kiedy twoja dusza zostanie pożarta, pamiętaj, że cię przed tym ostrzegałem”. Aiden Scott wraz z rodzeństwem odziedziczył wielki spadek, w tym...
dodaj do schowka Do koszyka 30,44 zł
Świat spowiło widmo mroźnej śmierci. Bóg umarł, a ludzkość tapla się w jego białej krwi. Od wielu lat trwa klimatyczna katastrofa zwana wieczną zimą. Wraz z nią przybył głód i zniszczenie starego ładu. Pierwsza jednak zginęła moralność.Dwaj templariusze – członkowie zakonu Najwyższego Kościoła...
dodaj do schowka Do koszyka 22,52 zł
Książeczka "Warzywa" to kolejna już pozycja w dobrze znanej serii "Pierwsze słowa Akademii Mądrego Dziecka". Tym razem mały czytelnik poznaje różne warzywa oraz ich kolory. Dowiaduje się, że pomidory są czerwone i rosną na krzakach, a różowe buraczki – w ziemi. W książeczce znajdzie też inne...
dodaj do schowka Do koszyka 18,49 zł
Wysoko na zamglonym zboczu góry dwie pandki rude żyją szczęśliwie ze swoją mamą. Obiecały jej, że nie będą same oddalać się od domu. Jednej pandce wystarczy przytulne gniazdo na drzewie, ale jej siostrzyczka jest wszystkiego bardzo ciekawa. Marzy, by zwiedzać świat. Pewnego dnia, nie mówiąc nic...
dodaj do schowka Do koszyka 27,77 zł
Jeśli twoja wizja relacji ogranicza się do kupowania mi kwiatków i zabierania na kolacje, ale jednocześnie zatajania przede mną swoich problemów, bo są zbyt poważne, by zawracać nimi moją słodką małą główkę, to przepraszam, ale nie ma szans, byśmy się dogadali. Nie szukam kolejnego starszego...
dodaj do schowka Do koszyka 32,90 zł
NATYCHMIASTOWY NUMER JEDEN NA LIŚCIE BESTSELLERÓW "NEW YORK TIMESA" Oprah Winfrey i Arthur C. Brooks - profesor Harvardu, który zawodowo zajmuje się badaniem szczęścia - dają ci do ręki sprawdzony przepis na lepsze życie. Jeśli czujesz, że nie jesteś tak szczęśliwy, jak chciałbyś być, to ta książka...
dodaj do schowka Do koszyka 35,29 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula