Pożegnanie z nadmiarem: minimalizm japoński

Książka
44,99 zł
eBook
26,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo:Słowne (dawniej Burda Książki)
Oprawa:Miękka
Rok wydania:2017
Ilość stron:240
Opis
Żyjemy obecnie w dobie konsumpcjonizmu i dobrobytu. Dobrobytu w tym sensie, że o ile dysponujemy odpowiednimi funduszami, praktycznie na wszystko możemy sobie pozwolić. Co chwilę zatem kupujemy sobie nowe gadżety, zasypujemy się wzajemnie prezentami w postaci ładnych lub kiczowatych bibelotów, jeździmy na mniej lub bardziej ekskluzywne wakacje.

W pogoni za coraz większą wypłatą porównujemy się nieustannie do innych. I najdziwniejsze jest to, że nawet gdy dostaniemy upragniony awans lub podwyżkę, to wystarcza na krótko. Warto tu przypomnieć treść przysłowia, że "apetyt rośnie w miarę jedzenia". W tej nieustannej pogoni za lepszym jutrem mierzonym zasobnością portfela lub gadżeciarstwem wiele osób gubi sens życia. Wykańcza ich stres, rozpadają się znajomości, więzy rodzinne, życie prywatne. W domach zapełnionych pamiątkami, bibelotami coraz to nowszymi i bardziej modnymi ubraniami lub sprzętem elektronicznym trudno jest nam w końcu żyć.

A przecież człowiekowi niewiele trzeba do prawdziwego szczęścia. Jak mawiał rabbi Hyman Schachtel:
"Szczęście nie polega na tym, żeby mieć to, czego chcemy, ale żeby chcieć tego, co mamy".

Inny wybitny myśliciel - Edwin Way Teale - pisze natomiast:
"Wystarczy pomniejszyć złożoność życia poprzez usunięcie z niego niepotrzebnych pragnień, aby trudy życia pomniejszyły się same".

I właśnie te dwa cytaty w znakomity sposób definiują istotną treść niniejszej książki. Ukazuje nam ona zalety płynące z pozbycia się z życia zbędnych pragnień, a z otoczenia niepotrzebnych przedmiotów.

Książka ta stała się w Japonii i w wielu innych krajach prawdziwym bestsellerem, mimo to, że nie napisał jej żaden oświecony specjalista od filozofii minimalizmu, lecz zwyczajny człowiek. Jeszcze jakiś czas temu Fumio Sasaki był wiecznie zestresowany, niepewny siebie i nieustannie porównywał się z innymi. Pewnego dnia jednak zdecydował się na dość radykalny krok. Wyrzucił mianowicie z domu wszystkie niepotrzebne graty. Korzyści z tego były natychmiastowe i bezgranicznie go zdumiały. Nareszcie poczuł prawdziwą swobodę, spokój umysłu i radość z chwili obecnej.

Teraz w swym dwudziestometrowym zaledwie mieszkanku w Kioto, Sasaki ma jedynie drewniane pudełko, biurko i zwijany materac do spania. Jego garderoba składa się z trzech koszul, czterech par spodni, czterech par skarpetek i kilku innych rzeczy. W swojej książce stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego mierzymy swoją wartość według przedmiotów, które posiadamy. Dlaczego minimalizm przekształca zarówno przestrzeń wokół nas, jak i nasze życie, znacząco je wzbogacając? Fumio Sasaki dzieli się tutaj z Czytelnikiem swoimi doświadczeniami i radzi mu, jak krok po kroku przeprowadzić proces minimalizacji we własnym domu.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii poradniki domowe

Szczegóły
  • Tytuł: Pożegnanie z nadmiarem: minimalizm japoński
  • Autor: Fumio Sasaki
  • Wydawnictwo Słowne (dawniej Burda Książki)
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2017
  • Ilość stron: 240
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788380532601
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Goodbye Things: The New Japanese Minimalism
  • Tłumacz: Kulesza Grzegorz
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788380532601
  • EAN: 9788380532601
  • Wymiary: 14.1x20.9x1.5 cm
  • Dane producenta: Burda Media Polska Sp. z o.o., ul. Marynarska 15 (budynek New City), 02-674 Warszawa, Polska, katarzyna.szemborska@slowne.pl, tel. +48 (22) 360 38 38
Recenzje
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula