Powiedz mi to szeptem

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 11
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,46 zł
Nasza cena: 30,84 zł 39,90 zł Taniej o: 23%

Samotna matka, Maisey Addington, nigdy nie spełniała oczekiwań swojej matki. Nie wyszła za mąż, była odrobinę zagubiona w życiu i marnowała swoje wysokie IQ na pracę bez perspektyw. Jedyną rzeczą, która wychodzi Maisey, jest jej relacja z dwunastoletnią córką, Elle… dopóki rozmowa telefoniczna nie niszczy równowagi ich życia. Matka Maisey jest w śpiączce, a starzejący się ojciec musi zmierzyć się z oskarżeniami o znęcanie się i zaniedbanie. Wracając do rodzinnego domu, Maisey musi podjąć rozdzierającą serce decyzję dotyczącą wyboru podtrzymania życia swojej matki lub jej śmierci. Zdezorientowany ojciec zniszczył dokumenty rodzinne, a wśród nich znajdowała się ostatnia wola matki. Szukając odpowiedzi, Maisey odkrywa jedną tajemnicę za drugą, aż trafia na druzgocącą prawdę.

Obsesja Maisey dotycząca rozwiązania rodzinnej tajemnicy zmusza ją do zbadania swoich najmroczniejszych wspomnień oraz jest bodźcem do rozpoczęcia walki z ojcem Elle o opiekę nad nią. Czy miłość Maisey do córki będzie na tyle silna, aby przerwać krąg przemocy i stworzyć dla nich nowy początek?


O książce słowami innych

Książka jest bogata w emocje. Powiedz mi to szeptem to oszałamiająca opowieść o mrocznych tajemnicach, zapomnianych wspomnieniach i odporności ludzkiego ducha. Powieść szybko wciąga czytelnika, zapraszając na przejażdżkę kolejką górską przez żałobę, tajemnicę oraz tajne wpisy z dziennika. Sercem opowieści jest dwunastolatka, która ma więcej rozsądku niż większość dorosłych, i jej matka, Maisey, która odkryje nie tylko swoją odwagę, ale także siłę w podejmowaniu decyzji. Klub książki musi ją przeczytać!

Barbara Claypole White, autorka bestselleru "The Perfect Son"

Poruszająca i emocjonalnie napięta. Powiedz mi to szeptem to przejmująca historia o rodzinie złamanej przez kłamstwa… i o nadzwyczajnej ofierze matczynej miłości. Kerry Anne King po raz kolejny okazuje się ekspertem od dramatu rodzinnego. Triumf książki.

Emily Carpenter, autorka książek "The Weight of Lies" oraz "Burying the Honeysuckle Girls"

Kerry Anne King pisze z ogromnym zrozumieniem i współczuciem dla ludzkiej natury, a jej najnowsza powieść, Powiedz mi to szeptem, nie jest wyjątkiem. Sekrety, przez lata skrywane w trosce o dobro rodziny, wychodzą na światło dzienne. Wybory dokonane w przerażających okolicznościach są najbardziej porywającym i druzgoczącym serce wątkiem. Jeden z takich wyborów prześladował matkę Maisey przez całe życie i pozostawił po sobie nieufność oraz niemalże nierozwiązywalną tajemnicę. Maisey potrzebowała bezgranicznej wiary i odwagi, aby podążać za wyznaczonymi wskazówkami, które nie zawsze były proste. Mimo to ta tak bardzo realna i wzruszająca historia pokazuje nam, że warto walczyć do samego końca. Pokochałam tę książkę.

Barbara Taylor Sissel, autorka bestsellerów "Crooked Little Lies" i "Faultlines"

Recenzje (11)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Rewelacyjna książka, wciąga i zaskakuje od pierwszych stron. Autorka porusza w niej bardzo trudne, mocne, bolesne tematy. Wychodzi jej to naprawdę dobrze. Problem przemocy psychicznej i fizycznej, a w tle mamy tajemnicę rodzinną, której stopniowe ujawnianie buduje napięcie i wywołuje ogromne emocje. Daje do myślenia i nie pozostawia obojętnym. Polecam )

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Powiedz mi to szeptem" to książka bardzo dobra, niesamowicie emocjonalna i świetnie napisana.

  Autorka stworzyła mocno poruszającą i trzymającą w napięciu powieść. Pozwala nam dostrzec jak ważna jest prawda, szczerość oraz rodzina. A wszystkie kłamstwa, sekrety zawsze wyjdą na wierzch i najpewniej zranią kilka osób w najbliższym otoczeniu.

  _

  "Powiedz mi to szeptem" to opowieść o samotnej matce Maisey, która mimo wszelkich starań nigdy nie potrafiła spełnić oczekiwań swojej matki. Niestety prawdopodobnie nie będzie jej dane tego zmienić, ponieważ kobieta dowiaduje się, że jej matka zapadła w śpiączkę. Jej ojciec podejrzany jest natomiast o niedopełnienie obowiązków i zaniedbanie chorej.

  Maisey wraca więc do domu z towarzyszącą jej córką Elle. Będzie musiała podjąć trudną decyzję dotyczącą podtrzymywania życia swojej matki. Na domiar wszystkiego jej ojciec niszczy wszelkie dokumenty w których mogłaby się znajdować ostatnia wola rodzicielki. Przeszukując zniszczone papiery Maisey natrafia na strzępki notatnika i zaczyna odkrywać różne tajemnice, które jej matka ukrywała przez całe swoje życie. Kobieta uświadamia sobie, że nie dość, że była okłamywana, to jeszcze jej wyimaginowana przyjaciółka z dziecinstwa Marley, może wcale nie być tworem jej wyobraźni.

  Poznanie prawdy mimo, że bolesnej pozwoli Maisey zawalczyć nie tylko o siebie, ale też o dobro swojej córki...

  Książkę mimo trudnego tematu czyta się rewelacyjnie, świetny styl autorki i szybkie tempo sprawiają, że się ją wręcz pochłania. Postaci są bardzo realne, z prawdziwymi problemami, które mogą dotyczyć każdego z nas [Adres usunięty] znęcanie się, przemoc psychiczna, zastraszanie itp to tylko niektóre z zawartych w tej lekturze.

  Z każdą kolejną stroną odkrywałam coś innego, sekrety wyskakujące w najmniej oczekiwanych momentach.

  Polecam Wam tę książkę bardzo gorąco. Przyciągnie Was nie tylko piękna okładka, ale również głęboka opowieść, która jest warta przeczytania i poznania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Muszę powiedzieć, że wydawnictwo NieZwykłe bardzo podoba mi się w tym wydaniu. Ostatnio mówiłam, że kojarzy mi się bardziej z romansami - cofam te słowa, a to pod wpływem powieści "Powiedz mi to szeptem".

  Jeśli miałabym określić gatunek, w który najlepiej wpasowała się ta powieść, to chyba padnie na obyczajówkę. W szerokim znaczeniu tego słowa. Bo tyle ile się działo w tej powieści, na tych 350 stronach to niekiedy i w dwóch książkach braknie. Tajemnica rodzinna, chęć śmierci we własnym łóżku, demencja, przemoc w rodzinie, alkoholizm, znęcanie psychiczne i odrobina romansu. To wszystko co zaserwowała nam autorka i bynajmniej nie pozwoliła nam się nudzić.

  Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Że wciąga od pierwszej strony, autorka umiejętnie operuje wydarzeniami, tak że z każdą stroną powoli i stopniowo poznajemy tajemnicę rodzinną. Wszystko opisane prostym, ale przyzwoitym językiem, w bardzo dobrym stylu.

  Jeśli szukacie dobrej obyczajówki z tajemnicą i zaginięciem w tle, to będzie to pozycja idealna.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Zawsze myślałam, że żal jest jednolitą teksturą smutku, ale mój ma wiele warstw: poczucia winy, złości i śmiechu."

  Nie spodziewałam się, że będzie to tak satysfakcjonująca przygoda czytelnicza. Zanim po nią sięgnęłam obawiałam się nasycenia wątkiem obyczajowym, ale jeśli w tak zajmujący i sympatyczny sposób ma być podawany, to może pojawiać się także w innych thrillerach. Natychmiast czuć, że książka napisana przez dojrzałego pisarza, niestawiającego na powierzchowność, ale zadającego sobie trud sięgnięcia głębiej w psychikę bohaterów i wybrane problemy społeczne. Wciągająca narracja, frapująco zapleciona intryga, ciekawe postaci i, jak na ten gatunek przystało, przyjemny dreszczyk emocji. Już od pierwszych stron wiedziałam, że to powieść dla mnie, szybko się w niej odnalazłam, swobodnie przeszłam w świat fikcji, gdzie nie tylko postawiono na ciekawy pomysł na fabułę, ale i atrakcyjne jego przedstawienie. Dałam się wkręcić w przybliżaną historię, która w miarę upływu stron nabiera wyrazistości, smakowitości i przyjemności czytania. Autorka wrzuciła mnie w szybko obracający się wir tajemnic, zaskakujących zwrotów akcji i trudnych do przewidzenia incydentów.

  Czterdziestoletnia Maisey Addington dowiaduje się, że jej matka zapadła w śpiączkę, zaś ojciec oskarżany jest przez policję o znęcanie się nad żoną. Kobieta wraz z dwunastoletnią córką przyjeżdża w rodzinne strony, aby pomóc rodzicom. Maisey i Elle wytworzyły bardzo bliskie relacje, okazują wzajemne zrozumienie i wsparcie. Ojciec Elle jest znanym adwokatem, wykazuje się apodyktyczną osobowością i z perspektywy nowej rodziny narzuca swoją wolę. Powrót do domu wywraca całe życie Maisey do góry nogami, nagle spadają na nią niepokojące wieści, ujawniają się tajemnice, które mają już dość bycia w cieniu ludzkiej pamięci. Jednak niełatwo będzie wystawić się na bolesne ciosy przeszłości, dotrzeć do prawdy i ją ogarnąć. Odświeżane wspomnienia nie są ani subtelne, ani spokojne, wnikają w świadomość z całą gwałtownością wybuchu, naruszają emocjonalną tamę, miksując fragmenty obrazów i słów.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Historia przedstawiona w książce „Powiedz mi to szeptem” nie należy do miłych i przyjemnych. Wzbudza ona w czytelniku wiele różnych emocji, a przede wszystkim zmusza ona do myślenia. Wybór przed którym staje główna bohaterka, czyli Maisey, nie należy do łatwych, ponieważ musi zadecydować o życiu, kobiety która dała jej życie. Chyba każdy z Nas miałby z tym ogromny problem. Do tego dochodzi bolesna przeszłość, która uderza w Maisey niczym fala tsunami. Większość ludzi w takiej sytuacji czułby się zdezorientowany i podobnie jest z główną bohaterką.

  K. A. King opisuje w tej książce, relacje rodzinne i wpływ jakie one mają na poszczególnych jej członków. Autorka nie bała się poruszyć w tej książce wątku związanego z przemocą psychiczną oraz fizyczną, którą najprościej można nazwać przemocą domową. To nie jest, coś czym ludzie lubią się chwalić i głośno o tym mówić.

  Postacie pojawiające się w tej książce, skrywają wiele różnych mrocznych sekretów, które wpływają na życie innych bohaterów. Jednak wraz z rozwojem akcji w tej książce, brudne sekrety zaczynają wychodzić na światło dzienne i życie bohaterów nie pozostaje już takie same. W tym przypadku stwierdzenie, że „im mniej wiesz tym lepiej śpisz” nie ma racji bytu, ponieważ prawda okazuje się zbawienna i pozwala otworzyć oczy Maisey na pewne sprawy.

  Bardzo fajnym rozwiązaniem w tej historii jest też to, że autorka w tej książce przywołuje wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości, dzięki czemu czytelnik może lepiej zrozumieć postępowanie bohaterów tej powieści i dlaczego zdecydowali się na taki wybór, a nie inny.

  Postacie tej książki nie są płaskie i nudne, a wręcz przeciwne, są one bardzo złożone i bardzo intrygujące. Przez, co czytelnik ma ochotę lepiej je poznać. Każdy z tych bohaterów znacznie różni się od siebie, dzięki czemu nie mamy tutaj ataku klonów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Kerry Anne King
 • Wydawnictwo NieZwykłe
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 352
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788378899181
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Fighting Silence
 • Tłumacz: Spandel Justyna
 • ISBN: 9788378899181
 • EAN: 9788378899181
 • Wymiary: 14.0x20.5x2.8 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Bezwstydny Mordecai. Tom 1. Nie wymachuj mi tym gnatem 4/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bezwstydny Mordecai. Tom 1. Nie wymachuj mi tym gnatem

„Nazywam sie Charlie Mortdecai. Lubie sztuke, pieniadze, sprosne dowcipy i alkohol. Bardzo dobrze mi sie wiedzie...” Czcigodny Charlie Mortdecai – zdegenerowany arystokrata i niemoralny marszand – tkwi w kłopotach po uszy. Nadkomisarz Martland poszukuje skradzionego obrazu Goi i podejrzewa, ze...
Złamane dusze 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złamane dusze

Vermont, 1950 rok. Jest takie miejsce dla dziewcząt, których nikt nie chce… Dla awanturnic, dla córek z nieprawego łoża, dla dziewczynek zbyt mądrych jak na swoje czasy. Nazywa się Idlewild Hall. W pobliskim miasteczku krążą plotki, że szkoła jest nawiedzona. Cztery współlokatorki z internatu łączy...
Inspektor Lottie Parker T.1 Zaginieni 5/5 Nasza cena:
35,40 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Inspektor Lottie Parker T.1 Zaginieni

Dół, który wykopali, miał mniej niż metr głębokości. Maleńkie ciało spoczywało w białym worku po mące. Trzy pary przerażonych oczu przyglądały się tej scenie z okna na trzecim piętrze. Chłopiec siedzący w środku odezwał się, nie odwracając wzroku: Ciekawe, które z nas będzie następne?Kiedy w...
Zaginione laleczki. Laleczki. Tom 2 5/5 Nasza cena:
35,40 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaginione laleczki. Laleczki. Tom 2

Czy miałeś kiedyś wrażenie, że twoja dusza łączy się z drugą duszą? Czy oddychałeś czyimś powietrzem? Czułeś, jak stajecie się jednością? Ja tak. W końcu zaczęłam żyć, czuć, a nawet kochać, pomimo chaosu, który mnie otaczał. Opuściłam gardę. Wpuściłam kogoś do swojego serca. Detektyw Jade Phillips...
Zabić Sarai. W towarzystwie zabójców. Tom 1 5/5 Nasza cena:
35,40 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabić Sarai. W towarzystwie zabójców. Tom 1

Sarai miała zaledwie czternaście lat, kiedy matka uciekła z nią do Meksyku, gdzie zamieszkały ze znanym baronem narkotykowym. Z biegiem lat dziewczyna zapomniała, co to znaczy wieść normalne życie, ale nigdy nie porzuciła nadziei, że pewnego dnia ucieknie z miejsca, w którym była przetrzymywana...
Ułamek sekundy 5/5 Nasza cena:
35,40 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ułamek sekundy

Co jeśli znalazłbyś sposób, by wysłać coś w przeszłość? Nie tę sprzed tygodni, dni, czy nawet minut. Co jeśli mógłbyś to przenieść zaledwie o mgnienie oka? Czy mogłoby się to w ogóle do czegoś przydać? Nie zdążyłbyś naprawić wyrządzonego zła, zmienić biegu wydarzeń, skreślić odpowiednich liczb na...
Skradzione laleczki. Laleczki. Tom 1 5/5 Nasza cena:
31,86 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skradzione laleczki. Laleczki. Tom 1

Czy podjąłeś kiedyś decyzję, która zaważyła na całym twoim życiu? Dwanaście lat temu czternastoletnia Jade Phillips oraz jej młodsza siostra, Macy, zostały uprowadzone z pchlego targu. Dziewczynki były więzione przez psychopatycznego potwora imieniem Benny (znanego także jako Benjamin Stanton),...
Zapisane w pamięci 5/5 Nasza cena:
33,81 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapisane w pamięci

Jako nastolatka Eva podjęła kilka bardzo złych decyzji. Młoda, naiwna i zakochana, nie podejrzewała, że chłopak, którego obdarzyła bezgraniczną miłością, okaże się jej oprawcą, pozbawi marzeń oraz zaufania do ludzi. Zamiast miłości i ciepła poznała smak bólu i nienawiści. Przy odrobinie szczęścia i...
Fighting Temptation 4/5 Nasza cena:
36,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fighting Temptation

Jaxson jest arogancki, skłonny do złości i agresji. Ale jest także wyjątkowy, silny i honorowy. Uwielbiam wszystkie jego wady bezwarunkowo i nieodwołalnie. Chociaż ON sam nie wierzy w miłość, ja zawsze będę go kochała. Julia Sinclair Julia różniła się od wszystkich ludzi, których znałem. Wcześniej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula