Poranek ściętych głów. Tom 3

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
384
Nasza cena: 42,82 zł 65,00 zł Taniej o: 34%

Twórcy Poranka ściętych głów, Kazuo Koike i Goseki Kojima, to giganci komiksu samurajskiego, autorzy m.in. serii Samotny wilk i szczenię, którzy inspirują swoimi pracami cały świat. Nie inaczej jest w przypadku tego tytułu. Opowieść o Yamadzie Asaemonie bazuje na autentycznych wydarzeniach, niosąc ze sobą sporą dawkę wiedzy historycznej. Asaemon obejmuje pieczę nad stanowiskiem, które dziedziczy po ojcu. Jest odpowiedzialny za próbowanie mieczy. Sprawdza je podczas egzekucji zlecanych przez władzę. W historiach poznamy również los wielu kobiet, który w tamtych czasach bywał wyjątkowo podły.
Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  MROK, KREW I BRUD

  „Poranek ściętych głów” to kolejna od Hanami manga skierowana do dojrzałego czytelnika. Manga fabularnie nieskomplikowana, ale uderzająca czytelnika czymś innym. Czym? Mocnym, dosadnym ukazaniem brudnych realiów przeszłości Japonii i mieszkających tam ludzi.

  W czasach szogunów ważnym stanowiskiem jest pozycja osoby testującej miecze. Takim „testerem” jest Asaemon, który przejął posadę po swoim ojcu. Na czym polega jego praca? Na sprawdzaniu wykutych mieczy na ciałach skazańców, którzy przeszli już egzekucję. Ale też i owych egzekucji dokonywaniu. I tak toczą się jego losy, które przeplatają się z losami najróżniejszych ludzi.

  Jaki jest „Poranek ściętych głów”, łatwo się przekonać już tylko przeglądając dowolny tom serii. A wszystkie z nich są takie same, oparte na takich a nie innych schematach, konsekwentnie snutych z rozdziału na rozdział. A te schematy to połączenie opowieści przygodowej, można rzec, że nawet opowieści drogi, z mrocznym, brutalnym i przerażająco prawdziwym podejściem do tematu. Ale jakie mogłoby być inne, skoro komiks traktuje o losach człowieka zajmującego się egzekucjami?

  Jak więc na temat przystało, „Poranek ściętych głów” jest komiksem krwawym i ponurym. Nie oferuje nam zbyt wiele nadziei, skupia się za to na tematach, które nie są dla każdego, ale jeśli już do nas trafiają, trafiają mocno – do serca, i do umysłu. Mamy tu zbrodniarzy, morderstwa, gwałty, pojedynki, a wszystko to pokazane z drobiazgowością, choć jednocześnie bez zbędnego epatowania przemocą czy detalami.

  Omawiając te mangę, trudno jest mówić, że to przyjemna lektura. Nagromadzenie brudu i przemocy jest bowiem naprawdę duże, jednocześnie jednak historia nie jest wcale ograniczona do nich. Cała reszta „Poranku ściętych głów” to świetne odmalowanie zarówno realiów historycznych, jak i ludzkich losów. Bo każdy rozdział to osobna opowieść, kolejna sprawa, której się przyglądamy. I nie robimy tego bynajmniej bez emocji. Odkrywamy dzięki temu intrygujący, choć przerażający świat przeszłości i obecnej nam kultury, który czasem ciężko jest zrozumieć, niemniej jednak chce się go poznać. Przynajmniej z bezpiecznego miejsca w czytelniczym fotelu.

  Graficznie manga ta wygląda, jak jej scenariusz: jest prosta, mroczna, brudna, dosadna i realistyczna. Sporo czerni, grube kreski, jakby stawiane nerwowo i szorstkie pociągnięcia pędzlem sprawiają, że opowieść nabiera klimatu i mocy. Kto zatem lubi takie mocne historie (których echa w komiksach pobrzmiewają do dziś), powinien te serię poznać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Poranek ściętych głów tom 3 skrywa w swoim wnętrzu pięć porywających historii, których głównym bohaterem jest Yamada Asaemon, zajmujący się „testowaniem mieczy”. Jego zadaniem jest wykonywanie egzekucji na skazanych przestępcach. Jest więc ON otoczony wszechobecną śmiercią, wpływającą zarówno na niego samego, jak i na czytelnika.

  Dostępne w albumie historie to jednak coś więcej niż tylko ukazanie życia wspomnianego bohatera. W każdym rozdziale Kazuo Koike stara się bowiem pokazać skomplikowane i wielowymiarowe oblicze Japonii okresu Edo, jednocześnie implementując w opowieść solidną dawkę różnorakich emocji i pewne ponadczasowe przesłania. Było to siłą poprzednich tomów i tym razem również wynosi album do miana „rewelacji”, od której trudno jest się oderwać.

  Na sam początek scenarzysta w rozdziale zatytułowanym Złodziejka opadających liści pokazuje losy pewnej chorej kobiety, która nieustannie zamiata opadnięte na ziemię liście. Jej działania mogą wydawać się kompletnie irracjonalne, na kolejnych stronach wszystko jednak układa się w logiczną całość i ukazuje tragedię tej postaci. Druga z historii (Szalony umysł, dwa ciała) to z kolei obraz obrzydliwej zbrodni, pewnego rozwarstwienia społecznego Japonii tamtego okresu, dążenia do „sprawiedliwości” i umiejętności przebaczania. Bardzo duża dawka emocjonalności i złożoności tamtych czasów pojawi się również w rozdziale Asaji, gdzie czytelnik ma okazję poznać pewne szczegóły związane z egzekucjami. Kolejny raz ogromną rolę odgrywa tutaj postać kobieca, dla której los nie był łaskawy i musi ona znosić niewyobrażalne cierpienia. Najbardziej „widowiskowym” i najbliższym „samurajskiemu klimatowi”, jest rozdział zatytułowany Szalone ostrze Tsukuyi Bakushu, gdzie mamy okazję zobaczyć niebywałe zdolności dwóch mistrzów miecza. Na sam koniec autor przygotował kolejną mocno emocjonalną historię (Malarka i śmierć), tym razem jednak dużo bardziej związaną z życiem głównego bohatera. Opowieść ta w naprawdę ciekawy sposób stara się ukazać tragedię dwójki postaci, których przeszłość znacząco wpłynęła na całe ich życie, naznaczając ich oblicze niewidocznym znamieniem śmierci.

  Fabuła tomiku całościowo opiera się więc głównie na skrajnych emocjach, wobec których czytelnik na pewno niepozostanie obojętny. Autor w naprawdę wyśmienity sposób łączy tutaj elementy dramatu, mangi historycznej z pewnymi bardziej widowiskowymi wstawkami. Sprawia to, że tytuł staje się mocno wielowymiarowy tak samo, jak przedstawione w nim postacie. Nie jest więc to komiks łatwy i prosty w odbiorze, ale na pewno niebywale intrygujący i porywający.

  Niesamowitość tytułu przejawia się również w jego oprawie rysunkowej. Prace artysty mogą wydawać się dość surowe w swojej strukturze, doskonale jednak podsycają klimat mangi, oddają historyczną szczegółowość okresu, kiedy dzieje się akcja i kiedy fabuła tego wymaga potrafią również epatować zarówno przemocą, jak i różnorakimi emocjami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Najczęściej kupowane razem
 • -30%
  Marvel Classic Ultimate X-Men. Tom 4

  Marvel Classic Ultimate X-Men. Tom 4

  Wolverine powraca do Nowego Jorku, a jego tropem podąża tajemniczy oddział żołnierzy dysponujący zaawansowaną wojskową technologią. Żeby przeżyć i odkryć tożsamość napastników, Logan musi zdać się na dwóch superbohaterów – Spider-Mana i Daredevila! Tymczasem w Stanach Zjednoczonych coraz śmielej...
  Ocena: 4/5
  Komiks, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 77,49 zł 109,99 zł
  w magazynie
 • -23%
  Saga Winlandzka. Tom 1

  Saga Winlandzka. Tom 1

  Normanowe, Danowie, Rusini... obecnie znani jako wikingowie. Niezłomni wojownicy, których bała się cała Europa. Jednym z nich jest Thorfinn, syn Thorsa. Mimo swojego młodego wieku, rzadko kto może się z nim równać w walce. Kim jest ten chłopak, w którego oczach nie ma strachu, ale płonie nienawiść?...
  Ocena: 0/5
  Komiks, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 54,10 zł 69,99 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -28%
  Trylogia mostu

  Trylogia mostu

  Kultowa trylogia Gibsona, zapoczątkowana „Światło Wirtualne”. Pierwsze wydanie zbiorcze. Światło wirtualne Początek XXI wieku. Na miejscu zniszczonej przez trzęsienie ziemi Kalifornii powstają dwa siostrzane stany NoCal i SoCal. W wyniku katastrofy zostaje uszkodzony most Golden Gate - symbol San...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 42,66 zł 59,00 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -31%
  Poranek ściętych głów. Tom 4

  Poranek ściętych głów. Tom 4

  Twórcy Poranka ściętych głów, Kazuo Koike i Goseki Kojima, to giganci komiksu samurajskiego, autorzy m.in. serii Samotny wilk i szczenię, którzy inspirują swoimi pracami cały świat. Nie inaczej jest w przypadku tego tytułu. Opowieść o Yamadzie Asaemonie bazuje na autentycznych wydarzeniach, niosąc...
  Ocena: 5/5
  Komiks, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 48,38 zł 69,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Poranek ściętych głów. Tom 2

  Twórcy "Poranka ściętych głów", Kazuo Koike i Goseki Kojima, to giganci komiksu samurajskiego, autorzy m. in. serii "Samotny wilk i szczenię", którzy inspirują swoimi pracami cały świat. Nie inaczej jest w przypadku tego tytułu. Opowieści o Yamadzie Asaemonie bazuje na autentycznych wydarzeniach,...
  Ocena: 5/5
  Komiks, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 64,35 zł 65,00 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -35%
  Bestiariusz japoński

  Bestiariusz japoński

  Kolejna publikacja z serii bestiariuszy autorstwa Witolda Vargasa poświęcona tym razem stworom z kraju kwitnącej wiśni. Poznamy tajemnicze i magiczne zwierzęta, demony oraz duchy nazywane w Japonii y?kai. Stwory, które są częścią fantastycznego świata tego odległego kraju, należą do najbardziej...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 29,07 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -19%
  Horror w Arkham. Powrót do Przerwanego kręgu

  Horror w Arkham. Powrót do Przerwanego kręgu

  Sąd. Umiarkowanie. Sprawiedliwość. Wieża. Nie potrafisz przestać myśleć o kartach tarota, które opowiedziały historię ponurej przyszłości. Jednak kiedy dowiadujesz się, że w posiadłości we French Hill zniknęło bez śladu czworo ludzi, zaczynasz się zastanawiać, czy przepowiedziany przez wróżbitkę...
  Ocena: 0/5
  Karty
  Cena: Nasza cena: 105,53 zł 129,90 zł
  w magazynie
 • -20%
  Wszędzie dobrze, ale w puszczy najlepiej. Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 23

  Wszędzie dobrze, ale w puszczy najlepiej. Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 23

  Finałowa część serii o wyprawach Żubra Pompika po polskich Parkach Narodowych. Po długiej wyprawie i przeżyciu wielu przygód żubrza rodzina dociera do Białowieskiego Parku Narodowego. Żubry bardzo się cieszą z powrotu do znajomych miejsc i spotkania z sąsiadami z Puszczy. Pompik ma wrażenie, że...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 6,32 zł 7,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -30%
  Taniec żurawi. Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 22

  Taniec żurawi. Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 22

  Żubrza rodzina jest zachwycona Poleskim Parkiem Narodowym, jednak Pompika najbardziej fascynuje wykonywany przez żurawie skomplikowany taniec. Żuberek bardzo chce się go nauczyć, ale ani on, ani jego siostra Polinka, ani nawet ich mama, Porada, nie są w stanie spełnić wymogów ptasich nauczycieli....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 5,52 zł 7,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -30%
  Sokół. Zamek. Dodatek do gry Nasza Księgarnia

  Sokół. Zamek. Dodatek do gry Nasza Księgarnia

  Dodatek do Najlepszej Dwuosobowej Gry Roku 2020! W grze Zamek dwa rody walczą o władzę, starając się przejąć kontrolę nad drogami, łąkami, domami i chlewami. Dodatek Sokół zawiera elementy dające graczom nowe możliwości zdobywania punktów: kafelki wprowadzające do gry kaplice i sokole gniazda,...
  Ocena: 0/5
  Gry
  Cena: Nasza cena: 34,97 zł 49,95 zł
  wysyłka w 48 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Poranek ściętych głów. Tom 2 5/5 Nasza cena:
64,35 zł 65,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poranek ściętych głów. Tom 2

Twórcy "Poranka ściętych głów", Kazuo Koike i Goseki Kojima, to giganci komiksu samurajskiego, autorzy m. in. serii "Samotny wilk i szczenię", którzy inspirują swoimi pracami cały świat. Nie inaczej jest w przypadku tego tytułu. Opowieści o Yamadzie Asaemonie bazuje na autentycznych wydarzeniach,...
Ikigami. Tom 7 5/5 Nasza cena:
26,49 zł 30,45 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ikigami. Tom 7

Niedawne wydarzenia były niezwykle burzliwe. Fujimoto ma świadomość, że cała nienawiść w stosunki do Roz-kraju może być ukierunkowana na tego, kto przynosi zawiadomienia o śmierci. Bycie heroldem złej nowiny nigdy nie było proste, ale czy po tych wszystkich przejściach mężczyzna jest w stanie...
Saga Winlandzka. Tom 7 5/5 Nasza cena:
61,75 zł 65,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Saga Winlandzka. Tom 7

Rodzina Ketil'a w pośpiechu powraca na swą farmę i przygotowuje się do obrony. Wkrótce przybywa za nimi Kanut z setką doborowych wojów, którzy roznoszą w pył przeważającą liczbowo zbieraninę lokalnych mieszkańców. Po masakrze na pobojowisko przybywa Torfinn i Einar, by negocjować z królem. Nim...
Muzyka Marie. Tom 2 5/5 Nasza cena:
29,49 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Muzyka Marie. Tom 2

Pierwszy tom "Muzyki Marie" zakończył się nader dramatycznie. Początek drugiego przynosi co prawda kilka odpowiedzi, ale stawia również nowe pytania. Po co została stworzona Marie? Jak wyglądałby świat bez niej? Czy ludzie są z natury dobrzy czy źli? Czy prawdziwa wiara jest tylko jedna? Usamaru...
Saga Winlandzka. Tom 1 0/5 Nasza cena:
54,10 zł 69,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Saga Winlandzka. Tom 1

Normanowe, Danowie, Rusini... obecnie znani jako wikingowie. Niezłomni wojownicy, których bała się cała Europa. Jednym z nich jest Thorfinn, syn Thorsa. Mimo swojego młodego wieku, rzadko kto może się z nim równać w walce. Kim jest ten chłopak, w którego oczach nie ma strachu, ale płonie nienawiść?...
Czy chcesz zostać starą panną? 0/5 Nasza cena:
25,23 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czy chcesz zostać starą panną?

"Czy chcesz zostać starą panną?" - prawie każda kobieta słyszała to pytanie. Najgorsze są imprezy rodzinne - wesela, pogrzeby... albo spotkania klasowe. Tam dodatkowo można się jeszcze natknąć na swojego byłego. Ale czy każdy musi kogoś mieć? Czy nie można być szczęśliwym bez stałego związku? Czy...
Suppli. Tom 3 0/5 Nasza cena:
22,62 zł 26,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Suppli. Tom 3

Świadomość istnienia innej kobiety w życiu Ogiwary doprowadza Fujii do szału. Ona, on i ta trzecia, która nie tylko wie o wszystkim, ale również pracuje w tym samym zespole. Na domiar złego w firmie rozpoczęło się przygotowywanie wielkiego projektu dla bardzo wymagającego klienta. Rywalizacja...
Pluto. Tom 4 0/5 Nasza cena:
31,23 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pluto. Tom 4

Współtwórca: Takashi Nagasaki; Koordynacja: Macoto Tezka; Współpraca Tezuka Productions. Czy maszyna może czuć? Czy może jej być przykro, gdy straci kogoś bliskiego? Czy ma sumienie i czy jest zdolna zabić? Autorzy PLUTO już niejednokrotnie stawiali przed czytelnikami te pytania, ale z tomu na tom...
Ikigami. Tom 2 5/5 Nasza cena:
25,23 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ikigami. Tom 2

Ikigami to karta niosąca śmierć. Każdy, kto ją otrzyma, umiera za 24 godziny. Taki los czeka jedną na tysiąc osób, takie jest prawo. Nikt nie wie, czy i kiedy doręczyciel zapuka do jego drzwi. Tylko od naznaczonej osoby zależy, jak spędzi swoje ostatnie godziny. Czy jej śmierć sprawi, że inni...
Suppli. Tom 1 3/5 Nasza cena:
27,03 zł 27,30 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Suppli. Tom 1

Fujii Minami jest 27-letnią kobietą pracującą w renomowanej agencji reklamowej. Sukces zawodowy wymaga jednak wielu wyrzeczeń. Nadgodziny, praca w niedziele to tylko niektóre z "uroków" budowania mocnej pozycji w firmie. W takich warunkach bardzo ciężko jest zorganizować swoje życie osobiste. Fujii...
Ikigami. Tom 9 0/5 Nasza cena:
26,49 zł 30,45 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ikigami. Tom 9

Zbliża się początek roku szkolnego. Czas spotkań z nowymi kolegami, radości i... szczepień roz-kraj. To właśnie w tym okresie największą aktywność wykazują krzywomyśliciele. Wstrzykiwanie nanokapsuł dzieciom wzbudza ukryte pokłady agresji, również w stosunku do doręczycieli. Fujimoto ma też inne...
Chłopaki z dwudziestego wieku. 20th Century Boys. Tom 5 0/5 Nasza cena:
56,55 zł 65,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopaki z dwudziestego wieku. 20th Century Boys. Tom 5

Kolejna (po Pluto i Monsterze) seria Naokiego Urasawy debiutuje w Polsce. To opowieść o przyjaźni, marzeniach, dzieciństwie, dorastaniu, ale przede wszystkim pop-kulturowa uczta, gdzie nawiązania do wydarzeń z XX wieku wypełniają kolejne kartki. Akcja skacze między dekadami drugiej połowy...
Wybrane bestsellery
Niebo nad jej głową. Jedyne takie miejsce. Tom 5 5/5 Nasza cena:
27,13 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebo nad jej głową. Jedyne takie miejsce. Tom 5

Ostatni tom serii „Jedyne takie miejsce”! Autorka miłosnych opowieści zabierze was w kolejną śmiałą podroż! Adrian pracuje jako barman w bardzo znanym sopockim klubie. Wyrwał się z małej mieściny i ułożył sobie życie na własnych zasadach: nie chciał studiować ani godzić się na to, by ktoś decydował...
Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9

Nie przegapcie kolejnej części bestsellerowej serii Skrzydła Ognia! Wojna dobiegła końca. Spełniło się fałszywe proroctwo. Jednak smoczęta nadal mają wrogów. Mroczne zło, pogrzebane przed wiekami, zaczyna się budzić. A młoda Nocoskrzydła mogła wygłosić pierwszą od pokoleń prawdziwą przepowiednię....
Łazik księżycowy 60348 0/5 Nasza cena:
103,99 zł 129,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łazik księżycowy 60348

Badanie kosmosu dla dzieci Młodym wielbicielom podróży kosmicznych spodoba się inspirowany pracą NASA zestaw LEGO® City Łazik księżycowy (60348). Łazik ma 12 kół i można nim kierować w każdą stronę. Ma też dwa wysięgniki badawcze, a w jego środku zmieszczą się trzy minifigurki astronautów. Zabawę...
Kąpiel dla kucyków w stajni 41696 0/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kąpiel dla kucyków w stajni 41696

Podaruj młodym miłośnikom zwierząt odrobinę zabawy dzięki zestawowi LEGO® Friends Kąpiel dla kucyków w stajni (41696). Kolorowy zestaw pomoże dzieciom w wieku od czterech lat nauczyć się budować. Pociechy mogą wcielić się w Mię i Daniela w gospodarstwie oraz opiekować się figurką kucyka. Dodatkowa...
Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel 0/5 Nasza cena:
50,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel

Lalka Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Te zestawy Barbie Color Reveal kryją aż sześć niespodzianek! W każdym z nich jest lalka Chelsea z kolorowym syrenim ogonem, ale jej wygląd pozostaje na razie tajemnicą. Otwieranie opakowania jest częścią zabawy - pociągnij za pasek, aby usunąć...
Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń

Dostęp do cyfrowej wersji Książki ucznia oraz odzwierciedlenia cyfrowego dodanych do Zestawu jest ważny przez 24 miesiące od dnia aktywacji kodu. Nowe wydanie uwielbianego przez nauczycieli podręcznika Password, autorstwa Marty Rosińskiej, realizuje wszystkie założenia i jest dostosowane do nowej,...
Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
48,85 zł 51,73 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Wiedza o społeczeństwie 2. Zakres podstawowy" został przygotowany dla uczniów drugiej klasy liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja w zakresie podstawowym zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom. Znany już zespól...
Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum 5/5 Nasza cena:
18,44 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum

Obejmuje 60 jednostek tematycznych i jest zgodny z programem nr AZ-3-01/18. Każdy temat zawiera stałe elementy: Poznaję, Słucham Boga, Rozważam, Działam. Grafika ujęta w formie bloga proponuje odkrywanie treści chrześcijańskich w codzienności, a także świecie zmediatyzowanym. Hasła #szukam oraz...
Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole 5/5 Nasza cena:
25,79 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?  Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego...
All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość 5/5 Nasza cena:
27,16 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość

Weszła drugi raz do tej samej rzeki. Teraz próbuje w niej nie utonąć Wyjeżdżając na studia do Bostonu, Josephine nie tylko wypełniała narzuconą jej rolę perfekcyjnej córki. Ten wyjazd był także ucieczką. Od rodziny, która nie umiała albo nie chciała dać dziewczynie miłości, od małomiasteczkowej...
Super Robot 31124 5/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Super Robot 31124

Futurystyczna zabawa trzema zabawkami w jednej — Super Robotem do przebudowywania Fani LEGO® w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, odgrywając futurystyczne historie z zestawem Creator 3 w 1 Super Robot (31124). Model ma ruchomą głowę, nogi, stopy, ramiona i ręce, a na jego plecach...
To właśnie my 0/5 Nasza cena:
26,64 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To właśnie my

Becky Albertalli i Adam Silvera ponownie łączą siły, aby kontynuować historię Arthura i Bena! Chłopaków, w których czytelnicy po raz pierwszy zakochali się w bestsellerowej komedii romantycznej „A jeśli to my”! Ben po pierwszym roku studiów czuje, że utknął: zajęcia są męczące, praca na pół etatu z...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula