Popiół i wilki

Książka
33,99 zł
eBook
23,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Inanna
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 384
Opis

"Popiół i wilki" to świetna pozycja dla miłośników nordyckich klimatów i oryginalnych reinterpretacji tradycyjnych mitów! Poznaj niezwykłą historię odważnej Eline, która odkrywa swoje fascynujące przeznaczenie...

Na posępnych mokradłach żyje młoda Eline. Prowadzi spokojne życie wraz z swoimi najbliższymi, którzy zajmują się hodowlą koni. Choć życie dziewczyny wydaje się bajkowe, Eline nie potrafi znaleźć kogoś, komu mogłaby zaufać i obdarzyć sympatią. Dopiero jeden z nowych uczniów sprawia, że jej serce zaczyna bić szybciej - dziewczyna zakochuje się w atrakcyjnym Rikkim. Chłopak pozornie jest kandydatem idealnym - jest przystojny, bogaty, ale i kryje w sobie tajemnice, które na zawsze odmienią spokojne życie Eline.

Gdy dziewczyna bierze w ręce tajemniczy, starodawny przedmiot, na jej ciele pojawiają się niezwykłe runy, które mienią się niczym najczystsze złoto. Eline zaczyna zdawać sobie sprawę, że w jej żyłach drzemie magia, dzięki której dostrzega największe sekrety tego świata. Teraz musi wykorzystać swoje nowe zdolności i zadbać o to, by w najciemniejszych momentach świata być światłem i przewodnikiem.

Nadciągają okrutne czasy - Ragnarok jest coraz bliżej! Jaką rolę w życiu Eline odegra tajemniczy Rikki? Czy jest ON jej przyjacielem, a może jej zgubą?

Daria Kwiecińska jest polską autorką tworzącą w nurcie fantasy. "Popiół i wilki" rozpoczyna nowy magiczny cykl Ragnarok.


Opinie o książce

Jeżeli uwiel­bia­cie nor­dycką mito­lo­gię, zako­cha­cie się w Ragna­roku! Daria Kwie­ciń­ska ofe­ruje czy­tel­ni­kowi nie­zwy­kłą podróż i powoli odkrywa karty stwo­rzo­nego przez sie­bie świata. Poznaj­cie histo­rię, w któ­rej Eline – główna boha­terka – musi zmie­rzyć się z wła­snym prze­zna­cze­niem oraz tajem­ni­cami świata, który dotąd pozo­sta­wał dla niej zagadką. Ser­decz­nie pole­cam czy­tel­ni­kom fan­ta­styki oraz fanom kre­atyw­nego wyko­rzy­sty­wa­nia mito­lo­gii!

Agnieszka Zawadka, autorka powie­ści „Wyklęci: Era Cieni”

Pozy­cja obo­wiąz­kowa dla fanów nor­dyc­kich bogów. Zaska­ku­jąco przy­jemna i lekka lek­tura, gdy tylko dacie jej szansę. Runiczne sym­bole, szkolne pery­pe­tie, kon­flikt, ale przede wszyst­kim kli­mat wyle­wa­jący się od pierw­szej strony.

Krzysz­tof Piersa, pisarz

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii fantasy

Szczegóły
  • Autor: Daria Kwiecińska
  • Wydawnictwo Inanna
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2021
  • Ilość stron: 384
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788379955770
  • ISBN: 9788379955770
  • EAN: 9788379955770
  • Wymiary: 20.5 x 14 x 2.7 cm
  • Dane producenta: MORGANA Katarzyna Wolszczak, Kormoranów 126/31, 85-432 Bydgoszcz, Polska, sekretariat@morgana.group, tel. 796977170
Recenzje książki Popiół i wilki (7)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    1/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Małgorzata I. w dniu 2022-02-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Tak źle napisanej książki nie czytałam już bardzo dawno. Bardzo słaby styl, infantylni bohaterowie, źle napisane dialogi, emocje bohaterów nie adekwatne do sytuacji, jednym słowem dramat. Szkoda czasu i pieniędzy, szczerze nie polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Luiza P. w dniu 2021-11-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Seria "Ragnarok" rozpoczyna się tomem "Popiół i wilki", który jest debiutancką powieścią Darii Kwiecińskiej, która nad szkicem serii pracowała już w 2013 roku. Autorka jest zafascynowana mitologią nordycką oraz kocha zwierzęta, a nawet przez pewien moment próbowała swych sił jako jeździec. To wszystko dostrzeżemy w jej powieści i kreacji głównej bohaterki. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Inanna.

    Główna bohaterka Eline, wielbicielka koni, które jej rodzina hoduje od lat, wiedzie spokojne życie na mokradłach Missisipi. Ma przyjaciół ale nie potrafi nikogo pokochać, lecz to się zmienia i jak trafiona gromem zakochuje się w nowym chłopaku w szkole. To nie jedyna zmiana w jej życiu, a mianowicie na jej ciele pojawiają się tajemnicze złote runy. Jej przeznaczenie czeka na nią w innym świecie, pełnym magii i niezwykłych stworzeń, gdzie musi udowodnić ile jest warta i przejść próby. Nadchodzi Ragnarok! Jak potoczy się przygoda Eline i czy uda jej się przejść przez próby dowiedzcie się sami sięgając po tą pozycję.

    Słowniczek na początku to strzał w dziesiątkę i duże ułatwienie dla czytelnika. Bardzo podoba mi się świat wykreowany przez autorkę i pomysł na fabułę. Nie możemy narzekać na brak akcji i nudnych bohaterów. Dawno nie marudziłam i tu też nie będę marudzić. Jest to bardzo dobra książka, niestety czegoś mi zabrakło ale mam nadzieję, że odnajdę to w kolejnej książce autorki. Polecam zwłaszcza jeśli kochacie klimaty mitologii nordyckiej.

    Za egzemplarz do recenzji dziękuję bardzo wydawnictwu w ramach współpracy barterowej.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Bloger W. w dniu 2021-11-23
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Powieść "Popiół i wilki" to część serii fantastycznej Ragnarok. Opowiada o losach nastolatki, która przez przypadek wpada w magiczną zagadkę i trafia do świata, w którym musi się odnaleźć. W książce nie brakuje także wątku miłosnego, który urozmaica opowiadanie. Powieść jest bardzo zajmujaca i ciekawa, ze względu na fantastyczne zwroty akcji. Osobiście książka podoba mi się bardzo, szczególnie dlatego, że zawiera elementy mitologii nordyckiej, co jest intrygujące. Czyta się ją łatwo, ponieważ niewątpliwie jest wciągająca. Dodatkowym plusem jest tło powieści, które jest klimatyczne, lekko mroczne, a przy tym świetnie pasuje do charakteru książki. Według mnie jest to historia, którą warto poznać i polecam ją z czystym sumieniem.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Małgorzata F. w dniu 2021-11-13
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Gdy zobaczyłam okładkę od razu wiedziałam, że chcę przeczytać tą książkę, te oczy wilka mnie zahipnotyzowały i przywoływały. Potem przeczytałam opis, który wydał mi się bardzo obiecujący. Nie będę ukrywać, że sięgnęłam po nią również dlatego, że jestem wielką fanką fantastyki a takiej, która zawiera w sobie nordycką mitologie nie miałam okazji czytać. Tu się przyznam, że na samym początku ten motyw nordycki mnie troszkę pokonał.

    Na wstępie autorka przybliża nam powstanie świata, przez co zostałam zbombardowana nowymi pojęciami i kilka stron czytałam bardzo wolno w wielkim skupieniu. Jak już minął pierwszy szok zapoznawczy, moja uwaga mogła skupić się na wspaniałej, wciągającej historii.

    Wspaniałym urozmaiceniem książki oraz wielką pomocą dla czytelnika jest umieszczenie przez autorkę słowniczka z pojęciami oraz mapy świata o którym czytamy. W momentach gdy bohaterowie używali jakiś określeń czy padały jakieś nazwy, zaglądałam do słowniczka i byłam pewna, że rozumiem o co chodzi. Zdarzyło mi się kilkukrotnie z niego skorzystać, dlatego jestem w stanie potwierdzić, że jest bardzo przydatny.

    Sama fabuła książki jest cudownie napisana, spójna a historia jest naprawdę wciągająca. Jest to pozycja, która wywołuje syndrom ‘jeszcze jednej strony’, ja przynajmniej tak ją odebrałam i w efekcie przeczytałam ją w kilka godzin. Bohaterów poznajemy bardzo wielu a mimo to są postaciami zróżnicowanymi, co też uważam za plus. Jestem pewna, że każdy bezie w stanie znaleźć sowjego ulubieńca, ja już takiego mam ale na razie nie zdradzę któy to.

    Historia kończy się w zaskakującym momencie a ostatnie zdania łapią za serce i sprawiają, że od razu chce się sięgnąć po kolejną część, by dowiedzieć się co jest dalej. Niestety przyjdzie nam na nią poczekać, więc zostaje mi tylko mieć nadzieję, że nie za długo.

    Pomimo początkowych trudności, całą książkę czytało się bardzo przyjemnie dlatego mocno zachęcam do sięgnięcia po nią i wyruszenia w fantastyczną podróż do innego, nordyckiego świata. Dajcie się porwać w niesamowitą podróż!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    1/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Małgorzata I. w dniu 2022-02-09
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Jedna z najgorszy książek, jaką czytałam. Styl koszmarny, mnóstwo błędów gramatycznych i stylistycznych, nie da się tego spokojnie czytać. Im dalej tym gorzej, zarówno infantylni bohaterowie, nienaturalne i żenujące dialogi, jak i uczucia bohaterów nie adekwatne do sytuacji sprawiły, że nie dobrnęłam do końca. Szkoda czasu i pieniędzy.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula