Pokuta. Komisarz Eryk Deryło. Tom 3

Książka
31,99 zł
Outlet
16,05 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Komisarz Eryk Deryło
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 444
Opis

“Pokuta” jest trzecim tomem bestsellerowej serii z komisarzem Erykiem Deryle! Tym razem seryjny morderca wydaje się przechytrzyć władze i bohatera, bawiąc się w niebezpieczną grę.

Komisarz Eryk Deryło jest osobą, która z największym prawdopodobieństwem rozwiąże każdą postawioną jej zagadkę. I to w niedługim czasie! Tym razem jednak bohater stanie przed naprawdę sporym wyzwaniem, być może po raz pierwszy niemożliwym do wykonania. Przekonamy się o tym sięgając po książkę “Pokuta”.

Cztery Iks to brutalny, seryjny morderca, który ma sporo przewinień na swoim koncie. W końcu jednak wpada w ręce policji, co uznane zostaje za ogromny sukces. Jednak to nie koniec całego koszmaru, chociaż wszystkim wydawało się, że morderstwa ustąpią. Krótko po schwytaniu oprawcy odnalezione zostają zmasakrowane zwłoki. Psychopata nie mógł popełnić tej zbrodni, ale mimo to zna jej szczegóły. O co w tym wszystkim chodzi? Istnieje również podejrzenie, że niektóre z porwanych kobiet wciąż żyją… Eryk Deryło staje przed poważnym wyzwaniem. Musi podjąć grę z mordercą na śmierć i życie. Jednocześnie w toku sprawy do komisarza wracają demony z przeszłości i nie pozwalają o sobie zapomnieć. Czy i tym razem bohater poradzi sobie ze sprawą?

Max Czornyj jest polskim pisarzem i adwokatem. Autor popularnych thrillerów z cyklu o komisarzu Eryku Deryle. Wydał takie książki jak “Grzech”, “Najszczęśliwsza”, “Ofiara”.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii kryminał lub z serii Komisarz Eryk Deryło

Szczegóły
  • Tytuł: Pokuta
  • Autor: Max Czornyj
  • Wydawnictwo Filia
  • Seria Komisarz Eryk Deryło
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2018
  • Ilość stron: 444
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788380755413
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788380755413
  • EAN: 9788380755413
  • Wymiary: 13.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Filia sp. z o.o., Kleeberga 2, 61-615 Poznań, Polska, biuro@wydawnictwofilia.pl, tel. 665897872
Recenzje książki Pokuta. Komisarz Eryk Deryło. Tom 3 (15)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka B. w dniu 2019-11-27
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Czytać?

    Oczywiście że
    TAK ! I to zaczynając od ,,Grzechu",musicie poznać "poprzedniczki" inaczej często (z resztą już na samym początku), nie będzie po prostu wiedzieć,o co chodzi...

    Nie mogę uwierzyć, że właśnie skończyłam ,,Pokutę".

    Tym razem, przerażające dla mnie nie byly same zbrodnie i

    ofiary ( autor zdążył już mnie przyzwyczaić ;-) , a może dlatego, że nie były aż tak przerażające jak w poprzednich częściach ), przerażająca byla sama osobowość Cztery Iksa ,a raczej, osobowości, które w trzeciej części serii o komisarzu z Lublina tak doskonale poznajemy (ja miałam ciarki).

    Czyta się łatwo, szybko, nie mozna przestać! Czornyj uzależnia i tak kończy krótkie rozdziały, że po prostu musisz czytać dalej.

    Jestem zdumiona zakończeniem sprawy ogromnie! Takiego rozwiązania, to ja sobie NIE wyobrażałam.

    Mistrz kryminału i horroru!

    Niebawem zacznę dwa pozostałe tomy, a juz mam nadzieję że powstaną kolejne - bardzo polubiłam komisarza Deryłę , jestem również ciekawa aspiranta Brzeskiego, mam nadzieję że będzie z komisarzem do końca.

    Ostatnie zdanie trzeciej serii? Cóż, jest mi z tego powodu smutno. Tym bardziej jestem ciekawa losów Eryka Deryło. Czytajcie, polecam :-)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Martyna K. w dniu 2019-02-06
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Po przeczytaniu fantastycznego "GRZECHU" i deko słabszej "Ofiary" nie mogłam doczekać się "Pokuty"😉. Zaczęło się bardzo dobrze, mega wciągająco..., ale tylko do połowy książki 😭 Później stała się ona zbyt przewidywalna. Nie rezygnuję jednak z Pana Czoronyja, i już zniecpierpliwona czekam na kolejną część, choć już z większą rezerwą 😉

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna R. w dniu 2018-11-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    T.3

    Lublin, seryjny
    morderca oraz komisarz Deryło. Rozwijające się tempo akcji , a zarazem zaskakujące śledztwo doprowadza do prawdziwego mordercy .

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Karolina S. w dniu 2018-11-16
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

    Czy Max Czornyj, stosunkowo nowa postać na polskim rynku wydawniczym, jest naprawdę wart tych wszystkich zachwytów?Czy adwokat jest w stanie napisać wciągający i trzymający w napięciu thriller? Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna : tak, jest to jak najbardziej możliwe. "Pokuta" to już trzeci tom cyklu o komisarzu Eryku Deryło i jest ON zdecydowanie najmroczniejszy, najbardziej brutalny a autor z początkującego gracza zmienił się w prawdziwego adwokata diabła. Tym razem nie są to tylko puste słowa. Seryjny morderca, z którym mamy do czynienia w książce, nie jest zwykłym psychopatą, to ktoś więcej, sam diabeł. Czornyj dał nam możliwość zajrzenia w chory, skrzywiony umysł osoby ogarniętej szaleństwem mnogich osobowości. Muszę przyznać, że nawet teraz, już kilka godzin po odłożeniu książki na półkę, moje ramiona nadal pokryte są gęsią skórką a jak przymykam oczy to widzę makabryczne obrazy. A w końcu o to chodzi prawda? Żeby książka została w nas jak najdłużej.

    Seryjny morderca Cztery Iks, wpada w ręce policji i zostaje zamknięty w szpitalu psychiatrycznym. Okazuje się jednak, że to nie koniec. Odnalezione zostają zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Mimo iż schwytany psychopata nie mógł popełnić tej zbrodni, zna jej szczegóły. W sprawę kolejny raz angażuje się komisarz Eryk Deryło. Podejmuje ON grę z mordercą, której stawką będzie życie wielu ludzi. Wychodzi bowiem na jaw, że niektóre z porwanych kobiet, mogą nadal żyć. Jednak czy nie jest już za późno na ratunek?

    Już na wstępie mojej recenzji muszę zaznaczyć, że "Pokuta" jest kontynuacją serii i próba czytania jej jako dzieło samodzielne będzie czystą ekwilibrystyką i raczej śmiałek, który się tego podejmie, nie doświadczy żadnej przyjemności z lektury. Jest to książka dla tych, którzy mieli wątpliwą przyjemność poznać Cztery Iks i jego ofiary czyli naszego seryjnego mordercę, którego głowa pełna jest różnych osobowości. Co prawda Pan Iks siedzi już w areszcie, jednak okazuje się, że terror nadal trwa i ulice Lublina nadal nie są bezpieczne. Od samego początku zastanawiałam się kim jest kolejny psychopata. Czy to typowy naśladowca czy wspólnik? A może autor postanowił pójść o krok dalej i wprowadził element fantastyczny tworząc postać, która może znajdować się w dwóch miejscach naraz? Nachodziły mnie również myśli o wielkim spisku, zawiązanym już na początku pierwszego tomu. Choć nie zamierzam zdradzać wam fabuły to jedno powiedzieć muszę : któraś z powyższych opcji jest prawdziwa, lecz do samego końca autor trzymał mnie w niepewności. Choć imię psychopaty wyszło gdzieś w połowie książki, to jego motywy i okoliczności poznajemy dopiero na ostatnich stronach. Samo zakończenie było dla mnie nie lada zaskoczeniem.

    "Pokuta" jest z pewnością książką akcji. W jednym z wywiadów Czornyj przyznaje, że jednym z jego głównych zadań jest tworzenie scen. Muszę przyznać, że są to obrazy bardzo mroczne, drastyczne wręcz krwiste. Autor nie stosuje tutaj półśrodków. Z pewnością jest to książka dla ludzi o mocnych nerwach, wielbicieli thrillerów psychologicznych w stylu "Milczenia owiec". Cieszę się, że oprócz Wojciecha Chmielarza mamy kolejnego autora, który nie boi się pisać dosadnie, przerażać czytelnika, poruszać kontrowersyjne, szczególnie religijne, tematy. Myślę, że autor znalazł swoją nisze na polskim rynku wydawniczym.

    Dwa długie tomy czekaliśmy na to by złapać mordercę. I po co? Po to by odkryć drugie dno, kolejną zagadkę i kolejnego psychopatę. Tym razem jednego z naszych głównych bohaterów (nie chcąc zdradzać fabuły nie powiem, którego)autor obdarzył dysocjacyjnym zaburzeniem świadomości objawiającym się obecnością u człowieka, jednej lub wielu osobowości. Choroba ta w języku potocznym nazywana jest rozdwojeniem jaźni. Nasz bohater, należy do tych kilku procent ludzi, którzy zdają sobie sprawę z podziału własnego "ja", nie ma jednak wpływu na zachowanie czy myśli swoich "osobowości". Poznajemy : Ciula, Dzieciaka, De Sade, Świętojebliwego i Borgię. Wszyscy oni mieszczą się w ciele jednego człowieka i sieją zamęt w jego umyśle. Muszę przyznać, że było to niepokojące, nawet bardzo. Wyobraźcie sobie, że w waszej głowie mieszka kilka innych osób i każda z nich jest psychopatą. Wasze myśli to mieszanka wszelkiego rodzaju zboczeń, chorych popędów i nienawiści do świata. Normalny człowiek by zwariował lub? Lub poszedł za głosem umysłu i zaprzyjaźnił się z lokatorami. Wiecie, że aż 4 procent populacji cierpi na syndrom mnogiej osobowości? Aż 4 na 100 osób na koncercie na który pójdziecie. Przerażające prawda? Ta książka sprawi, że poczujecie się jeszcze bardziej niekomfortowo, zaczniecie wypatrywać oznak szaleństwa w otaczającym was tłumie. "Pokuta" to książka, która nie zna litości czy poczucia dobrego smaku. Jest jeszcze drastyczniej niż w poprzednich tomach. Autor zapytany, czy nie śnią mu się wymyślone przez niego sceny rodem z horroru powiedział : "Znacznie bardziej przerażająca wydaje mi się nuda lub nijakość". Zdecydowanie trzecia część cyklu do nijakich nie należy.

    Max Czornyj ma wyobraźnię i choć przyznaje, że sam nie czytuje zbyt wielu kryminałów czy thrillerów, tak wie czego oczekują wielbiciele gatunku : ma być realistycznie, mocno i szybko. I taka właśnie jest ta książka. Jedną z najważniejszych cech dobrego thrillera jest wywołanie w czytelniku poczucia realnego zagrożenia i zdecydowanie zabieg ten się powiódł. Najstraszniejsze jest to, że Cztery Iks mógł gdzieś istnieć, lub nawet istnieje. Po ulicach miast chodzą seryjni mordercy i nie jesteśmy w stanie przewidzieć ich ruchów. Wiem, że powieść jest jedynie fikcją literacką jednak zdołała wywołać we mnie zdecydowanie skrajne emocje i strach.

    Mamy akcję, która nawet na chwilkę nie ustaje, krótkie rozdziały z których większość (jeśli nie każdy) zakończonych jest cliffhangerami oraz ciekawych bohaterów, którzy obojętne czy dobrzy Ci źli, są doskonale skrojeni, czegóż chcieć więcej? Ja wam powiem...tylko i wyłącznie kolejnego tomu. Polecam wszystkim wielbicielom gatunku, którzy nie boją się mocnych scen, klimatu gore oraz dużej dozy surrealizmu.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Dagmara Ł. w dniu 2020-05-21
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Eryk Deryło powraca w trzeciej części. Pojmany Józef Dycz, zwany Cztery Iks, zostaje umieszczony w szpitalu psychiatrycznym pod ścisłym nadzorem i obserwacją. Deryło jest zadowolony, że w końcu skończą się morderstwa i jego żona wraz z córką Wiktorią, są w końcu bezpieczni. Niestety nie tak szybko ... Przy drodze zostaje znalezione spalone ciało kobiety. Wszystko wskazuje na robotę Cztery Iksa. Tylko jak, skoro Dycz jest w szpitalu ... Można wnioskować, że Dycz ma naśladowcę . A może Cztery Iks to tak naprawdę ktoś inny?

    🦄🦄

    Książkę czytało się jak zawsze szybko. Nie wiem jak autor pisze te książki. Wciągają od pierwszych stron 🙈 przede mną jeszcze trzy części i mam nadzieję, że każda jest taka mega . Polecam dla fanów Czornyja ❤️

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula