Pociąg do Miejsc Niemożliwych

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Pociag do miejsc niemożliwych
Wydawnictwo: Mamania
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 346
Opis

Pociąg, który jedzie przez nieprawdopodobne miejsca. Chłopiec uwięziony w kuli śnieżnej. I dziewczynka, która za moment wyruszy w podróż życia…

Pewnej nocy Suzy budzi się nagle i ze zdumieniem odkrywa, że do jej domu wjechał… pociąg!
To magiczny ekspres, który wyrusza w podróż do Miejsc Niemożliwych!
Gotowi na niezwykłą podróż?

Świat dziewczynki wywraca się do góry nogami, kiedy otrzymuje zadanie dostarczenia przedziwnej przesyłki do złowrogiej czarownicy, lady Crepusculi… Suzy z przerażeniem odkrywa, że losy magicznej krainy mogą zależeć właśnie od niej. A to, że trolle zbudowały linię kolejową właśnie przez jej dom, wcale nie będzie w tym wszystkim najdziwniejsze!

Shortlista Waterstones Children′s Book Prize 2019 Longlista Branford Boase Award 2019 Wybór Summer Reading Challenge 2019

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii powieści i opowiadania lub z serii Pociag do miejsc niemożliwych

Szczegóły
  • Tytuł: Pociąg do Miejsc Niemożliwych
  • Autor: P. G. Bell
  • Wydawnictwo Mamania
  • Seria Pociag do miejsc niemożliwych
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2019
  • Ilość stron: 346
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788366117983
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Train to Impossible Places
  • Tłumacz: Jowita Maksymowicz-Hamann
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788366117983
  • EAN: 9788366117983
  • Wymiary: 14x20.5 cm
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Relacja, ul. Marszałkowska 4/5, 00-590 Warszawa, Polska, biuro@relacja.net, tel. 504 840 142
Recenzje książki Pociąg do Miejsc Niemożliwych (1)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Kamila K. w dniu 2021-03-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Pięć stron rzeczywistości, żółta niedźwiedzica, trolle, Miejsca Niemożliwe, różdżki, neonowe mgławice, Niemożliwa Służba Pocztowa, wybuchające banany i wiele więcej! Zapraszam do świata, gdzie fizyka ustępuje miejsca fikzyce!

    Wszystko zaczęło się od zielonego błysku.

    Suzy zobaczyła go pierwszy raz, gdy była w trakcie robienia zadań do szkoły. Za sugestią ojca uznała jednak, że to przywidzenie ze zmęczenia. Och, jak się myliła. Odkryła to w nocy, gdy do jej salonu wjechał pociąg. Owszem! Pociąg i to nie byle jaki! Niemożliwy Ekspres Pocztowy, który dociera do wszystkich Miejsc Niemożliwych, stanowiących „Miasta, królestwa, światy i wymiary, a do tego kilka przestrzeni, dla których nikt tak naprawdę nie potrafi uzgodnić właściwej nazwy. O różnych kształtach, rozmiarach i różnego rodzaju, wplecione w rzeczywistość". Suzy dostaje możliwość poznania świata, o jakim nigdy nie śniła i zamierza ją wykorzystać.

    A od jego działań zależeć będzie los wszystkich Miejsc Niemożliwych.

    Och, jakie to było dobre. Jak przyjemnie się czytało i jak starannie został wykreowany świat!

    Suzy ma zaledwie jedenaście lat, a Autor już zmusił ją do ratowania wszechświata, o jakim nigdy nie mówili w szkole. P. G. Bell wykazał się ogromną pomysłowością i oczarował mnie swoją wyobraźnią. Stworzył miejsca, o których nawet bym nie pomyślała, ale opisał je tak, że w mojej głowie powstał wyraźny obraz każdego dziwacznego budynku i każdego pięknego krajobrazu. Bohaterów nakreśli na tyle starannie, na ile pozwolił rozwój wydarzeń, a całość została opisana zgrabnie. Czytało się to lekko i przyjemnie. „Pociąg do miejsc niemożliwych" stanowi książkę docelowo dla młodszej młodzieży, ale jako dorosła osoba bawiłam się przy niej rewelacyjnie i ledwo skończyłam czytać tom pierwszy, a już pazernie chciałam chwycić kolejny. Bo P. G. Bell okazał się być naprawdę miłym zaskoczeniem i jeśli tylko ktoś lubi wyciekającą z każdej strony magię - zdecydowanie zapraszam do podróży Niemożliwym Ekspresem Pocztowym wraz z trollami, żółtą niedźwiedzicą, ludzką dziewczynką i... Ach. To tajemnica.

    Psst, Jedynym minusem jest fragment, gdzie troll mówi do trolla „bądź dobrym człowiekiem". Dlaczego troll ma być człowiekiem? Nie lubię takiej niedokładności, ale oczywiście nie psuje ona przyjemności z lektury. Po prostu musiałam ponarzekać.

    Pssst, Na końcu książki jest poradnik od Wilmota (jednego z bohaterów) odnośnie pisania listów, co! Jest! Cudowne!

    Psssst, A ilustracje Flavii Sorrentino sprawiły, że lektura była jeszcze przyjemniejsza!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula