Po tamtej stronie chmur

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 11
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2022
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 31,49 zł
Nasza cena: 33,04 zł 42,99 zł Taniej o: 23%

"Po tamtej stronie chmur" Tomasza Betchera to wzruszająca historia, w której akcja toczy się podczas II wojny światowej oraz w czasach współczesnych. Ta wyjątkowa saga sprawia, że czytelnicy przywiązują się do bohaterów i próbują utożsamiać z ich wyborami, a przede wszystkim zapewnia doskonale spędzony na lekturze czas.

Powieść prezentuje losy braci lotników, którzy zostają wciągnięci w tryby jednego z najbardziej krwawych konfliktów w historii, oraz sióstr, które starają się ułożyć sobie życie w czasach współczesnych. Kiedy w życiu jednej z kobiet pojawia się szansa na wielką miłość, wiele może się zmienić. Czy jest na to gotowa?

Sprawna i pełna trików narracja sprawia, że czytelnik długo nie jest w stanie domyślić się, który z braci jest dziadkiem Magdy i Wiktorii. Z pewnością jest to jednak książka, która dogłębnie porusza i rysuje piękną linię międzypokoleniową. Dowodzi, że wojna nigdy nie kończy się dla tych, którzy walczyli, a historia rodzinna może mieć wielki wpływ na nas tu i teraz. Książka ma wielką szansę spodobać się nawet tym, którzy nie interesują się historią.


O autorze

Tomasz Betcher jest polskim pedagogiem, socjoterapeutą i pisarzem specjalizującym się w powieściach historycznych, literaturze obyczajowej i romansach. Do popularnych książek jego autorstwa należą między innymi "Szeptun", "Żołnierskie serce", "Wigilijne opowieści", "Szczęście z piernika" czy "Tam gdzie jesteś".

Recenzje (11)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tak bardzo wyczekiwana przeze mnie książka autorstwa Tomasza Betcher. Wyczekiwana, ale czy oczekiwania względem niej zostały zaspokojone? Za chwilkę wszystko powiem, ale po kolei.

  Książki Tomka biorę w ciemno. Choć największy sentyment mam do debiutu i moim zdaniem właśnie ta książka jest najlepszą książką autora, to każda kolejna powieść jest w moim odczuciu świetna. Dlatego tak niecierpliwie wyczekuję każdej następnej.

  "Po tamtej stronie chmur" zdecydowanie mnie zachwyciła. Autor posiada tak świetny styl, warsztat pisarski, że ja po prostu w jego powieści zostaję wciągnięta. Jeśli oglądaliście drugą część Harrego Pottera to pewnie kojarzycie jak Harry zostaje wciągnięty w dziennik...? I tak właśnie czuję się ja... Zostaję wciągnięta, przeczołgana przez historię, a na koniec wyrzucona z milionem kłębiących się pytań... Co? Gdzie? Jak? Dlaczego? A może jednak? Pytań jest całą masa, ale na odpowiedzi trzeba będzie czekać aż do premiery drugiego tomu. Jak to znieść? Ja nie mam pojęcie. Jeśli macie jakieś rady, to śmiało się dzielcie ;)

  Książka "Po tamtej stronie chmur" to bardzo wzruszająca, pełna problemów zarówno życia dotychczasowego jak i wojennego. Przesycona ogromem emocji wylewających się z kart powieści. Autor serwuję tutaj zarówno ból i rozpacz, jak i chwilę szczęścia, nadziei.

  Ja jestem zdecydowanie na tak i pragnę więcej. Najlepiej na już :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To już kolejna powieść Tromasza Betchera, którą miałam przyjemność przeczytać. To pierwszy tom sagi rodzinnej, która ukazuje wiele silnych wartości, które są ważne w życiu każdego człowieka. Kim bylibyśmy bez przeszłości? Bez naszych krewnych, którzy w różnych latach przyczynili się w naszej historii? Bez tych, którzy obdarzyli nas miłością i opowiadali swoje wspomnienia, aby stały się także nasze? Z Historii należy wyciągać lekcję i nie popełniać błędów poprzedników. Autor pokusił się o to, aby opowiedzieć historię, która nie tylko rozgrywa się w czasach wojennych, ale także i współczesnych. Co z tego wyszło?

  Głównymi bohaterami z czasów II wojny światowej powieści „Po tamtej stronie chmur” są Teo i Bruno Steinke, natomiast we współczesności to Magda i Wiktoria Wolskie. Tomasz Betcher opisał historię braci, którzy byli młodzi, mieli całe życie przed sobą. Tą sielankę przerwa wybuch II wojny światowej, obaj mężczyźni kochali loty w przestworzach, wspólnie ich ciągnęło w tą stronę, zostali, więc lotnikami. Niestety przyszło im walczyć po różnych stronach barykady. Chociaż byli bliźniakami ich charaktery były zupełnie różne, tak samo jak budowa ciała. Teo, czyli Teodor był tym silniejszym, beztroskim, odważnym natomiast Bruno z racji słabszego zdrowia, był też bardziej wątły, skryty, niewiele mówił. Jak wiele mężczyznom przyjdzie przejść w tak krwawej batalii?

  Panny Wolskie poznajemy, kiedy opiekują się staruszkiem, który nie bardzo je poznaje, jednak z pewnością trzyma na swych barkach nie jedną tajemnicę. Mężczyzna jest ich dziadkiem, jednak nie od razu został nam wskazany, kim naprawdę jest mężczyzna. Każda z dziewczyn inaczej odbiera świat, podchodzi do życia. Co uda się dowiedzieć pannom Wolskim? Jakie tajemnice i wydarzenia spotkały braci Steinke?

  „Po tamtej stronie chmur” jest dowodem na to, że dobra książka osadzona w ciężkich czasach to nie tylko fikcja literacka, ale także skrupulatny reaserch. To jest opowieść ponadczasowa, nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś wpłynie na nasze poczucie bezpieczeństwa, kiedy spokojne życie zostanie zachwiane. Tomasz Betcher umiejętnie potrafi dozować emocje, wzbudzać zainteresowanie i podsycać ciekawość. Podczas wojny szerzy się okrucieństwo i brutalność, życie i jego zasady zostały przewartościowane. Nie można liczyć na współczucie, litość czy miłosierdzie, to skrajne przypadki, które nikną przy tym ogromie cierpienia i obdarcia z ludzkiej godności. Poprzez lekturę samodzielnie próbowałam odkryć prawdziwą tożsamość schorowanego staruszka, nie było to łatwym zadaniem.„Po tamtej stronie chmur” to niezwykle trudne emocje, z którymi trzeba się zmierzyć i pozwolić im się porwać. Uwielbiałam przenosić się z bohaterami w przeszłość, dowiadywać się coraz to nowych wspomnień, wydarzeń, było to dla mnie bardzo ciekawe i interesujące. Chciałam wiedzieć, jak potoczyło się życie braci, czy przeżyli, czy odnaleźli miłość i spokój, który po takich traumatycznych wydarzeniach, nawet nie wiem czy jest w pełni możliwy. „Po tamtej stronie chmur” to wspaniała powieść, czekam z niecierpliwością na kolejny tom i jeszcze więcej emocji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W 1920 roku na świat przychodzą bliźniaki Teodor i Bruno. Kiedy dorastają zostają lotnikami. Ich start w dorosłe życie zbiega się z wybuchem drugiej wojny światowej. Przyjdzie im walczyć o życie, ale doświadczą również prawdziwej miłości.

  Współcześnie Magda i jej siostra Wiktoria mierzą się ze swoim życiem. Są nieświadome rodzinnej tragedii z czasów wojny. Jaki wpływ będzie miała na nich historia braci lotników?

  „Szczęście ma do siebie to, że jest kapryśne. Potrafi trwać całymi dekadami albo rozbłysnąć jasno i zgasnąć w sekundę.”

  Pierwszy raz spotykam się z twórczością Tomasza Betchera, którą zostałam po prostu oczarowana. Świetny styl autora, niezwykle wyraźne postacie oraz emocjonująca historia łączą się w idealną spójność. Książkę wręcz się pochłania, jej się nie czyta, nią się delektuje. Przeniosłam się na kilka godzin w całkiem inny wymiar, do miejsca, w którym ginęli niewinni ludzie, w tym dzieci. Autorowi w pełni udało się oddać klimat tamtych wydarzeń. Wspólnie z bohaterami przeżywałam ich losy.

  Teodor i Bruno. Dwaj bracia, a różniący się od siebie niczym dzień i noc. Bruno jest spokojny, natomiast Teodor w gorącej wodzie kąpany. Obaj jednak zostają zmuszeni pomaskowania życia w obliczu wojny i walki o przetrwanie. Pomimo wojny poznają również smak prawdziwej miłości i wielkiego uczucia. Jak potoczą się ich losy? Czy wojna pozwoli im ujść z życiem?

  „- Obiecaj, że gdziekolwiek cię wyślą, wrócisz. Że zrobisz wszystko, żeby przeżyć. I że o mnie nie zapomnisz.

  Skinął głową w milczeniu. Pożegnanie z Sarą było trudniejsze, niż się spodziewał. Wplótł palce w jej gęste włosy i pocałował ją odważnie i zachłannie. Poranna mgła otuliła ich niczym koc. Trwali tak długą chwilę, ciesząc się ciepłem powoli przenikającym przez ubrania. W końcu to Bruno odsunął dziewczynę od siebie. Powoli, walcząc ze sobą.”

  Magda i Wiktoria podobnie jak bracia lotnicy różnią się od siebie. Magda spokojna, racjonalnie podchodząca do życia, natomiast Wiki to taki lekkoduch i podróżnik, który nie potrafi długo usiedzieć w jednym miejscu. Magda mieszka i opiekuje się dziadkiem, który często powtarza, że nazywa się inaczej. Jakie rodzinne tajemnice skrywa dziadek i jaki wpływ będą miały na życie jego wnuczek?

  Książka jak najbardziej przypadła mi go gustu. Spodobało mi się pióro autora i emocje zawarte na łamach kart. Ogromnie cieszy mnie również to, iż to dopiero pierwsza część sagi. Już z niecierpliwością czekam na kolejne.

  Historie (gdyż akcja toczy się dwutorowo) napisane przez Tomasza Betchera ukazują nam jak wielka siła kryje się w miłości i ile człowiek jest w stanie dla niej znieść. Pokazuje nam również ogromny wpływ przeszłości na teraźniejszość. Rodzinne doświadczenia, wspomnienia naszych przodków to wszystko tak naprawdę ma wpływ również na nasze obecne życie. Nie jesteśmy w stanie wyprzeć się tego kiedy i gdzie się urodziliśmy. W czasie drugiej wojny światowej ginęli niewinni ludzie tylko i wyłącznie przez to, skąd pochodzili i jakiej byli narodowości., Wojna to piętno, które pozostanie już na zawsze z tymi, którzy jej doświadczyli, bowiem niektórych wspomnień nie sposób wyprzeć z głowy.

  "Po tamtej stronie chmur" to niezwykła, pełna emocji powieść z historią w tle, która zachwyca pod każdym względem. Powieść ta zabiera nas do sentymentalnej podróży w przeszłość, ale oddziałuje również na naszą teraźniejszość. Gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Magda ma za sobą nieudany związek, nieskończone studia lekarskie, uzależnienie alkoholem. Obecnie mieszka z dziadkiem, który jest schorowany i trzeba się nim opiekować. Nie jest łatwo, jednak daje sobie radę. Kiedy do dziadka przychodzi nowy lekarz, Magda jest zaskoczona, ponieważ okazuje się nim jej chłopak z przeszłości, z którym nie rozstała się w zgodzie. Na dodatek dziadek, kiedy ma gorsze dni, twierdzi, że nazywa się zupełnie inaczej, niż jest naprawdę. Dlaczego Magda rozstała się z chłopakiem? Czy wyjaśnią sobie wszystko po latach?

  Okres między wojenny, pewna kobieta wydaje na świat wyczekiwanego syna. Jednak okazuje się, że w jej łonie jest jeszcze jeden maluch, o którym nikt nie wiedział. Teodor i Brunon są bliźniakami, jednak w niczym siebie nie przypominają. Jedne grzeczny, ułożony, wręcz zamknięty w sobie. Drugi rozbrykany, ciągle wpadający w kłopoty, lubiący psocić. Niewiele zmienia się, kiedy dorastają. Łączy ich dzień narodzin oraz miłość do samolotów, choć i tu zupełnie inna. Nadchodzi II wojna światowa, a przed rodziną młodych mężczyzn wiele trudnych decyzji. Jakich? Jak sobie poradzą w tym trudnym dla wszystkich czasie?

  W książce poznajemy nie jedną a dwie historię. Autor doskonale poradził sobie z „przeskokami” z jednej do drugiej. Jako czytelnik nie gubiłam się w nich.

  To historia o wojnie, miłości, poświęceniu, a także o niełatwej przeszłości, skutkach złych decyzji, niedomówień. Obie zdecydowanie mi się podobały i nie mogę się już doczekać, kiedy będzie kolejny tom. Książkę czytało się szybko, przeżywałam wszystkie wydarzenia wraz z bohaterami, towarzyszyło mi wiele emocji podczas czytania.

  Bohaterowie dość dobrze wykreowani i to zarówno ci pierwszo planowi, jak i pozostali. Mamy ich dość sporo, jednak każdy jest niezbędny w tej historii.

  „Po tamtej stronie chmur” to pierwszy tom z serii, który mnie się spodobał. Z niecierpliwością czekam na kontynuację, a na razie polecam wszystkim ten.

  Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dwaj bracia bliźniacy Teodor i Bruno rodzą się na Wielkopolsce w 1920 roku, są totalnymi przeciwieństwami, jeden temperamentny, drugi zamknięty w sobie. Obaj zostają lotnikami, a ich dorosłe życie zaczyna się w momencie wybuchu II Wojny Światowej. Bracia zmuszeni zostaną stanąć po przeciwnych stronach, doświadczając przy tym koszmaru wojny, ale również zaznają smaku miłości. Współcześnie siostry Magda i Wiktoria, mierzą się z teraźniejszymi problemami. Jedna z nich opiekuje się schorowanym dziadkiem, druga zaś jeździ po świecie. Jaki wpływ na życiowe wybory kobiety ma historia Teodora i Bruna? Jak potoczyły i potoczą się ich losy?

  To moje pierwsze spotkanie z twórczością autora i muszę przyznać, że naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem historii, którą @tomaszbetcher przedstawił na kartach "Po tamtej stronie chmur".

  Poznajemy losy bliźniaków Teodora i Bruna, oraz ich rodziny i bliskich, a także współczesne perypetie dwóch sióstr Magdy i Wiktorii. Fabuła książki jest niezwykle interesująca, intrygującą i emocjonująca, ja zostałam wciągnięta do świata braci oraz sióstr dosłownie od pierwszych stron i nie byłam w stanie odłożyć książki, póki nie przeczytałam ostatniego zdania. Tutaj idealnie przeplata się przeszłość z teraźniejszością. Wszyscy bohaterowie zostali świetnie wykreowani, postaci drugoplanowe dodawały wiele wyrazistości i w pewnym sensie dopełniały tą historię. Czytając tą książkę dostrzegałam wiele cech wspólnych łączących Teodora i Bruna z Magdą i Wiktorią, co dla osób, które przeczytały tą historię będzie zrozumiałe. Ta książka ma w sobie tak potężny ładunek emocjonalny, że to po prostu niewyobrażalne, bije z niej prawda oraz realizm, tutaj wszystko jest dopracowane w każdym calu. Autor w bardzo prawdziwy, ale również brutalny sposób przedstawia czytelnikowi realia wojny, nawet na chwilę nie zwalniając tempa. Ukazuje jak wyglądała sytuacja Żydów w tamtym okresie, co mimo znajomości tego tematu ze szkoły, bardzo mną wstrząsnęło. Historia Magdy i Wiktorii również śledziłam z ogromnym zainteresowaniem i jestem ciekawa jak dalej potoczą się losy kobiet oraz ich bliskich. Książka jest z gatunku tych, które z pewnością na długo zostaną w moim sercu i pamięci. Autor na koniec postawił mnie w niemałym szoku, z wieloma pytaniami, na które odpowiedzi mam nadzieję poznać w dalszych tomach cyklu. Jestem naprawdę zachwycona tą książką i nie mogę się doczekać, kiedy w moje ręce wpadnie kolejny tom. Polecam z całego serca! Moja ocena to 10/10.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Najczęściej kupowane razem
 • -41%
  Mentalista

  Mentalista

  Pierwsza część nowej serii kryminalnej Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa! W centrum Sztokholmu zostaje znaleziona skrzynia ze zwłokami młodej kobiety przebitej mieczami. Policja staje wobec pytania: czy ma do czynienia z nieudaną sztuczką magiczną, czy z brutalnym morderstwem? Inspektor Mina...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,61 zł 49,99 zł
  w magazynie
 • -44%
  Wpadka roku

  Wpadka roku

  Najnowsza powieść autorki bestsellerowej Matki roku! Wpadamy w zauroczenia, w dramy, w zawiłe sytuacje. Z kretesem wpadamy, po pas, po szyję, w życiową rutynę. Wpadamy jak śliwka w kompot. Tatiana ma czterdzieści dwa lata, dwoje odchowanych dzieci i wydawać by się mogło, że wszystko w  jej życiu...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,19 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -27%
  Jesteśmy twoi

  Jesteśmy twoi

  Poruszająca serce opowieść o wszystkich obliczach miłości Spotkali się w chmurach. Każde z innego świata, na co dzień dzielił ich ocean. I choć nigdy więcej mieli się nie zobaczyć, los ponownie połączył ich w niespodziewany sposób. Wykorzystali drugą szansę. Opowieść o ich miłości to historia jak z...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 36,59 zł 49,99 zł
  w magazynie
 • -44%
  Saga wołyńska. Głód

  Saga wołyńska. Głód

  Najnowsza powieść bestsellerowej autorki – Joanny Jax! Wielki głód na Ukrainie, tygiel narodowościowy we Lwowie i skomplikowane relacje polsko-ukraińskie to pejzaż, w którym swoje miejsce musi odnaleźć piątka młodych ludzi. Nadia Szewczenko i Wissarion Zinowjew walczą o przetrwanie w czasie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,22 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -44%
  Uzdrowicielka

  Uzdrowicielka

  Pełna uczuć i emocji opowieść o ludziach, którzy noszą w sobie tajemnice, ukryte tęsknoty i czasem bolesne zadry. Wciąż jednak wierzą, że poszukując ukojenia, mogą trafić na kogoś, kto uzdrowi, pomoże zrozumieć samych siebie, symbolicznie wyleczy. A najlepszym kluczem do szczęścia jest wrażliwe...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,07 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -41%
  Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15

  Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15

  Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć – w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,16 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -42%
  Fighter

  Fighter

  Tego jeszcze nie było! Literacki świat w zderzeniu z brutalną przestępczą rzeczywistością. Pola Werner, autorka licznych bestsellerów i niekwestionowana gwiazda wydawnictwa Azum, podczas zbierania materiałów do kolejnej książki trafia na trop firmy VeroMax. Wkrótce potem zaczyna dostawać anonimowe...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,67 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -33%
  Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny. Wiek miłości, wiek nienawiści. Tom 5

  Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny. Wiek miłości, wiek nienawiści. Tom 5

  Piąty tom sagi o dramatycznych losach ziemiańskiej rodziny z wileńskich Kresów. Jest rok 1952. Anna powoli dochodzi do siebie po stracie ukochanego. Jedynym jej pragnieniem jest odzyskanie braci, którzy przebywają w enerdowskim sierocińcu. Wraz z matką i jej drugim mężem opuszcza radzieckie Kresy i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,79 zł 43,00 zł
  w magazynie
 • -42%
  O włos

  O włos

  Nie ma pięknych zbrodni. Są tylko piękne ofiary. Nowa seria kryminalna Katarzyny Bondy. W Lesie Kabackim zamordowano dwie młodziutkie dziewczyny. Policjanci od dawna nie widzieli tak zbezczeszczonych zwłok. Ale to nie koniec makabrycznych odkryć, bo w trakcie przeczesywania okolicy śledczy trafiają...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,67 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -44%
  Siła kobiet

  Siła kobiet

  Nowa powieść autorki bestsellerowej Narzeczonej nazisty! Dwudziestolecie międzywojenne, odradzająca się Polska i trzy różne kobiety złączone ślepym losem z tym samym mężczyzną. Czy w czasach, które aż kipiały od emocji narodowościowych, kobiety miały prawo zawalczyć o siebie? Genialna powieść o...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,07 zł 44,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Po drugiej stronie raju 5/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po drugiej stronie raju

Ewa i Mateusz są małżeństwem, któremu nieźle się powodzi. Luksusowy apartament w centrum miasta, dwa samochody, dobra praca. Do szczęścia brakuje im właściwie tylko... szczęścia. Kiedy pewnego dnia postanawiają zawalczyć o nieco zetlałe uczucie między nimi, okazuje się, że los trzymał dla nich w...
Po stronie cieni 0/5 Nasza cena:
32,11 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po stronie cieni

Po stronie cieni to powieść o starości, do której każdy z nas musi dojrzeć. To opowieść o zmierzchu, o trwaniu w tym przedziwnym stanie, w którym ? jak sugeruje nam Kamiński ? już wcale nie jest takie pewne, po czyjej jest się stronie: tych, którzy żyją, czy tych, którzy żyli? Poza tym, co to...
Dom po drugiej stronie jeziora 5/5 Nasza cena:
29,03 zł 38,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom po drugiej stronie jeziora

Rok 1928. Do willi nad jeziorem w Błękitnych Brzegach przyjeżdża Maria, która ma objąć posadę guwernantki dwóch sióstr – Matyldy i starszej Adeli. Ale Maria ma także inny, ukryty cel. Chce rozwikłać pewną zagadkę z przeszłości. Nie wie jednak, że może okazać się to niebezpieczne. Nie tylko dla niej...
Cała przyjemność po mojej stronie. Jagodowa miłość. Tom 1 (pocket) 0/5 Nasza cena:
11,18 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cała przyjemność po mojej stronie. Jagodowa miłość. Tom 1 (pocket)

W cukierni "Słodka" już od progu pachnie wanilią i sernikiem. Jagoda piecze i ozdabia słodkości, wkładając w to całe serce. Regularnie do "Słodkiej" zagląda Tomasz - czy to zasługa pysznego sernika, czy zamkniętemu w sobie wdowcowi wpadła w oko autorka jego wyjątkowej receptury? Jagoda zaczyna...
Cała przyjemność po mojej stronie. Jagodowa miłość. Tom 1 4/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cała przyjemność po mojej stronie. Jagodowa miłość. Tom 1

W cukierni „Słodka” już od progu pachnie wanilią i sernikiem. Jagoda piecze i ozdabia słodkości, wkładając w to całe serce. Regularnie do „Słodkiej” zagląda Tomasz – czy to zasługa pysznego sernika, czy zamkniętemu w sobie wdowcowi wpadła w oko autorka jego wyjątkowej receptury? Jagoda zaczyna...
Po drugiej stronie. Tom 1 4/5 Nasza cena:
27,15 zł 35,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po drugiej stronie. Tom 1

Czy moc dziecięcych wspomnień może odmienić dorosłe życie? Z końcem sierpnia 1996 roku Blanka Miller staje w progach swojej dawnej szkoły. Jej małżeństwo zakończyło się rozwodem i kobieta powróciła z Poznania do rodzinnej Warszawy. Przywiozła ze sobą dwoje dzieci, Piotra i Majkę, a oprócz tego...
Po drugiej stronie 5/5 Nasza cena:
36,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po drugiej stronie

O czym jest moja książka? O tym, że maluję obrazy. Tworzę coś z niczego, czyli w pewnym sensie jestem bogiem, ale nie tym z Paktofoniki, i nie Jezusem Chrystusem, nawet nie Zeusem, tylko takim małym bogiem, bożkiem. Kiedy zasypiam, obrazy się budzą, życie w nich toczy się normalnie, tak jak u nas,...
Po drugiej stronie 0/5 Nasza cena:
27,84 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po drugiej stronie

Młoda dziewczyna wychodzi za mąż bez miłości i wyjeżdża do Chicago. Ten związek to ucieczka z rodzinnego domu, zdominowanego brakiem ciepła i czułości oraz kalectwem młodszej siostry. Tam zakochuje się z wzajemnością w starszym od siebie o szesnaście lat lekarzu weterynarii, mieszkającym na stałe w...
Po drugiej stronie tęczy 4/5 Nasza cena:
27,71 zł 35,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po drugiej stronie tęczy

Krótka opowieść o tym, jak niewiele potrzeba do szczęścia.Czy można być samotnym, nawet wtedy gdy żyje się wśród przyjaciół? Na to pytanie wkrótce będzie musiała sobie odpowiedzieć grupka młodych ludzi, którzy właśnie planują wspólny wyjazd na Maderę. Podczas podróży odkryją nie tylko niezapomniane...
Po drugiej stronie T.2 Na zawsze 5/5 Nasza cena:
27,41 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po drugiej stronie T.2 Na zawsze

Ile razy można się zakochać? Olga rozpoczyna nowy etap w życiu i wyrusza na drugi koniec świata. Zostawiając pensjonat w Bieszczadach, daje się ponieść egzotyce odległej Sri Lanki. Czy odnajdzie to, czego szuka?Na zawsze jest nie tylko kontynuacją powieści Następnym razem - historii Olgi i Michała....
Po drugiej stronie T.1 Następnym razem 5/5 Nasza cena:
27,41 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po drugiej stronie T.1 Następnym razem

Niezwykła opowieść o przewrotnych kolejach losu. Zaskakuje i porusza. Od pierwszych stron zabiera nas w fascynującą podróż pokazującą jak ważne w życiu są czas, miejsce i właściwa decyzja. Tomasz Kieres Ile razy można nie dostrzec miłości zanim będzie za późno? Pod włoskim słońcem, między Olgą a...
Po dwóch stronach 5/5 Nasza cena:
29,80 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po dwóch stronach

Siedemnasty to Sagi Courtneyów ? kontynuacja ? Łez wojny?.Epicka opowieść o odwadze, zdradzie i sile miłości. Historia, która zabiera czytelników w samo serce wojennej pożogi.Saffron Courtney i Gerhard von Meerback. Dwoje bohaterów. Jedna nierozerwalna więź.Wojenna zawierucha rozdziela Saffron...
Wybrane bestsellery
Barbie Kabriolet Mattel 0/5 Nasza cena:
85,24 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Kabriolet Mattel

Udaj się w podróż kabrioletem Barbie(R) i przeżyj bezkresne przygody! Ten charakterystyczny dla stylu Barbie(R) dwumiejscowy samochód zaprojektowano w różowym kolorze, a jego maskę ozdobiono dodatkowo symbolem Barbie(R). To słodkie sportowe autko posiada dodatkowo tylny spojler i koła z...
Rodzina łgarzy 5/5 Nasza cena:
27,44 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina łgarzy

Kolejne lato. Kolejne pokolenie. Ta sama rodzina Sinclairów! Niecierpliwie wyczekiwany prequel bestsellerowej powieści, fenomenu TikToka Byliśmy łgarzami E.Lockhart. Trzymająca w napięciu nowoczesna, wyrafinowana powieść, od której nie będziecie mogli się oderwać. Smagana wiatrem prywatna wyspa u...
Bugs Team Starter. Karty pracy do zerówki. Język angielski 5/5 Nasza cena:
43,17 zł 44,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bugs Team Starter. Karty pracy do zerówki. Język angielski

Bugs Team Starter to pierwsza część czteropoziomowego kursu dla klas 0‒3. Poziom Starter przeznaczony jest dla zerówek i stanowi idealne wprowadzenie do nauki języka angielskiego w szkole podstawowej. Książka ucznia to zbiór kolorowych kart pracy, które pełne są różnorodnych zadań typu:...
Agla. Alef 0/5 Nasza cena:
39,61 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agla. Alef

Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o...
Password Reset A2+/B1. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń 0/5 Nasza cena:
137,54 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Password Reset A2+/B1. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń

Password Reset A2+/B1. Książka ucznia papierowa + książka cyfrowa Nowe wydanie uwielbianego przez nauczycieli podręcznika Password, autorstwa Marty Rosińskiej, realizuje wszystkie założenia i jest dostosowane do nowej, trudniejszej podstawy programowej, która zacznie obowiązywać w szkołach...
Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9

Nie przegapcie kolejnej części bestsellerowej serii Skrzydła Ognia! Wojna dobiegła końca. Spełniło się fałszywe proroctwo. Jednak smoczęta nadal mają wrogów. Mroczne zło, pogrzebane przed wiekami, zaczyna się budzić. A młoda Nocoskrzydła mogła wygłosić pierwszą od pokoleń prawdziwą przepowiednię....
Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel 0/5 Nasza cena:
50,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel

Lalka Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Te zestawy Barbie Color Reveal kryją aż sześć niespodzianek! W każdym z nich jest lalka Chelsea z kolorowym syrenim ogonem, ale jej wygląd pozostaje na razie tajemnicą. Otwieranie opakowania jest częścią zabawy - pociągnij za pasek, aby usunąć...
Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2 0/5 Nasza cena:
49,67 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2

Pięćdziesiąt lat temu interwencja ludzi obudziła obcą, uśpioną od wieków strukturę, stworzoną dawno temu po to, by ostrzegała o pojawieniu się istot inteligentnych w tym rejonie galaktyki. Teraz nastąpi reakcja. Kiedyś Clavain uciekł, by walczyć po stronie Hybrydowców - pewnego odłamu ludzi,...
Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok 0/5 Nasza cena:
175,64 zł 206,64 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok

Przygotuj się na niesamowite przygody prosto ze świata Jurassic World! Zainspirowany serialem animowanym „Park Jurajski: Obóz Kredowy” duży T-Rex Miażdżący krok potężnie tupie, ma realistyczne odgłosy dinozaura oraz funkcję ataku i uwalniania z uprzęży. Figurka została wykonana na podstawie filmów,...
Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+ 5/5 Nasza cena:
58,69 zł 60,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+

Czteropoziomowa seria podręczników Checkpoint, której współautorką jest dr Monika Cichmińska, jest dostosowana do nowej, trudniejszej podstawy programowej. Uczniowie krok po kroku rozwijają nowe umiejętności i regularnie powtarzają poznany materiał, rozwiązując zadania w formacie egzaminacyjnym....
Drapieżne bestie 4/5 Nasza cena:
27,39 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drapieżne bestie

Debiut, którego nie można przegapić. Panafrykańska mieszanka dynamicznej, pełnej zwrotów akcji, mrocznej mitologii i nieoczekiwanej miłości. Pierwsza część trylogii. Szesnastoletnia Koffi pracuje dla cieszącego się złą sławą Nocnego Zoo. Zajmuje się groźnymi, magicznymi stworzeniami, by spłacić...
Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci 0/5 Nasza cena:
136,75 zł 160,88 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci

Siostrzyczka Szczeniaczka jest mięciutka, uwielbia się tulić i jest gotowa udowodnić, że nauka to świetna zabawa! Reaguje na dotyk Twojego dziecka radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą ponad 100 pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko! A ponieważ każde dziecko...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula