Po prostu zabijałem

Książka
25,89 zł
Outlet
15,95 zł
eBook
22,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Książki)
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 220
Opis
"Po prostu zabijałem" autorstwa Artura Górskiego jest spowiedzią seryjnego mordercy. Jego rozmówca nie zagłębia się jednak w szczegóły swoich zbrodni, za to opowiada co nim kierowało i jak przywykł do tego, co robi.

Fabuła książki została oparta na wydarzeniach autentycznych, natomiast autor tylko nieco podkoloryzował wypowiedź swojego rozmówcy. Osoba, która zgodziła się udzielić wywiadu, zdecydowała się jednak zachować anonimowość.

Bohater powieści zabijał, aby przetrwać. Wcale nie czerpał ze swoich poczynań chorej satysfakcji jak mogłoby się wydawać. Publikacja porusza nie tylko temat samej zbrodni, ale również seksu, narkotyków i układów z władzami. Dla samego mordercy zabijanie było niczym gra, a ofiary jedynie pionkami. Biła od niego obojętność względem ludzkiego bólu i życia.

Publikacja przypadnie do gustu każdemu, kto lubuje się w takich gatunkach jak thriller, kryminał czy horror. Powieść czyta się szybko i lekko, jest bowiem napisana przystępnym językiem. Książki nie powinny czytać dzieci ze względu na brutalne opisy i kontrowersyjny, wzbudzający niepokój charakter głównego bohatera.

Artur Górski jest autorem bestsellerowej serii "Masa", która opowiada o polskiej mafii.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii literatura faktu

Szczegóły
  • Tytuł: Po prostu zabijałem
  • Autor: Artur Górski
  • Wydawnictwo Słowne (dawniej Burda Książki)
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2016
  • Ilość stron: 220
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788380531727
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788380531727
  • EAN: 9788380531727
  • Wymiary: 14.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Burda Media Polska Sp. z o.o., ul. Marynarska 15 (budynek New City), 02-674 Warszawa, Polska, katarzyna.szemborska@slowne.pl, tel. +48 (22) 360 38 38
Recenzje książki Po prostu zabijałem (1)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Monika P. w dniu 2017-01-13
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    Artur Górski jest dziennikarzem śledczym i autorem wielu powieści sensacyjnych oraz książek non-fiction. Jego seria Masa o polskiej mafii stała się bestsellerem. Specjalizuje się w tematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. W magazynie Fokus Śledczy ukazywały się jego liczne reportaże, będące pokłosiem spotkań z przestępcami osadzonymi w polskich zakładach karnych. Powieść Po prostu zabijałem powstała po licznych rozmowach autora z jednym z osadzonych.

    Jeżeli sądzicie, że jest to książka stworzona dla was, to muszę wam wylać na głowę wiadro wody. Nie chciałabym abyście się nastawili na nią tak jak ja. Miałam wiele oczekiwań, choć żadnej z książek Górskiego nie czytałam. Dopisek na okładce: oparta na autentycznych wydarzeniach historia polskiego seryjnego mordercy, zachęcał do sięgnięcia po tę książkę; okładka również okazała się interesująca.

    Bohater, ów seryjny morderca, niechętnie dzieli się szczegółami zbrodni, które popełnił. Nie jest to dziwne, bo i chwalić nie ma się czym. Górski przedstawia nam człowieka, nie potwora za jakiego powinien uchodzić. Mamy możliwość poznać go jako młodego chłopaka, jego otoczenie i ludzi, którzy powinni mieć wpływ na jego dalsze życie. Z tyłu głowy pojawił mi się myśl, która nie dawała mi spokoju w trakcie lektury książki: czy przypadkiem autor nie chciał trochę wybielić zwyrodnialca i nadać mu więcej człowieczeństwa, niż na to zasługuje.

    Bohatera muszę traktować jak degenerata [nie mogę inaczej], który już w wieku czternastu lat rozpoczął swoją krwawą profesję. I przyszło mu to nad wyraz łatwo, bez większych wyrzutów sumienia. Mimo iż książka nie traktuje o niczym przyjemnym, czyta się ją bardzo szybko i płynnie. Niestety brakowało mi w niej mrocznej, dusznej scenerii towarzyszącej odbieraniu życia drugiemu człowiekowi.

    Po prostu zabijałem jest zapisem rozmowy autora z mordercą. Na okładce napisano, że to spowiedź, jeżeli tak jest, to „konfesjonał” nie został potraktowany zbyt poważnie. Widać wyraźnie białe plamy w opowiadanej przez niego historii. A poza tym uważam, że bohater jest wyjątkowo nudnym rozmówcą, a historia nijaka i mdła. Ale o tym każdy sam się przekona [oczywiście jeśli przeczyta].

    We wstępie – od autora – Górski napisał: To nie jest typowa literatura faktu, bo pracując nad tą trudną do pełnego zweryfikowania materią, postanowiłem pomieszać gatunki i połączyć dziennikarstwo śledcze z literaturą. Wyszła z tego ni to powieść, ni to literatura faktu, czyli krótko mówiąc mi pies, ni wydra. Mam wrażenie, że gdyby nie zbeletryzowanie opowiedzianej historii, książka zamknęłaby się w stu stronach, a może nawet nie.

    Niestety nie przekonał mnie Artur Górski, nie przekonała mnie opowieść-spowiedź. Jestem zawiedziona, bo spodziewałam się czegoś innego. Brakowało mi przygnębiającej atmosfery. Dostałam za to opis człowieka, przestępcy, który przemierza pociągami życie i w licznych przypadkach ubarwia sobie egzystencję zabijając i okradając ludzi.

    Podsumowując, jeśli szukacie książki niebanalnej i trzymającej w napięciu do ostatniej strony, to nawet nie bierzcie Po prostu zabijałem do rąk. Sądzę jednak, że książka i tak znajdzie odbiorców, w końcu autorem jest Górski znany z opowieści o świadku koronnym Masie.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula