Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 5
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Format
12 x 17.8 cm
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
240
Nasza cena: 20,99 zł 29,99 zł Taniej o: 30%

Spacerowanie ma zadziwiające właściwości: relaksuje, dodaje energii, wycisza, sprawia, że stajemy się bardziej kreatywni, a także pozwala spojrzeć na siebie z dystansu i oderwać się od cyfrowego świata.

"Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania" to przewodnik, jedyna w swoim rodzaju mapa służąca odkrywaniu wewnętrznego spokoju. Pomaga zintegrować ciało, umysł i ducha dzięki tematycznie zorganizowanym ćwiczeniom wzbogaconym inspiracjami płynącymi od słynnych artystów i filozofów.

Pięknie wydany dziennik stanie się wymarzonym towarzyszem przechadzek. Możesz traktować go jako inspirującą lekturę albo narzędzie umożliwiające pogłębianie świadomości, zaspokajanie naturalnej ciekawości świata i podsycanie wewnętrznej siły. Wstań z wygodnego fotela, notuj swoje spostrzeżenia, uaktywnij się i zafunduj sobie cyfrowy detoks!

Medytować mogę, tylko gdy chodzę. Gdy się zatrzymuję, przestaję też myśleć. Mój umysł działa wyłącznie w połączeniu z nogami.

Jean-Jacques Rousseau

Czytaj całość

Recenzje (5)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-06-16
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania.’’ to książka łącząca cechy poradnika i pamiętnika. Swoisty przewodnik do odnalezienia własnego spokoju. Żyjemy w czasach wyścigu; gdzie lepiej, znaczy szybciej i drożej – a gdyby tak zwolnić? Gdyby tak odrzucić więzy elektroniki, które nas pętają?

  Spacer to jedna z najtańszych i najłatwiejszych form spędzania wolnego czasu. Pozytywnie wpływa na samopoczucie mentalne i fizyczne.

  "Czy wiesz, że nawet krótki spacer (wystarczy 20 minut dziennie) zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, choroby Alzheimera, depresji, cukrzycy i kilku różnych nowotworów?"

  Mnie zawsze spacer pozwalał nabrać dystansu i przemyśleć dręczące mnie tematy.

  Ta książką pozwala nam rozwinąć wyobraźnię i stać się scenarzystą, to my decydujemy od którego rozdziału zaczynamy czytać, to my wybieramy ścieżki, także te mentalne.

  „Wielkie myśli rodzą się zawsze w trakcie pieszych spacerów.” - Fryderyk Nietzsche

  Autorka prowadzi nas przez swoją historię, co ją fascynuje, którymi ścieżkami kroczyła. Pierwszoosobowa narracja sprawia, że czujemy, jak gdyby to była nasza historia. I może tak się stać, kiedy zaczniemy wypełniać postawione nam zadania, zawarte pod koniec każdego rozdziału. W tym interaktywnym dzienniku, mamy miejsce na swoje notatki, rysunki, zapiski ważnych myśli.

  Pięknie wydana. Kiedy biorę ją w rękę od razu podświadomie czuję się, jak gdybym trzymała coś cennego. Twarda okładka z piękną linearną grafiką. Złocenia dodają uroku i szlachetnego charakteru.

  Środek nawiązuje do natury. Zielona czcionka, walczy z różnymi odcieniami zieleni, które trafiają na kartki jako tło czy grafika. Rysunki zwierząt, natury piktogramy – ilustrują tekst. Pomiędzy stronami skrywa się także wiele inspirujących cytatów. Bardzo przyjemny styl i historia, która wciąga.

  Ta pozycja jest idealna dla osób, które chcą być bardziej obecne, chcą zapanować na lękami czy zwiększyć swoją kreatywność. Jedyne co potrzebujesz to egzemplarz “Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania.’’ i długopis. Więc gdzie Was nogi tym razem poniosą?

  „Droga pojawia się przed tobą, wtedy, gdy na nią wkraczasz” – Rumi

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-06-15
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zamknij oczy i wyobraź sobie miejsce, w którym chciałabyś/chciałbyś się znaleźć. Masz? Jestem prawie pewna, że było to łono natury. A więc załóż buty i idź na spacer.

  Wielkie myśli rodzą się zawsze podczas pieszych spacerów. ~ Fryderyk Nietzsche

  Nie od dziś wiadomo, że spacer to lekarstwo na wszystko. Naprawdę! Codzienne spacerowanie skutecznie obniża ciśnienie, pomaga zwalczać cholesterol, relaksuje i odświeża umysł. Takie są fakty i nie jest to żadna tajemnica. Ale spacerowanie ma jeszcze wiele innych zalet, o których w książce "Pieszo i beztrosko..." Bonnie Whitehouse mówi nam trochę więcej.

  Ta książka to taki jakby podręcznik, dziennik, notes, może przewodnik. Została przepięknie wydana - twarda okładka, piękna grafika, złote zdobienia, nie wielki rozmiar, a w środku śliczna, zielona czcionka, która już sama w sobie odpręża i miejsce na własne notatki. Podzielona na 6 części, książka skupia uwagę między innymi na umyśle, ciele, samopoczuciu i naszej uwadze. Książkę zdecydowanie można zabrać ze sobą na spacer, a może się naprawdę przydać. W środku można znaleźć mnóstwo ćwiczeń i poleceń, które sprawią, że spacerowanie będzie bardziej świadome i... wyzwoli naszą kreatywność. Tak, kreatywność. Bonnie Whitehouse od lat na swoich kursach interdyscyplinarnych łączy kreatywne pisanie właśnie ze spacerowaniem.

  Mam dwóch lekarzy: moją lewą i prawą nogę. ~ George Trevelyan

  Odkąd mam psa spaceruję codziennie, ale jak wrócę myślami do czasów sprzed posiadania pupila, nie mogę uwierzyć - ja się praktycznie nie ruszałam! Kiedy czytałam "Pieszo..." cały czas kiwałam głową.

  Tak - lepiej się czuję (Schudłam, ale nie tylko to. Nie mam zwrotów głowy, nie chce mi się ciągle spać).

  Tak - mam więcej energii.

  Tak - jestem bardziej kreatywna w pracy.

  Tak - zauważam więcej szczegółów w otaczającym mnie świecie.

  Mogłabym wymieniać więcej, ale lepiej kończ to czytanie i idź na spacer.

  Chodzenie, a w szczególności włóczenie się czy spacerowanie, samo w sobie wydaje się aktem oporu wobec dzisiejszej kultury, w której liczy się szybkość. ~ Francis Alys

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-06-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Czy wiesz, że nawet krótki spacer (wystarczy 20minut dziennie) zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, choroby Alzheimera, depresji, cukrzycy i kilku różnych nowotworów?"

  Co powiecie na spacer? Taki spokojny, odprężający i bez wyznaczonego celu? Każdy z nas chodzi od "zawsze". Jakby nie patrzeć, to najprostszy, najbardziej naturalny, tani i ekologiczny sposób przemieszczania się. Sposób dotarcia z punktu A do punktu B. Przyznaję się bez bicia - nie umiem spacerować, nie potrafię chodzić wolno i nawet jak się nieśpieszę, to moja prędkość wskazuje raczej na to, że biorę udział w zawodach lekkoatletycznych. Ale na całe szczęście, w moje ręce wpadła ta niepozorna, malutka książeczka.

  "Chodzenie to kwintesencja człowieczeństwa"

  Jak już sam tytuł wskazuje - Pieszo i beztrosko, to po trochę książka motywująca, trochę dziennik podróży, ale przede wszystkim świetny bodziec do tego, by dostrzec otaczający świat. Autorka "zmusza" nas do działania, po przez zadania, które możemy wykonywać podczas spaceru. Wskazuje na rzeczy, które bezmyślnie mijamy. Najbardziej przypadł mi do gustu pomysł, żeby patrzeć oczami turysty - ile ciekawych miejsc można odkryć!

  Oprócz zdrowotnych korzyści, spacer poprawia naszą kreatywność. Zmęczenie materiału dopada każdego z nas i zamiast ratować się kawą, może warto pooddychać, oderwać się od telefonu czy komputera i po prostu być. Najlepiej w zielonym otoczeniu.

  Tak sobię myślę - mimo, że unikam poradników, a na te motywacyjne wręcz mam alergię, to bardzo dobrze spędziłam czas z tą malutką książeczką. W dodatku jest pięknie wydana, z wielką dbałością o szczegóły. Idealna na prezent dla siebie lub dla swoich bliskich.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-06-12
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czasem potrzeba tak nie wiele, mały bodziec czy pierwszy krok, aby zmienić jakąś drobnostkę albo i całe życie. Pieszo i beztrosko to taki poradnik, czy jak opisała autorka interaktywny dziennik, który może pomóc nam ten pierwszy krok postawić. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej czasu spędzamy w czterech ścianach, a elektroniczne sprzęty myślą za nas. Autorka książki zachęca nas by z tych naszych zakurzonych kątów wyjść - niedaleko, po swojej okolicy, ale w końcu to zrobić, a podczas spaceru otworzyć swój umysł i zacząć myśleć.

  Dziennik ten jest pięknie wydany, okładka zachwyca, a wnętrze ma spójną, równie ładną grafikę. Jest podzielony na 6 rozdziałów, a wszystko tworzy wyjątkową całość. Jest poręczna, z łatwością można zabrać ją ze sobą na niejeden krótszy czy dłuższy spacer. Taka książka to również idealny pomysł na prezent - na pewno sprawiłaby radość nie jednej osobie.

  Co zawiera Pieszo i beztrosko? Jest tu wiele inspirujących ciekawostek, cytatów, fragmentów piosenek, wieszy. Na kartach książki mamy zadania związane z inspiracjami i miejsce na notatki. Przyznam, że są niezwykle aktywizujące i poruszają szare komórki. I chociaż czasem trzeba przystanąć aby coś ciekawego dopisać, nogi aż rwą się aby dalej odkrywać okolice, zwracać uwagę na to co wcześniej było dla nas nie zauważalne.

  "Doświadczyć podziwu znaczy doświadczyć zdumienia, zaznać subtelności i dostrzec bezmiar wszechświata, którego nie da się objąć umysłem (...). Z badań wynika, że istnieje związek między odczuwaniem podziwu a lepszym zdrowiem."

  Poznajemy różne aspekty spacerowania, które możemy rozważać w kwestiach dotyczących bezpośrednio nas, otaczającej okolicy, społeczności. Świetna książka dla każdego - jeśli po prostu lubisz spacerować, a może chcesz rozwijać swoje horyzonty. Szukasz inspiracji do własnej twórczości albo chcesz odnaleźć wewnętrzny spokój, ukoić szczargane nerwy, być lepszym człowiekiem - myślę, że każdy znajdzie w niej coś wyjątkowego dla siebie.

  "Wiele ludzi w różnych miejsach na świecie i w różnych momentach naszej historii spacerowało po to, aby uciec od codzienności i odzyskać jasność umysłu (...). Z kreatywnością to wcale nie tak, że raz drzemie gdzieś głęboko w nas, a kiedy indziej wylewa się jak wezbrana rzeka. Uważność zaś ściśle wiąże się z ciałem, z ruchem, z miłością i przyrodą."

  Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-06-10
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Pieszo i beztrosko” to książka o sztuce spacerowania, które jak się okazuje, może być narzędziem do pobudzania własnej kreatywności, poszerzania świadomości, a także zmniejsza ryzyko różnych chorób somatycznych. Jest to połączenie książki i dziennika, w którym czytelnik realizuje tematycznie ułożone zadania, osiągając przy okazji różne rezultaty np. zapanowanie nad lękami. Jest niewielkiego formatu, wprost idealna, aby schować ją do torebki i pójść na spacer :D Pozycja obowiązkowa dla osób lubiących spacery i zmęczonych pędem współczesnego świata!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Pieszo i beztrosko
 • Autor: Bonnie Smith Whitehouse
 • Wydawnictwo Sine Qua Non
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 240
 • Format: 12 x 17.8 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381294904
 • Język: polski
 • Podtytuł: O sztuce spacerowania
 • Oryginalny tytuł: Afoot and Lighthearted
 • Tłumacz: Magdalena Witkowska
 • ISBN: 9788381294904
 • EAN: 9788381294904
 • Wymiary: 12.0x17.8cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula