Zagadnienie starości dotyczy każdego z nas, ponieważ wszystkim nam, wraz z upływem czasu, przybywa lat. Czasem, by właściwie pomóc konkretnej osobie i jej nie zaszkodzić, należy dobrze poznać mechanizmy, jakie rządzą ludzkim ciałem i dowiedzieć się więcej o leczeniu starszych osób.
W podręczniku "Pielęgnowanie pacjentów w starszym wieku" Czytelnik znajdzie informacje o tym, jak reagować w stanach nagłych oraz w jaki sposób powinien reagować na co dzień, przy typowych dolegliwościach. To nie tylko książka, która traktuje o opiece nad starszymi pacjentami, ale również zbiór przydatnych wiadomości na temat ich funkcjonowania w społeczeństwie. Szeroko omówione zostały także programy rehabilitacyjne w wypadku różnych schorzeń.
Medycyna stale się rozwija, dlatego też wiedza musi być stale systematyzowana i odkrywana na nowo. To niełatwe zadanie, wobec czego tę pozycję stworzyło wielu specjalistów z dziedziny fizjoterapii, dietetyki oraz psychologii. Wspólnie mogli przygotować podręcznik bardzo pomocny każdemu, kto pracuje z osobami starszymi.
Za redakcję naukową książki "Pielęgnowanie pacjentów w starszym wieku" odpowiadają prof. Kornelia Kędziora-Kornatowska oraz prof. Marta Muszalik.
