Pianola

Autor:

Kurt Vonnegut

Średnia: 4.1 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14.0 x 20.5 cm
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
528
Nasza cena: 39,04 zł 54,00 zł Taniej o: 28%

Jeśli lubisz czarny humor i cyniczne spojrzenie na świat, to koniecznie musisz przeczytać książkę "Pianola". Wyrusz w przyszłość, która opanowana jest przez sztuczną inteligencję i maszyny skutecznie wypierające człowieka w niemal każdej dziedzinie życia.

Postęp technologiczny przybiera na sile. Ameryka coraz częściej polega na robotach, które zastępują ludzi w pracy fizycznej, analitycznej, umysłowej, biznesowej, a nawet w kwestiach planowania rozwoju całego państwa. Politycy, budowlańcy, maszyniści, programiści oraz wiele innych osób traci miejsca zatrudnienia. Wszyscy zostają zastąpieni przez maszyny i sztuczną inteligencję. To od nich zależy przyszłość całego społeczeństwa.

Do tej pory jedynie doktorzy nie zostali zastąpieni przez roboty, dzięki czemu Paul Proteus może czuć się bezpieczny. Jego przyszłość jest pewna i z pewnością będzie mógł prowadzić wygodne życie w luksusach. Postanawia jednak porzucić wszystko i stanąć po stronie ludzi w buncie przeciwko maszynom. Czy uda się przywrócić stary porządek rzeczy? A może zbrojne powstanie będzie oznaczać całkowity upadek ludzkości?

Kurt Vonnegut był znanym pisarzem, który w swoich powieściach poruszał kontrowersyjne tematy i odważnie przedstawiał swoje przemyślenia. Historie przedstawione w książkach krytykują wojnę, łamanie praw obywatelskich czy bezrefleksyjny patriotyzm. Powieści Kurta Vonneguta charakteryzują się czarnym humorem. Najpopularniejsze tytuły stworzone przez pisarza to między innymi: "Rzeźnia numer pięć", "Kocia kołyska", "Recydywista", "Matka noc" czy "Sinobrody".
Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Pianola" to debiutancka książka tego autora, która traktuje o futurystycznym i antyutopijnym świecie, gdzie maszyny zaczęły zastępować człowieka. Świat, tak naprawdę jest niemalże całkowicie zautomatyzowany, jednak nie każdemu to odpowiada. Z tłumu więc, wyłamuje się inżynier Paul Proteus, który poprowadzi bunt przeciwko technologii. Jak się potoczą losy tego bohatera i czy maszyny przejmą kontrolę? Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po "Pianole".

  Jest to mrożące krew w żyłach historia, która momentami staje się mrocznie zabawną satyrą. Jak dla mnie, jest to bardzo ciekawe połączenie i już wiem, że taki jest po prostu styl Kurta Vonneguta. Facet pisał bardzo poważnie, szalenie zabawnie i z pożądaną szczyptą przerażającej wizji świata. Genialne, prawda?

  Ale nie powiem, jest to specyficzny styl, który nie każdemu się może spodobać. Znam osoby, które nie przepadają za jego zgryźliwością, poczuciem humoru czy sarkazem. Rozumiem to, jednak dla mnie te połączenie jest tak świetne, tak unikatowe, że musiało mi się to spodobać i tyle.

  Może i pomysł na fabułę jest nieco przestarzały ale pamiętajcie, jest to książka z 1952 roku, więc trochę czasu już minęło od jej premiery. Zapewne czytaliście już masę nowszych książek o podobnej tematyce, ale może warto dać szansę tym "pionierom"? Co wy na to?

  Mam ogromny szacunek do tego autora i oby kolejne książki tego nie zmieniły. Na ten jednak moment, śmiem twierdzić, że jest to jeden z moich ulubionych pisarzy choć "Rzeźnia numer pięć" kompletnie do mnie nie trafiła.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Patrząc w przyszłość jak widzisz świat? Jak żyją ludzie, może medycyna jest na bardzo wysokim poziomie? Pomyśl o wszystkim od rzeczy widocznych gołym okiem po te, które aby dostrzec trzeba się przyjrzeć. Teraz pozwól, że pokaże ci w jaki sposób Kurt Vonnegut w swej powieści "Pianola" prezentuje to samo, lecz w swoim klasycznym wydaniu.

  Książka porusza dwa ważne tematy: rozwój technologii i człowieka. Głównym z nich jest technologia. Ukazana jest jako coś co przyniosło ludziom ulgę w obowiązkach domowych ale również jak wszystko pociągnęło za sobą szkody jakimi w tym wypadku jest brak pracy dla wielu tysięcy ludzi gdyż tylko ci po doktoracie wyrażając zarazem, chęć życia z maszynami mieli, zapewnioną pracę w zakładach. Tutaj wkraczamy na drugi temat...

  Po dalszą część recenzji zapraszam: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  

  Miasto Ilium
  w stanie Nowy Jork zostało podzielone na trzy części. Pierwszą zajmowali ludzie sukcesu (dyrektorzy, inżynierowie czy urzędnicy), drugą cała reszta populacji, a trzecia została przeznaczona wyłącznie dla maszyn. To w grupie uprzywilejowanych znajduje się najważniejszy bohater „Pianoli" — doktor Paul Proteus. Dziesięć lat po wojnie, gdy myśl techniczna zapewniła pokój, pełni funkcję dyrektora zakładów Ilum i pozornie posiada wszystko, ale coś nie daje mu spokoju. Jakby porządek świata wcale nie był tak idealny, jak system twierdzi i jakby nadchodził czas zmian.

  „Pianola" to debiutancka powieść Kurta Vonneguta, która swoją premierę miała w 1952 roku. Kolejny punkt obowiązkowy na mojej drodze poznawania twórczości tego pisarza. Jej akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości autora, czyli dziesięć lat po końcu trzeciej wojny swiatowej (prawdopodobnie w latach, w których przyszło nam żyć obecnie). Nie ma już konfliktów zbrojnych, a Stany Zjednoczone coraz więcej dziedzin życia oddają w ręce maszyn. Zaczęło się od zastąpienia robotników fabryk, a potem postęp stopniowo pochłaniał kolejne zawody. Maszyny decydowały o codzienności obywateli oraz o sprawach wagi państwowej. Każda jednostka zostawała poddana starannej analizie, a z werdyktem nikt nie mógł się kłócić. Technologia została rozwinięta na ogromną skalę, ale bunt wisiał w powietrzu. Bunt ludzi, którzy czuli się zbędni i pozbawieni sensu.

  Vonnegut opisał świat, w którym potrzeby fizyczne zostają łatwo zaspokojone, ale głód psychiczny stale się powiększa. W którym system stara się uporządkować świat (zminimalizować marnowanie surowców, zapobiegać konfliktom czy zapewniać pracę według predyspozycji), ale jednocześnie dusi i wyniszcza. Ludzie z niższym IQ czują się niepotrzebni i zbędni, bo ich praca tak naprawdę jest pozbawiona sensu i często nie jest użyteczna. Nad tymi, którzy wciąż mogą się cieszyć zawodem, jaki rozwija czy daje realne rezultaty pracy (co zdaje się być istotne), wisi groźba bycia zastąpionym przez maszyny. Nawet urzędnicy czy bizmesmeni nie mogą czuć się bezpiecznie, ale ci zwykle ignorują wszelkie oznaki, że stworzony system daleki jest od ideału. Na kartach powieści możemy obserwować bohaterów z wielu grup społecznych i ich troski, co daje szeroki obraz społeczeństwa. Społeczeństwa, które zostaje zniewolone przez system oraz maszyny. Jednostka została pozbawiona wolności, a jakikolwiek bunt traktowany jest jak przestępstwo. Szach Bratpuhru z upartością nazywa przeciętnych obywateli takaru, co oznacza niewolnika. Prości pracownicy, którzy nie mogą sprzeciwić się systemowi, właśnie tym są w jego oczach i jak początkowo możemy na to patrzeć z przymrożeniem oka, tak z czasem dostrzegamy coraz więcej słuszności w jego stwierdzeniu. Obraz ten wywołuje w czytelniku wiele emocji i zmusza do myślenia. Odruchowo analizujemy społeczeństwo w powieści i społeczeństwo wokół nas.

  W „Pianoli" czuć, że to początek pisarskiej drogi Vonneguta. Powieść momentami była przegadana i miałam wrażenie, że coś w niej zgrzyta, bo wizja świata była niedopracowana, ale wciąż czuć w tym świetnego autora, którego darzę sporym szacunkiem. Barwni bohaterowie, powoli posuwająca się fabuła i potężna dawka przemyśleń, z którymi na koniec czytelnik zostaje. Czy postęp dąży do dobrego? Co nadaje życiu sens? Jak reaguje jednostka, która zostaje zniewolona? Czy zapewnienie podstawowych środków do życia wystacza, by można być szczęśliwym? Dokąd zaprowadzi nas postęp technologiczny? Dodatkowym atutem jest zalążek czarnego humoru oraz niewielka dawka ironii, które w późniejszych powieściach autora były już w pełni widoczny.

  Debiut odstaje od reszty powieści Vonneguta, ale wciąż jest dobrą historią, którą warto mieć na uwadze. Antyutopie autora do mnie trafiają i zawsze wzbudzają morze myśli — nie inaczej w tym wydaniu. Plus! Wydawnictwo Zysk i S-ka przepięknie wydaje jego kolejne utwory! Materiałowa, twarda okładka i obwoluta z pracą Jędrzeja Chełmińskiego to estetyczny raj dla mojej czytelniczej duszy.

  tłum. Wacław Niepokólczycki

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na pewno nikogo z moich czytelników nie zaskoczę, gdy kolejny raz w swojej blogowej karierze napiszę o tym, że uwielbiam Kurta Vonneguta. Tak samo nikogo nie powinien zdziwić fakt, że z tak ogromną chęcią sięgnęłam po debiutancką powieść tegoż autora – ,,Pianolę". A jakby tego było mało, dodatkowo zawsze bardzo lubiłam wszelkiego rodzaju dystopie i antyutopie, więc to jedynie jeszcze bardziej podsyciło moją ciekawość co do pierwszej wydanej przez Vonneguta książki. Jednak czy i tym razem mój ulubiony pisarz spełnił oczekiwania? Czy mogę uznać ,,Pianolę" za arcydzieło, które do reszty mnie pochłonęło? Prawdę mówiąc, poniekąd tak. Ale z drugiej strony niestety muszę powiedzieć, że dość łatwo dostrzec, iż jest to dopiero debiut. Dlatego też mam z tym tytułem relację raczej, że tak to ujmę, słodko-gorzką.

  Historia opowiada o świecie, w którym postęp technologiczny zaszedł zdecydowanie za daleko. Przez drugą rewolucję przemysłową, a także trzecią wojnę światową nic nie jest stabilne. Maszyny zastąpiły ludzi, a społeczeństwo zostało podzielone na kasty – ze względu na ich poziom inteligencji oraz użyteczność do pracy. Jednej z grup udało się temu mechanicznemu postępowi oprzeć – są to wysocy rangą dyrektorowie fabryk, a także naukowcy. Nie wszystko jest jednak tak proste, na jakie może w teorii wyglądać. Paul Proteus, wysoko postawiony inżynier przestaje czuć się na swoim stanowisku dobrze i zaczyna coraz intensywniej rozmyślać o dołączeniu do sprzeciwiającej się maszynom rewolucji. W jego głowie pojawiają się wątpliwości co do całokształtu obecnego społeczeństwa i przez to czuje, że potrzebna jest diametralna zmiana. Chce powrotu do dawnego porządku świata, lecz tak naprawdę nie wie, jak mógłby się za to zabrać. To właśnie ten wewnętrzny konflikt jest osią napędową tej dość pokaźnych (przynajmniej w tym wydaniu) rozmiarów powieści.

  Zdecydowanie brakowało mi ciętego języka, który w książkach Kurta Vonneguta zawsze był dla mnie największym atutem. Styl zdecydowanie nie przypomina tego, jaki wówczas znałam z innych dzieł autora. Mimo, iż wszystkie charakterystyczne dla niego cechy się pojawiają (satyra, nietuzinkowy humor i abstrakcyjna fabuła oraz bohaterowie), czegoś mi w tym wszystkim brakowało. Oczywiście nie jest to minusem, bowiem to wciąż świetna i błyskotliwa powieść, jednak fanów wolę już teraz ostrzec, by być może nie poczuli się w tym debiucie zagubieni. Chociaż Vonnegut staje się znanym nam Vonnegutem dopiero w następnych powieściach, na ,,Pianolę" warto zwrócić uwagę. Jest to bowiem antyutopia, która ani trochę się nie zestarzała. Ba, wręcz przeciwnie! Teraz może wydać nam się jeszcze bliższa, niż wydawała się czytelnikom lata temu. Na pewno każdy z nas dostrzega wszechobecność maszyn oraz elektroniki – niejednokrotnie zastępującej człowieka. Zagrożenia wynikające z technologii są nam przecież bardzo bliskie i na pewno każdy doskonale zdaje sobie z nich sprawę.

  Książka wydała mi się jednak zbyt długa. Można było się pogubić w nadmiernej ilości opisów oraz nic do fabuły nie wnoszących dialogów. W tego typu historii skupienie się na konkretach okazałoby się o wiele lepszym rozwiązaniem, nawet jeśli klimat był niewątpliwie jedyny w swoim rodzaju. Niestety niektórzy bohaterowie również nie skradli mojego serca. Relacja Paula i Anity wydała mi się niezbyt wiarygodna, a sama kreacja partnerki Proteusa okazała się dość nieciekawa. Szkoda. Ten wątek na pewno wypadłby lepiej, gdyby Kurt Vonnegut postanowił rozpocząć swoją zabawę abstrakcyjnym szaleństwem już w pierwszej powieści. Bez tego otrzymaliśmy historię dobrze napisaną i przemyślaną, jednak niestety jednocześnie jedną z gorszych w dorobku autora.

  Fanom autora polecam jak najbardziej – jest to kawał starego, dobrego science-fiction o maszynach przejmujących kontrolę nad światem oraz ludziach z nimi walczących. Miłośnicy antyutopii również powinni odnaleźć w ,,Pianoli" coś dla siebie – zwłaszcza, że jest to historia z każdym rokiem zyskująca na swojej aktualności. Kto wie, w jaki sposób będziemy ją odczytywać już za jakiś czas? Zaś wszystkim innym polecam rozpoczęcie swojej Vonnegutowskiej przygody od innych, pozwalających o wiele lepiej poznać ich autora, tytułów. A naprawdę jest z czego wybierać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kurt Vonnegut po raz kolejny stworzył niezwykłą i dającą do myślenia wizję przyszłości, która po latach wciąż potrafi zrobić duże wrażenie. Jest to świat zdominowany przez maszyny, które wykonują coraz to nowe obowiązki, a ludzie stają się zwyczajnie zbędni. Panuje nawet przekonanie, że niedługo nie trzeba będzie chodzić do pracy, bo wszystko za ludzi zrobią maszyny. Co więcej, każdy człowiek ma specjalny numer klasyfikacyjny, przypisany na podstawie wyników IQ i własnych predyspozycji, który decyduje o jego przynależności kastowej, rodzaju wykonywanej pracy, wysokości zarobków i wielu innych przywilejach. Jest to system bardzo bezwzględny i nie dopuszcza żadnych odstęp, nawet jeżeli do wymarzonej pracy niewiele nam brakuje. Wielu osobom trudno jest zatem odnaleźć się w tym świecie, nie mają poczucia, że są potrzebni, przez co nie odnajdują sensu w swoim życiu.

  Wizja przyszłości Vonneguta nie napawa optymizmem i śmiało mogę napisać, że po wielu latach przesłanie książki jest jeszcze bardziej aktualne niż blisko 70 lat temu. Autor porusza nie tylko temat postępu technologicznego i zagrożeń, jakie niesie ze sobą, ale również życia w nowym społeczeństwie zdominowanym przez maszyny, nieustanną kontrolę społeczeństwa i zatracenie wartości przez ludzi. Jest to niezwykle trafnie i celnie napisana satyra społeczna, z dawką czarnego humoru, która nie pozostawia obojętnym po lekturze. Pianola skłania do zastanowienia się nad wieloma kwestiami, choć sama w sobie powieść nie należy do najłatwiejszych w odbiorze. Chwilami bywa dość chaotyczna, nie do końca wiadomo co jest głównym wątkiem, a pewne sceny można byłoby ze spokojem pominąć.

  Pianola to satyra społeczna, która pokazuje do czego może doprowadzić nadmierna fascynacja technologią. Przesłanie książki jest jak najbardziej aktualne, nawet bardziej niż blisko 70 lat temu. Nie jest to może najlepsza z powieści Vonneguta, ale i tak potrafi zrobić dobre wrażenie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -15%
  Slapstick, albo nigdy więcej samotności!

  Slapstick, albo nigdy więcej samotności!

  Śmieszno-gorzka opowieść o samotności, na którą skazuje nas współczesny styl życia. Apokaliptyczna wizja oglądana oczami aktualnego króla Manhattanu (i ostatniego prezydenta Stanów Zjednoczonych), a zarazem złośliwie lekceważące spojrzenie na prawdopodobne rezultaty naszych szaleństw. Nawet finał...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 38,25 zł 45,00 zł
  w magazynie
 • -28%
  Recydywista

  Recydywista

  Ostra i celna satyra na politykę i polityków. "Recydywista" przenosi czytelnika w niespójny, komiczny, iście Vonnegutowski świat wielkich zbrodni oraz nadużyć w sferach rządowych… i w sferze serca. Śledzimy losy ambitnego biurokraty, Amerykanina polskiego pochodzenia Waltera F. Starbucka – od...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 32,54 zł 45,00 zł
  w magazynie
 • -28%
  Galapagos

  Galapagos

  Powieść, w której Vonnegut krytykuje cywilizację i ironicznie traktuje teorię ewolucji Po co ludzkości takie wielkie mózgi? – zastanawia się duch Leona Trouta, który zginął w wyniku dekapitacji i spędził na Ziemi milion lat, najpierw na statku „Bahia de Darwin”, później na jednej z wysp archipelagu...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 32,54 zł 45,00 zł
  w magazynie
 • -15%
  Rysio Snajper

  Rysio Snajper

  Czarna komedia o zbrodni, karze i bezlitosnym przeznaczeniu Narrator książki, Rudy Waltz, zyskał przydomek Rysio Snajper po tym, jak w wieku dwunastu lat przypadkowo zastrzelił z karabinu ciężarną kobietę. To wydarzenie na zawsze definiuje życie bohatera, które staje się niekończącym pasmem...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 38,25 zł 45,00 zł
  w magazynie
 • -28%
  Sinobrody

  Sinobrody

  Prosta i poruszająca historia o lekkomyślności człowieka w tworzeniu i niszczeniu tego, co kocha. Fikcyjna autobiografia amerykańskiego malarza, który w pewnym momencie swojego życia postanawia zerwać z malarstwem. Jego pasją staje się odtąd kolekcjonowanie dzieł sztuki. Dzięki dawnym przyjaźniom z...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 32,54 zł 45,00 zł
  w magazynie
 • -15%
  Lolita

  Lolita

  „Lolita” to arcydzieło o obsesji, złudzeniach i pożądaniu, do dziś budzące kontrowersje oraz gorące dyskusje o granice w literaturze. Najgłośniejsza powieść Vladimira Nabokova, uznawana za arcydzieło literatury światowej. Humbert Humbert – uczony, esteta i romantyk – zakochuje się bez pamięci w...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 38,24 zł 44,99 zł
  w magazynie
 • -32%
  Niech pana Bóg błogosławi, panie Rosewater

  Niech pana Bóg błogosławi, panie Rosewater

  Groteskowy, a zarazem przerażająco wierny obraz świata zbudowanego wokół kultu pieniądza. Eliot Rosewater, miłośnik alkoholu, a także prezes bajecznie bogatej Fundacji Rosewatera, nie jest w stanie znieść ciężaru fortuny, którą posiada. Wpada w obłęd i wyrusza w pijacką pielgrzymkę po całym kraju,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 30,80 zł 45,00 zł
  w magazynie
 • -18%
  Uciekaj, Króliku

  Uciekaj, Króliku

  Harry „Królik” Angstrom, niegdyś mistrz drużyny koszykówki w college’u, obecnie pracownik domu towarowego, trudniący się reklamą cudownej maszynki do obierania jarzyn, czuje się zagubiony w otaczającym go świecie. Należy do tej części amerykańskiej klasy średniej lat pięćdziesiątych, która na ogół...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 40,18 zł 49,00 zł
  w magazynie
 • -39%
  To co musimy utracić, czyli miłość, złudzenia, zależności niemożliwe do spełnienia oczekiwania, których każdy z nas musi się wyrzec, by móc wzrastać

  To co musimy utracić, czyli miłość, złudzenia, zależności niemożliwe do spełnienia oczekiwania, których każdy z nas musi się wyrzec, by móc wzrastać

  O tym, jak strata, która jest w naszym życiu nieunikniona, wzmacnia nas i zmienia. Doświadczenie straty towarzyszy nam w życiu bardzo często. Strata to nie tylko śmierć najbliższych, ale również rozłąka i rozstanie z tymi, których kochamy, świadoma i nieświadoma utrata romantycznych marzeń oraz...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,38 zł 49,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -23%
  Namiętne małżeństwo

  Namiętne małżeństwo

  Publikacja "Namiętne małżeństwo. Miłość seks i bliskość w stałych związkach"(tytuł oryginału Passionate Marriage. Love, Sex and Intimacy in Emotionally Committed Relationships, New York 1997) zaliczana jest do światowej klasyki seksuologii. Jej autor, David Schnarch, amerykański psycholog,...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 45,54 zł 58,91 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Rysio Snajper 5/5 Nasza cena:
38,25 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rysio Snajper

Czarna komedia o zbrodni, karze i bezlitosnym przeznaczeniu Narrator książki, Rudy Waltz, zyskał przydomek Rysio Snajper po tym, jak w wieku dwunastu lat przypadkowo zastrzelił z karabinu ciężarną kobietę. To wydarzenie na zawsze definiuje życie bohatera, które staje się niekończącym pasmem...
Galapagos 5/5 Nasza cena:
32,54 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Galapagos

Powieść, w której Vonnegut krytykuje cywilizację i ironicznie traktuje teorię ewolucji Po co ludzkości takie wielkie mózgi? – zastanawia się duch Leona Trouta, który zginął w wyniku dekapitacji i spędził na Ziemi milion lat, najpierw na statku „Bahia de Darwin”, później na jednej z wysp archipelagu...
Recydywista 4/5 Nasza cena:
32,54 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Recydywista

Ostra i celna satyra na politykę i polityków. "Recydywista" przenosi czytelnika w niespójny, komiczny, iście Vonnegutowski świat wielkich zbrodni oraz nadużyć w sferach rządowych… i w sferze serca. Śledzimy losy ambitnego biurokraty, Amerykanina polskiego pochodzenia Waltera F. Starbucka – od...
Kurt Vonnegut. Opowiadania wszystkie 5/5 Nasza cena:
60,28 zł 79,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kurt Vonnegut. Opowiadania wszystkie

Pierwszy kompletny zbiór krótkich form literackich autorstwa Kurta Vonneguta, jednego z najgenialniejszych pisarzy xx wieku. Ponad połowa utworów Vonneguta to krótkie formy, które jednak nigdy dotąd nie zostały zebrane. W tomie Opowiadania wszystkie pogrupowano tematycznie dziewięćdziesiąt osiem...
Sinobrody 5/5 Nasza cena:
32,54 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sinobrody

Prosta i poruszająca historia o lekkomyślności człowieka w tworzeniu i niszczeniu tego, co kocha. Fikcyjna autobiografia amerykańskiego malarza, który w pewnym momencie swojego życia postanawia zerwać z malarstwem. Jego pasją staje się odtąd kolekcjonowanie dzieł sztuki. Dzięki dawnym przyjaźniom z...
Słońce księżyc gwiazda 0/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słońce księżyc gwiazda

Jedyna książka Kurta Vonneguta dla dzieci nareszcie dostępna dla polskich czytelników.Unikalny projekt wydawniczy jednego z najpopularniejszych pisarzy naszej epoki oraz błyskotliwego projektanta graficznego i ilustratora. Najpierw powstały intrygujące ilustracje, na bazie których Vonnegut stworzył...
Slapstick, albo nigdy więcej samotności! 5/5 Nasza cena:
38,25 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Slapstick, albo nigdy więcej samotności!

Śmieszno-gorzka opowieść o samotności, na którą skazuje nas współczesny styl życia. Apokaliptyczna wizja oglądana oczami aktualnego króla Manhattanu (i ostatniego prezydenta Stanów Zjednoczonych), a zarazem złośliwie lekceważące spojrzenie na prawdopodobne rezultaty naszych szaleństw. Nawet finał...
Audiobook Syreny z Tytana mp3 0/5 Nasza cena:
32,22 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Syreny z Tytana mp3

Kultowa książka mistrza czarnego humoru, która w kostiumie powieści science fiction zadaje pytania o sens otaczającego nas świata W Syrenach z Tytana Kurt Vonnegut zastanawia się, do jakiego stopnia człowiek jest panem własnej woli oraz czy dana mu jest możliwość kierowania swoim losem....
Audiobook Śniadanie mistrzów mp3 0/5 Nasza cena:
32,22 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Śniadanie mistrzów mp3

Ostra i wciąż aktualna w satyra amerykańskiego stylu życia W Śniadaniu mistrzów Vonnegut w typowy dla siebie sposób obnaża bolączki współczesnego świata – dehumanizację jednostki w społeczeństwie, którym rządzi technologia, spustoszenie środowiska naturalnego i ustawiczne wojny. Dwayne Hoover,...
Audiobook Rzeźnia numer pięć CD 0/5 Nasza cena:
31,08 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Rzeźnia numer pięć CD

Jedna z największych powieści antywojennych w literaturze światowej.W zamyśle autora miała to być jego pierwsza książka.A jednak Vonnegut potrzebował dystansu lat, a także doświadczenia wynikającego z publikacji czterech...
Audiobook Matka noc CD 0/5 Nasza cena:
31,08 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Matka noc CD

Tytuł oryginału: Mother NightCopyright © 1961, 1966 by Kurt VonnegutPierwsza „polityczna” powieść Kurta Vonneguta ukazująca dramat człowieka uwikłanego w grę sił, które go przerastają.Amerykański pisarz Howard W. Campbell jr, umieszczony podczas II wojny światowej przez amerykański wywiad w samym...
Audiobook Kocia kołyska mp3 0/5 Nasza cena:
32,22 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Kocia kołyska mp3

Jedna z najważniejszych pozycji w bogatym dorobku Kurta Vonneguta, urzekającą bogactwem pomysłów i komizmu. Kocia kołyska to przypowiastka filozoficzna o współczesnym świecie i jego końcu, to Kurt Vonnegut w swojej mistrzowskiej formie. I właśnie po ukazaniu się tej powieści Graham Green nazwał go...
Wybrane bestsellery
Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać 5/5 Nasza cena:
22,90 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać

Szkoła potrafi być naprawdę wkurzająca i przestarzała! Czujesz się w niej czasami jak na taśmie produkcyjnej albo w zakładzie karnym? Natłok materiału do przyswojenia, nauczyciele bardziej skupieni na twoich błędach niż sukcesach, stresujące sprawdziany od bladego świtu… A do tego te ciągłe...
Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim 5/5 Nasza cena:
9,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim

Киця-Миця! Історії про Кицю-Мицю підкорили серця...
Cienie zła 5/5 Nasza cena:
30,22 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cienie zła

Stare zbrodnie są jak drzewa. Głęboko zapuszczają korzenie. Podobno nie ma zbrodni idealnej. Niektórzy mordercy są jednak bardzo sprytni. Nie mają skrupułów, wyrzuty sumienia nie mącą im precyzji myślenia. Zdają się nie mieć ludzkich cech, a przede wszystkim słabości. Ale dla pewnego mordercy...
Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina 5/5 Nasza cena:
47,78 zł 64,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina

Najbardziej sensacyjna biografia roku. Historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał. Znakomita autorka, znawczyni problematyki rosyjskiej ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji. Skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w...
Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15 5/5 Nasza cena:
23,58 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15

Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć – w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela...
LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203 5/5 Nasza cena:
35,87 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203

Świetny prezent dla siedmioletnich i starszych miłośników Iron Mana! Z zestawem LEGO® Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana (76203) zabawa w stylu Marvela wzniesie się na nowe wyżyny. Superfajne przygody dla młodych superbohaterów Wszystkie dzieciaki uwielbiają Iron Mana, prawda? A dzięki tej...
Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski 5/5 Nasza cena:
17,79 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski

Niniejszy Słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski jest podstawowym zbiorem współczesnej polskiej i ukraińskiej leksyki. Prezentuje wyrazy stosowane w codziennej praktyce oraz nowe słowa i zwroty językowe, które pojawiły się w obu językach w ostatnich latach. W alfabetycznym zapisie haseł...
Godzina wiedźm 5/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Godzina wiedźm

„Godzina wiedźm” to porywająca powieść, w której świat fantasy przeplata się z wątkami magicznymi. To historia o zamkniętym purytańskim społeczeństwie i młodej kobiecie, która odkrywa w sobie mroczną magię. Intrygująca książka, nagrodzona Horror AND for Debut Novel (2020), Best Debut Novel (2020)...
Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu 5/5 Nasza cena:
28,21 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu

Donieck to miasto jak każde inne – pod warunkiem że nie weźmie się pod uwagę wojny na jego przedmieściach, pustek na ulicach i strachu z tyłu głowy. Mamuka jako czternastoletni chłopiec brał udział w wojnie w Gruzji, po latach wylądował na froncie w Donbasie, gdzie strzelał do Rosjan z automatu,...
LEGO Minecraft Królicza farma 21181 5/5 Nasza cena:
109,19 zł 139,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Królicza farma 21181

LEGO® Minecraft® Królicza farma 21181 - zestaw konstrukcyjny i króliczy domek do zabawy; świetny prezent dla graczy w Minecrafta; zawiera tresera, króliki i zombie; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (340 elementów) Przygody z gry Minecraft® w domu w kształcie ogromnego królika Zbuduj...
Mortalista 4/5 Nasza cena:
27,25 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mortalista

Od śmierci nie można uciec. Nigdzie. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany...
LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180 5/5 Nasza cena:
77,99 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180

LEGO® Minecraft® Walka ze strażnikami 21180 - zestaw konstrukcyjny; niezapomniana podwodna przygoda; zabawka z figurkami nurka, świecącej kałamarnicy, strażników i aksolotli; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (255 elementów) Podwodne przygody w Minecrafcie® z klocków Załóż skórę nurka,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula