Paranoja

Średnia: 4.1 Ilość ocen: 7
Wysyłka w:
2 dni + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
416
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 25,86 zł
Audiobooki mp3
od 25,79 zł
Nasza cena: 24,04 zł 36,99 zł Taniej o: 35%

Drugi tom serii “W lekarskim fartuchu” rozpoczętej “Obsesją” autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk.

Tego roku lato w Warszawie wydaje się bardzo pogodne i ciepłe. Niestety, nie jest wolne od spraw kryminalnych. Tym razem pojawia się fala samobójstw, których na pewno nie można zaliczyć do “typowych”. Marek Zadrożny będący lekarzem medycyny sądowej z uwagą przygląda się każdemu kolejnemu przypadkowi. Policja nie widzi we wszystkich następujących po sobie sprawach niczego szczególnego, ale Zadrożnemu wydają się one dosyć podejrzane. Jedna z ofiar ma niewielki skrawek czerwonej nitki na palcu. W kieszeni innego denata znajduje drugi, łudząco podobny. Ma więc swoje teorie na temat zgonów, ale nikt nie bierze ich na poważnie. Sam Marek też zaczyna podejrzewać, że powoli popada w paranoję.

Joanna Skoczek, lekarka psychiatrii, która zawsze ma na wszystko gotową odpowiedź, powraca do Warszawy po zasłużonym urlopie. Choć robi co może, wciąż jeszcze trudno jej się pozbyć natrętnych myśli o tajemniczym wielbicielu, który próbował ją zabić. A jeśli i w jej przypadku chodzi raczej o paranoję?

O autorce


Katarzyna Berenika Miszczuk jest polską pisarką, która porusza się biegle w różnych gatunkach. Urodziła się w 1988 roku w Warszawie. Zadebiutowała już w wieku osiemnastu lat powieścią “Wilk”, którą napisała trzy lata wcześniej. Druga z jej powieści, “Wilczyca”, otrzymała w 2009 roku nominację do Nagrody Nautilus. Największy rozgłos przyniosła jej jednak seria “Kwiat Paproci”, złożona z powieści: “Szeptucha”, “Noc Kupały”, “Żerca” i “Przesilenie”.

Czytaj całość

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-11-13
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Lekarz medycyny sądowej Marek Zadrożny przygląda się serii dziwnych samobójstw. W oczach policji nie mają one ze sobą nic wspólnego, jednak lekarz zaczyna mieć pewne podejrzenia. Na palcu jednej z ofiar znajduje się kawałek czerwonej nitki. Podobną nitkę wyciąga z kieszeni kolejnej ofiary. Marek Zadrożny zaczyna się zastanawiać, czy może rzeczywiście ma paranoję, nikt nie wierzy w jego teorie. Joanna Skoczek wraca do Warszawy po urlopie, nadal ma wiele obaw i próbuje dojść do siebie, po tym jak ledwie uniknęła śmierci. Nie jest to łatwe, ale obecność Marka ma na nią dobry wpływ.

  W "Paranoi" autorka skupiła się bardziej na postaci Marka Zadrożnego, który był nam znany z poprzedniej części, jednak w znacznie mniejszym stopniu. Teraz towarzyszymy mu podczas jego obowiązków w pracy, wiemy, że jest dobry w tym, co robi. To ON dostrzega powiązania pomiędzy rzekomymi samobójstwami. Razem z komisarzem Sebastianem tworzą zgrany duet, chętnie obserwujemy ich poczynania, z czasem straszne wydarzenia zaczynają dotykać także ich życia. W książce pojawia się także Joanna, zagubiona i próbująca ułożyć swoje życie na nowo kobieta, która zaczyna się zbliżać do Marka. Z uśmiechem na twarzy obserwujemy rozwój tej znajomości.

  Po rewelacyjnej "Obsesji" liczyłam na to, że w przypadku kontynuacji również się nie zawiodę. Bardzo mnie ucieszyło, gdy książka już od pierwszych stron mnie wciągnęła i przeczytałam ją bardzo szybko. Autorka w bardzo ciekawy sposób prowadzi wątek kryminalny, podsyła nam wskazówki, dzięki czemu staramy się rozwiązać zagadkę, jednak nie jest to takie proste. Oprócz tego, możemy poznać bliżej głównych bohaterów. Akcja nie skupia się tylko na wątku kryminalnym. Mamy okazję przyjrzeć się życiu prywatnym tych, których praca nie należy do najłatwiejszych. W książce nie brakuje luźnych dialogów, momentami zabawnych, co również bardzo mi się podobało. Całość jest rewelacyjna, to książka którą warto przeczytać i mam nadzieję, że będzie ciąg dalszy tej historii.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-10-29
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  W kategorii "lekkich i przyjemnych" oceniam ją bardzo dobrze. Świetnie się bawiłam (zresztą, jak podczas czytania "Obsesji" - Autorka trafia w moje poczucie humoru). Jedyne, co mi "nie zagrało", to zakończenie sprawy kryminalnej. Rozwiązanie wyskoczyło, jak królik z kapelusza, robi wrażenie naciąganego.

  Jednak całość czytało mi się bardzo dobrze i mam nadzieję, że dalszy ciąg nastąpi :)

  Anna Wądołowska

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu 2019-03-28
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Oj Katarzyno, Katarzyno... Cosik mam problem z Twoją jakże nierówną twórczością. Nie tą z pogranicza gatunków, ale z tą stricte idącą w kierunku thrillera/kryminału. Do pozostałej - jak już pewnie wiesz - mam pewien swoisty sentyment oraz dość dużą dozę sympatii. Ale do rzeczy. Niewiele już pamiętam z "Obsesji", którą zakupiłam zaraz po premierze. Wiem jedynie, że przeczytałam ją od deski do deski, zanim posłałam ją dalej w świat. I wiem, że nie do końca mi się spodobała. Najwyraźniej miałam nadzieję, że "Paranoja" zatrze to nie do końca dobre wrażenie. Niestety, nie mogłam się bardziej mylić. Jak nigdy poddałam się niemal na starcie. W tym wypadku po 50 niewiele wnoszących do mojego czytelniczego świata stronach. Otóż zawadiacki Marek Zadrożny ani trochę nie wydawał mi się męski, gdy próbował skonsumować znajomość z Andżeliką. Ba, przypominał mi przy tym twórczość Piotra C. (pozbawioną jej ironicznej, zabawnej otoczki), a zgaduję, że nie taki miał być efekt. Co dalej? Pierwsze strony ani trochę mnie nie zaciekawiły, choć zapewne miały wnieść nieco dreszczyku tajemnicy i oczekiwania. Żałowałam starszej Pani z cukrzycą, natomiast mało nie wybuchłam śmiechem pełnym zażenowania, czytając dialogi, które miały miejsce podczas emisji jednej z tzw. śniadaniówek. A scena rozmowy Marka z Sebastianem w prosektorium? Błagam o litość. Jednocześnie apeluję, abyś droga Katarzyno pozostała przy pisaniu takich dzieł jak "Ja, diablica" czy "Szeptucha", gdyż nadzwyczajnie Ci one wychodzą. Chciałabym to samo powiedzieć o kryminałach/thrillerach, ale nie da się. Może następnym razem należałoby po prostu odpuścić kontynuację...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-13
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na tę książkę czekałam z niecierpliwością i muszę przyznać, że po raz kolejny nie jestem rozczarowana. Lekturę przeczytałam a właściwie pochłonełam. Jak każda książka Autorki jest przyjemna w czytaniu. Czekam na więcej!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-10-22
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  MĘŻCZYŹNI

  W tej części zdecydowany prym wiodą mężczyźni.
  Komisarz Sebastian i doktor Marek mają twardy orzech do zgryzienia, ale dzięki sprawnej współpracy całkiem dobrze sobie radzą. Marek jest inteligentny, odważny i przystojny. W dodatku potrafi się oprzeć pięknej kobiecie, a to za sprawą uczuć, które zaczyna żywić do powracającej do miasta lekarz psychiatrii. Zmienia się emocjonalnie mężczyzna, a razem z nim jego apetyt na przelotne przygody. Teraz jednak ma inny problem, noszący prostą nazwę, a zarazem skomplikowany przebieg. Paranoja. Czy zaczyna go dopadać?

  KOBIETY

  Na drugim planie wyraziste osobowości: doktor Joanna Skoczek – znana czytelnikom Obsesji z historii opisanej w poprzednim, emocjonującym tomie serii W lekarskim fartuchu oraz gburowata, owiana legendą tej złej, choć prowokująca do sarkazmu przejawiającego się w dialogach prokurator Natalia Świetlik, wymagająca cierpliwości i nerwów trzymanych na wodzy. Obie panie sporo wnoszą w treść, i tak, jak Asia dała się już poznać czytelnikom jakiś czas temu, tak w przypadku pani prokurator dochodzi do przełomu, w wyniku którego właśnie teraz bohaterka otwiera się i daje zrozumieć.

  OFIARY I WARSTWA OBYCZAJOWA

  Kolejne zwłoki, łączący ich element, przewijający się motyw kabały i ukrywający się morderca. A może paranoja? Pomiędzy tym wszystkim prywatne życie bohaterów, uczucia budzące się w lekarzu Marku Zadrożnym, powracająca do normalnego życia Joanna, która przecież tak wiele przeszła i dziecko znajdujące się pod opieką wujka po śmierci rodziców. Autorka, na dość rozbudowanej warstwie obyczajowej zbudowała powieść kryminalną – z wątkiem śledztwa, niejasności, z wyrazistym momentem przełomowym, którego mnie nie udało się przewidzieć. Nie mogłabym mówić o towarzyszącym przez cały czas napięciu, co jednak nie odebrało mi przyjemności poznawania tej historii. Pomimo tego, że nie było mi dane zapoznać się z poprzednią częścią, zostałam poczęstowaną wystarczającą ilością informacji, by uporać się z tym tomem i zakończyć go z satysfakcją.

  STYL

  Przez dialogi przeplata się i humor i sarkazm. Są kąśliwe komentarze, dopasowane do charakterów i osobowości, jest także typowo medyczna terminologia zdradzająca wykształcenie autorki, która w książkowy świat przemyciła porcję swojej wiedzy. Wszystko wypada wiarygodnie, może bez wielkiego napięcia, za to z elementem zaskoczenia i aurą niepewności. Mnie autorka nie zawiodła.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula