Paragraf 5

Średnia: 3.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13,5x20,5 cm
Rok wydania
2015
Wydawnictwo
Ilość stron
310
Nasza cena: 26,01 zł 29,90 zł Taniej o: 13%

Pierwszy tom trylogii.
Przyszłość. Nowy Jork, Los Angeles oraz Waszyngton to opuszczone miasta. Nie ma policji ? są żołnierze. Nie mandatów, są aresztowania i procesy. Ci, których aresztowano, zwykle już nie wracają.
Nastoletnia Ember wraz z matką zostają uwięzione za złamanie Paragrafu Piątego. Aresztowania dokonuje bliski przyjaciel Ember ? jedyny, jakiego kiedykolwiek kochała…

Czytaj całość

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Adriana B. w dniu 2015-08-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 11 osób uznało recenzję za przydatną

  Jest wiele teorii na temat naszej przyszłości. Jedni snują wyobrażenia na temat kataklizmu, inni tymczasem uważają, że doprowadzimy do wyniszczenia swojego społeczeństwa za pomocą norm i zasad, które dzisiaj niezbyt by się przyjęły. Każda z nich jest mniej lub bardziej prawdopodobna, ale przyszłość jak to przyszłość, rządzi się własnymi prawami.

  Jedną z wizji przyszłości stara się nam ukazać Kristen Simmons za pomocą swojej książki Paragraf 5, gdzie przyszły świat według mnie, jest swoistym powrotem do czasów wojen. To właśnie wtedy władze uważały, że wiedzą najlepiej i nakazują, jak i zakazują obywatelom wszystkiego. Ember już na samej początku powieści wpada w niezłe tarapaty, ale tak naprawdę nie wie dlaczego.

  Historia jest jedną z wielu dystopii dostępnych na rynku książkowym. Nie sądzę, że wnosi w życie czytelnika jakąś oryginalną część, ale jednak pomimo tego, czyta się ją przyjemnie. A czy właśnie to, nie jest czasem najważniejsze? Ciągle zastanawiałam się co będzie dalej oraz jakie prawa będą obowiązywały w przyszłości. Ember czuje się oszukana i z jednej strony zdradzona, co powoduje, że jest skołowana i tak naprawdę, my jako czytelnicy, nie wiemy czego się możemy po niej spodziewać.

  Główna bohaterka może i działa nam czasem na nerwy, ciągle uciekając od swojego wybawcy, i najprościej mówiąc: ładując się w tarapaty. Jednak to jest urok tej książki, który sprawia, że nie wiemy co stanie się z główną bohaterką na kolejnej stronie. Nie sposób przejść obojętnie obok takiej pozycji, a w szczególności, jeżeli uwielbiacie się pławić w dystopiach.

  I chociaż momentami uderza w nas przewidywalność scen, to jednak miło było mi spędzić popołudnia z tą lekturą. Pozwala się ona nam odstresować i tak naprawdę trzymać kciuki, by taka wizja przyszłości się nie spełniła. Bo jak można żyć pod dyktaturą władz, gdzie między innymi, czytanie książek jest zakazane? Toż to nie pojęte!

  Zabrakło mi na samym początku, bądź też przez całą treść wątków, które jasno określiłyby, co tak naprawdę doprowadziło do takiego stanu rzeczy. Uwielbiam poznawać wizję przyszłości od podszewki, tutaj trochę tego zabrakło.

  Nie mniej jednak Paragraf 5 to historia warta polecenia, w szczególności dla fanów dystopii, ale również i dla tych, którzy jeszcze nie rozpoczęli wędrówki do tego gatunku. Może to właśnie ta pozycja sprawi, że zakochacie się w destrukcyjnych wizjach przyszłości? Riana więc z niecierpliwością czeka na kontynuację.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez Dominika J. w dniu 2016-09-30
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Przenieśmy się do niedalekiej przyszłości. W ogromnych metropoliach takich jak Nowy Jork, Los Angeles czy Waszyngton nie ma żywej duszy. Wszystko się zmieniło, odkąd władzę nad państwem przejęła Straż Obyczajowa, a konstytucję zastąpiło okrutne Prawo Obyczajowe. Ulice roją się od żołnierzy, a każde najmniejsze wykroczenie jest surowo karane.

  Siedemnastoletnia Ember Miller wiedzie pozornie spokojne życie, próbując nie wychylać się z tłumu i sztywno trzymać się panujących zasad. Jej świat staje na głowie, kiedy w jej domu pojawiają się żołnierze, chcący aresztować jej matkę. Kobieta oskarżona o pogwałcenie paragrafu 5 musi oddać się w ręce państwa. Jednym z przybyłych żołnierzy jest Chase - najbliższy przyjaciel Ember...

  Wydawało mi się, że lubię dystopię. Do tej pory nie przeszkadzało mi, że większość książek tego gatunku jest do siebie podobna i każda przedstawia czarną wizję niedalekiej przyszłości. Po przeczytaniu Paragrafu 5 mam bardzo mieszane uczucia i nie wiem, czy nie zraziłam się nieco do książek dystopijnych. Owszem, jest wiele lektur tego gatunku, które uwielbiam (Igrzyska Śmierci, Legenda, Testy), ale powieść Kristen Simmons w żadnym stopniu im nie dorównuje.

  Na samym początku historii zostajemy od razu wrzuceni na głęboką wodę - brakowało mi tutaj jakiegokolwiek wprowadzenia w świat przedstawiony. To, że po zaledwie kilku stronach dostajemy pełną akcję, w tym przypadku wprowadza niemały zamęt i chaos - przynajmniej ja miałam takie odczucie.

  Powieść jest pełna retrospekcji, dzięki którym lepiej poznajemy przeszłość Ember i całą jej skomplikowaną relację z Chasem. Gdyby nie to przywoływanie minionych zdarzeń, prawdopodobnie nie dałoby się niczego domyślić, tym bardziej, że, jak mówiłam, w książce brakuje wprowadzenia.

  O fabule tej książki nie zamierzam się rozpisywać, bo znacznie ciekawszym tematem są bohaterowie, ale mogę powiedzieć, że treść Paragrafu 5 jest... zwyczajnie średnia. Spotkałam momenty, w których czytałam rozdział z zapartym tchem, a innym razem ziewałam z nudów. Jednak przez większość czasu książka po prostu nie wzbudzała we mnie jakichkolwiek emocji - była po prostu przeciętna.

  Kristen Simmons wykreowała tak naprawdę tylko jedną postać i była nią główna bohaterka - Ember. Reszta bohaterów pojawiała się przelotnie i w zasadzie nie było okazji poznać ich lepiej.

  Co do Ember, chyba od dawna nie miałam tak dużo do powiedzenia o jednej postaci. Po pierwsze, główna bohaterka Paragrafu 5 wprawiała mnie swoimi nieracjonalnymi decyzjami i dziwnym zachowaniem w pewien stan histerycznego rozbawienia. Najbardziej dziwił mnie jej stosunek do przemocy. Pomimo tego, że dziewczyna od wielu lat żyje w kraju pełnym agresji, przeraża ją nawet myśl o tym, że jej sojusznik miałby UDERZYĆ jednego z żołnierzy, stając we własnej obronie. Nie wiem, może w jej wyobrażeniu ludzie powinni bić się kwiatkami?

  Kolejną sprawą są dwie twarze Ember. Są chwile, gdy dziewczyna imponuje siłą i odwagą, jest buntownicza i niepokorna - jest taka, jaką chciałabym ją widzieć przez cały czas. Niestety, innym razem Ember wydaje się totalnie bezsilna i nieporadna. Działa impulsywnie, podejmując złe decyzje i często miewa momenty załamania. Aż dziwne, że te dwie twarze należą do jednej osoby.

  Cechą Ember, która mnie załamywała, była jej niekonsekwencja. Nie zliczę sytuacji, w których dziewczyna, przecząc zdrowemu rozsądkowi, wybiera złe opcje, na czym zawsze wychodzi niekorzystnie. I niestety, kolejnym razem ZNÓW podejmuje błędną decyzję, działa bezmyślnie i tak w kółko. Bywa naprawdę naiwna i głupia.

  Żałuję, że to jeszcze nie koniec tego, co mam do powiedzenia o Ember. Nie wiedziałam, czy śmiać się czy płakać, kiedy dziewczyna zaczynała zachowywać się jakby miała okres (przepraszam za porównanie). Chodzi mi o sytuacje, kiedy nagle bez powodu zaczynała bić Chase'a lub strzelać fochy, obrażając się na cały świat. Na szczęście cała ta absurdalna część Ember trochę mnie bawiła. Gdybym brała tą postać na poważnie, podejrzewam, że nie przetrwałabym tej lektury.

  Miałam znacznie większe oczekiwania, co do Paragrafu 5, który nie był ani oszałamiający ani totalnie nietrafiony. Ot co, zwyczajna dystopijna młodzieżówka, jedna z wielu. Jeśli podejdziecie z przymrużeniem oka do bohaterów, możecie nawet czerpać rozrywkę z tej historii.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Beata M. w dniu 2015-07-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Dystopia, antyutopia, wizja post-apokaliptycznego świata - wszystko to zawsze przykuwa moją uwagę. Dlatego "Paragraf 5" od samego początku kusił mnie swoją historią. Pytanie brzmi: czy spełnił moje oczekiwania?

  Rozpoczęło się nieciekawie - schemat gonił schemat, nuda wisiała w powietrzu jak wizja nadciągającej, mało przyjemnej burzy a główna bohaterka doprowadzała mnie do rozstrojenia nerwowego swoim upartym i drażniącym charakterem. Dopiero w drugiej połowie książki zaczęłam dostrzegać jej atuty i przestałam żałować, że zdecydowałam się na przygodę z tą książką.

  "Kto płaci, ten wymaga, kto ma broń, ten strzela."

  Ember mieszka tylko mamą i to właśnie jej poświęca cały swój wolny czas. Żyją w świecie, który okazał się udręką dla całego społeczeństwa - jakiekolwiek odejście od ściśle ustalonych zasad i norm jest surowo karane. Brakuje podstawowych produktów, brakuje wolności. W wieku siedemnastu lat Ember wraz z matką zostaje oskarżona przez Straż Obyczajową za pogwałcenie Paragrafu Piątego. W tym dniu rozpoczyna się dla nich piekło.

  Ember to bohaterka, która swoim zachowaniem czasami wzbudzała moje nieustępliwe przewracanie oczami i chwilę litości. Przepadam za silnymi, zdecydowanymi dziewczynami, które potrafią zadbać o swoje sprawy, ale niestety Ember do nich nie należy. To dziewczyna, która ustalone normy i standardy przyjęła bez większych narzekań i dostosowała się do nich jak tylko mogła. Nie wprowadza do książki życia, wigoru czy nawet powiewu buntu. Akcja nabiera tempa w momencie dokonania aresztowania - i to nie przez byle kogo. U progu drzwi domu Ember pojawia się Chase, jej były chłopak i rozdziela ją z matką Wówczas akcja zaczyna nabierać tempa i Ember podejmuje rzucone jej wyzwanie - czas najwyższy postawić się systemowi i odnaleźć matkę, która jest jej jedyną bliską osobą.

  "Człowieka można skrzywdzić na wiele sposobów bez użycia pięści."

  Rzeczywistość świata w którym toczona jest akcja nie jest łatwa. Agresja wobec więźniów, brak zasad w ośrodku karnym, bicie i poniżanie to nic w porównaniu z ośrodkami resocjalizującymi trudną młodzież, gdzie do złamania zasad przez władze dochodzi nader często, a przestrzega się jedynie zasad podstawowej religii. Kreacja tego świata wypadła naprawdę dobrze - wciągnęła, zaciekawiła i wzbudziła strach. W dodatku psychika Chase'a - człowieka, który widział całe okrucieństwo świata - jest jednym z atutów tej historii. Bohater przeżył wiele i wyłączył swoje uczucia a mimo to, gdzieś na dnie, tli się nadzieja na uwolnienie zapomnianych emocji. Jego postać okazała się jedyną, skomplikowaną postacią, idealną do rozgryzienia.

  Książka pani Kristen to przyjemna ucieczka do świata stricte młodzieżowej antyutopii. Ciekawa książka dla poszukiwaczy lekkich i niezobowiązujących historii z, niestety, wymagającego gatunku. Mam nadzieję, że autorka w kolejnym tomie pozwoli, aby jej potencjał znalazł całkowite wykorzystanie i nie zagubił się gdzieś po drodze. Dziś jednak pierwszy tom polecam mniej wymagającym czytelnikom. Nie chodzi o to, że książka była zła - skądże znowu - ale nie obraziłabym się gdyby okazała się lepsza.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Magdalena S. w dniu 2016-01-31
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Paragraf 5” to kolejna dystopia, która pojawiła się na polskim rynku wydawniczym. Przenosi nas do niedalekiej przyszłości, a miejscem akcji jest Ameryka, w której Konstytucja została zastąpiona przez bezwzględne Prawo Obyczajowe. Teraz to już nie policja zaprowadza porządek w kraju, a pozbawieni skrupułów żołnierze. Nie ma co liczyć na karę w postaci mandatu, cieszcie się, jeżeli wytoczą Wam proces. Na innych wyroki zapadają z góry... Zostają aresztowani i już nigdy nie wracają.

  Kristen Simmons z wykształcenia jest psychoterapeutką, a w wolnych chwilach zajmuje się tworzeniem cyklu o losach siedemnastoletniej Ember Miller. Dzięki znajomości psychologii i socjologii potrafi doskonale oddać uczucia bohaterów oraz ich myśli. W znakomity sposób konstruuje swoje postacie, nadając im odpowiednie cechy charakteru. Stawia ich w trudnych sytuacjach, gdzie jeszcze bardziej może się wykazać swoją wiedzą i w doskonały sposób przedstawić ich zachowanie oraz targające nimi emocje. Po raz pierwszy podczas czytania książki byłam w stanie aż tak dobrze wniknąć w umysły kilku bohaterów, a nie tylko jednego z nich.

  Ember Miller wraz z matką opanowały do perfekcji umiejętność wtapiania się w tłum. Nigdy nie spodziewałyby się takiego rozwoju wydarzeń, jaki je spotkał. Z dnia na dzień ich życie zmieniło się o 180 stopni, zostały rozdzielone, jej matka została aresztowana, a Ember trafiła do zakładu poprawczego dla młodych dziewcząt. Bardzo przypadła mi do gustu postać Ember, ponieważ łączy nas jedna, bardzo istotna cecha – jestem równie mocno zżyta ze swoją mamą. Chęć uratowania matki stanowi siłę napędową wszystkich jej działań. Jest w stanie poświęcić nie tylko siebie, ale i innych, aby ją ocalić. Nie zachowuje się jak niedojrzały dzieciak, a wręcz przeciwnie – to młoda, pewna siebie i odważna kobieta, która potrafi rozsądnie myśleć, chociaż w wielu momentach widzimy, jak targa nią burza emocji.

  Kristen Simmons doskonale poradziła sobie z opisaniem przyszłej Ameryki i obowiązującego w niej Prawa Obyczajowego. To świat, w którym trzeba ukrywać książki i inne rzeczy sprzed wojny, które według władz mogłyby negatywnie wpływać na ludzi. To świat, w którym w każdej chwili możecie zostać przeszukani przez żołnierzy patrolujących nie tylko miasta, ale również opuszczone strefy. Sztuczna uprzejmość w zakładzie poprawczym jest widoczna na pierwszy rzut oka, podobnie jak świadomość tego, że nie będzie to miejsce pełne śmiechu, radości i rozrywki. Popełnisz drobne wykroczenie? Licz się z tym, że zostaniesz ukarana. Zrobią wszystko, aby Cię złamać. A jeżeli spróbujesz uciec, dostaniesz kulkę w plecy. Podobnie jest w przypadku żołnierzy – ich szkolenie też nie należy do najprzyjemniejszych. Wymagana jest bezwzględność i całkowite poddanie się przełożonym oraz władzy.

  Fabuła książki jest wciągająca już od pierwszych stron. To istny pościg i ucieczka, pełne niebezpieczeństw i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Rozgrywające się sytuacje zmuszają Ember do kombinowania i zachowania czujności, a dynamika akcji tylko podsyca całą atmosferę. Cel jest jeden – przetrwać, mimo że chwilami sytuacja jest tak beznadziejna, że wydawałoby się, że jest to już niemożliwe. Jest to również porywający romans, bardzo dobrze skonstruowany i przedstawiony. Autorka doskonale połączyła jedno z drugim i stworzyła intrygującą całość. Nie jest to miłość rozwijająca się z dnia na dzień, związek Ember i Chase’a trwa już bardzo długo, a my jesteśmy świadkami zmian, jakie nastąpiły między nimi, gdy Chase postanowił zostać żołnierzem. W dziewczynie widoczna jest niepewność i wewnętrzne rozdarcie, ale uczucia takie towarzyszą również Chase’owi. Ona zrobi wszystko, aby uratować mamę. On zrobi wszystko, aby zapewnić jej bezpieczeństwo.

  „Paragraf 5” to wciągająca powieść, którą cechują doskonale skrojone postacie oraz znakomite przedstawienie książkowego świata. Kristen Simmons posługuje się bardzo przyjemnym w odbiorze językiem, a jej styl nie pozostawia zbyt wiele do życzenia. To książka przesycona nadzieją, miłością, chęcią przetrwania, a podczas stopniowego zagłębiania się w tym dystopijnym świecie, emocje odczuwane przez bohaterów udzielają się nawet czytelnikowi. Co ciekawe, już od pierwszych chwil udziela nam się specyficzny klimat tej powieści. Z przyjemnością zapoznam się z kolejnym tomem przygód Ember i będę jej stale kibicować. Pamiętaj dziewczyno, zasady są po to, żeby je łamać…

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Rebelianci 3/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rebelianci

Kontynuacja książki "Paragraf 5". Niedaleka przyszłość. W USA panuje despotyczne prawo, nad którego egzekwowaniem czuwa Federalne Biuro Naprawcze. Ember Miller - jako dziecko ze związku pozamałżeńskiego - została zabrana matce na podstawie paragrafu piątego Prawa Obyczajowego. Dziewczyna zostaje...
Pewnego dnia 3/5 Nasza cena:
26,40 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pewnego dnia

Kontynuacja "Każdego dnia" Kiedy Rhiannon spędza cudowny dzień ze swoim chłopakiem, który wreszcie jest taki, jakim go sobie wymarzyła, nie wie jeszcze, że w rzeczywistości to nie był Justin, ale A – szesnastolatek codziennie budzący się w ciele innej osoby. Zakochany w Rhiannon A zrobi wszystko,...
Jinny z Finmory 10. Gra o wszystko 0/5 Nasza cena:
15,92 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jinny z Finmory 10. Gra o wszystko

10 tom cyklu JINNY Z FINMORYNieoczekiwanie wyjaśnia się tajemnica pochodzenia Shanti. Jinny otrzymuje list od właścicielki odległej stadniny. Kobieta podejrzewa, że kasztanowa arabka to wykradziona jej przed laty klacz. Groźba utraty ukochanego konia jest coraz bardziej realna Mimo to Jinny...
Gladiator T4. Zemsta 0/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gladiator T4. Zemsta

IV tom cyklu GLADIATORMarkus odzyskał wolność, ale nie zazna spokoju, póki nie odnajdzie matki. Wraz z przyjaciółmi wyrusza na jej poszukiwanie. Przemierzy Grecję z listem polecającym od Cezara, jednak nie uchroni się przed zasadzkami podstępnych wrogów i krwawymi potyczkami. Czy odnajdzie ukochaną...
Magia krwi 4/5 Nasza cena:
27,92 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia krwi

Tego lata rodzice Silli popełnili samobójstwo (tata zastrzelił mamę, a potem siebie) i wszyscy uważają, że byli niepoczytalni. Nick i Silla spotykają się po raz pierwszy na cmentarzu, gdzie zostali pochowani rodzice Silli. Ona niedawno otrzymała tajemniczą przesyłkę z książką pisaną ręką taty....
Gladiator T3. Syn Spartakusa 0/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gladiator T3. Syn Spartakusa

3 tom cyklu o młodym gladiatorze.Nastoletni Markus nadal przebywa pod opieką Juliusza Cezara. Tymczasem Brixus, wódz niewolników, pragnie na nowo porwać ich do walki z Rzymem, jak niegdyś zrobił to Spartakus.Markus i Brixus to dawni przyjaciele, obaj skrywają śmiertelnie niebezpieczną tjaemnicę......
Wirusy. Tom 2. Skarb 5/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wirusy. Tom 2. Skarb

Instytut, w którym pracują rodzice bohaterów, ma zostać sprzedany. W poszukiwaniu funduszy, które pozwoliłyby na ocalenie instytutu oraz wyspy, przyjaciele trafiają na piracki trop: to tutaj prawdopodobnie słynna piratka Anne Bonny ukryła swój wielki skarb. Mimo grożącego im niebezpieczeństwa...
Mariah Mundi i szkatuła Midasa 0/5 Nasza cena:
23,45 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mariah Mundi i szkatuła Midasa

Pierwsza część popularnego cyklu dla młodych czytelników w scenerii pełnego cudów techniki XIX-wiecznego hotelu.Wiktoriańska Anglia. Po skończeniu londyńskiej Szkoły Kolonialnej nastoletni Mariah Mundi wyrusza do położonego nad morzem hotelu Regent, gdzie zostaje zatrudniony jako pomocnik...
Chemia naszych serc 3/5 Nasza cena:
27,92 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chemia naszych serc

Henry Page jeszcze nigdy nie był zakochany. Jest zbyt zajęty. Kończy szkołę średnią i jego energię pochłania zdobycie indeksu przyzwoitej uczelni. A poza tym wreszcie otrzymał stanowisko redaktora naczelnego szkolnej gazety! Nieliczne wolne chwile spędza z przyjaciółmi bądź przy grach...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula