Pani mnie z kimś pomyliła

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Rok wydania
2016
Ilość stron
448
Wydawnictwo
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
od 19,95 zł
Nasza cena: 29,93 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

Produkt niedostępny

Życie nie rozpieszcza Joanny. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę i co miesiąc sprawdzając stan konta, obawia się, że znowu zabraknie jej pieniędzy na opłacenie wszystkich rachunków. Nie chce zawieść Misi, której obiecała wyjazd na kurs językowy w Londynie, więc przyjmuje dobrze płatne zlecenie jako tłumaczka na planie nowego programu telewizyjnego. Wkrótce nieoczekiwanie, trochę wbrew sobie, zostaje gwiazdą.

Paradoksalnie świat show-biznesu kompletnie Joanny nie interesuje. Nie śledzi portali plotkarskich, nie jest dla niej ważne, kto wywołał jaki skandal. Jest ostatnią osobą, która mogłaby marzyć, by znaleźć się na pierwszych stronach tabloidów. I przewrotnie to właśnie Joanna sięga szczytu sławy, staje się celebrytką i może sama przekonać się, jak wygląda życie w luksusie. Czy zdoła nie zatracić siebie wśród kolejnych sukcesów? Czy będzie szczęśliwa?

Ilona Łepkowska, jak mało kto, zna kulisy świata show-biznesu i opisuje go z wielkim talentem, przenikliwością i humorem. Choć Pani mnie z kimś pomyliła to książka chwilami gorzka, jest w niej miejsce na miłość, ciepło rodzinnego domu i szczęście na przekór losowi. 

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 9 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy kiedykolwiek któraś z Was marzyła o tym by być sławnym? Aktorką, piosenkarką lub po prostu "znaną z bycia znaną"? Pokrętne trochę to ostatnie określenie, ale dobrze wiemy, że wielu celebrytów kojarzonych jest tylko dzięki swojemu nazwisku i temu, że umie się "sprzedać". Ale nieważne. Chciałyście kiedyś posmakować jak to jest być uwielbianą przez tłumy, zapraszaną na wielkie przyjęcia, rozpoznawalną na ulicy i obfotografowaną na każdym kroku? Ja nigdy nie miałam takich chęci, ale z przyjemnością przeczytałam o kobiecie, która całkiem przez przypadek właśnie taką osobą się stała.

  "Pani mnie z kimś pomyliła" jest historią Joanny, która samotnie wychowuje nastoletnią córkę i boryka się z codziennymi problemami. Pracuje jako tłumaczka i robi co może, by wystarczyło funduszy od zlecenia do zlecenia... by móc opłacić kolejny rachunek. Były mąż nie kwapi się do regularnego płacenia alimentów, a dorastająca córka marzy o kursie językowym w Anglii. Skąd wziąć na wszystko finanse?

  Któregoś dnia przyjaciel dzwoni do niej z propozycją świetnie płatnej posady tłumacza na planie pewnej produkcji telewizyjnej. Nie chcąc rozczarować Misi, liczącej na wyjazd do Londynu, Joanna przyjmuje ofertę, zwłaszcza, że zlecenie miało trwać zaledwie kilka dni, za to dzienne wynagrodzenie wynieść ma tysiąc złotych. Tak, to zdecydowanie pokryło by koszt kursu językowego...

  Gdyby jednak Joanna wiedziała jakie niespodzianki życie szykuje dla niej, możliwe, że jeszcze raz przemyślała by ten "dar od losu". Nigdy nie interesowała się życiem gwiazd. Nie obchodziło jej kto z kim ma aktualnie romans, jaki duży dom ktoś sobie kupił lub gdzie wyjechać na wakacje. Nigdy w życiu nie pomyślałaby, że to właśnie ona stanie się jedną z takich celebrytek. Że to jej projektanci mody będą przysyłać sukienki ich autorstwa, tylko po to, by założyła je na jakąś galę.

  Jest to książka o tym jak wygląda życie celebryty. O jego blaskach i cieniach. Momentami jest wesoło, po ty by za chwilę bohaterka zalała się łzami rozpaczy. Joanna przechodzi totalną metamorfozę. Zmienia swój wygląd, mieszkanie. Kupuje drogie ciuchy i wyjeżdża na egzotyczne wakacje. Jednocześnie poznaje gorzki smak bycia gwiazdą telewizji i przestaje jej się to podobać. Początkowo pozostawała sobą, ale jakże łatwo jest się zatracić w luksusie i sławie. Joanna sama sobie stworzyła piekło, straciła własną tożsamość i zdolność samodzielnego myślenia. Wpadła do świata, w którym nie miała pojęcia kto jest jej prawdziwym przyjacielem, a kto tylko żeruje na jej sławie i koncie w banku.

  Autorka podarowała nam książkę, dzięki której dowiadujemy się jak wygląda prawdziwe życie znanych osobistości. Jest to szczera, pełna szczegółowych opisów powieść o tym, że bycie gwiazdą telewizyjną nie jest wcale spełnieniem marzeń. Ilona Łepkowska w swej publikacji odziera z lukru świat celebrytów, obnaża małostkowość dziennikarzy i pokazuje, jak łatwo jest wpaść w depresję, jak łatwo dać się porwać przez świat show biznesu. Jeśli chcesz poznać kulisy życia gwiazd i dowiedzieć się jaką przychodzi im płacić cenę za bycie celebrytą, sięgnij po książkę Ilony Łepkowskiej.

  Więcej na blogu Zwykłej Matki

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Cena sukcesu

  „Sławnym
  jest się wtedy, gdy jest się znanym ludziom, których – dzięki Bogu – nie zna się osobiście” – pisał przewrotnie Thornton Niven Wilder, amerykański powieściopisarz i dramaturg. Słowa te mają zdecydowanie negatywny wydźwięk i choć biografie znanych i kochanych w pełni je potwierdzają, to jednak wciąż kolejne pokolenia lecą ku sławie niczym ćmy do ognia. Lecą nieświadome, że bardzo łatwo można się w tym dążeniu do sławy zagubić, a nawet … stracić skrzydła.

  Ustawki, selfie i „słit focie” umieszczane na Instagramie czy Facebooku, zdjęcia na tzw. ściance – to wszystko stało się codziennością osób znanych. Najczęściej znanych z tego, że są znani, bowiem na ich koncie zwykle nie ma wielu dokonań, zaś w życiu, nie ma wielu wartości. Tylko bowiem te osoby, które mają mocny moralny kręgosłup, które wierzą w to, co robią, są w stanie odnaleźć się w tym oceanie pełnym rekinów, w tym medialnym cyrku, który związany jest już nierozerwalnie ze światem szeroko pojętego show biznesu. Aktorzy, dziennikarze, pisarze stają się celebrytami, specjalistami od wszystkiego, zaś głodna sensacji publika śledzi ich poczynania, nie tyle będąc zainteresowaną nowymi produkcjami czy utworami, ale … kolorem bielizny, nowymi znajomościami czy rozstaniami. Gdzieś w tym wszystkim zaczyna zatracać się sens tego co podmioty uwielbienia robią, a ich rzeczywiste dokonania gubią się w gąszczu prasowych doniesień.

  Jak rzeczywiście wygląda ten wielki świat, jak to jest stać na scenie w świetle jupiterów, jak to jest być sławnym i bogatym, pisze Ilona Łepkowska, która środowisko show biznesu zna doskonale i to od zaplecza. Autorka jest scenarzystką popularnych telenowel, które przyciągają przed ekrany telewizorów rzesze widzów, ale tym razem występuje w roli autorki książki. W roli niezwykle udanej, należy zauważyć, bowiem jej słodko-gorzka powieść „Pani mnie z kimś pomyliła”, opublikowana nakładem wydawnictwa MUZA to pozycja, od której nie można się oderwać. Obnażając kulisy medialnego cyrku autorka zapewnie popadnie w niesławę, jednak lektura tej pełnej ironii i dystansu książki pozwala zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym, co tak naprawdę w życiu się liczy i … czy są to rzeczywiście szpilki Louboutin, luksusowy penthouse w Warszawie i zdjęcie na okładce brukowca.

  Łepkowska przedstawia nam Joannę Malicką, samotnie wychowująca nastoletnią córkę tłumaczkę, która z trudem wiąże koniec z końcem. Jej codzienność oznacza walkę o zlecenia, oszczędzanie na wszystkim (głównie na sobie), a także nieustanne przepychanki z byłym mężem, który notorycznie uchyla się od płacenia alimentów czy też partycypowania w kosztach edukacji córki. Zarówno Joanna, jak i nastoletnia Misia są przyzwyczajone do rozczarowań, ale odmowa współfinansowania wymarzonego kursu językowego w Londynie, jest dla dziewczynki prawdziwym ciosem. Joanna, wbrew wszystkiemu, postanawia jednak wysłać Misię na kurs i to dzięki nowemu zleceniu, jakie przekazał jej przyjaciel Piotrek.

  Intratna propozycja kilkudniowej współpracy na planie programu rozrywkowego, kręconego przez telewizję TVT, pozwala pokryć nie tylko koszty samego wyjazdu, ale i bieżące zaległości. Tym bardziej, że nieoczekiwanie Joanna awansuje z tłumaczki na … prowadzącą program. Charyzmatyczny i ognisty Włoch Fabio dostrzegł w niej coś, co pokochały tłumy Polaków – niezwykłą wrażliwość, wewnętrzny spokój i rozsądek. Cechy, które stopniowo zaczynają ściągać kobietę na samo dno …

  O tym, jak wygląda codzienne życie telewizyjnej gwiazdy, z zarobkami przekraczającymi pięćdziesiąt tysięcy miesięcznie, która jednak za popularność i bogactwo musi zapłacić wysoką cenę, przekonujemy się dzięki niezwykłej powieści Ilony Łepkowskiej „Pani mnie z kimś pomyliła”. Obserwując rozwój zawodowy Joanny, to, jak z przypadkowej prowadzącej program staje się jego gwiazdą, następnie producentką, jak coraz mocniej wciąga ją świat show biznesu, mamy okazję być świadkami jej wewnętrznej przemiany, choć kierunek jaki obiera, wcale się nam nie podoba. Powoli zaczyna zatracać się w tym, co robi, nie pomagają nawet ostrzeżenia córki, czy wiernych przyjaciół, którzy towarzyszą jej nie z powodu sukcesu, ale pomimo niego. Joanna rzuca się bez zabezpieczenia w ten ocean pełny drapieżnych stworzeń, pragnących ją wykorzystać, zaczyna pławić się w luksusach, powoli zatracając jednak swoje wewnętrzne piękno. Jednocześnie wciąż pozostaje naiwną i spragnioną miłości kobietą, nieświadomą jednak tego, że szuka jej nie tam, gdzie trzeba. Dlatego też daje się omamić pięknym słówkom Pawła, dlatego też daje mu się perfidnie wykorzystać. Czy zatem nieznajomy spotkany pod nocnym niebem stanie się remedium na całe zło, jakie ją otacza? Czy kiedykolwiek zdoła go odnaleźć? Jaki scenariusz pisze dla niej życie?

  Dzięki współistniejącym dwóm planom czasowym, zdajemy sobie sprawę z kondycji psychicznej Joanny niemal od pierwszych stron, tym większa jest zatem ciekawość, co doprowadziło bohaterkę do takiego stanu. Obserwując jej drogę do sukcesu (czy na pewno sukcesu?) mamy szanse przeanalizować również i swoje dążenie i pragnienia, a także zastanowić się nad tym, że życie do jakiego być może również my dążyliśmy, ma swoja cenę. Pytanie tylko brzmi, czy jesteśmy gotowi ją zapłacić?

  Justyna Gul

  Qulturasłowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

  Do książki podeszłam z dużym dystansem. Spodziewałam się typowej, sielskiej obyczajówki. Jednak to, co dostałam w pewnym sensie, przerosło moja oczekiwania i sprawiło, że zmieniłam percepcje na temat show-biznesu.

  Joanna to przeciętna polska gospodyni domowa. Jakiś czas temu rozwiodła się z mężem, samotnie wychowuje córkę i ledwie wiąże koniec z końcem. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniem tekstów z włoskiego na polski. Pewnego dnia przyjaciel proponuje jej, aby pomogła w tłumaczeniu rozmów z włoskim producentem telewizyjnym. Od tej niecodziennej propozycji, życie Joanny zmienia się o 360 stopni. Wszystko zostaje wywinięte na lewą stronę, a ona sama nie do końca potrafi się w tym odnaleźć. Jak skończy się historia kury domowej, która nieoczekiwanie została gwiazdą? O tym przekonacie się czytając książkę Pani mnie z kimś pomyliła.

  Spotykamy się tutaj z niecodziennym rodzajem narracji. Dostajemy typową trzecioosobową narrację, która momentami łączy się z pierwszoosobowymi zwierzeniami. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to niezły chaos i przeskok w czasach. Nic bardziej mylnego, w książce nie ma mowy o chaosie, wszystko jest doskonale wyważone i dopięte na ostatni guzik. Ilona Łepkowska obnażyła dla nas prawdziwy świat show-biznesu, pokazała, jak może zmienić się z życie z normalnego, szczęśliwego, na życie w ciągłym biegu i zamartwianie się, czy akurat gdzieś za rogiem nie zrobią ci zdjęcia, jak kupujesz ziemniaki na bazarku.

  Autorka poprzez tę książkę usiłowała pokazać, że pieniądze to jednak nie wszystko, oczywiście dają poczucie bezpieczeństwa, sprawiają, że żyjemy w większym luksusie, ale jednocześnie stawiają ludzi w niekorzystnych sytuacjach, osoba sławna zastanawia się, czy ludzie, którzy ją otaczają, to są przyjaciele, czy zwyczajne osoby, które czegoś od niej chcą. Przyjaźń przestaje mieć znaczenie, bo w branży takowej nie uświadczysz, a z przyjaciółmi z dotychczasowego życia przestajesz czuć nić porozumienia. Relacje rodzinne zostają również wystawione na ciężką próbę, ponieważ czasu jest coraz mniej, ludzie mimo wszystko zaczynają się od siebie oddalać, a niestety utracone relacje trudno jest odbudować z dnia na dzień.

  ,,Joaśka, wpadłaś w gniazdo żmij, nie możesz być tam taka jaka jesteś, z sercem na dłoni"!

  Ilona Łepkowska pokazała nam jasno i wyraźnie, że w show-biznesie lepiej mieć twardy tyłek, niż miękkie serce. Niestety takie są realia i nikt nic na to nie poradzi. Jednocześnie ukazała nam w swojej powieści wiele skrajne różnych postaci i jeszcze więcej relacji międzyludzkich, różnego rodzaju uczuć i bliskości. To nie tylko paplanina o tym, jak można być nieszczęśliwym, pomimo uwielbienia tłumu, pomimo wielkiej gotówki. To przede wszystkim książka mówiąca o potrzebach naturalnych człowieka. Nasze serca wymagają miłości, przyjaźni, bliskości, aby zapewnić nam szczęście, którego niestety nie wyprodukują dla nas pieniądze. Autorka ukazała prawdę, zmusiła do refleksji, pokazała, że niejednokrotnie pogoń za pieniądzem zamyka nam oczy na ważne, aczkolwiek proste sprawy. Czasami nie dostrzegamy jak wiele mamy, mając rodzinę i prawdziwych przyjaciół, którzy nie odchodzą, jak pokazała książka i niejednokrotnie życie, gonimy dalej za innym szczęściem. Ilona Łepkowska pokazała, że przyjaźń potrafi przetrwać wszelkie trudności, że miłość może nas spotkać nieoczekiwanie i że dzieci to najpiękniejsze dopełnienie naszego życia, jakie tylko możemy sobie wyobrazić.

  Dla Ilony Łepkowskiej to nie pierwsze spotkanie ze słowem pisanym, możemy podziwiać jej wyobraźnie, oglądając polskie telenowele. Pani mnie z kimś pomyliła to majstersztyk obyczajowy, oryginalności dodaje oczywiście fabuła opowiadająca o realiach życia gwiazdy telewizyjnej. To powieść znakomicie dopracowana pod względem fabularnym, a do tego napisana pięknym, poprawnym polskim językiem. Boleśnie zmusza do refleksji, ale też daje nadzieje, pokazuje, że życie jest przewrotne, że nigdy nie jest za późno na zmiany.

  Myślę, że jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich ludzi uważających, że praca w telewizji to łatwy pieniądz, ale również w książce odnajdą się kobiety, ceniące sobie powieści obyczajowe.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Życie nie rozpieszcza Joanny. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę i co miesiąc sprawdza stan konta, obawia się, że znowu zabraknie jej pieniędzy na opłacenie wszystkich rachunków. Nie chce zawieść Misi, której obiecała wyjazd na kurs językowy w Londynie, więc przyjmuje dobrze płatne zlecenie jako tłumaczka na planie nowego programu telewizyjnego. Wkrótce, nieoczekiwanie, trochę wbrew sobie, zostaje gwiazdą.

  Paradoksalnie, świat show-biznesu kompletnie Joanny nie interesuje. Nie śledzi portali plotkarskich, nie jest dla niej ważne, kto wywołał jaki skandal. Jest ostatnią osobą, która mogłaby marzyć, by znaleźć się na pierwszych stronach tabloidów. I przewrotnie to właśnie Joanna sięga szczytu sławy, staje się celebrytką i może sama przekonać się, jak wygląda życie w luksusie. Czy zdoła nie zatracić siebie wśród kolejnych sukcesów? Czy będzie szczęśliwa?"

  Joanna Malicka, lat czterdzieści dwa, rozwiedziona. Matka nastoletniej Misi. Tłumaczka. Ledwo wiążąca koniec z końcem. Alimenty od byłego męża przychodzą bez żadnej regularności, a wydatki nie maleją. Utrzymanie dorastającej córki też nie jest najtańsze. A teraz trzeba, po prostu trzeba wysłać Misię na obóz językowy, a ta kreatura eks nie zamierza, jak zwykle, się dołożyć. Dobrze, że Joanna może liczyć na przyjaciół. Później pomyśli, w jaki sposób spłacić zaciągnięty dług. Jak z manna z nieba „spada” bardzo dobrze płatna praca. Wyśle Misię do Londynu i jeszcze sobie coś tam odłoży.

  Podczas prób do nowego programu telewizyjnego, niechcący wychodzi na to, że to właśnie Joanna świetnie nada się na jego prowadzącą. Kobieta wpada jak śliwka w kompot, w tryby show-biznesu. Wypada teraz zadać pytanie: jak początkująca w tej dziedzinie czterdziestolatka poradzi sobie w świecie, którego nie zna, a w którym, żeby przeżyć, trzeba mieć naprawdę grubą i twardą skórę.

  "Stoję przy panoramicznym oknie penthouse’u z widokiem na Warszawę. Apartament na osiemnastym piętrze nowego budynku zaprojektowanego przez światowej sławy architekta jest urządzony tak luksusowo, że to aż nieprzyzwoite. Mam na sobie długą suknię z jedwabnej tafty w kolorze burgunda, efektowny, designerski naszyjnik, który nieomal urywa mi szyję, niebotycznie wysokie szpilki, których obcasy wbijają mi się w mózg, a stylistka zapina mi właśnie na przegubie bajerancki zegarek. Żadnej z tych rzeczy bym sobie nie kupiła, bo mi się nie podobają, nie są w moim stylu, a do tego kosztują majątek, każda z osobna."

  Ilona Łepkowska, autorka scenariuszy do filmów i seriali telewizyjnych m.in. Och, Karol, Kogel-mogel, Nigdy w życiu, czy bijący od lat rekordy oglądalności M jak miłość. Pani mnie z kimś pomyliła to jej debiut literacki. Przyznaję, że ta powieść jest jak jeden z wielu filmów, do których scenariusze napisała. Nawet tematyka podobna do Komedii małżeńskiej, gdzie główna bohaterka zostaje tłumaczką włoskiego i zaczyna robić karierę.

  Główna bohaterka niespecjalnie przypadła mi do gustu. Na początku książki można nawet było ją polubić, ale później, niestety, było tylko gorzej. Gdy Joanna wkracza w rodzimy przemysł rozrywkowy, wciąga ją to, nęci, a chwilami dojrzała w końcu kobieta zachowuje się jak dziecko w sklepie z zabawkami, nie potrafiące się na nic zdecydować. Mimo, że jej przyjaciel prosił ją, aby uważała i słuchała siebie, Joanna niepomna na ostrzeżenia zaczyna się dusić w tym „cudownym”, pełnym udawanego blichtru świecie.

  "Okazało się, że ma początki depresji. może nawet nie początki. Dostała proszki. Zaczęła je brać i poczuła się lepiej. A do tego poszła na terapię. I od pani terapeutki dowiedziała się, że znieść sukces jest dużo trudniej niż porażkę. I że to właśnie jest jej przypadek. To jej trochę pomogło, bo ostatnio coraz częściej myślała, że ma coś z głową, a nie tylko z duszą. A skoro to normalne, to nie ma się czym tak bardzo przejmować…"

  Powieść Ilony Łepkowskiej nie jest niczym twórczym, powiem więcej: jest schematyczna i nie wnosi nic nowego. Ot, taka komedia romantyczna, trochę słodko-gorzka. Jednak przyznaję, że czytało mi się ją bardzo dobrze. Kartki same się przewracały i czytanie nie zajęło mi zbyt dużo czasu.

  Autorka świetnie opisuje ten cały szum medialny, który towarzyszy osobom znajdującym się na świeczniku. Pokazuje dwie, jakże różne strony popularności. Z jednej strony zdjęcia, wywiady, autografy, kwiaty i listy od fanów; z drugiej zaś wstrętne plotki, wszechobecni paparazzi, ohydne intrygi i konszachty, a nawet seks za zrobienie kariery. No i, oczywiście, absolutny brak prywatności.

  Czy ten debiut może się podobać? Owszem. Zwłaszcza tym, którzy lubią komedie romantyczne i oglądają mniej lub bardziej namiętnie seriale telewizyjne. Ale również tym, którzy lubią zatopić się w niezbyt skomplikowanej historii czy powieści obyczajowej. Jest to taka książka do przeczytania raz, więcej z pewnością do niej nie wrócę. Wielbicielom talentu Ilony Łepkowskiej jak najbardziej polecam.

  "Dziennikarka przysłała do autoryzacji tekst wywiadu. Wynikało z niego, że jestem szczęśliwa, spełniona i pełna wspaniałych marzeń i nadziei na przyszłość. Byłam nieszczęśliwa, przegrana, nie miałam cienia nadziei i nie wiedziałam, jak przetrwam najbliższe tygodnie, nie mówiąc o roku. Ale nie zmieniłam w wywiadzie ani słowa. Nikogo nie interesowała nieszczęśliwa Joanna Malicka. Nikt nie chciał czytać o tym, że czuje się przegrana, że ma na własne życzenie totalnie spieprzone życie i codziennie myśli o tym, żeby ze sobą skończyć…"

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Piękne suknie, drogie buty, śnieżnobiały uśmiech, idealne sylwetki. Zawsze śliczne, zawsze uśmiechnięte, zawsze szczęśliwe. Oglądamy zdjęcia celebrytów, skrycie marząc o takim życiu, jakie oni mają. Pełnym kasy, wygody, zabawy, błyskotek, drogich aut i przystojnych adoratorów.

  Wyszła taka na scenę, coś tam zagrała, zaśpiewała albo powiedziała i wszyscy ją kochają. Do tego zarobiła kupę kasy. Każdy by tak chciał. Bo co też ona może robić w tej telewizji? Uśmiecha się cały dzień, pokaże ładną twarz i tyle. A ogromne pieniążki płyną na konto. Każdy by chciał mieć taką robotę. Każdy chciałby być sławny, bogaty, piękny i szczęśliwy.

  Jednak czy na pewno ci ludzie są szczęśliwi? Początkowo pewnie tak! W końcu odnieśli sukces, ludzie ich pokochali, płyta/film/program się sprzedaje, popularność rośnie, zarobki wzrastają, poszerza się krąg możliwości, pojawiają nowi ‚przyjaciele’ i potencjalni kandydaci na partnerów. Z gazet wychyla się piękny uśmiech, w reklamie telewizyjnej przekonująco ćwierka czym myć włosy albo co dodać do zupy. Idylla.

  Jednak w większości przypadków to tylko złudzenie. Kreacja, sztucznie stworzony produkt, któremu aktorka/piosenkarka/prowadząca program daje swoją twarz i osobowość. Coś co początkowo miało być super przygodą i świetną szansą, staje się pułapką zwaną show biznesem.

  Ilona Łepkowska w książce „Pani mnie z kimś pomyliła” obnaża kulisy takiej sławy. Powieść napisana jest w lekkim stylu, czyta się ją bardzo szybko, mimo tego, że należy raczej do gatunku słodko-gorzkich. Poznajemy w niej Joannę, kobietę po przejściach, która samotnie wychowuje córkę, szarpie się z byłym mężem i próbuje załatać ciągłą dziurę budżetową. W wyniku przypadku, znalezienia się w odpowiednim miejscu i czasie, otrzymuje prace w telewizji. W krótkim czasie udaje jej się osiągnąć sukces i osiągnąć zbyt wiele jak na jej emocjonalne możliwości. Obserwujemy przemianę Joanny, jej walkę z samą sobą, upadek. Ilona Łepkowska opisuje tak wiele sytuacji z kulis show biznesu, że nie możemy oprzeć się wrażeniu iż większość z nich wydarzyła się naprawdę a zbieżność osób i okoliczności nie jest przypadkowa. Ta książka to prawdziwy smaczek dla osób, które marzą o karierze telewizyjnej, sądząc, że jest to kraina mlekiem i miodem płynąca. To też bardzo obrazowe ujęcie tego jak łatwo się dać sprzedać i pogubić.

  Ilona Łepkowska jest mistrzynią dialogów. Książce nie brakuje dobrego humoru i smaku. Jest bardzo dobrze napisana, dzięki czemu czyta się ją szybko i płynnie, odnosząc wrażenie, że każde słowo znajduje się akurat tam gdzie być powinno.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Idealna rodzina 4/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealna rodzina

Anna Sobańska jest scenarzystką i producentką ulubionego serialu Polaków „Idealna rodzina”, który od lat jest dla widzów niedoścignionym wzorem życia rodzinnego. Za to życie samej Anny całkowicie odbiega od tego wzoru. Bez reszty zajęta pracą i karierą kobieta kompletnie nie interesuje się córką,...
Audiobook Idealna rodzina mp3 4/5 Nasza cena:
33,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Idealna rodzina mp3

Anna Sobańska jest scenarzystką i producentką ulubionego serialu Polaków „Idealna rodzina”, który od lat jest dla widzów niedoścignionym wzorem życia rodzinnego. Za to życie samej Anny całkowicie odbiega od tego wzoru. Bez reszty zajęta pracą i karierą kobieta kompletnie nie interesuje się córką,...
Nad rodzinnym albumem. Teresa Lipowska w rozmowach z Iloną Łepkowską 5/5 Nasza cena:
32,93 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nad rodzinnym albumem. Teresa Lipowska w rozmowach z Iloną Łepkowską

Jeśli miałabym o sobie powiedzieć coś jednym zdaniem, to powiedziałabym, że kocham żyć! Teresa Lipowska, znana i lubiana aktorka teatralna i filmowa, artystka kabaretowa, niezapomniany głos Teatru Polskiego Radia. Swoją rolą Barbary Mostowiakowej w serialu "M jak miłość" podbiła serca widzów w...
eBook Idealna rodzina mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,41 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Idealna rodzina mobi epub

Anna Sobańska jest scenarzystką i producentką ulubionego serialu Polaków „Idealna rodzina”, który od lat jest dla widzów niedoścignionym wzorem życia rodzinnego. Za to życie samej Anny całkowicie odbiega od tego wzoru. Bez reszty zajęta pracą i karierą kobieta kompletnie nie interesuje się córką,...
Teatr pod Białym Latawcem 5/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teatr pod Białym Latawcem

Nowa powieść bestsellerowej autorki! Zuzanna Widawska, do niedawna dziennikarka największego dziennika w kraju, z dnia na dzień traci pracę. Przez kilka miesięcy tuła się po tanich hotelach i szuka zajęcia, aż trafia do redakcji pisma ?Kobieta Taka jak Ty? i zamieszkuje w kamienicy na warszawskiej...
Nie takie całkiem dorosłe 5/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie takie całkiem dorosłe

Paula, Iza, Monika i Amelia dorastają i podejmują pierwsze życiowe decyzje. Poznają gorycz porażki i siłę płynącą z przyjaźni. Monika postanawia się zmierzyć z przeznaczeniem, Iza nie chce być perfekcyjna, Paulina marzy o miłości, a Amelia... Amelia bardzo pragnie nie tego, co dostała od losu. Gdy...
Trudny mężczyzna 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trudny mężczyzna

Olga pracuje w portalu "Magia życia", gdzie analizuje cudze sny, udziela porad z zakresu savoir-vivre'u i w razie potrzeby robi przysługę koleżance, pisząc dla niej wymarzony horoskop. Przyjaźni się z Rafałem, Majką i Elizą. To przyjaźń, w której więcej rzeczy robi się razem niż osobno. Żyje w...
Powrót do starego domu. Stary dom. Tom 1 4/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Powrót do starego domu. Stary dom. Tom 1

Alicja Pniewska ma 37 lat. Porzucił ją mąż, straciła lukratywną posadę, musiała opuścić wygodny apartament. Uciekając przed demonami przeszłości, znajduje schronienie w rodzinnym domu w malowniczej miejscowości Pniewo. Zaskakujące zdarzenia, niezwykli ludzie i tajemnica sprzed lat wystawią jej...
Srebrny Widelec 0/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Srebrny Widelec

Nawet najsilniejsi ludzie muszą mieć w życiu ostoję. Tam, gdzie bezduszny świat przetacza się nad człowieczymi losami z siłą huraganu, gdy spełnienie marzeń przychodzi nie w porę, gdy najłatwiej jest powiedzieć, że to już koniec, nie chcę w tym uczestniczyć, trzeba znaleźć kogoś, kto odegna upiory...
Błękitne dziewczyny 5/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Błękitne dziewczyny

„Kobiety są niesamowite. Niech skonam, jeśli to nieprawda” – przekonuje Kaja Redo. Życie 29-letniej radomianki staje na głowie. Odwołuje ślub, wprowadza się do rodziców, a na dokładkę musi zmagać się z okropną szefową w redakcji lokalnej gazety, gdzie zarabia grosze. Wiele osób już dawno wpadłoby w...
Zielony byfyj 4/5 Nasza cena:
32,81 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zielony byfyj

            Zielony byfyj, kuchenny kredens Zosi Zaleskiej, stoi teraz w nowym mieszkaniu rodziny. Wiatr przegnał już wspomnienia o zimnej izbie w ponurej suterynie. Nastają nowe czasy, gdzie łazienki i chleb na stole pozwalają uwierzyć, że można żyć normalnie. Naznaczeni cierpieniem i wojną ludzie...
Tajemnice starego domu. Stary dom. Tom 2 5/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice starego domu. Stary dom. Tom 2

Nowa powieść autorki bestsellerowego Powrotu do starego domu! Alicja wiedzie szczęśliwe życie w swoim starym domu w Pniewie. Nagle na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości jej rodziny. Musi się z nimi zmierzyć. Jej spokój burzy odnaleziony przypadkiem dokument. Podejmuje prywatne śledztwo. Czy po...
Wybrane bestsellery
Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel 0/5 Nasza cena:
38,24 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel

Mali konstruktorzy mogą ruszyć do akcji z zestawem konstrukcyjnym Psi Patrol Radiowóz patrolowy Chase’a, w którym jest 1 figurka Chase’a do ustawiania w różnych pozach i 9 miniklocków oraz elementów specjalnych. Zbuduj radiowóz Chase’a i posadź figurkę za kierownicą, aby wyruszyć na patrol. Potem...
Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel 0/5 Nasza cena:
105,90 zł 121,03 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel

Z obracającą się betoniarką Cat® możesz zbudować własny świat zabawy! Mali budowniczowie mogą zabrać się do pracy, obracając bęben oraz wrzucając, wyrzucając i układając klocki – ta żółta betoniarka jest idealna do zabawy dla małych rączek. Przewoź klocki na plac budowy pojazdem z żółtą kabiną i...
Niebo nad jej głową. Jedyne takie miejsce. Tom 5 5/5 Nasza cena:
27,13 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebo nad jej głową. Jedyne takie miejsce. Tom 5

Ostatni tom serii „Jedyne takie miejsce”! Autorka miłosnych opowieści zabierze was w kolejną śmiałą podroż! Adrian pracuje jako barman w bardzo znanym sopockim klubie. Wyrwał się z małej mieściny i ułożył sobie życie na własnych zasadach: nie chciał studiować ani godzić się na to, by ktoś decydował...
Super Robot 31124 5/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Super Robot 31124

Futurystyczna zabawa trzema zabawkami w jednej — Super Robotem do przebudowywania Fani LEGO® w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, odgrywając futurystyczne historie z zestawem Creator 3 w 1 Super Robot (31124). Model ma ruchomą głowę, nogi, stopy, ramiona i ręce, a na jego plecach...
Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum 5/5 Nasza cena:
18,44 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum

Obejmuje 60 jednostek tematycznych i jest zgodny z programem nr AZ-3-01/18. Każdy temat zawiera stałe elementy: Poznaję, Słucham Boga, Rozważam, Działam. Grafika ujęta w formie bloga proponuje odkrywanie treści chrześcijańskich w codzienności, a także świecie zmediatyzowanym. Hasła #szukam oraz...
Między ustami a brzegiem pucharu 0/5 Nasza cena:
36,98 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Między ustami a brzegiem pucharu

Berlin przełomu XIX i XX wieku. Młody, przystojny i niezwykle próżny hrabia Wentzel Croy-Dulmen prowadzi hulaszczy tryb życia, otaczając się wieloma kobietami. Nie przyznaje się do polskiego pochodzenia, ba – gardzi wszystkim, co polskie. Kiedy jednak zakochuje się w pięknej Jadwidze...
Barbie Kabriolet Mattel 0/5 Nasza cena:
85,24 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Kabriolet Mattel

Udaj się w podróż kabrioletem Barbie(R) i przeżyj bezkresne przygody! Ten charakterystyczny dla stylu Barbie(R) dwumiejscowy samochód zaprojektowano w różowym kolorze, a jego maskę ozdobiono dodatkowo symbolem Barbie(R). To słodkie sportowe autko posiada dodatkowo tylny spojler i koła z...
Cryptonomicon 0/5 Nasza cena:
51,14 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cryptonomicon

W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja...
Ukryci 5/5 Nasza cena:
24,18 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryci

Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. Okazuje się, że Piotrek nie jest jedyny, a porywacz działa już od roku. Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy...
Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
48,85 zł 51,73 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Wiedza o społeczeństwie 2. Zakres podstawowy" został przygotowany dla uczniów drugiej klasy liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja w zakresie podstawowym zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom. Znany już zespól...
Przetaina 4/5 Nasza cena:
34,47 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przetaina

Wędrujemy, by odnaleźć siebie. Żeby po tragicznych chwilach poskładać strzaskaną duszę. W odległej krainie, na brzegu nieznanego morza żyją Plemiona. Czczą Boga o Stu Twarzach i jego kociogłową córkę Nefem i prowadzą proste, spokojne życie. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo przyjdzie...
Agla. Alef 0/5 Nasza cena:
39,60 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agla. Alef

Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula