Pandemia kłamstw

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 14
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14.5 x 20.5 cm
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 22,43 zł
Nasza cena: 25,94 zł 39,90 zł Taniej o: 35%

“Pandemia kłamstw. Szokująca prawda o skorumpowanym świecie nauki i epidemiach, których mogliśmy uniknąć” to książka ryzykowna, wskazujące palcem na wielkie medyczne przekręty, które zdarzają się wokół nas - według autorki pandemia koronawirusa COVID-19 jest jednym z nich.

Świat badań naukowych jest nie tylko skorumpowany, ale również zarządzany w taki sposób, by ludzie uzyskiwali jedynie określone informacje. Istnieją osoby, które dotarły do materiałów mogących otworzyć oczy całej ludzkości - jak naprawdę wygląda świat nauki i czy epidemii COVID-19 mogliśmy uniknąć?

Judy Mikovits i Kent Heckenlively w swojej kontrowersyjnej książce “Pandemia kłamstw” starają się ukazać prawdziwy świat nauki, pełen skomplikowanej sieci wzajemnych zależności, skorumpowania i kłamstw. Oszustwa te narażają życie każdego z nas - nie każda tabletka czy szczepionka powinna być udostępniona dla ludzi. Wiele pozornie innowacyjnych leków jest testowanych w skorumpowanych laboratoriach, które z góry ustalają wynik testów. Co ważne - badania nad wirusami dziwnym trafem wiążą się ze zwiększoną zachorowalnością na choroby cywilizacyjne - czy to nie powinno dziwić? Czy w takiej sytuacji powinniśmy ufać wiadomościom o pandemii COVID-19? Wielcy gracze świata nauki, a także koncerny farmaceutyczne robią wszystko... byśmy nie byli zdrowi i napędzali popyt na leki oraz szczepionki.

Biochemiczka Judy Mikovits została aresztowana przez władze USA za ujawnienie prawdy o wielkich przekrętach medycznych. Film bazujący na książce był najczęściej blokowanym wideo podczas trwania pandemii COVID -19. Czy więc faktycznie mamy się czego obawiać?

Pobierz darmowy fragment


Fragment książki

Nigdy bym nie pomyślała, że stanę się jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w nauce XXI wieku.

Zawsze chodziło mi wyłącznie o śledzenie danych i słuchanie pacjentów. Jako naukowcy mamy rozwiązywać problemy i pomagać ludzkości. To jest nasza misja, cel, któremu poświęciliśmy nasze życie.

Jak to jest, że takie schorzenia jak zespół przewlekłego zmęczenia (CFS), autyzm, choroby neurologiczne, a nawet nowotwory stały się tak kontrowersyjne, że wiele osób działających w branży medycznej nie chce zauważyć możliwych przyczyn ich występowania? Nie wiem, dlaczego nie możemy po prostu zebrać się razem i tego rozgryźć. Być może niektóre z moich pomysłów są słuszne, być może niektóre są błędne. Umieśćmy więc je wszystkie pod mikroskopem i sprawdźmy, co się stanie.


Opinie o książce

Jednym z głównych problemów naszych czasów jest utrata zaufania społeczeństwa do środowiska naukowego z powodu zbyt często skorumpowanej koalicji podmiotów rządowych i korporacyjnych. Książka Judy Mikovits i Kenta Heckenlively'ego zagłębia się w tę szalejącą korupcję, która ukrywa się przed publicznymi prawdami naukowymi, które mogą być sprzeczne z korporacyjnymi interesami gospodarczymi.

Dr Luc Montagnier, laureat Nagrody Nobla za izolację retrowirusa HIV w 2008 roku


O autorce

Judy Mikovits, autorka książki “Pandemia kłamstw. Szokująca prawda o skorumpowanym świecie nauki i epidemiach, których mogliśmy uniknąć”, na co dzień zajmująca się badaniami nad wirusami, znana jest z kontrowersyjnych poglądów. Publikacja albo otworzy czytelnikom oczy na prawdziwy świat medycyny, albo utwierdzi ich w przekonaniu, że władze przekazują nam rzetelną wiedzę. Warto przeczytać tę pozycję i ocenić, ile jest w niej prawdy.

Recenzje (14)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych i raczej nigdy nie dopatrywałam się w niczym drugiego dna, Książkę Markowitz otrzymałam w prezencie, gdyż niby taka na czasie warto przeczytać. Co prawda bardzo sceptycznie podeszłam do lektury, aczkolwiek po przeczytaniu niejako zmieniłam swoje podejście. Książka napisana jest w bardzo lekki sposób przez co dla takiego laika w tym temacie jak ja jest bardziej czytelna i zrozumiałą. Poruszone w niej tematy jak obecność retrowirusów i ich związek z pewnymi nowotworami, ich obecność u matek i związana z tym później liczba narodzin po dzieci z autyzmem, jej badania, które zmieniły Aids i HIV w chorobę z śmiertelnej na taką z którą da się żyć, a najgorsze w tym z czym się spotykamy to opór jaki stawiają koncerny farmaceutyczne, zamiast pomóc. Autorka naprawdę daje do myślenia i wręcz stwierdzam, że chcę więcej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Czytałam tę książkę podczas gdy sama przechodziłam COVID. I chociaż nie jest ona konkretnie o tej pandemii, to jednak jest o tym jak bardzo koncerny farmaceutyczne i rządy wielu krajów nas oszukują. Jak manipulują wiadomościami, badaniami i faktami, by nie wywołać paniki, by uspokoić społeczeństwo i by nie sprawić, że zyski dla owych koncernów zmaleją. Czytałam “Pandemię kłamstw” w momencie, gdy w telewizji wszem i wobec trąbili o szczepieniach na koronawirusa. Kiedy cały świat podzielił się na pół i jedni wierzą w teorie spiskowe, a drudzy wierzą we wszystko co zobaczą w telewizji. Kiedy jedni nie mogą się doczekać szczepień, a drudzy mówią, że nigdy w życiu się nie zdecydują.

  I wiecie co? Takie lektury dają do myślenia. Skoro jej autorami są ludzie, którzy zajmowali ważne stanowiska w wielkich laboratoriach. Skoro dokonywali ważnych odkryć i pracowali przy badaniu najgroźniejszych wirusów oraz produkcji różnych szczepionek- to można założyć, ze wiedzą co mówią. A mówią, że ukrywa się przed nami wiele istotnych informacji. Że nie wszystkie choroby są przypadkowe i że nie wszystkie szczepienia są takie bezpieczne jak o nich mówią.

  Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że w tej książce nikt nie mówi, że szczepienia są zupełnie złe i niepotrzebne. Owszem, są potrzebne i skuteczne. Ale niepokojące jest to, że “ci u góry” wiedzą o zanieczyszczeniach tych produktów, o skutkach ubocznych, a każą ludziom o tym milczeć i wprowadzają prawo, które ogranicza możliwość dochodzenia przed sądem odszkodowań. To wszystko oczywiście osadzone jest w realiach amerykańskich. Tam mamy inny system prawny, tam w ogóle jest inny świat. Ale tymi samymi preparatami szczepi się ludzi na całym świecie. Choroby takie jak HIV, AIDS czy autyzm są na całym świecie.

  Autorka książki sugeruje, że niektórym pandemiom można było z powodzeniem zapobiec, a niektóre były wręcz zapoczątkowane przez błąd ludzki. Mówi, że zdarzały się sytuację, w których koncerny wiedziały o ryzyku, a mimo to milczały, żeby nie upadł ich wizerunek. Czy to mnie zaskoczyło? Niekoniecznie. Od dawna jestem sceptyczna wobec wielu informacji, które przekazują nam media. Tam gdzie w grę wchodzi wielka kasa, nie ma sentymentów.

  Polecam wam tę książkę, bo bardzo dobrze wyjaśnia jak działa ten system. Zaskakuje jak silna władza potrafi zrujnować życie naukowcom, którzy po prostu robią swoje i nie chcą kłamać albo zatajać wyników swoich odkryć. Historia tego w jaki sposób autorka była prześladowana, jak musiała uciekać i jak wrobiono ją w cokolwiek, byleby móc ją aresztować i zamknąć jej usta- jest szokująca. Ale warta by ją poznać.

  Książka jest bardzo merytoryczna. Jej autorzy Judy Mikovits i Kent Heckenlively piszą, posługując się językiem naukowym. Są momenty, w których musiałam się mocno skupić, żeby zrozumieć przekaz i te wszystkie nazwy biotechnologiczne. Mimo to, książka jest przystępna dla czytelnika i czyta się ją naprawdę szybko. Mnie wciągnęła bardzo.

  Biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie czyli pandemię koronawirusa, warto czytać różne źródła i samemu wyrobić sobie opinię. Mnie ta książka utwierdziła w przekonaniu, że nie wszystko bywa przypadkowe i zawsze ktoś na czymś zarabia.

  Polecam przeczytać samemu i dokonać własnej oceny.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka na czasie, zdecydowanie. Ludzie w dzisiejszych czasach są podzieleni, niektórzy wierzą bez żadnych wątpliwości w pandemię COVID-19 i wszystko co mówią media. Niektórzy wierzą w istnienie samego wirusa, ale z lekkim przymrużeniem oka traktują doniesienia, obostrzenia i wszechobecną panikę. Są też tacy, którzy całkowicie wykluczają to co się dzieje i twierdzą, że jest to spisek. Nie chcę oceniać żadnej z tych grup, nie chcę też wypowiadać się co do moich własnych przekonań. Książka opowiada o tym, dotyczącym nas nawet jeżeli tego nie chcemy, świecie nie tylko z perspektywy koronawirusa. Ujawnia rzeczy, o których nie dowiemy się z telewizji publicznej czy pierwszych stron gazet. Może zmienić nasz światopogląd, może jeszcze bardziej ugruntować nasze dotychczasowe myśli, ale głównie może pokazać perspektywę kogoś, kto jest w tym od środka (i kto wcale nie wyszedł na tym dobrze...).

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo merytoryczna książka, dzięki której można poznać czarną stronę przemysły farmaceutycznego. Czytając książkę, mogłam odkryć jakimi prawami rządzi się rynek badań naukowych. Nie lubię spiskowych teorii, ale tę książkę dostałam w prezencie i bardzo mi się spodobała. Książka jest napisana prostym, lekkim językiem, szybko ją się czyta. Książka zawiera zagadnienia, o których dotyczącą całego świata, o których nie dowiemy się z mediów. Dzięki tej książce można dowiedzieć się co tak naprawę steruje interesami gospodarczymi krajów. Polecam szczególnie osobom, które szukają obiektywnej wiedzy o świecie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Pandemia kłamstw" to książka bardzo na czasie. Porusza istotne dla społeczeństwa kwestie mówiące o tym, kto tak naprawdę rozbudza epidemie chorób i jaki ma w tym interes. Wszystkie informacje są oparte na dowodach, które autorka skrzętnie zbierała, a nawet była z tego powodu aresztowana. Na pewno trzeba przyznać, że książkę można przeczytać jednym tchem, ponieważ tematyka tak naprawdę dotyczy każdego z nas. Właściwie są to informacje, o których się mówi, ale brakowało dowodów potwierdzających dane. Koncerny farmaceutyczne mają cel w sianiu paniki i prowadzeniu do rozwoju wielu chorób, w końcu na tym zarabiają. Warto przeczytać książkę i ocenić, czy faktycznie nie ma w tym prawdy - według mnie jest jej sporo.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 9 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autorzy: Judy Mikovits, Kent Heckenlively
 • Wydawnictwo ILLUMINATIO
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 352
 • Format: 14.5 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366654099
 • Język: polski
 • Podtytuł: Szokująca prawda o skorumpowanym świecie nauki i epidemiach, których mogliśmy uniknąć
 • Oryginalny tytuł: Plague of Corruption. Restoring Faith in the Promise of Science
 • Tłumacz: Emilia Skowrońska
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366654099
 • EAN: 9788366654099
 • Wymiary: 14.5x20.5cm
Warto zwrócić uwagę na...
Folwark komendanta 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Folwark komendanta

Były policjant o patologii, która trawi polską policję. Norbert Kościesza, były policjant z dziesięcioletnim doświadczeniem pracy w białostockiej komendzie, autor książki „Psy prewencji”, po raz kolejny, tym razem jeszcze dosadniej, opisuje policyjną rzeczywistość widzianą „od kuchni”. Zdradza, co...
Zestaw 2 książek: Psy prewencji i Folwark komendanta 5/5 Nasza cena:
43,84 zł 74,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zestaw 2 książek: Psy prewencji i Folwark komendanta

Zestaw 2 reportaży Norberta Grzegorza Kościeszy   Psy prewencji „Psy Prewencji” to opowieść o realiach służby w policji. O takiej, jaka jest naprawdę – czasami smutna, brutalna, a czasami śmieszna i przypominająca farsę. Ludzie, którzy stawili się do służby, pełni fascynacji i wyidealizowanych...
Operator 112. Relacja z centrum ratowania życia 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Operator 112. Relacja z centrum ratowania życia

Ta niezwykła opowieść w formie reportażu ukazującego realia i wyzwania operatorów ratowniczego numeru 112, odkryje przed Tobą zupełnie nowy świat! Cisi bohaterowie, którzy odbierają codziennie setki telefonów z prośbą o pomoc mierzą się z ogromną odpowiedzialnością, a ich nerwy w tych trudnych...
Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki? 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki?

Piją z radości. Piją z rozpaczy. Piją, bo lubią lub same do końca nie wiedzą dlaczego. Przecież wszyscy wokół piją tak samo. Magda Omilianowicz rozmawia z kobietami, których życiem zawładnął alkohol, oraz z osobami z ich otoczenia: terapeutami i dorosłymi już dziećmi (DDA). Z tych wstrząsających...
Aż do śmierci 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Aż do śmierci

Prawdziwe historie przemocy domowej, która zmusza do ostatecznych rozwiązań. Głos oddany kobietom, które z ofiar przeistoczyły się w morderczynie. Wstrząsająca, poruszająca, prawdziwa. Obok tej książki nie można przejść obojętnie. – Małgorzata Domagalik Bardzo mocna rzecz. Wspaniale napisana. Daria...
Farmagedon. Rzeczywisty koszt taniego mięsa 5/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Farmagedon. Rzeczywisty koszt taniego mięsa

Za wszystkim, co jemy, kryje się jakaś historia. Właśnie teraz gdzieś na świecie zabitych zostaje 4 tysiące zwierząt. W ciągu ostatnich dziesięcioleci zwierzęta hodowlane znikały z naszych łąk i pastwisk, bo rozrastający się przemysł hodowlany zamknął je w klatkach i boksach. Rocznie pochłania ON...
Przełęcz Diatłowa 4/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przełęcz Diatłowa

Wciągająca opowieść inspirowana tragicznymi wydarzeniami na Uralu sprzed ponad sześćdziesięciu lat, które do dzisiaj rozpalają wyobraźnię łowców zagadek. Czy rosyjskiej pisarce uda się rozwiązać jedną z największych tajemnic XX wieku? W styczniu 1959 roku grupa studentów i absolwentów Politechniki...
Banksterzy 4/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Banksterzy

Historia, której boją się banki Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami powieść o wstrząsającym świecie bankierów bez zasad i dramacie polskich frankowiczów. W siedzibie GoBanku zapada decyzja o wprowadzeniu do oferty nowego produktu. Prezes Adam „Siekiera” stawia wyłącznie na bezdusznych, głodnych...
Jaskółki z Czarnobyla 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jaskółki z Czarnobyla

Wciągające śledztwo, w którym burzliwa rzeczywistość dzisiejszej Ukrainy splata się czarnobylską tragedią Ponad 30 lat po wybuchu elektrowni w Czarnobylu Morgan Audic powraca do jednej z najbardziej przerażających historii w dziejach świata. Przez Prypeć, teren dawnej zony, przetaczają się...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula