Pakiet Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Tom 1-2: Pochłaniacz, Okularnik

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria:Cztery żywioły Saszy Załuskiej
Oprawa:Miękka
Rok wydania:2015
Wydawnictwo:Muza
Opis
Katarzyna Bonda nazywana jest królową polskiego kryminału. Karierę rozpoczęła jako dziennikarka. Podjęła jednak decyzję, że zostanie pisarką.

Pierwsza część tetralogii nosi tytuł "Pochłaniacz". Książka została wydana w 2014 roku. Akcja zawiązuje się, kiedy w tajemniczych okolicznościach ginie dwójka nastoletnich bliźniaków. Po dwudziestu latach wychodzą na jaw wydarzenia, które mają związek z tajemniczym morderstwem. W śledztwo jest zaangażowana profilerka Sasza Załuska, która właśnie powróciła do Polski. Trafia do świata nocnych klubów i mafijnych porachunków. Jest to dla bohaterki tym trudniejsze, że walczy z alkoholizmem, a w śledztwie na każdym kroku trafia na pokusy. Jednak te słabości i niewiara we własne siły sprawiają, że czytelnicy uwielbiają Saszę. Jest prawdziwa: twarda i zdeterminowana, a jednocześnie bardzo krucha i wrażliwa. To bohaterka z krwi i kości. Jednak nie tylko postać Saszy Załuskiej jest dobrze przemyślana i realistyczna. Autorka wiele czasu musiała poświęcić, aby przygotować profile drugo, a nawet trzecioplanowych postaci.

Kluczem do rozwiązania powiązanych ze sobą zagadek z przeszłości może być piosenka "Dziewczyna z północy" - hit jednego sezonu. Fabuła jest jednak wielowątkowa. Wszystkie historie przenikają się i tworzą skomplikowaną, choć po ujawnieniu wszystkich faktów spójną całość. Pozwala to autorce na ukrywanie ważnych elementów akcji w szczegółach i na pierwszy rzut oka nieistotnych zdarzeniach. Dodatkowo wielowątkowość, tworzy klimat powieści i skutecznie wciąga czytelnika w pisarską rzeczywistość. Książkę czyta się jednym tchem, po skończonej lekturze z przyjemnością sięga się po kolejną część, która na szczęście jest już dostępna.

Kolejna część najnowszej kryminalnej serii Katarzyny Bondy to "Okularnik". Akcja powieści przenosi się z Wybrzeża do podlaskiej Hajnówki, gdzie Sasza Załuska ma do załatwienia prywatną sprawę z przeszłości. Sytuacja jednak komplikuje się, gdy dochodzi do morderstwa.

W książce w sposób mistrzowski została przedstawiona małomiasteczkowa społeczność. Ukazane i uwydatnione zostały jej wady i problemy, ale też uroki. Autorka sięga też do wojennej przeszłości miasteczka i zbrodni, jakie w tamtych czasach zostały dokonane. Mają one niebagatelny wpływ na teraźniejszość. Autorka porusza także ciężkie tematy jak historia Żołnierzy Wyklętych, czy polski nacjonalizm, który na Podlasiu przybrał specyficzną formę. Podobnie jak w poprzedniej książce, ilość wątków jest tu ogromna. Wszystkie jednak są ważne. Perypetie poszczególnych bohaterów są ze sobą powiązane. Pod koniec książki coraz silniej się zazębiają, by na końcu wszystko stało się jasne.

Plusem powieści Bondy jest fakt, że poszczególne tomy tetralogii można czytać także niezależnie. Bez szkody dla zrozumienia fabuły. Jednak nie jest możliwe, aby ktoś, kto przeczytał "Okularnika" nie przeczytał "Pochłaniacza". Z kolei, po lekturze tych dwóch na pewno atrakcyjna będzie najnowsza książka z serii "Lampiony", a także ostatnia, z niecierpliwością wyczekiwana przez fanów Katarzyny Bondy - "Czerwony Pająk".

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii kryminał lub z serii Cztery żywioły Saszy Załuskiej

Szczegóły
Recenzje książki Pakiet Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Tom 1-2: Pochłaniacz, Okularnik (1)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Katarzyna K. w dniu 2017-07-31
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Świetna autorka, z ogromnym merytorycznym przygotowaniem. Miło się czyta, ciekawe niepowtarzajace się pióro i jak miło że nasze rodzime. Trylogia z wątkiem sensem i niezmiernie ciekawa. Zresztą w świetnej cenie trudno się nie łasic.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula