One płoną jaśniej

Autor:

Rao Shobha

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Rok wydania
2019
Nasza cena: 27,29 zł 39,90 zł Taniej o: 32%

“One płoną jaśniej" to wzruszająca historia o przyjaźni naznaczonej cierpieniem, którego bohaterki powieści wcale nie wybrały.

Czy wiesz już, jak trudno być kobietą tam, gdzie się ich nie szanuje?

“One płoną jaśniej" to powieść mająca swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości: wystarczy tylko przyjrzeć się losom kobiet pochodzących z wielu indyjskich miejscowości, które nigdy nie doświadczą przywilejów, jakie mieszkanki Europy uznają za codzienność. Purnima i Sawitha przyszły na świat w małych, indyjskich wioskach. Ich świat nigdy nie był i prawdopodobnie nigdy nie będzie łaskawy dla kobiet. Zgodnie z obowiązującymi konwenansami społecznymi i kulturą nie mogą być wolne, bo nie do tego zostały stworzone. Posłuszeństwo wobec ojca to rzecz święta i nikt nie może tego kwestionować. Młode kobiety mają natomiast swoje obowiązki: muszą pracować i z pokorą słuchać mężczyzn, którzy stanowią o wszystkim. Ich małżeństwa nie opierają się na mrzonkach o miłości, a mają okazać się korzystne dla rodziny.

Purnimie wybrano męża, wcale nie pytając jej o zdanie, bo przecież nie było takiej potrzeby. Z początku dziewczynie wydawało się, że przypadł jej świetny kandydat i już wkrótce jej szare, naznaczone cierpieniem życie odmieni się na lepsze. Niestety, ślub rozpoczął tylko kolejny jego rozdział. Od chwili zawiązania węzła małżeńskiego musi skupić się na mężu, okazywać mu bezwzględne posłuszeństwo i modlić się o syna. Nie może też okazać buntu ani wyrazić nawet delikatnego sprzeciwu, by nie narazić się na gniew, a w konsekwencji okaleczenie czy wyrzucenie z domu. Z kolei Sawitha nie może się pogodzić z decyzją odnośnie mężczyzny, którego wybrała jej rodzina, i postanawia uciec. Prześladowana przez przeszłość, wciąż wraca myślami do przyjaciółki - to właśnie ich głęboka relacja pomagała obu dziewczynom przetrwać najtrudniejsze chwile.


Opinie o książce

Uczta dla fanów Ferrante. Historia przyjaźni i tego, jak kobiece ambicje rozbijają się o o mur biedy i zasad społeczeństw patriarchalnych.

"Huffington Post"

Płonący portret tego, jak wygląda feminizm w większości miejsc na świecie.

"Vogue"

Niezwykle bolesna i przekonująca opowieść o dwóch młodych dziewczynach, które połączyła silna więź podczas tkania sari w małej wiosce indyjskiej nękanej seksizmem i mizoginią.

"InStyle"

Odłamki serca wszędzie. Trudno znaleźć lepsze słowa na oddanie tego, co ta powieść robi z czytelnikiem.

"Entertainment Weekly"

Książka idealna dla czytelniczek Rupi Kaur.

"Brit + Co"

Poczułam to. Poczułam ból i cierpienie tych kobiet. Autorka opisała ich historię w taki sposób, że jej się nie czyta - jej się doświadcza.

Pamela Olejniczak, @polish.bookstore

Boleśnie piekna opowieść o indyjskiej rzeczywistości, która paradoksalnie nie jest tak odległa od europejskiej, jak sądzimy. I o człowieku, który mimo zniewolenia może być wewnętrznie wolny.

@jagbuk

Wstrząsający portret kulturowej mizoginii i bitew toczonych codziennie przez miliony kobiet na całym świecie. Rozbudza wewnętrzny ogień tak, że płonie ON jeszcze długo po lekturze.

Aleksandra Pakieła, @olajuliapakiela

Ta książka wgniata w fotel i daje do myślenia. To impuls do nieustannej walki o prawa kobiet.

Klaudia Szumielewicz-Szklarska, @my_beige_life

Hipnotyzująca historia kobiet żyjących w opresyjnym świecie. Pozostawia czytelnika z bolesną, jątrzącą się raną. Mocna i bezkompromisowa.

Anna Globisz, @ksiazka_przyjacielem


O autorce

Shobha Rao jest amerykańską pisarką, która wyemigrowała z Indii. W 2014 roku udało jej się zdobyć nagrodę Katherine Anne Porter. W swoich utworach literackich zwraca uwagę na ucisk kobiet, będący na porządku dziennym w jej rodzinnych stronach.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta książka roztrzaskała moje serce na kawałki. Nie sposób zapomnieć o losie dwóch dziewczyn, które nic nie znaczą, bo urodziły się w Indiach, na wsi, w niskich kastach. Córka to przekleństwo dla ojca, trzeba zapewnić jej posag jakiego żądają rodzice przyszłego małżonka. Niestety żaden posag nie gwarantuje młodej małżonce dobrego traktowania. Jest traktowana jak służąca, znosząc upokorzenia i przemoc, a nawet okaleczenia. Przerażająca historia dwóch dziewcząt, które zaprzyjaźniają się jako nastolatki. Ta przyjaźń daje im siłę by przetrwać tragicznie ciężkie chwile, daje im nadzieję. Osamotnione w swojej walce o lepszy los, marzą o odrobinie szczęścia. Czy los pozwoli im się spotkać? Czy potrafią o siebie zawalczyć? Warto przeczytać! Daje do myślenia!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ależ z nas idiotki. Z nas, dziewcząt. Bojących się niewłaściwych rzeczy w niewłaściwych momentach. Bojących się spalonych twarzy, kiedy na zewnątrz czekają na ciebie ognie, których nie potrafisz sobie wyobrazić. Mężczyźni trzymający zapałki przy twoich tęczówkach z benzyny. Płomienie, wokół ciebie wszędzie płomienie, liżące twoje świeżo rozkwitłe piersi, twoje pierwszomiesięczne ciało. I czeluście piekieł. Piekieł rozległych jak świat. Czekających, by cię obedrzeć, by zmienić cię w popiół i nawet wiatr, nawet wiatr.... Nawet wiatr, moja miła, pomyślała, patrzy jak płoniesz, chce tego, przelatuje nad tobą i przez ciebie. Rozsypując cię, bo jesteś dziewczyną i jesteś popiołem".

  Ta książka mnie trochę "przeciorała" emocjonalnie, zabolało mnie całe moje wnętrze. Bo źle się czyta o bólu młodych kobiet, o ich złym traktowaniu: poniżaniu, wykorzystywaniu, a nawet okaleczeniu dla własnego interesu, który i tak nie wychodzi. Straszne rzeczy przydarzyły się dwóch bohaterkom z indyjskich, biednych wiosek, ale ta opowieść to mimo wszystko historia pełna nadziei i wszystko zwyciężającej siły uporu i przyjaźni.

  Purnima kocha tkać. Sawitha również. Obie pochodzą z wioski, w której głównie tak zarabia się na życie. Obie spotykają się i poznają, kiedy ojciec Purnimy zatrudnia w swojej małej tkalni Sawithę. Sawitha chce pomóc swojej rodzinie, żyjącej w bardzo złych i skromnych warunkach, dlatego musi zacząć pracować. Purnima będzie czerpać siłę i odwagę z tej relacji, bo Sawitha jest inna. Silna, jaśnieje dumą i mimo młodego wieku, potrafi walczyć o siebie, ciężko pracować, postawić się zaczepiającym ją mężczyznom, odważnie, z błyskiem w oku, pójść dalej zostawiając ich zaskoczonych. A to nie do przyjęcia przecież, by kobieta stawiała się mężczyźnie. Nie w kraju, w którym kobieta jest nikim, w którym małżeństwa są aranżowane, a gdy rodzi się dziewczynka, to często ojciec myśli o tym, że jakby tak postawić małą nad przepaścią, to wystarczyłoby lekko pchnąć. 

  Purnima niedługo będzie musiała wyjść za mąż. Taka tradycja. Oczywiście nie zna przyszłego męża. Sawitha zacznie tkać dla niej ślubne sari, ale wydarzy się coś, co zmieni życie obu dziewczyn. Coś co sprawi, że będą musiały się rozstać. I od tej pory będziemy śledzić historię dwutorowo. Sawitha będzie uciekać. Purnima jej szukać. Dlaczego? Co sie wydarzy? Czy ich przyjaźń będzie miała szansę trwać dalej? Jak potoczą się ich losy? 

  Tę powieść czyta się bardzo szybko, nawet mimo tego bólu i smutku, jaki płynie z historii obu dziewczyn. To sprawnie napisana książka o tym, jak ciężko jest być kobietą, w świecie, gdzie seksizm, przemoc domowa, czy opresyjne tradycje kraju niszczą wpływają na charakter kobiety. "[...] zrozumiała, że ona jest tą spłowiają, pozbawioną koloru częścią. Była tym, co wchłaniało brud i cierpienie. Tym, co jest zmęczone słońcem, Co niczym ręka zasłania jasność". Ale to tylko od niej zależy, czy jej wewnętrzny blask przetrwa, czy będzie się tylko tlił, czy też jarzył pięknym, jasnym płomieniem.

  To powieść o tym, że kobieta wiele może znieść, że jest bardzo silna, nawet jeśli tak o sobie nie myśli. Bo warto walczyć o siebie. Być ambitnym, upartym, świadomym własnej wartości. Wtedy nic nie jest w stanie tego zniszczyć, żaden kamień, żaden nóż, żaden kolejny gwałt, żaden kolejny policzek. Czytajcie. Zostaje w pamięci.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „One płoną jaśniej” Shobha Rao opowiada historię dwóch dziewczyn, nastolatek, które urodziły się w biednej dzielnicy Indii. W miejscu, gdzie dziewczynki to problem, wręcz nieszczęście. Ważni są tylko chłopcy od początku życia do końca. Kobieta to rzecz, która ma im służyć, z którą mogą robić co chcą. Punima i Sawitha w pewnym momencie życia łączą swoje losy ze sobą – tylko na chwilę, jednak ta chwila łączy ich nieodwracalnie, budzi wielką przyjaźń, głębokie uczucie. Dalsze swoje losy poświęcają na odszukiwanie siebie i na walkę z ciężką rzeczywistością, która może spotkać indyjską kobietę.

  Ta pozycja to nie jest łatwa i przyjemna lektura. Owszem, styl narracji jest łatwo przyswajany, ale dla narratora czytelnik jest raczej obojętny. Pokazuje nam świat przez dziurkę od klucza, możemy go tylko i wyłącznie obserwować, a ON nie fatyguje się z wyjaśnieniami. Jednak ten styl narracji całkowicie współgra z wydarzeniami z powieści. Książka porusza ważne tematy, jak handel żywym towarem, sytuacja kobiet w biednych światach, prostytucja, gwałty, narkotyki. Tematy, o których trzeba mówić głośno, by świat wiedział, by coś zmienić. W książce jednak nie wszystko jest złe. Jest światło, jest jasność, jest nadzieja. Jest wytrwałość i ciągłe parcie przed siebie, niezgoda na ‘zjedzenie’ przez innych. Bohaterki robią wszystko, by w końcu było im lepiej, czasami ich decyzje są dobre, czasami złe, ale nie stoją w miejscu, mają siłę, mają wewnętrzny płomień.

  Oprócz tego książka zanurza nas w inny, indyjski świat. Pełen kolorów, zapachów, wierzeń, religii i potraw. Naprawdę, pomimo ciężkiego losu kobiet, akurat tylko aspektem tego świata byłam oczarowana. I znowu to udowadnia nam, że nie ma złego bez dobrego, nie istnieje jedno bez drugiego.

  „One płoną jaśniej” to wbrew pozorom piękna historia o sile i odwadze. Książka ważna, oby było takich więcej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Zdawało się jakby swoim odejściem opróżniła wszystko — wejście do chaty i samą chatę”, czyli kilka słów o feminizmie.

  One płoną jaśniej to kolejna książka poruszająca temat feminizmu na świecie. Shobha Rao, autorka tej książki, urodziła się w Indiach, skąd w wieku siedmiu lat przeniosła się do Stanów Zjednoczonych i mieszka w San Francisco. Vogue pisze o jej książce, że jest to„ płonący portret tego, jak wygląda feminizm w większości miejsc na świecie".

  Urodziły się skazane na dożywotnie cierpienie – jak wszystkie kobiety z małych indyjskich wiosek. Tam nie liczy się, czy jest się siostrą, żoną czy matką. Tam kobieta jest niewolnicą. Poniżane, wykorzystywane i okaleczane Purnima i Sawitha w przyjaźni znajdują azyl. Do czasu… Jednak ogień nadziei, który raz zapłonął w ich sercach, nie gaśnie. A im bardziej los z nimi igra, tym one płoną jaśniej.

  One płoną jaśniej ukazuje kobiety, które na co dzień zmagają z sytuacjami, które u nas są nierealne. Podczas czytania nie mogłam uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się XXI wieku. Książka opowiada historię dwóch hinduskich dziewczyn. Purnima i Sawitha żyją we współczesnych Indiach, gdzie społeczeństwo podzielone jest na kasty. Ludzie uważają, że posiadanie córki jest ciężarem dla rodziny. Kobieta ma być posłuszna mężowi i urodzić dzieci. Główne bohaterki nie podzielają tej idei i marzą o lepszym świecie. Znoszą przemoc i poniżanie, nie mają praw i traktowane są jak rzecz, którą w każdej chwili można wyrzucić.

  One płoną jaśniej to trudna lektura, która szokuje i jednocześnie przeraża. Na pewno nie wszystkim przypadnie do gustu i raczej przeciętny Kowalski nie sięgnie po nią. Porusza niezwykle ważne tematy. Jednak nie pomoże ona kobietom, których życie wygląda podobnie jak to Purnimy i Sawithy, ale być może uświadomi. Europejczyków, że takie rzeczy dzieją się naprawdę. Na pewno warto przeczytać i samemu stwierdzić czy jest to dobra książka. Ja mam mieszane uczucia i długo zastanawiałam się co napisać w recenzji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To jest taka książka, którą czytając, myślisz sobie "ale ja mam świetne życie". Nie mam na wiele, wiele nie zobaczę, marzeń nie spełnię ale ciągle mogę dziękować za to, że jest takie wspaniałe. To też książka, której czytanie rodzi w tobie niemoc. Rozpiera cię gniew i dusi bezsilność.

  Nie chcemy nawet wiedzieć, że ludzki los jest tak okrutny a już w ogóle wolelibyśmy nie wiedzieć, że to się dzieje w czasach nam współczesnych.

  Indie. Rzeczywistość, w której kobiety się gwałci, zmusza do niewolniczej pracy, głodzi, oblewa gorącym olejem... Można by wymieniać. Strach w życiu tych kobiet nic nie zmienia, nie ma znaczenia. Dla nich najlepiej byłoby zniknąć, przestać istnieć. I w tej rzeczywistości poznajemy historie dwóch dziewczyn, które nie mają chęci się światu usunąć w cień. Między nimi rodzi się przyjaźń, jednak ich losy schodzą się i rozchodzą. Trudno określić, którą życie dotkliwiej doświadcza bo obie historie pisane są krwią, potem i spermą. A one, pomimo tego parszywego życia wiedzą, że muszą się odnaleźć. To waleczne i na swój sposób bezczelne kobiety, nie tak łatwo się poddadzą. Ich nadzieja, to ta z rodzaju najsilniejszych, zbudowana przez strach. Tym bardziej zatem, czytając, trzymasz za nie kciuki. Chcesz, aby wygrała ta ich niezależność i mądrość, adekwatna do pochodzenia i sytuacji, w której się znalazły. Z rodzinnych wiosek, życie rzuca je do Ameryki. Tam rozgrywa się wyścig z czasem, wyścig o życie.

  To bardzo ładnie napisana powieść. Ładnym językiem, płynna. Wciąga bardzo i choć to żadna sensacja, trzyma w napięciu do końca. A zakończenie trudno przewidzieć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Rao Shobha
 • Wydawnictwo Otwarte
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 400
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788375155846
 • Język: polski
 • Tłumacz: Joanna Jurewicz
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788375155846
 • EAN: 9788375155846
 • Wymiary: 135x205
Warto zwrócić uwagę na...
Dla Ciebie płonę. Rosemary Beach, tom 13 4/5 Nasza cena:
33,58 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dla Ciebie płonę. Rosemary Beach, tom 13

Namiętna dziewczyna i dwóch niebezpiecznych mężczyzn... Czy w świecie mafii miłość jest możliwa? Samolubna i bogata Nan ma wszystko oprócz wytęsknionej miłości. Jedyny facet, którego naprawdę kochała, wybrał jej przyrodnią siostrę Harlow... Poznając Majora, ma nadzieję, że to miłość na całe życie....
365 dni 4/5 Nasza cena:
22,47 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

365 dni

Obrzydliwie romantyczna, skrajnie prawdziwa i inspirująca.... Laura wraz ze swoim chłopakiem Martinem i dwójką przyjaciół wyjeżdżają na wakacje na Sycylię. Drugiego dnia pobytu – w swoje dwudzieste dziewiąte urodziny, dziewczyna zostaje porwana. Porywaczem okazuje się głowa sycylijskiej rodziny...
Kolejne 365 dni 4/5 Nasza cena:
25,54 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kolejne 365 dni

Ciężarna Laura zostaje postrzelona. Najlepsi lekarze walczą o życie kobiety. Jej mąż, głowa sycylijskiej mafii, musi podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu - kogo ocalić: ukochaną czy ich dziecko... Jakiego wyboru dokona Massimo? Czy życie bez Laury będzie miało dla niego jeszcze sens? Czy...
Uwikłani. Chandler 4/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwikłani. Chandler

Pamiętacie Hudsona? Jego młodszy braciszek to niezłe ziółko. Pełnokrwisty biznesmen przy stole konferencyjnym prezentuje się nienagannie. Jeśli jednak chodzi o stoły, to twierdzi, że do seksu nadają się lepiej od łóżka. Chandler Pierce rzuca na kobietę urok playboya, któremu nie sposób się oprzeć....
Obsesja. Uwikłani. Tom 2 5/5 Nasza cena:
9,90 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obsesja. Uwikłani. Tom 2

Drugi tom serii określanej jako lepsza od Greya Alayna Withers ma poważny problem. Każdy jej związek z mężczyzną prowadzi do obsesji, niezależnie, na kogo akurat trafi. Pierwsza zmiana następuje jednak, gdy do jej życia wkracza niezwykle przystojny Hudson Pierce, miliarder, który także nie...
Jego przesyłka 4/5 Nasza cena:
24,43 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jego przesyłka

Pikantna komedia romantyczna! Jego paczuszka wylądowała w mojej skrzynce... Hej, spokojnie, mojej skrzynce POCZTOWEJ. I od chwili, kiedy zobaczyłam, co jest w środku, wiedziałam, że ta paczka powinna trafić do mojego gorącego sąsiada. Który najwyraźniej ma brudny sekret... Niespecjalnie lubię koty,...
W jego oczach 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W jego oczach

Kontynuacja bestsellerowej książki "Oczy wilka". Lena i Artur rozpoczynają nowy etap w swym życiu. Po dwóch latach bycia w związku, nadszedł czas zaręczyn. Taki obrót sprawy nie wszystkim przypadł do gustu. Czy tak poważna decyzja nie powinna być podejmowana bez cienia wątpliwości? Czy Artur...
Więcej niż ona. Więcej. Tom 2 5/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Więcej niż ona. Więcej. Tom 2

Czasami ma się tylko jedną szansę w miłości Kiedy Logan poznał Amandę, od razu wiedział, że to dziewczyna inna niż wszystkie. Jednak nie powstrzymało go to przed tym, żeby postąpić tak jak zwykle. Po namiętnych chwilach postanowił zerwać z nią kontakt. Po paru miesiącach ich drogi znowu się...
Więcej niż on. Więcej. Tom 3 5/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Więcej niż on. Więcej. Tom 3

Romantyczna powieść Jay McLean, autorki bestsellerów "Więcej niż ona" i "Więcej niż my". Każdego ranka masz wybór: możesz dalej śnić lub obudzić się i ruszyć w pogoń za marzeniami. Będę żyć dla siebie i tylko dla siebie. Randki były naprawdę ostatnią rzeczą, na jaką miałam teraz ochotę. A powinnam...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula