Odruch

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 21
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2021
Format
135 x 210 mm
Ilość stron
368
Inne wersje (3)
Outlet, Książka, op. miękka
za 20,00 zł
eBook, mobi, epub
za 27,20 zł
Audiobooki mp3
za 32,22 zł
Nasza cena: 26,99 zł 39,99 zł Taniej o: 33%

"Odruch" zabierze Cię w mroczną i wstrząsającą podróż w najmroczniejsze zakamarki macierzyństwa. Ten niepokojący thriller psychologiczny nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Blythe Connor urodziła. Wszystko zapowiadało się dobrze, a jedyną myślą chodzącą po głowie młodej matki było szczęście jej córki. Tylko dlaczego Victoria nie zachowuje się tak jak inne dzieci? Czemu budzi jej niepokój i rozstraja nerwy? Czy to kwestia depresji poporodowej, o której tyle czytała? Blythe postanawia opowiedzieć o wszystkim swojemu mężowi, ten jednak stwierdza, że wszystko jest dobrze, i lekceważy problemy żony, która powoli przestaje ufać własnemu umysłowi.

Z czasem kobieta dochodzi do siebie, a na świat przychodzi młody Sam. Blythe po raz pierwszy doświadcza prawdziwej radości i dumy ze swojego dziecka. Wyraźnie czuje łączącą ich więź, naturalną między matką i jej potomstwem. Kiedy wszystko zdaje się już układać, miejsce ma niespodziewane wydarzenie: krótki moment, który na zawsze odmieni życie całej rodziny, a przerażająca prawda ujrzy światło dzienne.

"Odruch" jest debiutancką powieścią Ashley Audrain, opowiadającą o trudach macierzyństwa oraz konsekwencjach braku komunikacji w związku. Lekceważenie przeczuć i intuicji, a także niepewności partnera może prowadzić do tragedii. Autorka stworzyła charyzmatyczne postaci, które łatwo polubić, przez co ich cierpienie jest znacznie lepiej odczuwalne i rozumiane przez Czytelnika.


Fragment książki

Zapisaną w naszych genach historię rodziny przekazujemy z pokolenia na pokolenie. Z matki na córkę. Dobro i zło. Przyjmujemy dziedzictwo, nie mając wyboru, nie od nas zależy, kim się staniemy…

Czasem aniołami,

A czasem potworami…


Opinie o książce

Porażająca, intrygująca i oryginalna powieść. "Odruch" to wyprawa w głąb najmroczniejszych zakamarków macierzyństwa.

Kristin Hannah, autorka "Słowika"

Powieść "Odruch" Ashley Audrain, napisana z graniczącą z brawurą odwagą oraz z niezwykłą precyzją emocjonalną i psychologiczną, to pełen napięcia, mistrzowski thriller literacki, który od pierwszych stron wciąga czytelnika w wir najbardziej przejmującej przygody życia: rodzicielstwa.

Bill Clegg, autor "Czy miałaś kiedyś rodzinę?"

Pasjonująca, pięknie napisana i potwornie ciekawa… Lektura zmuszająca do refleksji.

Liz Nugent, autorka "Upadku Olivera"

"Odruch" był poetycką i elektryzującą lekturą, która nie oszczędziła moich nerwów, budząc we mnie grozę i empatię jednocześnie. Przeczytałam powieść jednym tchem, ale została we mnie na długie dni. Nie wolno jej przegapić.

Lisa Jewell, autorka "Kiedy ciebie nie ma"

Siedziałam do późnej nocy, kończąc porażającą powieść Audrain "Odruch", o podróży w najmroczniejsze rejony macierzyństwa (i przejmującej ambiwalencji uczuć matki). Emocjonalna, prowokacyjna i frapująca, z najbardziej drastycznym i przemawiającym do serca opisem porodu, jakiego wcześniej nie czytałam (i nie napisałam).

Sarah Vaughan, autorka "Anatomii skandalu"

"Odruch" rozprawia się z mitami macierzyństwa, wnikliwie badając wielowymiarowość relacji między dziećmi a rodzicami, ogromny wpływ przeszłości na teraźniejszość i nasz głęboki niepokój, kiedy uświadamiamy sobie, że nigdy nie poznamy do końca nawet naszych najbliższych.

Kim Edwards, autorka "Córki opiekuna wspomnień"

"Odruch" Ashley Audrain to nie tylko fascynująca i porywająca powieść, którą czyta się jednym tchem, ale również głęboko prowokacyjny i odważny obraz macierzyństwa, odmalowany najpiękniejszą prozą roku.

Aimee Molloy, autorka "Idealnej matki"

"Odruch" to bezlitosna wiwisekcja macierzyństwa. Audrain nie stosuje taryfy ulgowej wobec nikogo z rodziny Connorów, mimo to każda postać zdołała wzbudzić moje współczucie. Znakomita, wnikliwa, pełna empatii i wstrząsająca opowieść. Żałuję, że nie mogę bez końca czytać jej po raz pierwszy. Jedna z najlepszych książek, jakie czytałam w tym roku.

Stephanie Wrobel, autorka "Troskliwej"

Olśniewający debiut. "Odruch" Ashley Audrain to żywioł, tak zjawiskowy, że odciśnie w waszym sercu trwały ślad, który rozbłyśnie, pociemnieje, a potem będzie was dręczył. Każde zdanie jest przejmująco żywe - Audrain z pointylistyczną precyzją maluje makabryczne oblicze macierzyństwa i miłości. Gdyby Stephen King doświadczył macierzyństwa – wyjątkowego uniesienia i potwornego strachu, jakimi odznacza się ten stan - być może potrafiłby wymyślić tę książkę. Mądra, straszna i czuła powieść nadaje na innej częstotliwości. Miałam wrażenie, że pulsuje mi w rękach. Nie mogłam jej odłożyć. Nie mogłam oderwać od niej oczu.

Claudia Dey, autorka "Heartbreaker" i "Stunt"

Intrygująca proza i głęboka sugestywność sprawiły, że "Odruch" Ashley Audrain od pierwszej strony rzucił na mnie czar… Skomplikowana, pełna niuansów i bezlitosna historia. Pochłonęłam tę debiutancką powieść jednym tchem.

Karma Brown, autorka "Recipe for a Perfect Wife"

"Odruch" to opowieść na ostrzu noża. Skowyt w obliczu tego, co wiemy - albo w co chcemy wierzyć - o macierzyństwie. Debiut Ashley Audrain, bezwzględnie poruszający, bolesny i piękny, dorównuje "Zaginionej dziewczynie" i brzmią w nim echa "Musimy porozmawiać o Kevinie". Połknęłam tę powieść w całości.

Marissa Stapley, autorka "The Last Resort"

Lektura "Odruchu" przypomina pociąg towarowy - uderza z impetem i pcha czytelnika do miejsc, które niekoniecznie ma ochotę odwiedzać. Powieść jest przerażająca, przygnębiająca i nieodparcie fascynująca. Jej rytm - ten nieustanny galopujący puls - sprawiał, że nie mogłam jej odłożyć i dałam mu się ponieść. Nie żałuję tego, bo książka jest głosem w dyskusji o aspektach macierzyństwa - oczekiwania kontra rzeczywistość, geny kontra wychowanie, mężczyźni kontra kobiety - o których należy rozmawiać, bez względu na to, jak bardzo to może być przykre. Właściwie nie wiem, co o tym wszystkim myśleć. Może pójdę się na chwilę położyć.

Beth Morrey, autorka "Saving Missy"


O autorce

Ashley Audrain w brutalny i szczery sposób zwraca uwagę na fakt, że nie istnieje możliwość dokładnego poznania drugiego człowieka, nawet jeśli jest się jego rodzicem. "Odruch" rzuca zupełnie nowe światło na kwestie porodu i macierzyństwa, a także wpływu przeszłości na teraźniejszość, tym samym zmuszając Czytelnika do głębokich przemyśleń na temat życia.

Recenzje (21)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Ten rok pod względem czytelniczym zaczął się dla mnie bardzo dobrze, książki, po które sięgam, napisane są na bardzo wysokim poziomie. Na chwilę obecną na czołówce zakwalifikował się "Odruch", jest moim nr. 1 Nie pamiętam już kiedy przeczytałam coś tak dobrego, a zarazem tak mocnego, aby od pierwszej do ostatniej strony wzbudzało taką huśtawkę emocjonalną. Po jej przeczytaniu nie byłam w stanie poskładać myśli, aby napisać opinię, potrzebowałam czasu, aby się pozbierać, bo miałam taki natłok myśli.

  Genialna książka, napisana prostym i czytelnym językiem, dzięki czemu czyta się ją błyskawicznie. Jest to thriller psychologiczny, chociaż ja ją bardziej widzę jako dramat psychologiczny, napisany w pierwszej osobie, bardziej jakby w formie takiego dziennika. Główna bohaterka dzieli się w nim swoimi emocjami, myślami, wątpliwościami i problemami, z którymi musi się zmierzyć.

  Uważam, że jest to bardzo ważna powieść dla wielu z nas kobiet, które są matkami, bo porusza trudny temat macierzyństwa. Pokazuje najważniejszą relację matka-córka, trudna jest to relacja w tym przypadku, gdyż pomiędzy jedną, a drugą brakuje uczucia bliskości i miłości. Dziewczynka jest niedostępna, chłodna w stosunku do matki, a ona z kolei utwierdza się w przekonaniu, że nie powinna mieć dzieci, bo w jej rodzinie macierzyństwo jest przekleństwem. Autorka odważnie przedstawia wszelkie tematy tabu związane z wychowywaniem dziecka, ale i również myśli niewypowiedziane, które skrywamy głęboko w sobie.

  ✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒

  Blythe Connor to młoda niespełniona pisarka. Wraz z mężem tworzą udane małżeństwo, lecz do pełni szczęścia brakuje im tylko dziecka, na świat przychodzi Violet. Macierzyństwo nie przychodzi zbyt łatwo, a kobieta nie spodziewała się, że wszystko będzie takie trudne, a ona sama będzie na skraju załamania psychicznego i fizycznego.

  Oprócz tego ich mała córeczka od początku zachowuje się bardzo dziwnie, nie jak większość innych dzieci. Mąż Blythe jest tak dziewczynką zauroczony, że nie widzi nic złego w jej zachowaniu, nawet w stosunku do matki. Nadwrażliwość żony tłumaczy złym stanem psychicznym.

  Wszystko się zmienia, gdy na świat przychodzi ich kolejne dziecko. Więź pomiędzy Blythe, a jej synkiem jest mocna i pojawia się natychmiast, niż było w przypadku Violet. Sielanka nie trwa zbyt długo, zostaje przerwana przez jedno straszne zdarzenie, które odmieni życie całej rodziny....

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Odruch to bolesna, przejmująca historia, ukazująca ciemne strony macierzyństwa. Świetnie skonstruowana, wchodząca w głąb ludzkiej psychiki. Czytając, czułam niepokój co tu się jeszcze może wydarzyć, a łzy w pewnych momentach same cisnęły się do oczu.

  Autorka bardzo wiarygodnie przedstawiła trudy rodzicielstwa, obraz relacji córki z matką, odczucia wobec pierwszego i drugiego dziecka, bez żadnego koloryzowania. Pełno sprzecznych uczuć. Dodatkowo w fabułe wplątane są wydarzenia z przeszłości głównej bohaterki, skrawki życia matki i babki, dlatego możemy w jakiś sposób tłumaczyć zachowanie Blythe, choć naprawdę ciężko ją oceniać.

  Blythe nigdy nie zaznała miłości ze strony zimnej matki. Pragnie być inna, stara się być troskliwą i czułą mamą, mimo to w ogóle nie czuje więzi z córką. Zachowanie córeczki szokuje i przeraża. Zaślepienie drugiego rodzica nie ułatwia zadania dla Blythe i zaczyna sama gubić się w okrutnej rzeczywistości. Skumulowane emocje przepełnione obojętnością, bólem i brakiem zrozumienia doprowadzają do tragedii i osamotnienia.

  Książka nasuwa wiele pytań. Czy z córeczką od narodzin było coś nie tak? Czy może to Blythe odbiegała od normy ze względu na traumatyczną przeszłość ? Przeczytajcie sami i oceńcie

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dawno temu utarło się przekonanie że macierzyństwo to najpiękniejszy dar, jaki można otrzymać od losu. Zostając mamą właśnie tak myślałam i w tym przekonaniu trwam do dzisiaj.

  Takich osób jak ja jest mnóstwo, ale są też osoby które twierdzą inaczej ...

  Bo niektóre dzieci są inne...

  Ocena 10/10

  Blythe jest matką małej Violet. Chciała być matką taką jakiej sama nie nie miała, czułą, troskliwą i kochająca. Z biegiem lat, zauważa jak jej mała córka ją odtrąca a także lokuje wszystkie uczucia w swoim tacie...

  Tragedia która ma miejsce w tej rodzinie prowadzi do odkrycia prawdy... Prawdy o...?

  Dla wielu z Nas rodzina jest najważniejsza. Najpierw poznajemy ukochaną osobę, następnie bierzemy ślub i pojawiają się upragnione dzieci. Tak też miało być w życiu głównej bohaterki książki Odruch - Blythe.

  Wszystko wydało się idealne aż do momentu urodzenia się córki. Od lat w rodzinie Blythe, brakowało uczuć. Nie było w nich miłości do dziecka, opieki czy zainteresowania. Dlatego też jako matka, czytałam tą historię i niejednokrotnie kręciłam głową niedowierzając jak bardzo można nienawidzić swojego dziecka!

  Fabuła opiera się tak naprawdę na kilku wątkach idealnie ze sobą połączonych. Miłość, rozpad małżeństwa, depresja. Ktoś by powiedział że porostu w życiu bohaterki nie potoczyło się za dobrze, natomiast w moim odczuciu nikt nie traktował jej poważnie !

  Narratorem opisanej historii jest główna bohaterka. Swoje słowa kieruje do męża, którego kochała, ale i utraciła. To jak opisuje wszelkie wydarzenia z życia pokazuje jak bardzo kochała życie do momentu pojawienia się córki.

  Autorka idealnie odwzorowała postać matki, kobiety zagubionej, pozostawionej samej sobie.

  Czytając zjednoczyłam się poniekąd z główną bohaterką, szczególnie z jej emocjami. Jako kobieta rozumiałam jej obawy, natomiast widziałam także jak sama odpycha miłość córki.

  Wyłonił się przede mną profil psychologiczny kobiety która tak naprawdę po urodzeniu dziecka nie potrafiła czerpać z tego radości.

  Akcja toczyła się dynamicznie co powodowało zazębianie się wielu sytuacji ale także ich klarowność. Co jakiś czas autorka zabierała mnie w podróż do przeszłości, gdzie poznawałam historię babki i matki

  Głównej bohaterki. Na tej podstawie całość i jasność niektórych sytuacji okazała się dla mnie klarowna. Historia pokazała mi jak ważna jest obecność drugiej osoby w momencie w którym tak naprawdę przebudowujemy swoje życie. Jak ważne jest wsparcie drugiej osoby i miłość. Niestety tutaj była to rozpacz i wołanie o pomoc kobiety, która straciła wiele, łącznie z drugim ukochanym dzieckiem. Ta książka wywołała we mnie wiele emocji, które były niezwykle dla mnie ważne. Czasem było to zrozumienie, czasem obawa a także niedowierzanie. Wszystko to co czytałam wydawało mi się bardzo realne! Przecież taka historia mogłaby się zdarzyć każdej kobiece z nas, mimo to przez cały czas nie potrafiłam zrozumieć tego jak można próbować nawiązać relacje i jednocześnie ją psuć, choć czasem wręcz byłam pewna że mała Violet jest dzieckiem szatana

  Naprawdę takie odnosiłam wrażenie. To co robiła i to w tak młodym wieku było dla mnie jako dla matki nie do przyjęcia! Autorka świetnie wykreowała swoje postaci, a także świetnie mną manipulowała. Nie spodziewałam się takiego zakończenia ! Jest to jeden z najlepszych thrillerów psychologicznych jakie czytałam w ostatnim czasie ! Nie potrafię nawet znaleźć małego mankamentu gdyż cały czas żyje tą historią. Tak bardzo zapadła mi w pamięć !

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Odruch” jest książką bardzo przejmującą. To tak, jakby zajrzeć człowiekowi do tej części głowy, w której gromadzone są emocje i zamieszać tam wielką drewniana łyżką. Książka aż od nich kipi i - co należy podkreślić - nie zawsze są to emocje pozytywne. Błędem jest jednak nazywanie tej powieści thrillerem psychologicznym. Raczej nazwałabym ją dramatem. Bo to jest dramat samotnej kobiety, która miała wszystko, a została z niczym.

  Blythe poznajemy jako młodą, szczęśliwą mężatkę. Wraz z mężem prowadzą udane życie, a do szczęścia brakuje im jedynie dziecka. Kiedy na świecie pojawia się córeczka Blythe ze zdumieniem zauważa, że macierzyństwo nie jest tak różowe jak sobie wyobrażała. Maleństwo absolutnie nie wzbudziło w niej matczynych uczuć. Co więcej - kobieta ma wrażenie, że dziewczynka z całego serca jej nienawidzi. Od słowa do słowa, od gestu do gestu - uczucia pomiędzy matką a córką gęstnieją i potęgują złe emocje, rodząc całą masę podejrzeń i złych wydarzeń. Początkowo uważałam, że Blythe przesadza, ale jedno tragiczne wydarzenie spowodowało, że spojrzałam na ten duet z zupełnie innej strony. Czy to możliwe, że podejrzenia Blythe są prawdziwe? Niestety kobieta zostaje ze swoimi podejrzeniami zupełnie sama, a czytelnikowi pozostaje towarzyszyć jej w samotnej podróży przez życie.

  Piekielnie poruszająca książka. Autorka wpuszcza nas do świata emocji, które powodują, że w każdym bohaterze widzimy zagrożenie, w każdym upatrujemy kłamcy. Dziecko podejrzewamy o zbrodnię, męża o zdradę, a przypadkowego przechodnia o całą resztę grzechów i przewinień. Tylko Blythe pozostaje czysta. Ale czy słusznie? Przyznam się, że do końca powieści miałam przeczucie, że wszytko okaże się inne niż na pierwszy rzut oka. Jakże się myliłam… a może wcale nie?

  „Odruch” to opowieść o tym, że nie każdy musi być kochającym rodzicem. Życie jest bogate, a ludzki mózg nie do końca okiełznany, dlatego też trudno oceniać bohaterów powieści. Narracja w książce poprowadzona jest tak, aby pomału odkrywać powody zachowania Blythe. Poznając jej wątpliwości i tragiczne wybory powoli odkrywany również historię innej kobiety z jej życia i zaczynamy rozumieć, że Blythe właściwie nigdy nie miała prawdziwego wzorca kochającej matki. To na pewno miało wpływ na wydarzenia, których jesteśmy świadkami.

  Książka jest mroczna. W trakcie lektury ciągle czułam podskórny lęk, cały czas towarzyszył mi niepokój, którego przyczyn nie potrafiłam zlokalizować. Może to kwestia tego, że macierzyństwo najczęściej pokazywane jest w różowych barwach a tu mamy do czynienia z narracją zgoła odmienną. Przerażające są podejrzenia matki, a jeszcze bardziej przerażające jest zachowanie córki. Najbardziej jednak przerażające jest zakończenie. Trudno to opisać - po prostu musicie przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Odruch” jest książką bardzo przejmującą. To tak, jakby zajrzeć człowiekowi do tej części głowy, w której gromadzone są emocje i zamieszać tam wielką drewniana łyżką. Książka aż od nich kipi i - co należy podkreślić - nie zawsze są to emocje pozytywne. Błędem jest jednak nazywanie tej powieści thrillerem psychologicznym. Raczej nazwałabym ją dramatem. Bo to jest dramat samotnej kobiety, która miała wszystko, a została z niczym.

  Blythe poznajemy jako młodą, szczęśliwą mężatkę. Wraz z mężem prowadzą udane życie, a do szczęścia brakuje im jedynie dziecka. Kiedy na świecie pojawia się córeczka Blythe ze zdumieniem zauważa, że macierzyństwo nie jest tak różowe jak sobie wyobrażała. Maleństwo absolutnie nie wzbudziło w niej matczynych uczuć. Co więcej - kobieta ma wrażenie, że dziewczynka z całego serca jej nienawidzi. Od słowa do słowa, od gestu do gestu - uczucia pomiędzy matką a córką gęstnieją i potęgują złe emocje, rodząc całą masę podejrzeń i złych wydarzeń. Początkowo uważałam, że Blythe przesadza, ale jedno tragiczne wydarzenie spowodowało, że spojrzałam na ten duet z zupełnie innej strony. Czy to możliwe, że podejrzenia Blythe są prawdziwe? Niestety kobieta zostaje ze swoimi podejrzeniami zupełnie sama, a czytelnikowi pozostaje towarzyszyć jej w samotnej podróży przez życie.

  Piekielnie poruszająca książka. Autorka wpuszcza nas do świata emocji, które powodują, że w każdym bohaterze widzimy zagrożenie, w każdym upatrujemy kłamcy. Dziecko podejrzewamy o zbrodnię, męża o zdradę, a przypadkowego przechodnia o całą resztę grzechów i przewinień. Tylko Blythe pozostaje czysta. Ale czy słusznie? Przyznam się, że do końca powieści miałam przeczucie, że wszytko okaże się inne niż na pierwszy rzut oka. Jakże się myliłam… a może wcale nie?

  „Odruch” to opowieść o tym, że nie każdy musi być kochającym rodzicem. Życie jest bogate, a ludzki mózg nie do końca okiełznany, dlatego też trudno oceniać bohaterów powieści. Narracja w książce poprowadzona jest tak, aby pomału odkrywać powody zachowania Blythe. Poznając jej wątpliwości i tragiczne wybory powoli odkrywany również historię innej kobiety z jej życia i zaczynamy rozumieć, że Blythe właściwie nigdy nie miała prawdziwego wzorca kochającej matki. To na pewno miało wpływ na wydarzenia, których jesteśmy świadkami.

  Książka jest mroczna. W trakcie lektury ciągle czułam podskórny lęk, cały czas towarzyszył mi niepokój, którego przyczyn nie potrafiłam zlokalizować. Może to kwestia tego, że macierzyństwo najczęściej pokazywane jest w różowych barwach a tu mamy do czynienia z narracją zgoła odmienną. Przerażające są podejrzenia matki, a jeszcze bardziej przerażające jest zachowanie córki. Najbardziej jednak przerażające jest zakończenie. Trudno to opisać - po prostu musicie przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 16 recenzji

Najczęściej kupowane razem
 • -45%
  W cieniu Babiej Góry

  W cieniu Babiej Góry

  Baśka Zajda, policjantka zmęczona życiem i jego trudami, wraca z Krakowa w rodzinne strony. Chociaż wszyscy mówią, że wyrzucili ją z policji wojewódzkiej, to sama zainteresowana nie chce o tym rozmawiać. Ścigają ją demony, które ma nadzieję zgubić w urokliwej Zawoi. Zwłaszcza że jej najlepsza...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 21,95 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -21%
  Schronisko

  Schronisko

  Trzynastoletnia Elissa, utalentowana młoda szachistka, bierze właśnie udział w najważniejszym wydarzeniu swojego życia: Ogólnoangielskim Młodzieżowym Grand Prix w Szachach. W trakcie turnieju zostaje porwana i budzi się w podziemnej celi gdzieś w Lesie Pamięci. Elijah ma dwanaście lat, ale zna całą...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 33,34 zł 41,99 zł
  w magazynie
 • -25%
  W błogiej nieświadomości

  W błogiej nieświadomości

  "Gdy żyjesz w błogiej nieświadomości, rzeczywistość może cię dopaść." Pewnego dnia Pete Riley otwiera drzwi nieznanemu człowiekowi. Ten przedstawia się jako Miles Lambert i oznajmia, że dwuletni Theo - syn Pete'a i jego partnerki Maddie - nie jest ich dzieckiem. Pete i Maddie oddaliby wszystko,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,99 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -29%
  Gniew matki

  Gniew matki

  Życie Faith McMann legło w gruzach, kiedy pewnego dnia po powrocie do domu zastaje zamordowanego męża, a dzieci zostały porwane. Wszechogarniający strach i niepokój o los dzieci sprawiają, że życie staje się nie do zniesienia. Do momentu, gdy postanawia zamienić udrękę na złość… A zamiast pozostać...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,65 zł 42,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -38%
  Dlaczego właśnie ja

  Dlaczego właśnie ja

  Elektryzująca opowieść o Charlotte, która po zniknięciu jej chłopaka zostaje uwikłana w zagadkę śmierci obcej kobiety. Charlotte jest byłą neurochirurżką, która wraz ze swoją przyjaciółką Rachel, kobietą po przejściach, prowadzi gabinet akupunktury i masażu. Udziela się na czacie dla ofiar traumy,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,06 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -25%
  Parafil

  Parafil

  Jak bardzo się boisz? Bytom. Z sufitu zwisa ciało obnażonego od pasa w dół mężczyzny z zaciśniętą na szyi pętlą. Nie żyje też jego żona. Morderstwo w afekcie czy perwersyjne samobójstwo? A może w mieszkaniu był ktoś jeszcze? Podkomisarz Helga Sawicka wciąga w śledztwo Witka Weinera,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,99 zł 39,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -34%
  Sezon drugi

  Sezon drugi

  CHCIWOŚĆ PROWADZI PROSTO DO PIEKŁA. POWINNIŚMY TO WIEDZIEĆ. Uwaga! Takiego reality show jeszcze nie było! Premiera już w najbliższy piątek. Tego nie możecie przegapić! Ewa dostaje zaproszenie do udziału w reality show, którego pierwszy sezon zakończył się tragedią. Dlaczego spośród tysięcy chętnych...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,15 zł 42,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -42%
  Szepty spoza nicości

  Szepty spoza nicości

  Seweryn Zaorski po raz ostatni wraca do Żeromic, by sprzedać dom i na dobre zostawić za sobą tragiczną przeszłość. Formalności trwają dłużej, niż powinny – i wszystko wskazuje na to, że ktoś z premedytacją chce zatrzymać go w okolicy. Tego samego dnia policja otrzymuje anonimową wiadomość, że w...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,08 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -26%
  Firefly Lane. Tom 1

  Firefly Lane. Tom 1

  Kate i Tully od dziecka wspólnie zmagały się z problemami, które zsyłał im los. Czy zdołają uratować swoją przyjaźń, której fundamenty skruszyła zdrada? Bestseller New York Timesa, na podstawie którego Netflix stworzył popularny serial. Wyjątkowa powieść mistrzyni pióra Kristin Hannah, autorki...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 36,94 zł 49,90 zł
  w magazynie
 • -25%
  Powrót

  Powrót

  Nicholas Sparks powraca z najnowszą powieścią utrzymaną w duchu I wciąż ją kocham i Pamiętnika! Ukrywający się przed światem lekarz oraz dwie kobiety, których sekrety zmienią jego życie… Trevor Benson nie zamierzał wracać do miasteczka New Bern w Karolinie Północnej. Głównie dlatego, że nie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,93 zł 39,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
eBook Odruch mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Odruch mobi epub

Mistrzowsko skonstruowany thriller psychologiczny, który zostanie w twojej głowie już na zawsze… Znakomita, wnikliwa i wstrząsająca powieść, której nie sposób porównać z żadną inną. Zapisaną w naszych genach historię rodziny przekazujemy z pokolenia na pokolenie. Z matki na córkę Dobro i zło....
Audiobook Odruch mp3 5/5 Nasza cena:
32,22 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Odruch mp3

Mistrzowsko skonstruowany thriller psychologiczny, który zostanie w twojej głowie już na zawsze… Blythe Connor pragnie być dla swojej małej Violet czułą i troskliwą matką, jakiej sama nigdy nie miała. Ale w tym pierwszym, najbardziej intensywnym i wyczerpującym okresie macierzyństwa Blythe dochodzi...
Czyjaś córka 5/5 Nasza cena:
36,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czyjaś córka

12 godzin śledztwa, 100 procent adrenaliny! Michael Frazier ma wszystko - świetną pracę, piękny dom, kochającą żonę. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko dziecka. Kiedy pewnego dnia w drzwiach niespodziewanie pojawia się jego ex, może oznaczać to tylko kłopoty. I faktycznie - była żona prosi go o...
Dziewczyny są tu takie miłe 4/5 Nasza cena:
33,60 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyny są tu takie miłe

Wstrząsający i bardzo pikantny thriller psychologiczny opowiadający o ambicji, toksycznej przyjaźni i śmiertelnie groźnych żądzach. Dwie niegdyś najlepsze przyjaciółki przyjeżdżają na zlot absolwentów, podczas którego odkrywają, że ich śladami podąża ktoś, kto pragnie zemsty za coś, co zrobiły...
Dobra siostra 4/5 Nasza cena:
29,29 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dobra siostra

Najnowsza powieść autorki bestsellerowej "Teściowej". Dobra i zła… tylko która jest którą? Siostry Fern i Rose z pozoru łączy więź, jaka może być tylko między prawdziwymi bliźniaczkami. Role są ustalone - Rose to ta odpowiedzialna, podczas gdy Fern uważana jest za ekscentryczną. Mimo różnic są...
Gra w nigdy. Colter Shaw. Tom 1 5/5 Nasza cena:
31,50 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra w nigdy. Colter Shaw. Tom 1

Nowa, wystrzałowa seria mistrza suspensu. Ryzykujesz czy uciekasz? Nigdy nie uciekniesz. Nigdy nie przetrwasz. Nigdy nie wygrasz. W Mountain View w Dolinie Krzemowej zaginęła dziewiętnastoletnia Sophie Mulliner. Jej ojciec, podejrzewając, że została porwana, wobec bierności policji wyznacza nagrodę...
Do jutra. Colter Shaw. Tom 2 4/5 Nasza cena:
28,35 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Do jutra. Colter Shaw. Tom 2

Druga część pełnej tajemnic i zwrotów akcji serii o Colterze Shawie. Podczas pogoni za dwoma młodymi mężczyznami oskarżonymi o straszliwe przestępstwa, Colter Shaw natrafia na wskazówkę dotyczącą kolejnej tajemnicy. Aby ocalić życie młodej kobiety - a być może także innych osób - wyrusza na...
Zamiana 3/5 Nasza cena:
26,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zamiana

Przyjaźń, zauroczenie, pożądanie czy… obsesja? Low Morrison nie jest typową nastolatką. Może to wina rodziców hipisów, wysokiego wzrostu albo wychowania w prowincjonalnym miasteczku na odciętej od świata wyspie. Tak czy inaczej nie może znaleźć sobie miejsca – podobnie jak Freya, olśniewająca...
Ktoś wie 5/5 Nasza cena:
28,56 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ktoś wie

Najnowszy thriller autorki "Powrotu Anny". Czwórka nastolatków spędza razem lato. Młodość musi się wyszumieć, więc piją, dzielą się sekretami, testując własne granice. Ich beztroskie dzieciństwo gwałtownie się kończy. Ginie młody człowiek. Gdyby nie oni, nie straciłby życia. Rozdziela ich poczucie...
Umowa 4/5 Nasza cena:
28,57 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Umowa

Mroczna wersja "Pretty Woman". Przerażający thriller o miłosnej obsesji. Nat, studentka nowojorskiej akademii sztuk pięknych, nie radzi sobie finansowo, a współlokatorki grożą jej eksmisją. Koleżanka ze studiów, która opływa w luksusy, podsuwa Nat pewien pomysł: znaleźć w internecie bogatego...
Zaufaj jej 5/5 Nasza cena:
31,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaufaj jej

Wszyscy myślą, że jest niewinna. Ale ty wiesz lepiej. Trzymająca w napięciu, pełna zwrotów akcji opowieść o kłamstwach, obsesji i zemście. Do ostatniej strony nie będziesz wiedzieć, komu wierzyć. Charlotte uwielbia sprawiać ludziom przyjemność i zawsze chce dla wszystkich jak najlepiej. Kiedy...
Retrospekcja 5/5 Nasza cena:
27,00 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Retrospekcja

Minęło 16 lat od tamtych wakacji. A ona wciąż czeka… Amanda, która właśnie zaczęła pracę jako niania, poznaje na pozór idealną rodzinę Temple’ów: byłą aktorkę i słynnego profesora oraz ich troje dorosłych dzieci. Jak w każdej rodzinie, również i w tej za fasadą uśmiechów i uścisków kryją się...
Wybrane bestsellery
Nie ufaj mu 5/5 Nasza cena:
25,93 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie ufaj mu

Minął rok, od kiedy życie Iny Kobryn wywróciło się do góry nogami. Kiedy wreszcie jest gotowa ruszyć dalej i zostawić za sobą trudne przeżycia, poznaje mężczyznę, na którego czekała. Daje jej poczucie bezpieczeństwa, nie ma przed nią tajemnic i sprawia, że Ina po raz kolejny wierzy w lepszą...
The Love Hypothesis 5/5 Nasza cena:
26,27 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Love Hypothesis

Bestseller "New York Timesa" Udawany związek pary naukowców i siła przyciągania, której nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Olive Smith, doktorantka na wydziale biologii Uniwersytetu Stanforda, jest inteligentna i utalentowana, ale też niepozbawiona kompleksów. Niedawno zerwała ze swoim chłopakiem...
eBook Naznaczeni grzechem. Grzechy ojców. Tom 2 mobi epub 0/5 Nasza cena:
30,52 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Naznaczeni grzechem. Grzechy ojców. Tom 2 mobi epub

Dalsze losy Marcelli Vitiello i Maddoxa White'a! Marcella postawiła Maddoxa przed najtrudniejszą decyzją w jego życiu, a on dokonał wyboru. Wybrał ją, córkę swojego wroga. Jednak dziewczyna nadal ma wątpliwości, czy mężczyzna będzie w stanie poświęcić dla niej wszystko. Maddox od zawsze miał...
Owocna edukacja SP Wspomaganie roz. perc. słuch. 0/5 Nasza cena:
14,90 zł 24,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Owocna edukacja SP Wspomaganie roz. perc. słuch.

Karty do indywidualnej pracy z dzieckiem. Publikacja zawiera ćwiczenia dotyczące wspomagania percepcji słuchowej. Publikacja Wspomaganie rozwoju percepcji słuchowej zawiera karty przeznaczone do pracy indywidualnej, których celem jest rozwijanie percepcji słuchowej poprzez: - ćwiczenie słuchu...
Nowyj Kak raz 1. Zeszyt ćwiczeń do języka rosyjskiego dla liceum i technikum 0/5 Nasza cena:
35,79 zł 37,93 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowyj Kak raz 1. Zeszyt ćwiczeń do języka rosyjskiego dla liceum i technikum

Nowyj Kak raz 1. Język rosyjski. Liceum i Technikum. Zeszyt ćwiczeń. Nowa edycja 2022-2024 Zeszyt ćwiczeń  Nowyj Kak raz 1. Język rosyjski. Liceum i Technikum. Nowa edycja 2022-2024 Kak raz należy do serii książek bardzo dobrze cenionej przez nauczycieli. Nowyj Kak raz 1  ma wszystkie zalety serii...
Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik dla szkoły ponadpostawowej. Zakres podstawowy. Nowa edycja 0/5 Nasza cena:
39,60 zł 47,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik dla szkoły ponadpostawowej. Zakres podstawowy. Nowa edycja

Edukacja dla bezpieczeństwa. Nowy podręcznik do liceum i technikumPodręcznik zawiera  najnowszą wiedzę i odnosi się do aktualnych standardów z zakresu ratownictwa medycznego.  Przygotowuje uczniów do działania ratowniczego i uczy udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach...
Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce 0/5 Nasza cena:
44,63 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce

I kładąc swoją dłoń na twoim policzku, mówię: DASZ RADĘ. (…) Weź więc głęboki wdech – być może swój pierwszy – i zobacz, jak można NAPRAWDĘ. To książka o drodze do wolności, swobody, samoświadomości, a także o walce z własnymi demonami. To książka o wspomnieniach i emocjach. O bólu, prawdzie i...
eBook Włosi mobi epub 0/5 Nasza cena:
32,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Włosi mobi epub

Dlaczego Włosi mają kilkanaście określeń na wieszak, a ani jednego na kaca? Jak to możliwe, że ten sam naród stworzył n Międzynarodowy bestseller!Jak naród, który zrodził renesans, mógł stworzyć również mafię? I dlaczego gnocchi podaje się w Rzymie głównie w czwartki? Wzniosłe i oszałamiające,...
Puls życia. Podręcznik do biologii. Szkoła podstawowa. Klasa 6 0/5 Nasza cena:
39,48 zł 40,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puls życia. Podręcznik do biologii. Szkoła podstawowa. Klasa 6

Nowa Edycja 2022-2024. Podręcznik do biologii „Puls życia” dla klasy 6 zawiera treści dotyczące różnorodności zwierząt. Ułatwia przyswojenie wiedzy dzięki krótkim zdaniom napisanym prostym językiem i wytłuszczeniu ważnych informacji. Wskazuje istotne treści poprzez elementy Zwróć uwagę naoraz To...
Wojna. Saga wołyńska. Tom 2 5/5 Nasza cena:
25,40 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojna. Saga wołyńska. Tom 2

Nadchodzi rok 1939. Ustabilizowane życie Marty, Nadii, Wissariona i Andrzeja nagle legło w gruzach. Tymczasem dla Marcela Lemańskiego wybuch wojny jest szansą na opuszczenie murów więzienia. Okupacja sowiecka a potem niemiecka odciska na bohaterach głębokie piętno, zaś ukraińscy nacjonaliści,...
Puls życia. Zeszyt ćwiczeń do biologii. Szkoła podstawowa. Klasa 6 0/5 Nasza cena:
23,33 zł 23,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puls życia. Zeszyt ćwiczeń do biologii. Szkoła podstawowa. Klasa 6

"Zeszyt ćwiczeń do biologii „Puls życia” dla klasy 6 ułatwia utrwalanie wiedzy i kształcenie najważniejszych umiejętności z zakresu różnorodności zwierząt. Utrwala najważniejsze informacjedzięki elementowi Zapamiętaj! Pomaga w przygotowaniach do sprawdzianówza pomocą testów Sprawdź, czy...
Pakiet Owocna edukacja. Zrób to sam. 3-4 lat 0/5 Nasza cena:
23,28 zł 24,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Owocna edukacja. Zrób to sam. 3-4 lat

Zrób to sam to zbiór materiałów do tworzenia kreatywnych prac plastycznych dostosowanych do możliwości manualnych i intelektualnych młodszych przedszkolaków. Tematyka proponowanych prac dotyczy różnego rodzaju świąt – bardziej i mniej znanych, jak np.: Światowy Dzień Serca, Dzień Jeża, Święto...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula