Odkupienie

Autor:

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 8
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,52 zł
Nasza cena: 30,04 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

Gdyby nie Brian, nie poznałabym smaku szczęścia, nie dowiedziałabym się, czym jest prawdziwa miłość. (...) Ale również nie poczułabym goryczy odrzucenia i samotności gorszej od tej, której doświadczałam od najmłodszych lat. Nie zaznałabym prawdziwego bólu takiego odczuwalnego każdą cząstką ciała i umysłu. Takiego, który uniemożliwia oddychanie, wyzuwa z chęci do życia, doprowadza na skraj obłąkania. Wpycha cię w ramiona czarnej rozpaczy. Pozbawia wiary i nadziei na lepsze jutro.

Brian Wild za wszelką cenę dążył do osiągnięcia obranego celu. Nie oglądał się za siebie ani nie zważał na konsekwencje, jakie niosły ze sobą jego działania. Dzięki temu zdobył wszystko, o czym marzył. Prócz najważniejszego miłości. Tak przynajmniej było, dopóki nie poznał Olivii Henderson córki jego największego wroga. Nie zdawał sobie sprawy, że ta żywiołowa dziewczyna wywróci jego życie do góry nogami. Że obudzi w nim uczucia, które jak sądził zdołał lata temu pogrzebać. Zagubiony, poddał się obsesji, jaką była złożona po śmierci ojca obietnica. Dokonał zemsty, ale nie przyniosła mu ona spokoju i satysfakcji. Stracił nie tylko ukochaną kobietę, lecz także marzenia, które odważył się wreszcie snuć. Został sam ze swoimi demonami. Zraniony i zdesperowany, postanawia odkupić własne winy. Nie będzie to prosta droga, zwłaszcza że piętno zemsty mocno wypaliło się w sercu obojga bohaterów.

Czytaj całość

Recenzje (8)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-06-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sięgając po Odkupienie Ewy Pirce miałam ogromne oczekiwania. Pierwszy tom skradł moje serce w każdy możliwy sposób, od wspaniale wykreowanych bohaterów, przez genialny styl pisania, po emocje, które aż kipiały. Wszyscy wiemy, że klątwa drugiego tomu, to nie jest mit, obawiałam się, że Odkupienie "siądzie z fabułą", ale autorka doskonale poradziła sobie z tematem.

  Pierwsza część, a raczej koniec pierwszej części, zostawił po sobie wiele niewiadomych. Najbardziej "gryzło mnie" to czy, uczucie, które było między głównymi bohaterami, było prawdziwe, czy to idealnie uknuty plan zemsty...

  Odkupienie serwuje nam również porządną dawkę emocji. Poznajemy bliżej burzliwą przeszłość Astona, wyjaśnia się dlaczego, za wszelką chce zniszczyć brata.

  Po tym, jak Brian złamał serce Olivii, ta postanawia opuścić Nowy Jork. Chce wyleczyć rany, pragnie rozpocząć wszystko od początku. Niespodziewanie pojawia się Aston, staje się dla niej oparciem, kobieta w końcu czuje się bezpiecznie. I tutaj autorka znowu serwuje nam emocjonalny rollercoaster...

  Czy intencje Astona są czyste? Czy Olivia znowu stanie się zabawką w rękach kolejnego mężczyzny?

  Książka naszpikowana emocjami i niewidomym, nie potrafiłam przewidzieć ci za chwilę spotka bohaterów. Akcja nie ustaje nawet na chwilę, przez co książkę czyta się jednym tchem. Postaci głównych bohaterów są tak naszkicowane, że miałam wrażenie, iż są prawdziwi.

  Od pierwszych stron pokochałam styl pani Ewy, jej humor oraz lekkość pióra. Odkupienie to nie jest zwykły romans, nie ma tutaj słodkich słówek o trzymania się za rączki. Książka ma tak genialny klimat, że z ogromnym żalem przewracałam końcowe strony.

  Punktacja pójdzie w górę za jeszcze jeden szczegół. Jako, że jestem osobą z dosyć niespokojnym charakterem, i nie potrafię czytać w ciszy, muzyka musi dudnić. Nawiązanie danej piosenki do każdego rozdziału to genialny pomysł.

  Pani Ewo, czekam na kolejne książki, obowiązkowo z playlistą.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-06-12
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tom pierwszy, czyli "Obietnica" mnie zachwyciła. Niebanalni bohaterowie, pełna emocji historia, która trzymała w napięciu przez cały czas, była zapowiedzią dobrej kontynuacji.

  Czy to się udało?

  Brian wykonał swój plan, jednak nie czuje spodziewanej satysfakcji. Stracił Olivię, i to nie daje mu żyć w szczęściu. Mało tego, ON czuje, że bez Olivii nie jest w stanie żyć w ogóle.

  Olivia, którą poznajemy w tej historii to pogubiona dziewczyna, która właśnie straciła wszystko. Przeszłość okazała się koszmarem, ukochany ją wykorzystał, a ona od nowa krok po kroku musi odbudować swoje życie. Na jej drodze staje drugi z braci- Aston. Kim okaże się ten mężczyzna? Wybawieniem, czy kolejnym przekleństwem?

  Ta historia to dla mnie ciągła pogoń i ucieczka.

  "Odkupienie" w porównaniu do "Obietnicy" jest dla mnie średnie. Jak w tomie pierwszym wszystko jest nowością, zaskoczeniem, tak tutaj czytając, miałam uczucie, że to już gdzieś było. Nie nazwę tej historii nudną, bo taka nie jest. Wiem też, że mnóstwo czytelniczek się nią zachwyci/zachwyca. Książkę czyta się szybko, jednak mnie co rusz coś irytowało, i dość często było zbyt przewidywalnie.

  Brian wciąż goni za uciekającym "króliczkiem", w międzyczasie los rzuca im przeróżne kłody pod nogi. Zazwyczaj są to intrygi ludzi, którym podpadł.

  Sama Olivia jest strasznie niezdecydowana. Raz nienawidzi, a za chwilę tonie w ramionach Briana. Raz mu wierzy, a to znów wystarczy, że ktoś zaprzeczy jego słowom, a ona znów mu nie ufa. Wydaje mi się, że w tym tomie jest bardziej dziecinna niż wcześniej. Wierzy właściwie we wszystko, co się jej powie. Często zmienia decyzje.

  Mam wrażenie, że w tym tomie autorka nieco za bardzo poszalała z wyobraźnią. Niezbyt realny był dla mnie wątek osadzenia bohaterów na odludziu w górach, w mega niebezpiecznych okolicznościach. Serio? Bajecznie bogaty facet porywa swoją ukochaną w takie miejsce? Gdzie już po drodze oboje mogą stracić życie? Czyżby chciał udowodnić swoją męskość?

  Tak samo akcja z policją pod klubem, która nawet nie wnika, kto ich wezwał.

  Takich wątków było tutaj naprawdę za dużo.

  Miałam wrażenie, że w "Odkupieniu" większą rolę odegra Aston. Liczyłam na to, że to będzie bardziej jego historia. A on, w wersji dorosłej, okazał się w sumie taki...nijaki. Już prędzej bym się spodziewała, że to ON porwie Olivię, Brian okaże się bohaterem, a tutaj młodszy braciszek sam nie do końca wie, czego chce i o co walczy.

  W podsumowaniu to dla mnie najsłabsza z przeczytanych książek Ewy. Jak pokochałam "Zapisane w pamięci", urzekłam się "Obietnicą", tak "Odkupienie"do mnie nie przemówiło. Może wyrastam już z takich historii?

  Więcej na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-06-12
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sięgając po książkę Ewy Pirce byłam gotowa na emocjonalną bombę, spodziewałam się niespodziewanego, liczyłam na liczne zwroty akcji, masę dobrej muzyki i kuszące sceny intymne. I wiecie co? Nie zawiodłam się! Wszystko to odnalazłam w Odkupieniu. Wiedziałam, że autorka znów zszarga moje nerwy, wywołując permanentny bezdech… ⠀

  Autorka na koniec pierwszej części pozostawiła mnie w totalnym zawieszeniu. Koniecznie chciałam wiedzieć jak potoczą się losy Olivii i Briana. ⠀

  Czy będą razem?

  Czy to wszystko, co było między nimi to był idealnie dopracowany plan zemsty?

  Który z braci okaże się tym złym, a który dobrym?

  A może obaj coś knują? Może jednak braterska więź jest silna, a niechęć pomiędzy braćmi jest tylko grą pozorów? ⠀

  W Odkupieniu bliżej poznajemy Astona i jego przeszłość, oraz to, jak ona wpłynęła na to kim jest obecnie. Cofamy się w czasie do jego dzieciństwa, okresu dojrzewania oraz do momentu spotkania po latach z Brianem. Następnie przenosimy się do teraźniejszości i dowiadujemy się co dzieje się z bohaterami po ich burzliwym rozstaniu. Jak sobie radzą z uczuciami, czy tęsknią, czy raczej się wzajemnie nienawidzą. ⠀

  Bardzo lubię, gdy autor w tekście kieruje nas do konkretnych piosenek, a w tym przypadku nie jeden, a wiele utworów bardzo dopełniało całą historię. To jak bohaterowie porozumiewali się ze sobą poprzez muzykę powodowało, że bardziej czułam buzujące w nich emocje, bardziej przeżywałam każdy smutek jak i złość czy radość. Bohaterowie w książkach Ewy są bardzo dobrze wykreowani, mówię tu również o tych drugoplanowych.

  Już wiedziałam to wcześniej, ale teraz to się potwierdziło, każdą twoją kolejną książkę Ewy biorę w ciemno!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-06-10
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ewa Pirce na kartach swojej powieści ukazała bolesną historię o zemście i miłości. Zemście, która przesłoniła wszystko inne i sprawiła, że główny bohater żył przeszłością nie zważając na teraźniejszość. Miłości, która przyszła nieproszona i napotkała na swojej drodze bardzo wiele przeszkód. To również historia o wybaczaniu, dostrzeganiu własnych błędów i walce o szczęście. Mimo że mam bardzo mieszane odczucia względem Odkupienia to jego lektura dostarczyła mi mnóstwa emocji i wrażeń. Czytałam z zapartym tchem, jednocześnie kręcąc nosem na głupotę głównej bohaterki. Ostatecznie jestem zadowolona z finału jaki zgotowała pisarka, chociaż skrycie liczyłam na coś bardziej spektakularnego. Niemniej polecam wszystkim czytelnikom, dla których emocje są priorytetem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-06-03
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Otóż Pani Ewa w drugiej części nie poszła na łatwiznę i również zadbała o dobrą akcję oraz przepiękną okładkę. ♡

  Więc teraz przejdźmy do naszej akcji...

  Brian nie może pogodzić się z tym, że dał podejść się mlodszemu bratu i przez to stracił kobietę swojego życia. Po ucieczce Olivii tuła się bez celu, aż wreszcie przytomnieje i rusza na poszukiwania ukochanej, by móc prosić ją o wybaczenie.

  Olivia stara się ułożyć swoje życie od początku, jednak miłość do Briana nie pozwala jej zapomnieć, do kogo należy jej serce. Nawet wtedy, gdy Aston próbując znów wykorzystać okazję by zranić kolejny raz brata zaczyna zakochiwać się w dziewczynie. Czy Brian odzyska zaufanie Olivii? Czy Olivia da szansę Wildowi czy jednak postawi tym razem na jego brata?

  A może niesamowity zwrot akcji otrzeźwi bohaterów i sprawi, że będą musieli nauczyć się żyć razem, dla dobra innej istoty? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w tej książce! Serdecznie polecam. Końcówka książki wywołała u mnie niesamowite poruszenie i uśmiech ♡

  "Skoncentrowana na przekazywaniu Brianowi siły poprzez swój dotyk, błagalam Boga, by nas ocalił. Targowalam się z nim, składając liczne obietnice, byle Brian wydobrzał."

  recenzja pochodzi z mojego instagrama -> zaczytana_paolka

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula