Oddychając z trudem Tom 2 Oddechy

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2014
Wydawnictwo
Ilość stron
544
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,95 zł
Nasza cena: 31,92 zł 39,90 zł Taniej o: 20%

Druga część bestsellerowej serii „Oddechy”.
Emma przetrwała dramatyczną noc w domu swojej ciotki, ale niewiele z niej pamięta. Obudziła się w szpitalnym łóżku, w koszmarnym stanie. Odbył się proces sądowy, w którym na szczęście nie musiała uczestniczyć. Teraz Carol nie może już zrobić jej nic złego, ale wysoką ceną za to jest utrata kontaktu z Laylą i Jackiem.
Emma wróciła do szkoły i na boisko, i stara się po prostu prowadzić zwyczajne życie nastolatki, z wierną Sarą i oddanym Evanem u boku. Nie jest to jednak łatwe – wciąż budzi się zlana potem po koszmarnych snach, a na ulicach prześladują ciekawskie spojrzenia. Gdy decyduje się zamieszkać ze swoją matką, sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje. Tak trudno oddychać, gdy trzeba radzić sobie z tak silnymi emocjami…
Recenzje (5)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  23 z 39 osób uznało recenzję za przydatną

  Jednym z najbardziej emocjonalnych przedstawicieli gatunku New Adult w 2014 roku był "Powód, by oddychać" Rebecci Donovan. Wypłakałam przy nim wodospad i nie wiedziałam, jak wytrzymam do premiery drugiego tomu. Gdy jednak go dostałam, bałam się zacząć lekturę. A co, jeśli będzie słabsza niż jedynka? Kontynuacje w większości przypadków są przecież słabsze. Dziś nie wiem, dlaczego dałam się złapać w sidła wątpliwości, gdyż "Oddychając z trudem" mnie zauroczyło.

  Emily wreszcie uwolniła się od okrutnej ciotki. Rozpoczyna nowe życie, dając szansę utraconej dawniej mamie na wrócenie na swoje miejsce w jej małym świecie. Jak jednak żyć z kobietą poniekąd odpowiedzialną za piekło, które dziewczyna przechodziła tyle lat? Co robić, gdy ta sprowadza do domu niezwykle przystojnego chłopaka... będącego bliżej wieku Emmy, niż jej mamy? Na dodatek okazuje się, że chłopak Em - Evan - również skrywa tajemnice. Jeżeli obydwoje je przemilczą, mogą spodziewać się głośnego wybuchu.

  Byłam niezmiernie ciekawa, jak autorka wyjdzie z rozpoczętego w pierwszym tomie wątku przemocy domowej oraz pozostawionego zakończenia, które trzymało mnie w napięciu przez kilka miesięcy. I dziś, skończywszy lekturę już jakiś czas temu, mogę w końcu stwierdzić, że mimo zwolnienia akcji jestem zadowolona. Nie było tylu wzruszeń i strachu, co w pierwszym tomie, ale to dlatego, że i historia jest nieco inna, i skupia się na nieco innych problemach. Było za to dużo wzburzonej krwi i szeroko otwieranych oczu na różne sceny.

  Nie ukrywam, że współczułam Emily podczas każdej kłótni z mamą, szczególnie przy tych ważniejszych rozmowach. Przeżywałam wiele momentów razem z nią, rozkoszując się tym, że stawia na swoim, nawet jeśli robi to w pokrętny sposób. Takie bohaterki są najlepsze - stanowcze i nieustannie dążące do celu. Nie twierdzę, że E. jest dobrze skonstruowana, bo rzeczywiście miałam jej momentami dosyć z narzekaniem, jakie to miała ciężkie życie. Jednak mogło być gorzej.

  Sarah i Evan zachowywali się momentami dziwnie, Evan szczególnie. Niby przyjaciółka i chłopak, a nie dociskali jej wystarczająco, by powiedziała, co się dzieje i dała sobie pomóc zawczasu. Matka zapowiadała się dobrze i naprawdę chciałabym zobaczyć filmową wersję tej i poprzedniej książki autorki między innymi dla tej konkretnej postaci.

  Jeśli nie podobał Wam się wątek przemocy domowej w pierwszym tomie, ale zastanawiacie się nad innymi możliwościami i przeczytaniem kontynuacji, warto dać szansę. Inne wątki, więcej tajemnic, mniej przemocy. "Oddychając z trudem" jest historią pisaną dla licealistek i studentek, które pragną walczyć o swoje i wiedzą, że nie powinniśmy się poddawać temu, co nas rani.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  23 z 39 osób uznało recenzję za przydatną

  Rebecca Donovan sprawiła, że czytałam jej książkę, oddychając z prawdziwym trudem. Z każdą kolejną powieścią pokazuje, że naprawdę ma talent do pisania o sprawach trudnych. Można by powiedzieć, że porusza tematy tabu. Nie powiela utartych schematów i nie ciągnie w nieskończoność tego, co już sama zaczęła, mimo że jest to kontynuacja, a przy nich ciężko się od tego powstrzymać.

  Chwała Donovan za to, że umie wyważyć emocje i nie przekracza żadnej z granic – absurdu, przesady, doniosłości czy zbytniej wesołości. To po prostu życiowa i trudna powieść, która oprócz, wspomnianej w poprzedniej części tomie, przemocy domowej, porusza takie tematy jak: walka z duchami przeszłości, przebaczenie (także sobie) czy zaufanie do drugiego człowieka. Na szczęście czytelnik nie zostaje przytłoczony nadmiarem negatywnych czy raczej tych smutniejszych emocji. Autorka przeplata ze sobą te wydarzenia również z tymi bardziej spokojnymi i weselszymi, które dają choć chwilową nadzieję na poprawę sytuacji.

  Oddychając z trudem zakończyłam z jękiem bólu, cierpienia i rezygnacji. Dlatego, że z jednej strony chciałam ją skończyć, żeby dowiedzieć się, czy autorka wyjaśniła te niewiadome, na których najbardziej mi zależy, a z drugiej zaś nie miałam absolutnie najmniejszej ochoty rozstawać się z jej powieścią. Bo to boli. Bolą ostatnie strony. Boli koniec. Boli to, że trzeba czekać na następny tom. Boli niewiedza jak się to wszystko zakończy; choć ma się nadzieję na najlepsze, jednak ma się na uwadze też fakt, że z Rebeką Donovan nigdy nic nie wiadomo. I boli również to, że Bez tchu będzie już niestety ostatnią częścią.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  19 z 33 osób uznało recenzję za przydatną

  Zostawiona przez matkę, osierocona przez ojca, pod opieką wujostwa i zdana na tortury okrutnej ciotki... Wydawać by się mogło, że życie Emmy nie może być już gorsze, kiedy cudem unika się śmierci, ale nie. Może być gorzej. Może być gorzej, kiedy z jednego piekła trafia się do drugiego. Trafia się tam, gdzie się chciało, tą drogą, którą samo się wybrało w nadzieji na lepsze życie, które nie pozwala złapać oddechu...

  Emma po strasznej nocy w jej dotychczasowym miejscu zamieszkania, które nigdy nie było dla niej domem, trafia do szpitala, gdzie powoli dochodzi do siebie i odzyskuje siły. Ciotka Carol nie może już jej zagrozić, ale Emma nie czuje się przez to bezpieczna. Mimo, że mieszka u Sary, gdzie rodzice przyjaciółki troszczą się o Emmę, jak o własne dziecko, to dziewczynę nawiedzają koszmary, które nie pozwalają na normalny sen i napawają ją ciągłym strachem i niepokojem. Dziewczyna mimo obaw, postanawia przeprowadzić się do matki - akoholiczki, ponieważ wierzy w jej dobre chęci i w to, że kobieta walczy z nałogiem i, że jest na dobrej drodze. Jednak mimo wszystkich starań Emmy , i mogłoby się wydawać - jej matki, życie z rodzicielką nie jest takie proste.

  W tej część serii "Oddechy" Emma boryka się głównie z problemem matki, która przez swoje postępowanie nieustannie rani główną bohaterkę i sprawia, że podobnie jak podczas jej mieszkania u wujostwa, Emma jest na skraju załamania nerwowego, nie umie poradzić sobie z bólem. Podobnie jak w pierwszym tomie, tej bestsellerowej serii, fabuła jest bardzo ciekawa, intrygująca i całkowicie wciąga czytelnika i sprawia, że odbiorca całkowicie zatraca się w lekturze. Mamy tu problem nie tylko alkoholizmu, ale też niespełnione marzenia, nadzieję, miłość, przyjaźń, ból i trud życiowych doświadczeń.

  Mimo że wydawać by się mogło, że książka jest bardzo smutna, to pojawiają się momenty, w których czytelnik się śmieje, lub, jak to było w moim przypadku, wprost zwija się ze śmiechu.

  Język powieści jest na bardzo dobrym poziomie, jeśli chodzi o książkę dla młodzieży, pojawia się takie słownictwo, które jest raczej rzadko spotykane w literaturze młodzieżowej, więc język książki do ogromny plus.

  Najlepsze w tej książce jest to, że potrafi wyrzucić z was uczucia, walnąć nimi o ściane, przeciągnąć przez pokój, wytargać i w takim stanie odstawić na miejsce. Naprawdę! Kiedy się czyta, tę książkę, to jest się wprost targanym emocjami, czasami dobrymi, ale w tej powieśći najczęściej jest to smutek, gniew i zdziwienie.

  Oczywiście pojawia się też element zaskoczenia, czyli ktoś, kto z pozoru wydaje się być genialnym bohaterem, prawie idealnym, pod koniec okazuje się kompletną pomyłką, a zaskakuje to chyba wszystkich.

  Podsumowując "Oddychając z trudem" jest zdecydowanie warte przeczytania, jeśli ktoś już zapoznał się z pierwszym tomem i pragnie więcej, a po przeczytaniu "Powody by oddychać" na pewno tak jest, więc jak najbardziej warto sięgnąć po tą powieść, chociażby po to, aby dowiedzieć się jak dalej potoczą się losy Emmy i Evana, a także, żeby razem z główną bohaterką stawić czoła problemom i przeciwnościom losu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  21 z 39 osób uznało recenzję za przydatną

  Po poprzedniej części Powód by oddychać byłam w rozsypce, w szczególności, że tytuł książki jest tak niesamowicie połączony z jej treścią. Więc gdy ujrzałam, że drugi tom nosi nazwę Oddychając z trudem to wiedziałam, że to spotkanie z wyobraźnią Autorki wprowadzi mnie w trudną historię, a może najtrudniejszą historię, z jaką musiałam się do tej pory zmierzyć.

  Mogłoby się wydawać, że wszystko jest na prostej drodze do szczęścia, lecz Emma nie wiedziała, że jej życie tak się zmieni. Zamieszkała wraz ze swoją matką, a sprawy jeszcze bardziej się komplikują. Co tym razem przygotowało jej życie? Czy kłody rzucane pod nogi wreszcie się skończyły, a może wręcz przeciwnie?

  Muszę przyznać, że z jednej strony obawiałam się sięgnąć po drugi tom serii Oddechy, gdyż zastanawiałam się, czy Autorka posiada w sobie determinacje, by dorównać swojej pierwszej części. Na całe szczęście moje obawy okazały się bezpodstawne, lecz muszę tutaj zaznaczyć, że w moim mniemaniu kontynuacja jest całkowicie inna, nie tylko mam na myśli temat, lecz całą konstrukcję.

  Inność polega na innych problemach, które są stawiane przed Emmą. Pani Donovan wprowadziła czytelnika w większym stopniu na grunt psychologiczny. Tym razem musimy się zderzyć z ogromną, wręcz przeogromną dawką uczuć, emocji i problemów, które bardzo często dotyczą nas samych. Czytając stronę za stroną dostrzegamy problem alkoholizmu, odrzucenia, a w szczególności skonfrontowania się z przeszłością.

  Wątek miłosny między Evanem a Emmą również jest przedstawiony całkowicie inaczej, jednocześnie jest to lepsza odsłona, bardziej doroślejsza. I nie wiem czy to było możliwe, ale jednak: skłania ona do innych, nowych refleksji, a my znów współczujemy głównej bohaterce, lecz tym razem z całkowicie innego powodu. Wykreowanie tak realistycznej bohaterki było nie lada wyzwaniem, a ja znów czuję, że stała się ona dla mnie kimś bliskim.

  Sam tytuł nie odnosi się wyłącznie do naszej głównej bohaterki, bo również odczułam to na własnej skórze, że podczas czytania tej książki pojawił się u mnie trud w oddychaniu. Jesteśmy tak przytłoczeni bólem psychicznym, że słowa i oddech stają w gardle, a my z drżącymi rękami przewracamy kolejną stronę. Jest wręcz niemożliwe, by Rebecca Donovan stworzyła tak realistyczną fabułę, że czuję, iż powinna zostać ona zekranizowana.

  Pierwsze skrzypce w tej powieści zagrała Rachel – matka Emmy. Niezwykły zwrot, który pozwolił nam na wtargnięcie na cudzy teren, bez jakiegokolwiek zaproszenia. Czytałam całą historię na jednym oddechu, stojąc zawsze gdzieś w kącie. Byłam z Emmą zawsze i wszędzie. Chciałoby się wręcz napisać, że owe wtargnięcie było niezwykłym przeżyciem, lecz znów jednym z tych, których nie chciałabym poznać na własnej skórze.

  Polecam tę kontynuację każdemu, nawet mężczyzna odnajdzie w tej historii wielką wartość. Jeżeli jeszcze nie sięgnęliście po serię Oddechy, to czas najwyższy by to zmienić. A ja z niecierpliwością czekam na tom trzeci, tylko jak długo wytrzymam na bezdechu?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta książka poruszyła moje serce. Otworzyła oczy na cierpienie, którego często w pędzie życia nie dostrzegamy wokół siebie. Dała nadzieję, że miłość i przyjaźń nie są tylko pustym słowem, a uczuciem, które przynosi wsparcie, pomoc, siłę nawet wtedy, gdy happy endu nie widać na horyzoncie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Oddychając z trudem
 • Autor: Rebecca Donovan
 • Wydawnictwo Feeria
 • Seria Oddechy
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2014
 • Ilość stron: 544
 • Format: 14.3x20.4cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 70381703128KS
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Barely Breathing
 • Tłumacz: Kacperski Ernest
 • ISBN: 9788372294463
 • EAN: 9788372294463
 • Wymiary: 14.3x20.4x3.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Cała nadzieja w Paryżu 4/5 Nasza cena:
26,01 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cała nadzieja w Paryżu

Napisany do amerykańskiego pisarza list, w którym Eve zachwyca się wyjątkowo plastycznie oddaną przez niego sceną kulinarną, staje się początkiem znajomości, która powoli przemieni życie ich obojga. Eve jest po czterdziestce, jej mąż mieszka z drugą żoną, córka wyprowadziła się do Londynu. Z kolei...
Selena Gomez Księżycowa dziewczyna 5/5 Nasza cena:
21,66 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Selena Gomez Księżycowa dziewczyna

Fabularyzowana biografia Seleny Gomez z dodatkowymi rozdziałami napisanymi specjalnie do polskiego wydania przez znanego polskiego dziennikarza muzycznego, opisującymi jej życie przez ostatnie dwa lata.Do pewnego momentu życie Seleny Gomez przypominało bajkę. Już jako dziesięciolatka została...
Mango, nie mów nikomu 4/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mango, nie mów nikomu

Jestem Mia.Mam 13 lat. Mam niesamowitego kota o imieniu Mango… A wiecie dlaczego mango?I właśnie tu zaczyna się pewien kłopot.Mango – bo jego mruczenie ma barwę tego owocu… A liczba cztery ma kolor czerwony.To się stało pewnego dnia, kiedy zmarł mój ukochany dziadek.Litery i liczby zaczęłam widzieć...
Perfekcyjna kobieta to suka 2. Powrót. 5/5 Nasza cena:
20,72 zł 25,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perfekcyjna kobieta to suka 2. Powrót.

Suka powraca! Oto długo oczekiwana druga część kultowej książki „Perfekcyjna kobieta to suka”. Skąd pomysł na kontynuację? A stąd, że suka nie umiera nigdy! Autorki, z właściwymi sobie finezją i humorem, kontynuują swój bezpardonowy atak na tę, którą obwiniają o wszystko, co najgorsze: perfekcyjną...
Piękna i ambitna. Lea Michele 4/5 Nasza cena:
32,97 zł 37,92 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piękna i ambitna. Lea Michele

Kolorowa, bogato ilustrowana książka, w której supergwiazda serialu Glee dzieli się z czytelniczkami swoimi doświadczeniami i wskazówkami dotyczącymi stylu życia.Lea Michele radzi nie tylko, jak pielęgnować urodę, jak odnaleźć się w świecie mody, ale i jak osiągnąć i zachować wewnętrzną siłę....
Jedz pysznie bez pszenicy 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedz pysznie bez pszenicy

Coraz więcej osób ma problem z trawieniem pszenicy i zmaga z różnymi chorobami - alergią, nietolerancją pokarmową, celiakią. W takich sytuacjach najlepszym lekarstwem okazuje się dieta eliminacyjna. Nie jest jednak łatwo tak komponować posiłki, gdy trzeba usunąć z talerza to, co dotąd wydawało się...
6 filarów poczucia własnej wartości 5/5 Nasza cena:
35,92 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

6 filarów poczucia własnej wartości

> Prak­ty­ka świa­do­me­go życia> Prak­ty­ka sa­mo­ak­cep­tacji> Prak­ty­ka od­po­wie­dzial­no­ści za siebie> Prak­ty­ka aser­ty­wno­ści> Prak­ty­ka ży­cia ce­lo­we­go> Prak­ty­ka in­te­gral­no­ści oso­bistej (uczciwości
Wodospady cienia po zmroku T.3 Niewypowiedziana 5/5 Nasza cena:
30,32 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wodospady cienia po zmroku T.3 Niewypowiedziana

Ostatnia część Wodospadów Cienia po zmroku, w której najmroczniejsze tajemnice wychodzą na światło dzienne, a ich ujawnienie wywraca dotychczasowy świat do góry nogami!Della Tsang musi stawić czoła największemu wyzwaniu swojego życia. Po znalezieniu się w elitarnej grupie zajmującej się śledzeniem...
Wiedźmy z Savannah T.I Ród 4/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiedźmy z Savannah T.I Ród

Czary, zagubione dusze, hoodoo - to codzienność Savannah, pięknego miasteczka kryjącego upiorne sekrety. Cienkiej granicy pomiędzy rzeczywistością ludzi a światem demonów strzeże ród Taylorów, najpotężniejszych czarownic na południu USA. Gdy głowa rodziny umiera w tajemniczych okolicznościach, ktoś...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula