Ocalenie Callie i Kaydena

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
2 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2015
Format
14x20,5 cm
Ilość stron
384
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 23,80 zł
Nasza cena: 26,98 zł 34,90 zł Taniej o: 23%

Wzruszająca historia dwóch przepełnionych smutkiem dusz, które łączy uczucie bezbrzeżnej miłości.

Mroczny sekret, od lat skrywany przez Kaydena w końcu wyszedł na jaw. Co gorsza, chłopak stoi w obliczu groźby oskarżenia przed sądem o pobicie. Jedynym sposobem, by mógł oczyścić swoje imię jest zdradzenie przez Callie jej tajemnicy. Ale Kayden nigdy jej o to nie poprosi. Zamiast tego zrobi wszystko, co w jego mocy, by ją chronić. Nawet jeśli oznacza to opuszczenie przez niego jedynej dziewczyny, którą kiedykolwiek pokochał.

Callie wie, że Kayden pogrąża się w ciemności i rozpaczliwie pragnie go ocalić. Lecz uda jej się to jedynie wtedy, gdy stawi czoła swojemu największemu lękowi i wyzna wszystkim własne bolesne tajemnice. Pomysł przerwania milczenia wzbudza u niej trwogę, ale nie tak wielką, jak myśl o utracie Kaydena.

Czytaj całość

Recenzje (3)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Justyna L. w dniu 2015-10-21
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Przypadki Callie i Kaydena" to lektura obowiązkowa, dla wszystkich wielbicieli New Adult. Jest tykającą bombom emocji, Jessica Sorensen, spisała się świetnie tworząc tę historię. Jednak "Przypadki Callie i Kaydena" kończą się w taki sposób, że nie można tej książki odłożyć i zapomnieć o niej. Dlatego też musiałam sięgnąć po kontynuacje, czyli "ocalenie Callie i Kaydena". Jakie były moje wrażenia?

  Kayden budzi się w szpitalu, jest obolały po zajściu jakie miało miejsce u niego w domu. Nie może kontaktować się ze znajomymi, dlatego też Callie nie ma od niego żadnych wieści. Dziewczyna odchodzi od zmysłów, zastanawiając się co dzieje się z jej chłopakiem/przyjacielem. Kiedy Kayden opuszcza szpital, jest oziębły i odpycha emocje na drugi pan. Szokujące jest jego zachowanie w stosunku do Callie. Co wyniknie z tej dziwnej zmiany w bohaterze?

  Pokładałam wielkie nadzieje w tej książce, odrobinę (małą odrobinkę, odrobineczkę wręcz :D ) mnie zawiodła.W pierwszej części książki, możemy wejść w psychikę Kaydena. Targają nim sprzeczne emocje. Mimo, że na zewnątrz emanuje pewnością siebie, w środku jest skryty i zagubiony. Jego poczucie własnej wartości, jest mocno stłamszone, przez wieloletnie znęcanie się, psychiczne i fizyczne, przez ojca. Trudno, mi jako rodzicowi, jest sobie wyobrazić jak można tak traktować swoje dziecko. Z drugiej strony wiem, że takie sytuacje są naprawdę zdarzają... niestety.

  Odrobinę irytowało mnie zachowanie Kaydena, ale z drugiej strony starałam się go zrozumieć.

  W drugiej połowie zderzamy się ponownie z dobrym stylem i kunsztem autorskim J. Sorensen. Mamy piękną historie, bohaterowie obnażają przed sobą swoje słabości, udowadniają sobie, że nie są idealni. Przecież nie ma ludzi idealnych prawda? To jest niewątpliwy plus...

  Emocje jakie nami targają przy czytaniu książki, są nie do opisania. Jesteśmy na emocjonalnym skraju, przeżywamy całym sobą, to co dzieje się w książce. Czujemy wewnętrzny ból Kaydena, czujemy niepewność Callie. To jest niewiarygodne, Pani Sorensen dostaje za to wielki plus. Nie łatwo jest w ten sposób oddać emocje, a tu wychodzi wszystko tak jak należy.

  Zakończenie... pozostawia wiele do życzenia. Właściwie nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi na nurtujące nas pytania (przynajmniej ja nie dostałam tego na co czekałam). Zakończenie nie jest spójne, pozostawia po sobie wiele niedomówień. Nie został zamknięty wątek który mnie intrygował, mianowicie konsekwencje jakie mógł ponieś ojciec Kaydena. Nic nie wiemy o nim. Znika w tej części i go nie widzimy, poznajemy natomiast bliżej matkę, o ile tak można nazywać tę kobietę. Matka Kaydena jest zimna i wyniosła, nie interesują jej uczucia dzieci, liczy się tylko dobre imię rodziny. Zmusza Kaydena do milczenia, nie chce by ktokolwiek dowiedział się co zaszło tamtej feralnej nocy w ich domu.

  Myślę, że autorka mogła śmiało zakończyć tę historię w tym tomie. Zawrzeć tu wszystkie potrzebne informacje, Jessica Sorensen pokusiła się natomiast na bardzo dziwny zabieg, zamierza wrócić do historii naszych bohaterów w szóstej części tej serii. Dziwny zabieg, ale mam nadzieje, że w tej kombinacji dostaniemy w końcu satysfakcjonujące zakończenie.

  Oczywiście książkę, polecam osobą, które czytały pierwszą część. Nie można przecież zostawić niedokończonej historii. Tym którzy nie czytali książki "przypadki callie i kaydena", zachęcam do lektury pierwszej części.

  "Ocalenie Callie i Kaydena" jest to powieść mówiąca,o prawdziwej sile miłości. Myślę, że ta książka, to nie "tylko romansidło", porusza ważny problem przemocy domowej, pokazuje jak trudno, po takim traktowaniu, jest się nam podnieść. Widzimy, że to my dorośli mamy największy wpływ na życie naszych dzieci, to od naszych czynów zależy jakim człowiekiem, będzie nasz syn/córka. Myślę, że warto przeczytać!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Joanna R. w dniu 2016-11-26
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  "Muszę się obudzić i naprawdę uwierzyć, że wszystko będzie dobrze, zamiast mieć tylko taką nadzieję. Chcę być jedną z tych szczęściar, które wiodą wspaniałe życie".

  Zdecydowanie ciężko ocenić książkę, po której ma się pogruchotane emocjonalnie wnętrze. Koniec pierwszej części wbijał w fotel; człowiek zastygał nad lekturą i dosłownie nie wiedział, co z sobą począć. Z niecierpliwością oczekiwał dalszego rozwoju wypadków, bacznie kibicując dwójce głównych bohaterów w ich zmaganiach z przeszłością. Z przeszłością, która w młodych ludziach wyryła swojego rodzaju piętno, zatrzymując ich niebezpiecznie w jednym miejscu, nie pozwalając ruszyć naprzód.

  Mija pewien czas od finałowej sceny z "Przypadków Callie i Kaydena"; sekret chłopaka wychodzi na jaw. Zraniony fizycznie i niemożliwie poharatany fizycznie Kayden nie umie poradzić sobie ze świadomością, iż cały świat drwi z niego - nie odnajduje pocieszenia w osobie mamy, nie wspominając o ojcu, myśląc cały czas o Callie. Ta z kolei poznawszy prawdę, jest jeszcze bardziej zaniepokojona o los Kaydena, któremu demony przeszłości nie pozwalają normalnie funkcjonować. By mogło do tego dojść, musiałby światło dzienne ujrzeć sekret Callie. A do tego Kayden za wszelką cenę nie chce dopuścić.

  "Czasem najlepsze rzeczy to te niezaplanowane; decyzje podjęte pod wpływem chwili".

  Już od pierwszych stron zostajemy porwani przez burzliwe losy dwójki młodych bohaterów, którzy dźwigają na swoich barkach rzeczy cięższe niejednokrotnie od trzykrotnie starszych od siebie ludzi. Bolesne doświadczenia, którymi zostało naznaczone ich dzieciństwo i wczesne lata dorastania nie dają o sobie zapomnieć, zostawiając nieodzowny ślad w ich ciałach oraz głowach. Ponowne spotkanie, po incydencie z udziałem chłopaka nie należy do najłatwiejszych. Oboje poszarpani przez uczucia, których może i są pewni, jednak nie wiedzą jak to okazać, boleśnie zranieni przez los i najbliższych ludzi, samotni w walce ze złem świata, skrywający swoje tajemnice, muszą odnaleźć na nowo wspólny język, by w końcu zrozumieć, ile dla siebie znaczą. Nie mogę przestać zachwycać się stylem i językowym doborem słów, którymi posługuje się autorka. Żaden wyraz nie jest tu przypadkowy, każde zdanie jest przemyślane do samego końca; mnogość emocjonalnego wachlarza uczuć po prostu poraża. Książka ta jest przesiąknięta bólem, cierpieniem, krzywdą, ale i nadzieją, wiarą w lepsze jutro. Niesie z sobą przesłanie, iż prawdziwe MIŁOŚĆ i PRZYJAŹŃ potrafią uleczyć z niejednej tragedii; jeśli ma się przy sobie osobę, która jest w stanie zrobić wiele, poświęcić się w całości dla drugiego człowieka, zadrzeć z całym światem, by kogoś uszczęśliwić - można śmiało powiedzieć, że wygrało się życie. Piękne przesłanie, okraszone tak jak w poprzedniej części tytułami rozdziałów w formie zadań do wykonania przed śmiercią, jak np. Staw czoła nieznanemu i nie wycofaj się z tego; narracja ponownie w podwójnej formie, z perspektywy Callie i z punktu widzenia Kaydena pozwala jeszcze głębiej wejść w głowy bohaterów, którzy otwierają się przed Czytelnikiem, na uznanie zasługuje rozbudowanie postaci dziewczyny - jej progres, wzrastająca wciąż odwaga, Callie staje się silniejsza z każdą stroną lektury. Kayden z kolei obnaża przed nami najbardziej mroczną stronę swojej duszy, co wyzwala szereg uczuć, począwszy od wzruszenia, poprzez złość, na współczuciu skończywszy. Oj, pani Sorensen doskonale wie, jak zawładnąć sercem Czytelników! Nie możecie przejść obok tej serii obojętnie. Polecam bardzo. Przygotujcie się na emocjonalny rollercoaster! ;)

  Po więcej zapraszam na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Aleksandra S. w dniu 2018-10-28
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zaczęłam czytać z wielką ochotą i nadzieją na fajny rozwój historii. I powiem szczerze, że spodziewałam się czegoś nieco lepszego... ale to nie oznacza, że żałuję przeczytania! Jakoś nie mogłam wczuć się w losy bohaterów. Były trochę naciągane i takie "rozlaźnięte". Książka liczy sobie 384 stron, a spokojnie można było usunąć zbędne, nic niewnoszące momenty i skrócić całość do tych 300 stron :D Kolejną i ostatnim już minusem tego tomu jest to, że zabrakło tu jakiegoś zaskoczenia - w poprzednim było wiele zwrotów akcji, wiele reakcji "wow!"... a tym razem niestety nie ;)

  Ale teraz już czas na same "ochy i achy"! Bohaterzy są genialni, polubiłam się z nimi już w "Przypadkach..." i tak pozostało do końca. Autorka wykreowała ich tak, że szybko się do nich przywiązuje i wczuwa w ich losy. Wciąż zastanawiałam się co ja bym zrobiła na ich miejscu. Nie można im odmówić też logicznego myślenia.

  To co podobało mi się jeszcze bardziej, to to że, że historia nie jest sielankowym romansem. Dużą rolę odgrywają tu przeżycia bohaterów - Callie i Kaydena, a nie tylko ich miłość, która wszystko uleczy i sprawi, że smutki i traumatyczne zdarzenia pójdą w zapomniane :)

  Autorka potrafi grać na uczuciach czytelnika. Wprowadza do książki wiele szczęśliwych, wręcz zabawnych momentów, by już za chwilę zrobić obrót o 180 stopni i wywołać smutek u czytającego. Sprawia to, że książkę czyta się jeszcze lepiej i ma się ochotę poznać dalszy rozwój sytuacji.

  Ze stylem pisania bardzo się polubiłam, czyta się go szybko i lekko... poza tymi nieszczęsnymi, nieco nudnymi momentami ;)

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Ocalenie Callie i Kaydena
 • Autor: Jessica Sorensen
 • Wydawnictwo Zysk i S-ka
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2015
 • Ilość stron: 384
 • Format: 14x20,5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788377857601
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Redemption of Callie and Kayden
 • Tłumacz: Helińska Ewa
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788377857601
 • EAN: 9788377857601
 • Wymiary: 14.0x20.5x2.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Przypadki Callie i Kaydena 5/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przypadki Callie i Kaydena

Hipnotyzująca opowieść o przeznaczeniu, przyjaźni i uzdrawiającej sile miłości.Czy jedna chwila może odmienić życie?Dla Kaydena cierpienie w milczeniu było jedynym sposobem, by przeżyć. Jeśli miał szczęście, nie wychylał się i wypełniał polecenia, mógł przetrwać kolejny dzień. Jednak pewnej nocy,...
Przeznaczenie Violet i Luke’a 5/5 Nasza cena:
27,75 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przeznaczenie Violet i Luke’a

Życie Luke'a Price’a od zawsze zależało od porządku, kontroli i twardego stawiania czoła światu. Nic nieznaczące związki z kobietami były dla niego rozrywką - sposobem na wyciszenie chorych wspomnień z dzieciństwa. Luke rozpaczliwe pragnie zapomnieć o przeszłości, ale – nieważne, co zrobi - ona i...
Nie pozwól mi odejść Ella i Micha 4/5 Nasza cena:
25,43 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie pozwól mi odejść Ella i Micha

Ella i Micha przyjaźnią się od dzieciństwa. Ale jedna tragiczna noc przekreśla ich przyjaźń i na zawsze zmienia życie... Ella kiedyś była niepokorna i zadziorna, choć miała serce na dłoni. Jednak kiedy wyjechała na studia, zostawiła wszystko za sobą. Zamieniła się w osobę, która postępuje zgodnie z...
eBook Przypadki Callie i Kaydena mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,80 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Przypadki Callie i Kaydena mobi epub

Hipnotyzująca opowieść o przeznaczeniu, przyjaźni i uzdrawiającej sile miłości. Dla Kaydena cierpienie w milczeniu było jedynym sposobem, by przeżyć. Jeśli miał szczęście, nie wychylał się i wypełniał polecenia, mógł przetrwać kolejny dzień. Jednak pewnej nocy, kiedy zdawało się, że jego szczęście...
eBook Ocalenie Callie i Kaydena mobi epub 3/5 Nasza cena:
23,80 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Ocalenie Callie i Kaydena mobi epub

Wzruszająca historia dwóch przepełnionych smutkiem dusz, które łączy uczucie bezbrzeżnej miłości. Mroczny sekret, od lat skrywany przez Kaydena w końcu wyszedł na jaw. Co gorsza, chłopak stoi w obliczu groźby oskarżenia przed sądem o pobicie. Jedynym sposobem, by mógł oczyścić swoje imię jest...
eBook Nie pozwól mi odejść. Ella i Micha mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,10 zł 26,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Nie pozwól mi odejść. Ella i Micha mobi epub

Ella i Micha przyjaźnią się od dzieciństwa. Ale jedna tragiczna noc przekreśla ich przyjaźń i na zawsze zmienia życie... Ella kiedyś była niepokorna i zadziorna, choć miała serce na dłoni. Jednak kiedy wyjechała na studia, zostawiła wszystko za sobą. Zamieniła się w osobę, która postępuje zgodnie z...
Oczy sowy 5/5 Nasza cena:
20,44 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oczy sowy

 Dla Dariana nadszedł czas, by powstać i walczyć! Minęły cztery lata od czasu, gdy rodzinna wioska Dariana została złupiona i spalona przez hordę barbarzyńców. Chłopak schronił się w leśnych ostępach wśród ludu Sokolich Braci, gdzie szybko odnalazł powołanie swego życia jako uczeń Justyna, maga i...
Rycerz sowy trylogia sowiego maga tom 3 0/5 Nasza cena:
20,44 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rycerz sowy trylogia sowiego maga tom 3

Zwieńczenie trylogii o Sowim Magu Przyszłość Valdemaru leży w rękach Sowiego Maga. Ile poświęci dla tych, których najbardziej kocha? W odległym świecie Valdemaru został przywrócony spokój i porządek. Prawdziwą władzę w Zagajniku Errolda zaczęła sprawować Rada Wiejska. Tymczasem Dolinie przydzielono...
Absolutnie prawdziwy pamiętnik 0/5 Nasza cena:
17,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Absolutnie prawdziwy pamiętnik

Błyskotliwa opowieść o dojrzewaniu i sile przyjaźni, która zręcznie przeplata zabawne treści z odrobiną zadumy nad ludzkim losem. Nastoletni Arnold Spirit wiedzie nudne życie w zabiedzonym rezerwacie Indian Spokane, rysując karykatury, dowcipne historyjki komiksowe i wspólnie ze swoim rówieśnikiem,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula