Obcy

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
316
Rok wydania
2019
Nasza cena: 27,85 zł 39,90 zł Taniej o: 30%

Powieściowa adaptacja jednego z kultowych filmów z gatunku science fiction. Poczuj ten klimat i zanurz się w opowieści nie z tego świata.

"Obcy" to książka napisana w oparciu o słynny film Ridleya Scotta, którego pełny tytuł brzmi: "Obcy. 8 pasażer Nostromo". Ten utwór audiowizualny jest znany nie tylko miłośnikom gatunku, ale i wszystkim, którzy choć trochę interesują się kinematografią. W roli głównej wystąpiła Sigourney Weaver, którą do dziś kojarzona jest właśnie z tym głośnym tytułem.

Powieść, podobnie jak film, skupia się na historii załogi transportowca "Nostromo". Siedmiu ludzi podróżujących w kosmosie, niespodziewanie odbiera tajemniczy sygnał, który pochodzi z niezidentyfikowanej planety. Gdy statek na niej ląduje, grupa zwiadowcza odnajduje wrak innej jednostki kosmicznej, prawdopodobnie należącej do obcej cywilizacji. Wówczas też dochodzi do ataku na jednego z ludzi. Od tego momentu cała załoga "Nostromo" będzie musiała walczyć o każdą kolejną minutę swojego życia.

Autor powieści starał się utrzymać klimat dobrze znany z ekranu. Historia została też wzbogacona o przemyślenia najważniejszych postaci. Co ważne, w przebiegu akcji Czytelnik napotka na sceny, które miały miejsce tylko w reżyserskiej wersji utworu i te, które w ogóle wykluczono z filmu podczas montażu. Wydanie to dopełnia bogate posłowie Piotra Goćka.


O autorze

Alan Dean Foster jest amerykańskim pisarzem, tworzącym w nurcie science fiction oraz fantasy. Urodził się w 1946 roku w Nowym Jorku. Spod jego pióra wyszło sporo powieści i opowiadań należących do uniwersum "Gwiezdnych wojen". Oprócz adaptacji "Obcego", ma na swoim koncie również książkową wersję "Transformers".

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Książki na podstawie filmów, czy też gier, z reguły nie mają dobrych opinii i są po prostu słabe, ale czasami zdarzają się wyjątki, które są równie dobre co ich pierwowzór. Takim przypadkiem jest właśnie książka Alana Fostera Obcy, którą śmiało mogę określić jako bardzo udaną literacką adaptację filmu Obcy: 8 pasażer Nostromo. Autorowi udało się zachować napięcie i niepowtarzalny klimat filmu - ciasne, wręcz klaustrofobiczne i słabo oświetlone przestrzenie statku, niebezpieczeństwo, które może kryć się za rogiem, obca istota o nieznanych zdolnościach i wiele więcej. Książka trzyma w napięciu równie mocno, co film, nawet jeśli dobrze wie się co się stanie i kto przeżyje. Co więcej, Foster zawarł w swojej książce kilka scen, które znane są jedynie z wersji reżyserskiej filmu oraz takie, które ostatecznie się w nim nie znalazły, a były w scenariuszu Dana O'Bannona. Czyni to lekturę tej książki jest jeszcze ciekawszą.

  W porównaniu do filmu, w książce mamy okazję lepiej poznać statek, planetę, na której znaleziono Obcego oraz samych bohaterów. Wiąże się to z tym, że w powieści łatwiej zaakcentować niektóre kwestie i zwrócić na coś uwagę, natomiast w filmie jest to troszkę trudniejsze i część rzeczy może zwyczajnie umknąć. Załoga Nostromo, czyli Ripley, Parker, Labert, Brett, Asha, Dallas, Kane nie są żołnierzami, czy łowcami przygód, ale zwykłymi ludźmi. Brak im wykształcenia naukowego, a te co mają, jak również dostępny sprzęt, pozwalają jedynie w ograniczony sposób dowiedzieć się czegoś o istocie, jaka zaatakowała jednego z nich. Cała załoga podróżuje na statku, żeby zarobić, chcą tylko wykonać swoje zadanie, dowieźć towar na miejsce i zgarnąć wypłatę. Stąd też ich losy o przetrwanie obserwuje się z jeszcze większą uwagą i napięciem, niż gdyby to był oddział żołnierzy mający zbadać dziwny sygnał. Kreacja wszystkich siedmiorga bohaterów nie jest może bardzo dobra i wnikliwa, ale na tyle dobra, że trudno pomylić ich ze sobą, a ich losy śledzi się z wielką uwagą.

  Książka została bardzo ładnie wydana, co już stało się znakiem rozpoznawczym wydawnictwa Vesper. Twarda oprawa z klimatyczną okładką, a w środku dedykowana zakładka, ilustracje oraz posłowie. Rysunki Macieja Kamudy są bardzo ciemne, widać na nich mało szczegółów, ale doskonale współgra to z całą historią i pokazuje, że w każdej plamie cienia może się kryć Obcy. Mnie one bardzo przypadły do gustu. Zaś posłowie Piotra Goćka opisuje kilka przykładów podobnej beletryzacji, jak powstawał film Obcy: 8 pasażer Nostromo, jak go odebrano, parę słów o Ridleyu Scottcie i o samym Alanie Fosterze. Stanowi to bardzo dobre podsumowanie lektury książki, pozwala dowiedzieć się wielu nowych rzeczy, jeśli ich już wcześniej nie wiedzieliśmy, i zaostrza apetyt na kolejny tom opowieści o Obcym.

  Obcy Alana Fostera jest powieściową adaptacją filmu Obcy: 8 pasażer Nostromo w reżyserii Ridleya Scotta. Jest to bardzo udana książka, autorowi udało się zachować mroczny i klaustrofobiczny nastrój i wszechobecne poczucie zagrożenia, a całość trzyma w napięciu do samego końca. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Na zewnątrz, na pancerz "Nostromo", napierał ogromny i groźny wszechświat, wewnątrz ostry i mocny zapach śmierci wypełniał biegnące do ciasnej mesy korytarze..."

  Przyznam, że wyczekiwałam tej książki, nie tylko dlatego, że odpowiada mi klimatycznie, co ma niezaprzeczalny urok i smak, ale przede wszystkim dla przyjemnego i intrygującego przeżycia mrocznej przygody z jeszcze innej niż filmowej perspektywy. Niewątpliwie nic nie zastąpi wspomnień podczas pierwszego oglądania "8. Pasażera "Nostromo"", które mocno zagłębiły się w mojej pamięci, ale pojawiła się okazja do ich zajmującego odświeżenia, ciekawego przywołania kultowych scen, czy frapującego nałożenia własnych obrazów wyobraźni. Podobało mi się, przywołało czar nocnych seansów w młodzieńczych czasach, jak również umożliwiło zabawienie się opowieścią poprzez nowy pryzmat.

  Lektura na jeden wieczór, najlepiej właśnie w cichym i ciemnym miejscu, tak aby wzmocnić doznania klaustrofobicznej atmosfery, dusznej akcji, dobrze podsycanego strachu przed nieznanym i odpowiednio dostrojonych fal napięcia czytelniczego. Narracja zgrabna, aczkolwiek prosta i bezpośrednia. Można powiedzieć, że to czysta opowieść, bez zbędnych opisów i detali, ale jak sympatycznie oddziałująca na odbiorcę. Ten, kto lubi się bać, i weźmie poprawkę na obecność wczoraj oszałamiających, dziś już mniej, choć wciąż obowiązujących, chwytów powieści z gatunku science fiction, z pewnością nie zawiedzie się, zaś świadomość zapoznawania się z prototypem powieści drogi w maksi skali, pokonywania międzygwiezdnej otchłani, podboju wszechświata przez człowieka, nawiązywania kontaktu z obcymi cywilizacjami, reprezentantami pozaziemskich form życia, intensyfikuje estetykę historii.

  Ludzkość opanowała już podróże w dalekie zakątki kosmosu, jest przygotowana do ekspedycji trwających dziesiątki lat, potrafi poradzić sobie z koniecznymi rozwiązaniami naukowymi, i co wspaniałe, wciąż nie straciła ducha odkrywania i zdobywania. Siedem jakże różnych osób, każda wyraziście i przekonująco zaprezentowana, z załogi holownika "Nostromo" decyduje się na spenetrowanie źródła tajemniczego sygnału nadawanego z nieznanej planety. To, co znajdują na miejscu, przechodzi ich wyobrażenia, otwierają puszkę ze zdradliwą zawartością przygód, zagadek i niewiadomych. Usilna chęć poznania i infiltracji zmienia się w walkę o przetrwanie. W końcu, w kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku. I kolejny raz, sięgając po publikację tego wydawnictwa, podkreślam idealnie komponującą się z fabułą oprawę graficzną książki.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Klasyka science-fiction!

  Obły,
  wydłużony ku tyłowi łeb, garnitur ostrych zębów, a wszystko w przerażająco klaustrofobicznej, zamkniętej przestrzeni statku kosmicznego. Któż nie kojarzy „Obcego”? Filmy z Sigourney Weaver to klasyka kina science-fiction. Nawet jeśli nie widzieliście wszystkich (bo że żadnego – chyba nie uwierzę ;) ), to z całą pewnością kojarzycie samego Obcego – dziś już postać kultową nie tylko dla gatunku science-fiction, ale także dla całej popkultury. Przed nami książkowa odsłona pierwszego filmu z serii, która jest de facto sfabularyzowanym i uzupełnionym o sceny z wersji reżyserskiej scenariuszem.

  Dla niektórych nieobeznanych z tematem ta pozycja może być myląca. Spieszę więc wyjaśnić – to NIE JEST książkowy oryginał, na podstawie którego powstał film. Jest dokładnie na odwrót. Zabieg rzadki, przywykliśmy bowiem, że to zwykle filmy są adaptacją książek, tutaj jednak kierunek adaptacji jest przeciwny. Karkołomne? Trochę tak… Zadania podjął się jednak Alan Dean Foster – twórca pokrewnych gatunkowo, fabularyzowanych scenariuszy (np. „Star Treka”). I wyszło mu to całkiem nieźle.

  Dla niewtajemniczonych w tę historię – o ile tacy są, w co przyznam trudno mi uwierzyć – mały opis z delikatnym spoilerem ;) Statek kosmiczny „Nostromo” przemierza przestrzeń kosmiczną, zbacza jednak z kursu po odebraniu dziwnego sygnału z samotnej planety. Załoga „Nostromo” znajduje wrak innej jednostki. Z pozoru pozbawionej wszelkiego życia… Coś w tym wraku jednak tkwi i atakuje członków załogi, przenosząc się przy tym na „Nostromo”. Rozpoczyna się walka z czasem i z obcą, krwiożerczą istotą, której celem jest wydostanie się z pułapki i przetrwanie. Wszystko zaś dzieje się w ciasnych, klaustrofobicznych wnętrzach „Nostromo”, co tylko przydaje fabule dramaturgii i dreszczyku grozy. Kto wyjdzie górą z tego starcia? Garstka przerażonych ludzi, czy… Obcy?

  Odczucia po lekturze są generalnie pozytywne, ale jednak… nieco mieszane. W książce zachowano klimat filmowej opowieści i czujemy narastającą wraz z rozwojem wydarzeń klaustrofobiczną grozę, jest to jednak nieco… odtwórcze. To widać. I odczucia nie są przy tym do końca takie same jak w przypadku filmu – film i książka to jednak dwie różne rzeczy… Tak więc jest przyjemnie, ale jeśli liczyliście na kopię wrażeń z filmu – spotka Was zawód. Będzie jednak wiele elementów, które Wam to wynagrodzą, a mianowicie sfabularyzowane fragmenty scenariusza, które nie znalazły się w ostatecznej wersji filmu (są dostępne jedynie w wersji reżyserskiej). Dostajemy także od Alana Deana Fostera kawał dobrej roboty jeśli chodzi o książkowe przedstawienie wszystkich tych elementów, które w filmie zilustrowano obrazem – myśli bohaterów, ich odczucia, motywacje; w filmie nie było czasu i możliwości żeby się na tych elementów skupiać – tutaj dostajemy je na tacy :)

  Czy jest sens wracać do kinowych klasyków sprzed lat w taki sposób, w jaki zrobił to Alan Dean Foster? Jak najbardziej TAK :) Poza sentymentalną podróżą przez opowieść, która jest dziś kanonem science fiction naszym udziałem może być także całkiem nowe, książkowe, spojrzenie na całą historię. Jak już wspomniałem wyżej - nie jest to co prawda to samo, ale swoją wartość ma.

  Na uwagę zasługuje także przepiękna szata graficzna książki z nowymi, niesamowicie klimatycznymi ilustracjami. Brawo! Takie wydanie może być nie lada gratką dla każdego fana gatunku, a zwłaszcza sagi z Obcym w roli głównej :)

  Książka zrecenzowana dzięki uprzejmości Księgarni [Adres usunięty]

  Więcej o książce:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jako wielka fanka ksenomorfów nie mogłam przejść bez reakcji obok książki Alana Deana Fostera, zwłaszcza, że została ona wznowiona przez wydawnictwo Vesper, które naprawdę zna się na swojej robocie. Zazwyczaj nie skupiam się w recenzjach zbytnio na oprawie graficznej, ale zaufajcie mi, powieści od Vespera zdecydowanie na to zasługują. Są wydawane w sposób naprawdę bardzo porządny, cieszący oko i to nie tylko dzięki znakomitym grafikom i twardym oprawom, bowiem mogą się również pochwalić genialnym wnętrzem. Dlatego ta nowość musiała się u mnie znaleźć – chociażby ze względu na sam wygląd. Ach, ci książkoholicy…

  Jednak przejdźmy do sedna. Oto książka, która powstała na podstawie scenariusza znakomitego filmu Ridleya Scotta z 1979 roku. Filmu, który znam na pamięć, uwielbiam całym sercem i oglądam za każdym razem, gdy tylko leci w telewizji. Myślę, że Obcy - 8. pasażer "Nostromo" spokojnie zasługuje już na miano kultowego, jednak czy nowelizacja tej historii miała jakikolwiek sens? Przyznam szczerze, że po dzieło Fostera sięgnęłam już dosyć dawno temu, chociaż nie da się ukryć, że rzadko trafia się dobra powieść powstająca na bazie kina. Sama nie wiem czemu, ale wtedy ta książka mnie nie urzekła. Wywołała we mnie wręcz jakieś zniechęcenie, chociaż trzymałam przecież w rękach jedną z moich ulubionych opowieści…

  Zastanawiam się więc nad tym, dlaczego teraz czytało mi się ją przyjemnością. Czy wtedy po prostu miałam zły okres i moje zniechęcenie wynikało samo z siebie? Czy może jednak odpowiednie wydanie zrobiło swoją robotę i odebrałam tę nowelizację w jakiś inny sposób? Sama nie umiem sobie odpowiedzieć na te pytania, ale mimo wszystko muszę przyznać, że tym razem byłam usatysfakcjonowana ową lekturą. Jasne, nie mogę napisać, że fabuła mnie zaskoczyła czy czułam się wbita w fotel, bowiem doskonale wiedziałam, jak będzie tutaj wyglądał rozwój wydarzeń, ale i tak czekałam na te chwile, w których pojawi się ksenomorf, na te momenty, w których zacznie rozprawiać się z załogą…

  Generalnie uwielbiam ksenomorfy jako idealne drapieżniki, niesamowicie przystosowane do przetrwania i namnażania się. Tutaj chyba nieco przypominam oficera naukowego z Nostromo, Asha, który podobnie jak ja, zachwycał się tą nową formą życia. Ciekawy cykl rozwojowy, kwas zamiast krwi, możliwość przetrwania facehuggera w jajach przez tak długi czas… A forma dorosła? Istna maszyna do zabijania. Te mordki mają w sobie coś fascynującego, dlatego uwielbiam je od dawien dawna. Ale muszę się również przyznać do mojej sympatii względem Ripley – chociaż nie można stwierdzić, że jest ona tutaj główną bohaterką, to jednak każdy, kto zna ten cykl filmów wie, że w trakcie rozwoju tej historii stopniowo zyskuje takie miano.

  Tak, Ripley to naprawdę silna i równa babka, chociaż nie ukrywam, że najbardziej lubię jej formę z czwartej części filmowej sagi. W sumie kreacja bohaterów nie jest najgorsza, chociaż na pewno i tak miałam w głowie wizję z ekranu – nie sposób byłoby ją wykluczyć z umysłu na czas czytania. Właściwie to jestem ciekawa, jak czytałoby się tę powieść, gdyby się nie znało filmu… Myślę, że mogłoby to być naprawdę niezłe science-fiction z elementami porządnej grozy, bo nie ukrywajmy – starcie z Obcym nie należy do przyjemnych przeżyć w przestrzeni kosmicznej. Kończy się tragicznie, praktycznie zawsze.

  Wiem, że są osoby, które bardzo negatywnie odebrały ową nowelizację, jednak pamiętajmy, że książki powstające na podstawie filmów to taka trochę osobna kategoria. Trzeba do nich podchodzić z nieco innym podejściem, zwłaszcza jeżeli widziało się film. Ciężko żeby autor coś tutaj zmieniał czy dodawał, jego zadaniem jest odpowiednie przelanie wszystkiego na papier tak, aby ukazać odpowiednio bohaterów, fabułę, miejsce akcji, a także zadbać o konkretny klimat – nie jest to łatwe, bo jeżeli mamy w głowie ekran telewizora czy kina, to ta wizja działa sama z siebie. Mimo wszystko cieszę się, że mam w swojej biblioteczce jedną ze swoich ulubionych historii w tak pięknym wydaniu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy nie byłoby marnotrawstwem gdybyśmy byli sami we wszechświecie? Ludzkość od zawsze poszukuje śladów istnienia obcej cywilizacji wyobrażając sobie nawiązanie kontaktu z kosmitami. Może byłyby to proste formy życia, a może przewyższaliby nas pod względem rozwoju i technologii? I istnieje obawa, że nie byliby nastawieni przyjaźnie.

  Chyba nie ma osoby, która nie znałaby klasyki horroru science fiction jakim jest „Obcy”. Film z Sigourney Weaver w roli Ellen Riplay bił rekordy oglądalności. Nie ma ON pierwowzoru literackiego, jak to zazwyczaj bywa, ale doczekał się za to bardzo udanej adaptacji literackiej.

  Komercyjny holownik Nostromo, po udanej misji, kieruje się w stronę Ziemi z siedmiorgiem pasażerów poddanych hibernacji. Tajemniczy sygnał przerywa ich senną podróż i przyciąga do planetoidy posępnej, nieprzyjaznej, wietrznej, zasnutej chmurami pyłu. Czy ktoś wzywa pomocy, czy może zastawił na nich pułapkę? Może jest to ostrzeżenie przed tym, co mogą tu spotkać?

  Gdy jeden z mężczyzn zostaje zaatakowany przez nieznaną istotę, zaczyna się walka o przetrwanie. Który gatunek wygra tą kosmiczną batalię?

  Książka rewelacyjnie oddaje mroczny, klaustrofobiczny klimat statku Nostromo i strach przed nieznanym. Obrazy z filmu stają przed oczami jak żywe. Napięcie momentami sięga zenitu i nie wiem jak Wam, ale mi zupełnie nie przeszkadzało, że znałam zakończenie.

  Cudowne wydanie, wzbogacone klimatycznymi ilustracjami będzie prawdziwą gratką dla każdego miłośnika sf i kultowego Obcego.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Alan Dean Foster
 • Wydawnictwo Vesper
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 316
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788377313435
 • Język: polski
 • Podtytuł: W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku
 • Oryginalny tytuł: Alien
 • Tłumacz: Cholewa Piotr
 • ISBN: 9788377313435
 • EAN: 9788377313435
 • Wymiary: 14.0x20.5x3.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Mira i potwory. Księga II. Obcy 0/5 Nasza cena:
16,92 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mira i potwory. Księga II. Obcy

Wydanie 2009 stron 128 format 13,5 x 21,5 cm oprawa twarda Gdy Mira i Sylwester spotykają tajemniczego wujka Lopusa, czują, że ich życie w końcu nabierze jasnych barw. Szybko jednak uświadamiają sobie, że w obozowisku potworów zawiść i złośliwość również są na porządku dziennym. Koszmary, które...
Mira i potwory. Księga II. Obcy 0/5 Nasza cena:
9,95 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mira i potwory. Księga II. Obcy

Wydanie 2009 stron 128 format 13,5 x 21,5 cm oprawa twarda Gdy Mira i Sylwester spotykają tajemniczego wujka Lopusa, czują, że ich życie w końcu nabierze jasnych barw. Szybko jednak uświadamiają sobie, że w obozowisku potworów zawiść i złośliwość również są na porządku dziennym. Koszmary, które...
Projekt Stalin. Wspomnienia Konstantyna Skworeckiego z inwazji obcych w 1986 roku 0/5 Nasza cena:
16,45 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Projekt Stalin. Wspomnienia Konstantyna Skworeckiego z inwazji obcych w 1986 roku

Konstantyn Andriejowicz Skworecki był jednym z rosyjskich twórców literatury fantastycznonaukowej, których w 1946 roku wezwał do siebie Józef Stalin. Radziecki wódz, przekonany o zbliżającym się za kilka lat upadku Ameryki, potrzebował nowego wroga, przeciwko któremu będzie mógł zjednoczyć się...
Wśród obcych 0/5 Nasza cena:
17,50 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wśród obcych

Nastrojowa, poruszająca książka o tym, dlaczego i jak bardzo ważna może być fantastyka/fantazja w życiu człowieka. Mnóstwo odwołań i przywołań najznakomitszych powieści w historii SF i fantasy, niewiarygodnie smakowita lektura dla osób zorientowanych w temacie, a równocześnie wciągająca opowieść...
Norweski dziennik T.2 Obce ścieżki 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Norweski dziennik T.2 Obce ścieżki

Paweł Koćko (lub jak kto woli Tomasz Paczenko) musi się ciągle ukrywać i nadal nie wie zbyt wiele o swojej tożsamości. Wciąż poszukuje odpowiedzi na pytania: kto podjął się pewnego szalonego eksperymentu genetycznego i jak rozumieć nawiedzające go niepokojące sny? I jakby tego jeszcze było mało,...
Woodwalkers. W obcej dziczy 0/5 Nasza cena:
19,92 zł 24,92 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Woodwalkers. W obcej dziczy

Woodwalkers – seria książek fantasy skierowana do młodzieży, stworzona przez znaną i tłumaczoną na wiele języków niemiecką powieściopisarkę Katję Brandis. Głównymi bohaterami cyklu są tajemnicze młode istoty, które opuszczają swój świat, by zadomowić się wśród ludzi… W obcej dziczy – spełnia się...
Ciało obce 0/5 Nasza cena:
28,72 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciało obce

Powieść niezrównanego mistrza thrillera medycznego - Robina Cooka. Jennifer Hernandez, studentka medycyny, ma właśnie rozpocząć praktykę na oddziale chirurgii, gdy jej świat rozpada się na kawałki. Dziewczyna dowiaduje się z telewizji, że jej ukochana babcia właśnie zmarła w szpitalu w Nowym Delhi...
Star Wars. Przebudzenie mocy 0/5 Nasza cena:
21,34 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Star Wars. Przebudzenie mocy

W środku wkładka ze zdjęciami z filmu! Oficjalna adaptacja książkowa najnowszego filmu z serii Star Wars. Luke Skywalker przepadł bez wieści.  Pod jego nieobecność na zgliszczach Imperium wyrósł złowrogi NOWY PORZĄDEK, który nie spocznie, póki nie zgładzi Skywalkera, ostatniego rycerza Jedi....
Wojna światów 5/5 Nasza cena:
19,12 zł 23,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojna światów

Klasyczna powieść science fiction, pierwotnie wydana pod koniec XIX wieku, tutaj we współczesnym tłumaczeniu i z licznymi ilustracjami. Kilkakrotnie ekranizowana (m.in. przez Stevena Spielberga), a w roku 1938 przerobiona przez Orsona Wellesa na słuchowisko radiowe, którego emisja przeszła do...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula