O północy w Czarnobylu. Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 14
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
540
Inne wersje (3)
eBook, mobi
od 37,90 zł
Audiobooki mp3
za 38,40 zł
Nasza cena: 25,99 zł 49,99 zł Taniej o: 48%

“O północy w Czarnobylu. Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie” to pozycja, która przybliży czytelnikowi to, co niezwykłe w Czarnobylu.

Jak dużo wiesz na temat tego ponurego miejsca?

“O północy w Czarnobylu. Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie” to książka, która jest w stanie znacznie poszerzyć naszą wiedzę na temat miejsca kojarzonego przez wszystkich z ludzkim dramatem. Autor przedstawia kilka kluczowych postaci: Nikołaja Fomina, Anatolija Diatłowa oraz Wiktora Briuchanowa. Pierwszy z nich tak naprawdę niewiele wiedział o fizyce nuklearnej czy też energii jądrowej. Pierwszej z tych dziedzin nauczył się co nieco na korespondencyjnym kursie. Drugi kurczowo trzymał się swojego zdania, nawet wtedy, gdy udowodniono mu, że stanowczo nie ma racji. Ostatni zaś był pierwszym dyrektorem i chociaż zabiegał o to, by zrezygnować z pełnionej funkcji, nie pozwolono mu na to.

Z książki można się też dowiedzieć o wszelkich wypadkach, które miały miejsce jeszcze przed katastrofą, a o których nikt nikogo nie poinformował: zostały skutecznie zamiecione pod dywan i nigdy nie ujrzały światła dziennego. Autorowi udało się stworzyć naprawdę w pełni kompletny obraz tamtego miejsca i samej nuklearnej katastrofy dzięki przeprowadzeniu licznych wywiadów z naocznymi świadkami. Korzystał także z odtajnionych akt oraz wspomnień, których dotąd nikt jeszcze nie opublikował. Czytelnik będzie miał okazję przekonać się, w jaki sposób powstawała najgroźniejsza, a zarazem najbardziej pechowa elektrownia, a także poczytać o niekoniecznie zwyczajnej egzystencji mieszkańców Prypeci. Stara się więc przedstawić okoliczności tragedii od kuchni, by ludzie wreszcie mieli jej prawdziwy obraz.


O autorze

Adam Higginbotham jest angielskim pisarzem. Urodził się w 1968 roku. Wiele spośród jego opowiadań non-fiction pojawiało się w znanych czasopismach. Sporo swojego czasu poświęcił na zgłębienie tajemnic Czarnobyla.

Recenzje (14)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  15 z 15 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nikołaj Fomin nie miał pojęcia o energii jądrowej i fizyce nuklearnej – tej ostatniej uczył się na kursie korespondencyjnym. Anatolij Diatłow trzymał się swoich tez nawet wtedy, gdy zostały obalone. Wiktor Briuchanow, pierwszy dyrektor, chciał zrezygnować ze swojej funkcji, ale podanie zostało podarte na jego oczach. Nikt nie wiedział, że do budowy elektrowni kazano użyć materiałów, które nie były nawet produkowane w ZSRR, a wcześniejsze wypadki i incydenty kwalifikowano jako ściśle tajne. Prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego – aż do teraz. Adam Higginbotham dzięki licznym wywiadom z świadkami, a także dostępowi do odtajnionych akt i nieopublikowanych dotąd wspomnień, przedstawia nieznaną historię Czarnobyla. Pisze o powstaniu elektrowni, o życiu mieszkańców Prypeci, o absurdach ZSRR. Skupia się na przebiegu tragedii, kulisach działań propagandowych oraz skutkach wybuchu. Snuje przejmującą opowieść o heroizmie, desperacji i rozpaczy."

  Po przeczytaniu tej książki na usta cisną mi się same przekleństwa. I nie, nie chodzi o to, że jest źle napisana. Po prostu zalewa mnie krew, gdy przypomnę sobie o tym, co doprowadziło do wybuchu w elektrowni i jak zachowywano się już po nim. Ludzie udawali, że nic się nie stało. Reaktor ma się dobrze i nikomu nie grozi przyjęcie śmiertelnej dawki promieniowania. Prawda była jednak inna. Autor książki w swojej publikacji obnaża wszystkie nieprawidłowości i sprawia, że czytelnikom włos się na głowie w trakcie czytania jeży.

  Książkę czyta się jak thriller. Adam Higginbotham w umiejętny sposób buduje napięcie. Całość zaczyna się dość niepozornie, sielsko niemalże. Poznajemy ludzi związanych z elektrownią oraz ich rodziny. Potem śledzimy wydarzenia, które miały miejsce tuż przed wybuchem oraz już po nim.

  Lektura podniosła mi ciśnienie. Miałam ochotę rzucać książką po całym mieszkaniu, gdy czytałam o tym, co działo się po tragedii. Zamiast ratować ludność cywilną, udawano, że nic się nie stało. Nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić tego, ile osób ucierpiało przez tak głupie decyzje.

  To jeden z lepszych reportaży, z jakimi miałam do czynienia. I o ile w tego typu literaturze marudzę, gdy pojawiają się dialogi, bo większość z nich jest pisana na siłę, byleby tylko uzupełnić luki i wzbudzić w czytelniku jakieś emocje, o tyle tutaj nadawały całości autentyczności. Wydawało mi się, że stoję za plecami tych ludzi i biorę udział w aktywnych wydarzeniach.

  Ta książka na długo pozostanie w mojej pamięci. Wstrząsnęła mną i wzbudziła sporo emocji. Co prawda pojawiły się tu niemalże naukowe fragmenty, ale nie stanowiły dla mnie większego problemu. Moim zdaniem autor w umiejętny sposób przekazał teoretyczną wiedzę dotyczącą wszystkiego, co z elektrownią związane. Jeśli szukacie dobrze napisanego, rzetelnego reportażu, to myślę, że może to być książka dla Was.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  O katastrofie raz jeszcze

  Serial „Czarnobyl”, emitowany przez jeden z kanałów telewizyjnych, bił rekordy popularności. Wszystko wskazuje na to, że pomimo upływu lat, wciąż wracamy wspomnieniami do tej katastrofy elektrowni jądrowej, wciąż interesuje nas jej przebieg i skutki katastrofy. Chcemy wiedzieć, co naprawdę wydarzyło się w kwietniu 1986 roku i kto jest za to odpowiedzialny?

  Przez ostatnie lata powstało wiele książek o Czarnobylu, wokół tej tragedii pojawiło się wiele spekulacji, zaś brak wiarygodnego wyjaśnienia, podsyca jeszcze ciekawość. Nic dziwnego, że na fali popularności pojawiają się kolejne pozycje wydawnicze traktujące o elektrowni (co więcej, rozwinął się na tej bazie również przemysł turystyczny!), mniej lub bardziej odkrywcze czy rzetelne. Jedną z nich jest książka „O północy w Czarnobylu”, autorstwa Adama Higginbothama, która obiecuje nam okrycie „nieznanej prawdy o największej nuklearnej katastrofie”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa SQN pozycja, jest pseudo-naukową pozycją, swego rodzaju reporterskim śledztwem, które zostało oparte liczne wywiady z świadkami, a także odtajnione akta i nieopublikowane dotąd wspomnienia. Po książkę mogą sięgnąć zarówno zainteresowani tematyką samej katastrofy, jak i zwolennicy spiskowych teorii dziejów czy po prostu poszukujący dobrej książki – szczególnie, że pozycję tę (z małymi wyjątkami) czyta się niczym dobrą powieść. Czy jednak rzeczywiście jest ona w stanie wypełnić lukę w naszej wiedzy i czy odsłania przed nami fakty, które znacząco zmieniają postrzeganie rzeczywistości?

  Mimo upływu wielu lat katastrofa postrzegana jest jako najgorsza w historii ludzkości. Już przy budowie elektrowni popełniono szereg błędów, przeprowadzone badania szczególnie odsłaniają wady konstrukcyjne reaktora RBMK-1000, choć z powodu braku odpowiedniej procedury czy choćby wcześniejszego komunikatu o katastrofie śmierć poniosło nie tylko ponad trzydziestu pracowników elektrowni i strażaków próbujących ugasić pożar, którzy zginęli zarówno z powodu odniesionych ran, jak i w wyniku napromieniowania, to na dodatek narażono zdrowie i życie żołnierzy, wyznaczonych do służby na miejscu katastrofy (zwano ich likwidatorami), a także mieszkańców okolicznych miast i wsi. Jak doszło do tych wszystkich pomyłek, kto jest za to odpowiedzialny – tego możemy dowiedzieć się z książki.

  Autor nie ograniczył się w swojej pracy tylko do samej katastrofy – przedstawia ją w szerszym kontekście, począwszy od decyzji budowy elektrowni atomowej pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku czy nawet wyboru jej nazwy, poprzez samą katastrofę w 1986 roku, aż po czasy współczesne. Bogata bibliografia imponuje, podobnie jak załączone mapki, „osoby dramatu”, a nawet podziękowania, które uświadamiają, jak głęboko Higginbotham wszedł w temat, korzystając z pomocy wielu osób i instytucji. Nic zatem dziwnego, że praca nad zbieraniem materiałów i książką trwała ponad dziesięć lat i zaowocowała nie tylko pozycja napisaną nie tylko z dziennikarskim zacięciem, ile – przynajmniej w przypadku niektórych fragmentów – naukową precyzją.

  Książka, będąca rezultatem swego rodzaju śledztwa, opowiada historię nie tylko o popełnionych błędach, które doprowadziły do zniszczenia elektrowni i skażenia środowiska, ale i o ludziach – ten kontekst społeczny jest tu zresztą bardzo wyraźny, autor nie szczędzi też szczegółów codziennego życia mieszkańców okolic. Najtrudniejszy w odbiorze może okazać się rozdział drugi, poświecony promieniowaniu, choć nawet o atomach i uwalnianiu energii autor pisze zajmująco. Co jednak odkrył? Czy wreszcie, po tylu latach, zakończą się spekulację i można będzie wskazać winnych katastrofy? Przekonajcie się sami sięgając po książkę i pamiętając jednocześnie, że tak naprawdę nic, czego dowiedział się Higginbotham nie jest w stanie zwrócić życia i zdrowia setkom ludzi, którzy stali się ofiarami wybuchu. Niepokojące jest jednak to, jak wiele osób do tej katastrofy się przyczyniło, jak swobodnie podchodzono do pewnych kwestii – w tym kwestii bezpieczeństwa i jak mało zrobiono, by ograniczyć straty w ludziach. Ważniejsze stało się ukrywanie prawdy, ignorancja i lekceważenie rozmiarów katastrofy i jej konsekwencji. A to – w dobie rozwoju technologicznego – budzi (a przynajmniej powinno) wielki niepokój.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Świetna książka, od pierwszej do ostatniej strony trzyma w napięciu. Kiedy doszło do katastrofy miałam zaledwie trzy lata. Jestem w szoku, że chęć bycia na szczycie jest ważniejsze od życia ludzkiego. Książka godna polecenia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie miałem nawet jeszcze pięciu lat, gdy 26 kwietnia 1986 roku reaktor w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej wymknął się spod kontroli operatorów. Mówiąc w skrócie, nieudany test energetyczny doprowadził do wybuchu rdzenia reaktora i uwolnienia radioaktywnej pary, która wraz z wiatrem rozpoczęła śmiertelną wędrówkę po Europie. Zadufane w sobie, wierzące w swoją nieomylność władze radzieckie fakt awarii w Czarnobylu, jej przebieg, przyczyny i skutki starały się kryć przed światem przez długie lata. Szczątkowe informacje, utajnianie dokumentów, niedomówienia i w końcu zwykłe kłamstwa tworzyły wokół czarnobylskiej katastrofy barierę ochronną, mającą ukryć niezbyt przecież wygodną dla Sowietów prawdę o zagrożeniach wynikających z wadliwości reaktorów RBMK-1000.

  Z czasem faktyczny przebieg wypadków z 26 kwietnia 1986 roku zaczął wychodzić na jaw. Tematem tym żywo zainteresował się brytyjski pisarz, Adam Higginbotham, który ponad dziesięć lat gromadził materiały do książki "O północy w Czarnobylu". W efekcie analizy wielu wywiadów, wspomnień i utajnionych wcześniej dokumentów powstała licząca ponad pięćset stron, wydana w roku 2019 lektura, która w sposób maksymalnie wyczerpujący daje czytelnikowi głęboki wgląd w kulisy czarnobylskiej katastrofy.

  Książkę tę czyta się z zapartym tchem. Jest to typowy reportaż, ale tak napisany, że emocje towarzyszą czytelnikowi na każdej stronie. "O północy w Czarnobylu" to nie tylko sztywne, czysto techniczne informacje z zakresu fizyki jądrowej. To obszerny obraz ówczesnej radzieckiej mentalności, propagandy, gospodarki i szczegółów funkcjonowania sowieckiego społeczeństwa. Krok po kroku poznajemy kulisy wdrażania energii jądrowej w przemyśle radzieckim, aż w końcu stajemy nad projektem miasta Prypeć, będącego socjalistycznym rajem dla pracowników czarnobylskiej elektrowni. Dalej poznajemy szczegóły działania reaktorów RBMK i ich nie do końca przetestowanych i wadliwych konstrukcji, by w końcu minuta po minucie, a czasem sekunda po sekundzie, poznać faktyczny przebieg wypadków z kwietniowej nocy 1986 r. Tutaj pojawia się sporo technicznych szczegółów odnośnie reaktywności, promieniowania i skutków katastrofy, ale autor informacje te podaje językiem prostym i zrozumiałym nawet dla laików. Dla czytelników zainteresowanych szeroko pojętą atomistyką ta część książki będzie na pewno wisienką na torcie. Ostatnie rozdziały książki to relacja z usuwania skutków wybuchu reaktora - operacja ogromnie kosztowna, czasochłonna i śmiertelnie niebezpieczna, trwająca - o zgrozo! - do dziś.

  "O północy w Czarnobylu" to książka fenomenalna pod każdym względem. Czysto naukowe teorie splatają się tu z zastosowaniem praktycznym, a próba odtworzenia wydarzeń sprzed wielu lat osadza czytelnika w nieprawdopodobnej scenerii, nadając książce koszmarnego realizmu. Dodając do tego wszystkiego niewyobrażalny ludzki dramat - operatorów, strażaków, ratowników, nieświadomych niebezpieczeństwa przypadkowych obserwatorów - otrzymujemy książkę, która fascynuje i przeraża jednocześnie, i jako dokument społeczno-ekologicznej tragedii zasługuje na najwyższe uznanie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Znakomita książka. Zawiera dokładny opis katastrofy w Czarnobylu oraz wydarzenia ją poprzedzające i późniejsze. Czytając książkę poznałam historię powstania miasta Prypeć, problemy, z jakimi borykali się ludzie budujący elektrownię, dokładny opis dnia katastrofy widziany z perspektywy różnych ludzi -operatorów, strażaków, mieszkańców Prypeci oraz ich późniejsze losy. Autor dotarł do wielu interesujących faktów, o których długo się nie mówiło - jak wyglądało leczenie napromieniowanych ludzi, w jaki sposób próbowano radzić sobie ze skażeniem, co stało się z ludźmi przesiedlonymi z Prypeci oraz jak wyglądał przebieg procesu sądowego mężczyzn, którzy stali się kozłami ofiarnymi systemu i mieli odpowiedzieć za błędy rządzących, którzy to tak naprawdę doprowadzili do katastrofy.

  Autor opisał wszystko w tak wciągający sposób, że przeczytałam ją szybko, jak na tak grubą książkę. Polecam wszystkim ten wciągający reportaż.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Adam Higginbotham
 • Wydawnictwo Sine Qua Non
 • Seria Bestsellery New York Timesa
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 540
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381295611
 • Język: polski
 • Podtytuł: Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie
 • Oryginalny tytuł: Midnight in Chernobyl
 • Tłumacz: Filipowski Robert
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381295611
 • EAN: 9788381295611
 • Wymiary: 15x21.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Czarnobyl. Historia nuklearnej katastrofy 5/5 Nasza cena:
36,81 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarnobyl. Historia nuklearnej katastrofy

26 kwietnia 1986 roku. Czarnobyl, ZSRR. Następuje wybuch reaktora elektrowni atomowej. Gdyby na Hiroszimę zrzucono pięćset bomb zamiast jednej, uwolnione promieniowanie byłoby równoważne temu, które spowodowała eksplozja w Czarnobylu. Dziesiątki osób umierają w wyniku zatrucia popromiennego....
Plutopia. Atomowe miasta i nieznane katastrofy nuklearne 0/5 Nasza cena:
31,37 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Plutopia. Atomowe miasta i nieznane katastrofy nuklearne

To opowieść o dwóch miastach, w których produkowano pluton. Oziorsk i Richland leżały po dwóch stronach żelaznej kurtyny. Powinno je dzielić wszystko, ale jednak miały wiele wspólnego. W Richland nie było prywatnej własności, wolnego rynku ani władzy samorządowej. Oziorsk oficjalnie nie istniał,...
Midnight in Chernobyl : The Untold Story of the World's Greatest Nuclear Disaster 0/5 Nasza cena:
42,57 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Midnight in Chernobyl : The Untold Story of the World's Greatest Nuclear Disaster

The story of Chernobyl is more complex, more human, and more terrifying than the Soviet myth. Adam Higginbotham has written a harrowing and compelling narrative which brings the 1986 disaster to life through the eyes of the men and women who witnessed it firsthand. Drawing on hundreds of hours of...
eBook O północy w Czarnobylu mobi epub 0/5 Nasza cena:
42,49 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook O północy w Czarnobylu mobi epub

Śledztwo, propaganda, tajemnica i mity, które przyćmiły nieznaną historię największej katastrofy nuklearnej XX wieku. Nikołaj Fomin nie miał pojęcia o energii jądrowej i fizyce nuklearnej – tej ostatniej uczył się na kursie korespondencyjnym. Anatolij Diatłow trzymał się swoich tez nawet wtedy, gdy...
eBook O północy w Czarnobylu. Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie mobi epub 0/5 Nasza cena:
44,99 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook O północy w Czarnobylu. Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie mobi epub

Śledztwo, propaganda, tajemnica i mity, które przyćmiły nieznaną historię największej katastrofy nuklearnej XX wieku. Nikołaj Fomin nie miał pojęcia o energii jądrowej i fizyce nuklearnej - tej ostatniej uczył się na kursie korespondencyjnym. Anatolij Diatłow trzymał się swoich tez nawet wtedy, gdy...
Audiobook O północy w Czarnobylu. Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie mp3 0/5 Nasza cena:
38,40 zł 42,67 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook O północy w Czarnobylu. Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie mp3

Śledztwo, propaganda, tajemnica i mity, które przyćmiły nieznaną historię największej katastrofy nuklearnej XX wieku. Nikołaj Fomin nie miał pojęcia o energii jądrowej i fizyce nuklearnej - tej ostatniej uczył się na kursie korespondencyjnym. Anatolij Diatłow trzymał się swoich tez nawet wtedy, gdy...
eBook O północy w Czarnobylu. Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie mobi 0/5 Nasza cena:
37,90 zł 42,67 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook O północy w Czarnobylu. Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie mobi

Śledztwo, propaganda, tajemnica i mity, które przyćmiły nieznaną historię największej katastrofy nuklearnej XX wieku. Nikołaj Fomin nie miał pojęcia o energii jądrowej i fizyce nuklearnej - tej ostatniej uczył się na kursie korespondencyjnym. Anatolij Diatłow trzymał się swoich tez nawet wtedy, gdy...
Chicago Bulls. Krew na rogach 5/5 Nasza cena:
35,20 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chicago Bulls. Krew na rogach

Od wiecznie przynoszącego straty zespołu, który planowano nawet przenieść do innego miasta, po niepodzielnego dominatora ligi. Chicago Bulls w ciągu kilku lat zaliczyło niesamowitą metamorfozę, a jej centralną postacią był Michael Jordan. Sezon 1997/1998 przyniósł "Bykom" szósty tytuł mistrzowski....
Wielki Następca. Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una 5/5 Nasza cena:
36,14 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielki Następca. Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una

Zakulisowa opowieść o karierze najbardziej tajemniczego tyrana świata Odkąd rozniosła się wieść, że Kim Dzong Un przejmie schedę po ojcu, narosła wokół niego gruba warstwa mitów i przypowiastek propagandowych. W wieku trzech lat przyszły Wielki Następca miał posługiwać się bronią, w wieku sześciu...
Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września 5/5 Nasza cena:
30,99 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września

Dwadzieścia lat temu światem wstrząsnęła seria zamachów, której nigdy wcześniej i jak dotąd nigdy potem nie było. Wielokrotnie nagradzany dziennikarz i bestsellerowy historyk Garrett Graff opowiada historię ataku z 11 września 2001 roku słowami tych, którzy go przeżyli. Opierając się na nigdy...
Ted Bundy. Bestia obok mnie. Historia znajomości z najsłynniejszym mordercą świata 4/5 Nasza cena:
34,09 zł 54,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ted Bundy. Bestia obok mnie. Historia znajomości z najsłynniejszym mordercą świata

Pierwsze polskie wydanie klasyki true crime! Przerażająca do szpiku kości i zaskakująco intymna legendarna już książka Ann Rule to opowieść kobiety, która zdaje sobie sprawę, że chłopak z dyżurki obok, jej przyjaciel, wrażliwy pracownik telefonu zaufania, to potwór w ludzkiej skórze. Każdej...
Trolle Putina 5/5 Nasza cena:
35,61 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trolle Putina

Trzymające w napięciu reporterskie śledztwo o współczesnych metodach prowadzenia wojny informacyjnej. Rosja toczy w internecie wojnę przeciwko cywilom. Każda krytyczna opinia to głos wroga. Nie przebiera się w środkach ani nie zwraca uwagi na granice prawa, gdy wrogów chce się uciszyć. W książce...
Wybrane bestsellery
Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy 5/5 Nasza cena:
32,73 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy

Z tą ekipą nie da się nudzić! Kuba jest rezolutnym chłopakiem, który wraz z rodziną spędza wakacje nad jeziorem w lesie. Gdy przypadkiem odkrywa ukryty skarb, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, nie wtajemniczając w to nikogo z dorosłych. Pomagają mu: brat Filip oraz sąsiadki – Oliwia i Jagoda....
Też tak mam! 5/5 Nasza cena:
35,99 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Też tak mam!

„Tampony? Ja nie używałam i żyję”, „A w tej czapeczce to nie będzie córce za ciepło?”, „Depresja? Jaka depresja? Ludziom się nudzi, to wymyślają”, „Za bardzo boli? To okres, musi boleć”. Z takimi pytaniami polskie kobiety mierzą się każdego dnia. A problemów, które spotykają na swojej drodze, jest...
Gwiezdne Wojny Skywalker. Odrodzenie. Opowieść filmowa. Star Wars 5/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiezdne Wojny Skywalker. Odrodzenie. Opowieść filmowa. Star Wars

Niech nas galaktyka broni od starszych braci” – mówi Leia w opowieści filmowej „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”. To jedna z wielu scen, w których czytelnik może dowiedzieć się więcej o generał Organie: czy była Jedi, co ją powstrzymywało przed doprowadzeniem do incydentu politycznego w...
Prawdziwa historia Królowej Życia 5/5 Nasza cena:
22,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwa historia Królowej Życia

Królową byłam zawsze. Od wielu lat wiem, jak smakuje sława. W Kotlinie Kłodzkiej znali mnie wszyscy. Nie ma się czym chwalić, kryminał to nie pierwszy rząd w operze. Ale gdybym udawała, że tego nie było, byłabym hipokrytką. Nie będę opowiadać bzdur, że byłam na wczasach w Ameryce. Nie zamierzam też...
Wielka księga zwierzaków 5/5 Nasza cena:
46,73 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga zwierzaków

Nowe, specjalne wydanie bestsellerowych opowieści Martyny Wojciechowskiej o zwierzakach świata. Teraz uzupełnione o dodatkowe treści! Odkrywaj świat ze znaną podróżniczką! Który zwierzak jest największym śpiochem i nie ma czasu na zabawę, bo ciągle musi spać? Czy to prawda, że orangutany uwielbiają...
Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent 0/5 Nasza cena:
44,45 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent

Kultowa seria z komisarzem Erykiem Deryło! Brutalny seryjny morderca i zabójcze tempo. Jedna z najlepszych serii polskich autorów kryminalnych ostatnich lat! W „Krwi” komisarz powraca w jednej z najmakabryczniejszych sprawa w swojej karierze. Nikt nie jest wolny od podejrzeń ani od...
Czarny telefon. Wydanie filmowe 0/5 Nasza cena:
34,63 zł 45,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarny telefon. Wydanie filmowe

Nowe wydanie książki "Upiory XX wieku", zbioru opowiadań, który przyniósł Joemu Hillowi sławę. Wśród nich znajduje się "Czarny telefon" którego ekranizacja wejdzie do kin już w lutym 2022 r. Jack Finney ma trzynaście lat i poważne kłopoty. W ciągu dwóch lat w tajemniczych okolicznościach zaginęło...
Zbrodnia i kara 5/5 Nasza cena:
16,77 zł 27,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbrodnia i kara

Wydanie Zbrodni i kary kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach...
Solista, czyli on, ona i jego żona 5/5 Nasza cena:
26,43 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Solista, czyli on, ona i jego żona

Czy na pewno chcesz wiedzieć, dlaczego faceci zdradzają? To tylko skok w bok. Wini ma żonę, dziecko, kancelarię prawniczą i głębokie przekonanie, że świat kręci się wokół niego. Jest królem życia, a impreza właśnie trwa. Realizuje wszystkie swoje zachcianki, począwszy od wypasionego białego bmw, na...
Magia planowania. 12 kroków do zmiany życia 0/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia planowania. 12 kroków do zmiany życia

Zaplanuj najlepszy rok w swoim życiu! Oddaję w twoje ręce Magię planowania., notes, który pomoże ci uporządkować najbliższe dni, tygodnie, lata. Znajdziesz w nim nie tylko wskazówki, jak radzić sobie z rzeczywistością, inspiracje czy motywację do działania, lecz także energię, która pomoże ci...
Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju

Urugwajczycy kochają długie weekendy tak samo jak wolność mówi o rodakach Jos Mujica, były prezydent i najskromniejszy celebryta świata, który do pracy jeździł 20-letnim garbusem, a lwią część pensji oddawał na cele charytatywne. Urugwaj jest jak puzzel z innej układanki, który nie pasuje do reszty...
Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4 0/5 Nasza cena:
29,26 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4

Rosnące siły Mrocznej Puszczy zaciągają do swoich szeregów coraz więcej wojowników. Bluszczowa Sadzawka, której powierzone zostało szpiegowanie członków Bezgwiezdnej Ziemi, ryzykuje własne życie i bierze udział w brutalnych treningach, w nadziei na ocalenie bliskich. Lwi Płomień i Sójcze Pióro...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula