O dziewczynce, która chciała ocalić książki

Książka
27,99 zł
od 31,99 zł
od 17,40 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo:Czarna Owca
Oprawa:Twarda
Rok wydania:2019
Ilość stron:56
Opis

Wiesz, co dzieje się z książkami, których nikt nie wypożycza w bibliotece? Anna już wie. Znikają! Ale co dzieje się z wszystkimi, którzy w tych książkach mieszkają? Czy też znikną? Anna nie może do tego dopuścić! Postanawia ocalić zapomniane książki. Tylko jak?

Oto magiczna opowieść o miłości do świata książek napisana przez jednego z najwybitniejszych pisarzy norweskich i przepięknie zilustrowana przez Lisę Aisato.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii literatura

Szczegóły
  • Tytuł: O dziewczynce, która chciała ocalić książki
  • Autorzy: Klaus Hagerup, Lisa Aisato
  • Wydawnictwo Czarna Owca
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2019
  • Ilość stron: 56
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788380159877
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: The Girl Who Wanted To Save The Books
  • Tłumacz: Zimnicka Iwona
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788380159877
  • EAN: 9788380159877
  • Wymiary: 19.0x24.0x1 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Czarna Owca Sp. z o.o., ul. Wspólna 35/5, 00-519 Warszawa, Polska, handel@czarnaowca.pl, tel. +48 22 616-12-72
Recenzje książki O dziewczynce, która chciała ocalić książki (5)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Agata M. w dniu 2022-04-18
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

    Wspaniała książka opatrzona niesamowitymi ilustracjami Lisy Aisato. Bardzo polecam, nawet jeśli miałaby służyć tylko do oglądania obrazków, choć treść jest imponująca!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agata K. w dniu 2019-04-04
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    5 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

    Oto magiczna opowieść, w której słowa tańczą z ilustracjami. Zjawiskowa, piękna, nie da się o niej zapomnieć. Wywołuje emocje, zmusza do zadawania pytania, pobudza wyobraźnię... To książka, która ożywa.

    Kiedy pierwszy raz przeczytałam wraz ze swoimi Dziećmi "O dziewczynce, która chciała ocalić książki", byłam wzruszona, zachwycona i przejęta. Zupełnie jak moje Latorośle. Koniecznie chciałam podzielić się tą opowieścią z moimi Uczniami. I oni byli poruszeni! Słuchali z zapartym tchem, pytali czy ta historia zdarzyła się naprawdę, przekrzykiwali się w domysłach co było dalej, a po skończeniu jednogłośnie stwierdzili, że chcieliby, by ten tytuł był szkolną lekturą! Wyobrażacie sobie?! To chyba najlepsza rekomendacja!

    10- letnia Anna najbardziej na świecie bała się przyszłości. Jedynym pocieszeniem stawały się dla niej książki. Czytała całymi dniami, a czasem i nocami. Dzięki temu miała setki nowych przyjaciół, choć i troszkę wrogów również. Ale przecież w życiu tak bywa.

    Dziewczynka była stałą bywalczynią biblioteki, w której pracowała pani Monsen. Pewnego dnia Anna dowiaduje się, co dzieje się z książkami, których nikt nie chce wypożyczać. Postanawia je uratować. A wtedy zaczyna się dziać coś niesamowitego...

    Koniecznie wybierzcie się do świata tej uroczej książki dla dzieci 😍...

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Magdalena M. w dniu 2021-02-25
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    Autor to jeden z najwybitniejszych pisarzy norweskich. Po lekturze nie dziwię się dlaczego.

    To magiczna opowieść o miłości do książek. Do tego niezwykłego świata pełnego emocji, obrazów, wyobrażeń i mocy słowa pisanego.

    Są takie książki, które nieczytane znikają z biblioteki. Co się z nimi dzieje? Co dzieje się z wszystkimi postaciami w nich mieszkającymi?

    Anna już zna odpowiedź na to pytanie i nie chce dopuścić do ich utraty.

    Dla Anny książki były czymś najważniejszym w jej życiu. To dzięki nim uciekała od strachu. Strachu przed starością, której bała się do tego stopnia, że nawiedzała ją w snach.

    W jaki sposób Anna ocali książki i czego dowie się dzięki jednej, wyjątkowej, której zakończenie.... będzie musiała odnaleźć, a może stworzyć własne.

    Przepiękna historia. Wciągnęła mnie tak bardzo, że moja ciekawość była ogromna. Jak małe dziecko sama byłam ciekawa co dalej.

    Dzięki tej książce dzieci mogą poczuć moc swojej wyobraźni, jak jedt ogromna i nieskończona. Same będą zastanawiać się co dalej, jakie wymyślę zakończenie tej niezwykłej historii.

    Morał będzie znaczący ponieważ strach dzieciom często towarzyszy. Być może mała Anna temu zaradzi.

    Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony.

    Polecam wszystkim, bez względu na wiek.

    Piekne wydanie, twarda oprawa.

    Ilustracje proste, ładne. Jasne w odbiorze dla młodszego czytelnika

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Martyna W. w dniu 2020-08-11
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

    „O dziewczynce, która chciała ocalić książki” to bardzo ciepła, ciekawa i urzekająca historia, która opowiada o miłości do literatury. Po jej przeczytaniu ma się ochotę biec do najbliższej biblioteki i… no właśnie! Zajrzyjcie razem z nami do tej wyjątkowej lektury i dowiedzcie się, co główna bohaterka robiła w swojej ukochanej bibliotece.

    Anna kochała książki – śmiało można powiedzieć, że każda pora była według niej dobra na czytanie. Literatura pozwalała uciec małej Ani od jej największego lęku. Bohaterka książki bała się niewielu rzeczy, jednak strach przed starością często do niej wracał, nawet we snach. Gdy Ania czytała, przestawała się bać. Co więcej, uważała świat książek za niezwykle ciekawy! To właśnie dzięki nim miała wielu książkowych przyjaciół (a także kilku wrogów). Czytane opowieści pozwalały jej zwiedzać nieznane krainy, podróżować do odległych zakątków ziemi, uczyć się przeróżnych ciekawostek, a nawet zawierać nowe znajomości. Co prawda książkowi znajomi żyli tylko w jej wyobraźni, ale to nie miało dla Ani znaczenia. Uwielbiała czytać i już!

    Pewnego dnia, gdy Anna odwiedziła okoliczną bibliotekę zauważyła, że bibliotekarka - pani Monsen jest wyjątkowo smutna. Razem z pracującym w magazynie panem Miltonem ubolewali nad książkami, których nikt nie chce czytać. Dyrektor biblioteki podjął decyzję, że takie książki należy zniszczyć, gdyż nie ma dla nich miejsca na bibliotecznych regałach. Anna nie mogła na coś takiego pozwolić! Niszczenie książek było dla niej czystym barbarzyństwem i po prostu musiała temu zapobiec. Jak jednak uratować niechciane książki? I czy można uratować je wszystkie? Sięgnijcie po opowieść „O dziewczynce, która chciała ocalić książki” i sprawdźcie sami na jaki pomysł wpadnie Anna.

    Opowieść „O dziewczynce, która chciała ocalić książki” to naprawdę wspaniała historia, która każdego czytelnika zarazi miłością do literatury. Dzieci będą miały okazję przekonać się, jak cudowny i nieograniczony jest świat, który stwarzamy we własnej wyobraźni, gdy czytamy książki. Mała Anna będzie też pięknym przykładem tego, jak czytelnictwo rozwija i uwrażliwia dzieci. Nie zabraknie też morału. Czytelnicy nauczą się, że nie należy się bać czegoś, o czym nic nie wiedzą. Dzieci zobaczą też, że tak naprawdę WSZYSTKO jest możliwe!

    Klaus Hagerup stworzył prawdziwe arcydzieło! Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony. Autor rewelacyjnie uchwycił emocje bohaterki i sprawił, że ma się wrażenie, iż historia Anny zdarzyła się naprawdę. Ogromne brawa należą się także ilustratorce. Lisa Aisato ubarwiła książkę baśniowymi wręcz obrazkami. Nie sposób wyrazić, jak są one cudowne – trzeba je po prostu zobaczyć. Są piękne, niezwykle szczegółowe, a ich niepowtarzalny klimat wprowadza do lektury nieco magii i tajemnicy. Jestem nimi po prostu oczarowana! Już dawno nie miałam w rękach tak ślicznej książki.

    Gorąco polecam książkę „O dziewczynce, która chciała ocalić książki” absolutnie wszystkim. Moim zdaniem na tę lekturę nie można być ani za młodym, ani za starym. Jest wzruszająca, pouczająca, a przede wszystkim ponadczasowa. Jestem przekonana, że każdy będzie nią po prostu zachwycony!

    Czytelnicze Podwórko

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Martyna K. w dniu 2019-09-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

    Ocalenie książek od zapomnienia jest niezwykle ważne. Pozycje, które nie są przez nikogo czytane, podlegane są utylizacji lub idą na przemiał na makulaturę.

    Anna nie potrafiła sobie wyobrazić tego, że książki mogłyby być niszczone. Tak niestety działo się z egzemplarzami bibliotecznymi, które nie były przez nikogo wypożyczane. 9-latka postanowiła wypożyczać tak dużo książek jak tylko się da, aż w końcu trafiła na jedną wyjątkową...

    Tematyka tej książeczki jest mi niezwykle bliska. Także nie wyobrażam sobie świata bez książek, dlatego staram się robić wszystko by ocalić je od zapomnienia. Całość utrzymana w magicznym klimacie powoduje, że książkę czyta się błyskawicznie.

    ,,O dziewczynce, która chciała ocalić książki" to pozycja, na którą trafiłam przypadkowo na bibliotecznej półce. Nie żałuję, że postanowiłam się na nią skusić.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula