Normalni ludzie

Autor:

Sally Rooney

Średnia: 3.8 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Format
135x202
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Inne wersje (4)
Książka, op. miękka
za 34,75 zł
eBook, mobi, epub
za 28,79 zł
Audiobooki mp3
od 26,92 zł
Nasza cena: 33,72 zł 39,99 zł Taniej o: 16%

Produkt niedostępny

Jak odnaleźć się świecie XXI wieku, gdzie technologia ma coraz większy wpływ na ludzkie życie? Czy w czasach cyfryzacji i mediów społecznościowych istnieje jeszcze pojęcie prawdziwej miłości?

W niewielkim miasteczku żyje dwójka nastolatków. Mają ze sobą wiele wspólnego i dobrze się znają, a mimo to na szkolnych korytarzach mijają się bez słowa. Nie zwracają na siebie uwagi, a swoją znajomość utrzymują w sekrecie. Bez problemu dochowują swoich tajemnic. Tak przynajmniej było, dopóki Marianne i Connell nie poczuli do siebie czegoś więcej niż tylko sympatii. Nagle wzajemne ignorowanie się w budynku szkoły zaczęło przypominać niekończący się koszmar. Jakie tajemnice łączą tę dwójkę? Czemu postanowili skrywać swoją znajomość przed oczami znajomych? Czy zdołają zrozumieć i zaakceptować uczucie, które zaczęło się między nimi rodzić?

"Normalni ludzie" to pasjonująca powieść, która ukazuje problemy młodzieży XXI wieku. Otrzymała ona nagrodę Costa Book Award oraz została nominowana do Nagrody Bookera.


O autorce

Sally Rooney jest pisarką młodego pokolenia, a w swoich książkach ukazuje, jak życie jest postrzegane przez młodzież. "Normalni ludzie" to pierwsza pozycja autorki, która została przetłumaczona na język polski. W swoim dorobku ma także anglojęzyczną książkę "Conversations with Friends", przedstawiającą relacje pomiędzy czwórką przyjaciół.

Sally Rooney napisała także krótkie opowiadania prezentujące zupełnie nowe i świeże spojrzenie na otaczający nas świat: "After Elenaor left. Winter pages", "Concord 34", "At the Clinic", "Mr Salary", "Color AND light" oraz "Robbie Brady's astonishing late goal takes its place in our personal histories". Mimo jej młodego wieku i niewielu napisanych pozycji, książki Sally Rooney zyskały dużą popularność i były wielokrotnie nagradzane, między innymi nagrodą Folio Prize, Swansea University International Dylan Thomas Prize, Man Bookers Prize, Irish Book Awards, Costa Book Awards, Women's Prize for Fiction, a "Mr Salary" została nominowana do Sunday Times EFG Private Bank Short Story Award.

Recenzje (12)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy młodzi ludzie przepoczwarzają się z nastolatków w osoby dorosłe w ich głowach dokonuje się swoista rewolucja. "Normalni ludzie" Sally Rooney to opowieść o dwójce nastolatków, Conellu i Marianne, których połączyło uczucie, którego sami do końca nie potrafią zdefiniować i opisać. Z jednej strony młodzi ludzie uprawiają seks i odkrywają swoją seksualność, a z drugiej strony twierdzą, że relacja jaka ich łączy nie wykracza poza ramy przyjaźni. "Normalni" uczniowie i później "normalni" studenci, borykając się ze stereotypami, jakie narzuca im otoczenie, a także ograniczeniami, które sami sobie tworzą, powoli odkrywają łączące ich uczucia.

  Można powiedzieć, że "Normalni ludzie" to powieść o miłości jakich wiele, jednak to co wyróżnia książkę Sally Rooney, to współczesny język, który trafia, przede wszystkim, do młodszego odbiorcy i swoisty sposób opowiadania o nie-miłości i nie-uczuciach. Bohaterowie nie są tutaj skupieni jedynie na swoich uczuciach, a wręcz przeciwnie, czytając książkę ma się wrażenie, że miłość Conella i Marianne jest jedynie dodatkiem. Autorka w swojej książce podejmujemy bowiem również wiele tematów społeczno - politycznych. "Normalnych ludzi" Sally Rooney uważa się za jedną z najważniejszych powieści ostatnich lat. Trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem.

  Sądzę, że jest to książka, którą powinno się przeczytać i warto mieć w swojej domowej bibliotece.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  „Zrobili dla siebie dużo dobrego. Ludzie naprawdę mogą się nawzajem odmienić”, czyli niezwykła historia zwykłych ludzi.

  Normalni ludzie to książka, która zdobyła wiele nominacji ([Adres usunięty]. do Nagrody Bookera) oraz nagród takich jak British Book Award w 2019 r. A do tego jest to jest z ulubionych książek Baracka Obamy w 2019 r. Tak wiele pozytywnych opinii skusiło mnie do zapoznania się z Normalnymi ludźmi.

  Sally Rooney, nazywana Salingerem doby Instagrama, w „Normalnych ludziach” opowiada o trudnej miłości wplątanej w skomplikowane, zhierarchizowane relacje organizujące świat, w którym nastoletni bohaterowie muszą się odnaleźć. Rooney udowadnia, że o miłości nie napisano jeszcze ostatniego słowa. Marianne i Connell żyją tuż obok siebie, choć pochodzą z dwóch różnych światów. Mieszkają w niewielkim mieście, jednym z tych, z których chce się jak najszybciej uciec. Chodzą do tej samej szkoły, ale na korytarzu mijają się bez słowa, unikają swoich spojrzeń, chociaż łączy ich więcej niż wspólne lekcje. Ukrywanie tej znajomości nie jest trudne, komplikacje zaczynają się wtedy, gdy między dwojgiem nastolatków budzi się uczucie.

  Sally Rooney w swojej książce przedstawia problemy, z którymi borykają się nastolatkowie. Przedstawia relacje Connella i Marianne, których połączyło uczcie, a którzy nadal twierdzą, że się tylko przyjaźnią. Jest dwójka ludzi, którzy praktycznie we wszystkim się różnią. Dwa zupełnie inne światy i inne charaktery postaci. Connell i Marianne w szkole udają, że się znają, a poza nią sypiają ze sobą.

  Autorka opowiada tę historię na przestrzeni lat. Każdy kolejny rozdział to kolejne tygodnie lub miesiące do przodu. Może to trochę dezorientować czytelnika. Między głównymi bohaterami wywiązuje się więź, którą śledzimy przez trzysta stron. Nie spodziewałam się, że ta książka tak bardzo przypadnie mi do gustu. Nie jest to kolejny tani romans. Nie jest to także stereotypowe young adults (i wrzucanie tej książki do tego samego worka będzie trochę krzywdzące). Rooney przedstawia, jak skomplikowane jest życie młodych ludzi i z czym muszą się na co dzień mierzyć. Normalni ludzie ukazują także różnice klasowe, problemy rodzinne oraz trudy pierwszej miłości. Jest to książka o sile miłości i dorastaniu.

  Czyta się ją bardzo szybko. Współczesny język sprawia, że powieść może zainteresować młodzież. Uważam, że jest książka warta przeczytania, niosąca wiele przesłań. Ukazująca problemy „normalnych ludzi”. Książka ma „to coś”, co sprawia, że nie można się od niej oderwać. Jej realizm sprawia, że Normalni ludzie to tak dobra historia. Podobno BBC pracuje nad telewizyjną adaptacją książki. Nie mogę się doczekać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka przedstawia dwójkę najzwyklejszych osób - Connell'a i Marianne. Chodzą do jednej szkoły, choć tak naprawdę udają, że się nie znają. On jest gwiazdą szkolnej drużyny w piłkę nożną, a ona pochodzi z bogatego domu. Pewnego razu poza szkołą dochodzi do ich spotkania,a między nastolatkami rodzi się pewnego rodzaju więź.

  Czy między Connell'em a Marianną zrodzi się przyjaźń?

  Powieść objęta mianem "najważniejszej powieści ostatnich lat".

  Zaskoczyło mnie to bardzo, szczególnie wtedy kiedy zaczęłam ją czytać i naprawdę ciężko było mi się w nią wkręcić,a le nie poddawałam się i brnęłam dalej. Chciałam się koniecznie przekonać, dlaczego ta książka otrzymała takie, a nie inne miano.

  Bohaterowie są przedstawieni w bardzo prosty i dość przyziemny sposób. Relacja jaka panowała między nimi była dla mnie dość dziwna, ale z czasem, kiedy coraz głębiej się zaczytywałam zrozumiałam, jak ta powieść odzwiercielda dzisiejszą młodzież. Nie potrafiący ze sobą rozmawiać młodzi ludzie, którzy ucekają nie tylko przed problemami ale i normalnym życiem.

  Główni bohaterowie mają za sobą niezbyt przyjemną przeszłość, i to chyba ona ich dzieli a za razem bardzo do siebie przyciąga. To powieść o pierwszej miłości, rodzinie, przyjaźni, popełnianiu błędów i wkraczaniu w świat dorosłych. Autorka przedstawiła to w tak realny sposób, że nie wierzyłam, że można to tak świetnie ukazać.

  To powieść na miarę XXI wieku i po jej przeczytaniu rozumiem, skąd miano "najważniejszej powieści ostatnich lat". Warto zapoznać się z tą hisotirą.

  Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Nieważne, czy "Normalni ludzie" Sally Rooney to jedna z najważniejszych powieści ostatnich lat, jak głosi hasło na obwolucie, które to hasło umieszczane na co drugiej okładce nieco się, nawiasem mówiąc, zdewaluowało.

  Waga tej książki wyraża się w czymś innym. W tym mianowicie, że jest niemal namacalnie współczesna, dotyka bardzo czułych i tkliwych miejsc, głęboko przez każdego skrywanych przed otoczeniem. Traktuje o intymności, do której nie ma instrukcji obsługi, a która poprzez nawarstwiające się przemilczenia i niedopowiedzenia prowadzi do użytkowania ciał, w oderwaniu od prawdziwych uczuć, tęsknoty za którymi nie sposób jednak stłumić.

  Chociaż bohaterami są młodzi ludzie, Connell i Marianne, których poznajemy w szkole średniej, a następnie towarzyszymy im w latach studenckich, jest to książka zdecydowanie uniwersalna wiekowo. Opowiada bowiem o tym, co jest znakiem naszych czasów, wspólnym różnym generacjom. O tym mianowicie, jak bardzo ludzkie relacje warunkowane są przez fałszywe założenia, strach przed wykluczeniem, śmiesznością, czy obmową, powielaną współcześnie z prędkością światłowodową. Samoobroną staje się zatem nakładanie upiększającego lub maskującego filtra na wszelką słabość, niedoskonałość, czy po prostu zwyczajność.

  W czasach, gdy wizerunek postawiony jest na piedestale, bezpieczniej jest zamknąć się w emocjonalnym bunkrze, chroniąc się w ten sposób przed zranieniem. Sally Rooney obnaża, jak niedoskonała i kalecząca jest to strategia, nie tylko na przykładzie pary głównych bohaterów, ale także w odniesieniu do postaci z tła, przeżywających swoje własne dramaty.

  Ale, wbrew pozorom nie jest to książka, która pozostawia nas w rozpaczy, wręcz przeciwnie. Autorka nie pozbawia czytelników ludzkiej iskry nadziei, pozwalającej wierzyć, że popełnione błędy nie oznaczają definitywnej porażki, a wyjście z emocjonalnego bunkra jest możliwe. Unaocznia, ile tracimy i jak niewypowiedzianie wiele możemy zyskać odpuszczając autokreację na rzecz autentycznych relacji. Co w zamian możemy otrzymać? To, co zyskali bohaterowie: "Zrobili dla siebie dużo dobrego. (...). Ludzie naprawdę mogą się nawzajem odmienić". Prawda, że to dodaje otuchy?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Szczerze mówiąc, całkowicie mnie ona zaskoczyła. Po zerknięciu na opis na tylniej okładce spodziewałam się typowej młodzieżówki/ young adult. Dlatego też zdziwiło mnie nieco stwierdzenie pod opisem, że to ulubiona książka Baracka Obamy w 2019 roku. Ale kiedy zaczęłam czytać, zrozumiałam wszystko. Wciągnęła mnie ona całkowicie. Czyta się ją płynnie mimo tego, że nie jest napisana specjalnie lekkim językiem. Porusza ważne problemy staryszych uczniów, a potem studentów.

  ❗UWAGA SPOILER❗

  Szczerze mówiąc, od pewnego momentu byłam niemalże przekonana, że albo jeden albo drugi główny bohater popełni na końcu samobójstwo. Na szczęście tym razem moje przewidywania się nie spełniły.

  ❗KONIEC SPOJLERA❗

  Jedyna większa wada tej książki to wprowadzanie dialogów bez myślników. Były momenty, że musiałam zatrzymać się na chwilę i przeanalizować, kto wypowiedział daną kwestię albo czy to wypowiedź któregoś z bohaterów czy już nie, co przeszkadzało mi troszkę w czytaniu. Z drugiej strony w niektórych momentach dobrze było się na chwilę zatrzymać i przemyśleć dotychczasowe zdarzenia.

  Książka jest zdecydowanie z tych mocnych, mimo że nie jest zbliżona to kryminału, sensacji czy innych podobnych gatunków.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Najczęściej kupowane razem
 • -23%
  Rozmowy z przyjaciółmi

  Rozmowy z przyjaciółmi

  Powieść jednej z najważniejszych współczesnych pisarek i autorka świetnie przyjętej w Polsce powieści „Normalni ludzie”! Mieszkająca w Dublinie Frances ma dwadzieścia jeden lat i chłodny umysł obserwatorki. Jest studentką i początkującą pisarką ze swoją najlepszą przyjaciółką i byłą dziewczyną...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 33,04 zł 42,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -37%
  Testamenty

  Testamenty

  Książka nagrodzona Man Booker Prize 2019, książka Roku Lubimyczytać.pl 2020. Najgłośniejsza powieść 2019 roku już w Polsce! Margaret Atwood po ponad trzydziestu latach wraca do świata ze swojej najsłynniejszej powieści Opowieść Podręcznej. I to w jakim stylu! Za Testamenty pisarka zdobyła Nagrodę...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,22 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -23%
  Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?

  Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?

  Statystycznie rzecz biorąc to książka o statystyce (tak, o statystyce!), której lektura przyprawia o ból przepony (ze śmiechu. Nie trzeba od razu biec do lekarza). No i nawet można zrozumieć o co w niej (statystyce) chodzi. Wszystko dzięki Janinie Bąk, pandze biznesu, komendancie komedii,...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,91 zł 39,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -36%
  Gdzie śpiewają raki

  Gdzie śpiewają raki

  Książka Roku Lubimyczytać.pl 2019 Jak długo zdołasz chronić swoje serce? Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase`a Andrewsa, miejscowi...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,55 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -20%
  Pacjentka

  Pacjentka

  Najbardziej oczekiwany thriller psychologiczny 2019 roku! Ceniona malarka i fotografka mody Alicia Berenson wiedzie życie, jakiego z pozoru każdy mógłby jej pozazdrościć. Jednak pewnego wieczoru, gdy jej mąż Gabriel wraca do domu, Alicia pięć razy strzela mu w głowę. Od tego momentu kobieta...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 32,00 zł 40,00 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -43%
  Nasz ostatni dzień

  Nasz ostatni dzień

  Bestsellerowy autor Raczej szczęśliwego niż nie i Zostawiłeś mi tylko przeszłość zachwyca nową poruszającą powieścią.Piątego września, krótko po północy, Mateo Torrez i Rufus Emeterio otrzymują wiadomość telefoniczną: dzisiaj bezpowrotnie odejdą z tego świata. Mogą jednak odpowiednio przygotować...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 21,07 zł 36,90 zł
  w magazynie
 • -34%
  Opowieść Podręcznej

  Opowieść Podręcznej

  Wstrząsająca antyutopia o piekle kobiet Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem. Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,21 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Wyrwa

  Wyrwa

  Nowy thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza, autora znakomicie przyjętej Rany i zekranizowanego przez Canal+ Żmijowiska. Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom, że właśnie straciły...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,63 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -42%
  Niewidzialne życie Addie LaRue

  Niewidzialne życie Addie LaRue

  „Nigdy nie módl się do bogów, którzy odpowiadają po zmroku”. Francja, rok 1714. Uciekająca sprzed ołtarza młoda dziewczyna imieniem Adeline popełnia niewyobrażalny błąd. Zawiera umowę z diabłem. Faustowski pakt nakłada na nią ograniczenie – możliwość wiecznego życia bez szansy na bycie zapamiętaną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 28,96 zł 49,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Matki i córki

  Matki i córki

  Prababka, babka, matka i córka zmagają się z przeszłością. Maria podążyła za mężem zesłańcem na Sybir. Sabina była więźniarką obozu koncentracyjnego Ravensbrück, przebywała na bloku, gdzie dokonywano eksperymentów medycznych na kobietach. Magdalena straciła ukochanego i samotnie wychowywała córkę w...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,40 zł 37,91 zł
  wysyłka do 72 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Mariolka. Normalnie megaafera 5/5 Nasza cena:
18,00 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mariolka. Normalnie megaafera

Podobno osoby o imieniu Marianna dojście na szczyt mają zapisane w gwiazdach. Ale to, że mówią do mnie Mariolka, nie burzy chyba gwiezdnych zapisów, prawda? Zanim jednak obmyślę właściwą strategię, zdradzę Wam, jak to jest, gdy wybija szesnastka! Wszystko zdaje się do kwadratu. Wątpliwa...
Jutro będzie normalnie 4/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jutro będzie normalnie

Życie Małgosi dalekie jest od ideału. Czteroletni synek sprawia problemy, mąż coraz później wraca do domu, a teściowa wszystko wie najlepiej i krytykuje nawet zawartość lodówki. W pracy też nie jest różowo ? zazdrosna koleżanka zrobi wszystko, żeby uprzykrzyć jej życie. W całym tym chaosie Małgosia...
Rozmowy z przyjaciółmi 4/5 Nasza cena:
33,04 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy z przyjaciółmi

Powieść jednej z najważniejszych współczesnych pisarek i autorka świetnie przyjętej w Polsce powieści „Normalni ludzie”! Mieszkająca w Dublinie Frances ma dwadzieścia jeden lat i chłodny umysł obserwatorki. Jest studentką i początkującą pisarką ze swoją najlepszą przyjaciółką i byłą dziewczyną...
Pakiet: Normalni ludzie, Rozmowy z przyjaciółmi 0/5 Nasza cena:
61,09 zł 64,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Normalni ludzie, Rozmowy z przyjaciółmi

Normalni ludzie Sally Rooney, nazywana Salingerem doby Instagrama, w Normalnych ludziach opowiada o trudnej miłości wplątanej w skomplikowane, zhierarchizowane relacje organizujące świat, w którym nastoletni bohaterowie muszą się odnaleźć. Rooney udowadnia, że o miłości nie napisano jeszcze...
Conversations with Friends 0/5 Nasza cena:
46,20 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Conversations with Friends

Frances is twenty-one years old, cool-headed and observant. A student in Dublin and an aspiring writer, at night she performs spoken word with her best friend Bobbi, who used to be her girlfriend. When they are interviewed and then befriended by Melissa, a well-known journalist who is married to...
Audiobook Rozmowy z przyjaciółmi mp3 0/5 Nasza cena:
35,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Rozmowy z przyjaciółmi mp3

Powieść jednej z najważniejszych współczesnych pisarek i autorka świetnie przyjętej w Polsce powieści "Normalni ludzie". Mieszkająca w Dublinie Frances ma dwadzieścia jeden lat i chłodny umysł obserwatorki. Jest studentką i początkującą pisarką; ze swoją najlepszą przyjaciółką i byłą dziewczyną...
Audiobook Normalni ludzie mp3 5/5 Nasza cena:
26,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Normalni ludzie mp3

Jedna z najgłośniejszych powieści 2018 roku! Sally Rooney, nazywana Salingerem doby Instagrama, w Normalnych ludziach opowiada o trudnej miłości wplątanej w skomplikowane, zhierarchizowane relacje organizujące świat, w którym nastoletni bohaterowie muszą się odnaleźć. Rooney udowadnia, że o miłości...
Inni niż my 4/5 Nasza cena:
37,59 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Inni niż my

Kontynuacja rodzinnych historii z bestsellerowej powieści Cztery drogi Tommiego Kinnunena Mądra i wzruszająca opowieść o losach wielopokoleniowej fińskiej rodziny. Doskonała do czytania, jako kontynuacja Czterech dróg, ale równie wciągająca jako samodzielny utwór. Obsypany  nagrodami autor w...
Uległość 5/5 Nasza cena:
30,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uległość

Wydana w dzień zamachu na redakcję „Charlie Hebdo” książka przedstawia wizję przyszłości inną niż wszystkie Przed wyborami w 2022 roku życie Fran?oisa wyglądało zupełnie zwyczajnie – jako uznany w gronie specjalistów badacz twórczości Jorisa-Karla Huysmansa wykłada literaturę na Sorbonie. Życie...
Platforma 5/5 Nasza cena:
39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Platforma

Michel Renault pracuje w ministerstwie kultury. Wiedzie monotonne życie, a jego zainteresowania nie wykraczają poza seks i telewizję. Odziedziczony po ojcu spadek przeznacza na podróż do Tajlandii – raju seksturystów. Tam poznaje młodą, piękną Valerie, pracującą w biurze podróży. Po powrocie do...
Goodnight, Dżerzi 0/5 Nasza cena:
19,49 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Goodnight, Dżerzi

Powieść osnuta wokół losów sławnego pisarza Jerzego Kosińskiego - polskiego Żyda, który zrobił w USA wielką karierę i którego powieść Malowany ptak stała się źródłem wielu kontrowersji. Wydarzenia w Good night, Dżerzi przedstawione są z perspektywy Dżanusa - alter ego Głowackiego - który zostaje...
Wzloty i upadki młodej jane young 4/5 Nasza cena:
37,59 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wzloty i upadki młodej jane young

W dzisiejszych czasach Hesper Prynne nie potrzebowałaby nosić szkarłatnej litery. Żeby napiętnować ją do końca życia, wystarczyłoby parę wpisów w Internecie... Jane Young mieszka w Maine, zajmuje się organizacją przyjęć, samotnie wychowuje córkę i nie spotyka się z żadnym facetem. Kilkanaście lat...
Wybrane bestsellery
Super Robot 31124 5/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Super Robot 31124

Futurystyczna zabawa trzema zabawkami w jednej — Super Robotem do przebudowywania Fani LEGO® w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, odgrywając futurystyczne historie z zestawem Creator 3 w 1 Super Robot (31124). Model ma ruchomą głowę, nogi, stopy, ramiona i ręce, a na jego plecach...
Między ustami a brzegiem pucharu 0/5 Nasza cena:
36,98 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Między ustami a brzegiem pucharu

Berlin przełomu XIX i XX wieku. Młody, przystojny i niezwykle próżny hrabia Wentzel Croy-Dulmen prowadzi hulaszczy tryb życia, otaczając się wieloma kobietami. Nie przyznaje się do polskiego pochodzenia, ba – gardzi wszystkim, co polskie. Kiedy jednak zakochuje się w pięknej Jadwidze...
Myszy i ludzie 5/5 Nasza cena:
26,49 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Myszy i ludzie

Niezapomniana opowieść o sile przyjaźni, ludzkich tęsknotach i marzeniach! George Milton i Lennie Small to niezwykły tandem przyjaciół. George jest silnym mężczyzną, a podążający w ślad za nim Lennie - upośledzonym gigantem o umysłowości małego dziecka. Niezdarny i nieświadomy własnej siły...
Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel 0/5 Nasza cena:
38,24 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel

Mali konstruktorzy mogą ruszyć do akcji z zestawem konstrukcyjnym Psi Patrol Radiowóz patrolowy Chase’a, w którym jest 1 figurka Chase’a do ustawiania w różnych pozach i 9 miniklocków oraz elementów specjalnych. Zbuduj radiowóz Chase’a i posadź figurkę za kierownicą, aby wyruszyć na patrol. Potem...
Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok 0/5 Nasza cena:
175,64 zł 206,64 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok

Przygotuj się na niesamowite przygody prosto ze świata Jurassic World! Zainspirowany serialem animowanym „Park Jurajski: Obóz Kredowy” duży T-Rex Miażdżący krok potężnie tupie, ma realistyczne odgłosy dinozaura oraz funkcję ataku i uwalniania z uprzęży. Figurka została wykonana na podstawie filmów,...
The Outrage 0/5 Nasza cena:
26,17 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Outrage

Witajcie w Protektoracie, miejscu, gdzie miłość może być przestępstwem. Nieodległa przyszłość, małe miasteczko w Protektoracie (niegdyś Wielka Brytania), totalitarnym, zamkniętym państwie rządzonym przez Lorda Protektora, w którym zakazane jest wszystko, co odstaje od ogólnie uznanej przez państwo...
Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel 0/5 Nasza cena:
105,90 zł 121,03 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel

Z obracającą się betoniarką Cat® możesz zbudować własny świat zabawy! Mali budowniczowie mogą zabrać się do pracy, obracając bęben oraz wrzucając, wyrzucając i układając klocki – ta żółta betoniarka jest idealna do zabawy dla małych rączek. Przewoź klocki na plac budowy pojazdem z żółtą kabiną i...
Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe 0/5 Nasza cena:
87,98 zł 129,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe

Opowieści z Narnii – wydanie dwutomowe to piękna edycja cyklu C.S. Lewisa, znanego już czytelnikom z wydania siedmiotomowego. Tym razem wszystkie siedem historii kryje się w dwóch eleganckich woluminach wydanych w twardej oprawie i zapakowanych w śliczne pudełko. Wydanie to zachwyca estetyką oraz...
Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel 0/5 Nasza cena:
50,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel

Lalka Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Te zestawy Barbie Color Reveal kryją aż sześć niespodzianek! W każdym z nich jest lalka Chelsea z kolorowym syrenim ogonem, ale jej wygląd pozostaje na razie tajemnicą. Otwieranie opakowania jest częścią zabawy - pociągnij za pasek, aby usunąć...
Agla. Alef 0/5 Nasza cena:
39,61 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agla. Alef

Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,78 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Urth Nowego słońca 0/5 Nasza cena:
33,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Urth Nowego słońca

Naprawdę mam na imię Severian. Przyjaciele, których nigdy nie miałem zbyt wielu, nazwali mnie Severianem Kulawym. Żołnierze, których niegdyś miałem mnóstwo, choć nie aż tak wielu, jakbym chciał, nazywali mnie Severianem Wielkim. Nieprzyjaciele, którzy mnożyli się jak muchy na bitewnych polach...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula