Nigdy więcej

Autor:

Anna Zamojska

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 11
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
178
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 17,99 zł
Nasza cena: 9,49 zł 34,99 zł Taniej o: 73%

Produkt niedostępny

"Nigdy więcej" stanowi wstrząsający zapis dwóch lat życia Anny Zamojskiej - lat, kiedy jako nastoletnia dziewczyna była ofiarą księdza pedofila.

Miała wtedy niespełna 14 lat, ale przeszła już niezwykle wiele. Wypiła kielich goryczy, który nigdy nikomu nie powinien przypaść w udziale, a już z pewnością nie dziecku. Anna przez dwa lata była ofiarą pedofila. Człowiek, który ją krzywdził, cieszył się powszechnym szacunkiem. Jako proboszcz stał na straży moralności parafian i miał być dla nich wzorem. Lubiany w okolicy, co niedziela głosił z ambony gorące słowa o Bożym miłosierdziu. Opiekował się młodzieżową scholą. Na co dzień więc miał kontakt z potencjalnymi ofiarami. Anna stała się jego celem, obiektem jego pożądania i podłych praktyk.

“Nigdy więcej” to wstrząsająca relacja spisana ręką samej ofiary. To wołanie z głębi piekła, w jakim przez dwa lata tkwiło dziecko: krzywdzone, nierozumiane, upokarzane. To opowieść o przemocy i o wilku w owczej skórze, któremu wszystko może ujść płazem. Ta książka jest krzykiem skrzywdzonej duszy, które być może nie zdoła już nigdy zaufać żadnemu człowiekowi. Ufa Bogu i to zaufanie, ta wiara w Bożą Opatrzność, pomogły jej przetrwać najtrudniejsze chwile. Wielokrotnie zachwiewał nią fakt, że jej krzywdzicielem jest osoba duchowna,  mimo to Anna nie dała się złamać. Książka jest pełna krzyku i bólu, ale i nadziei. Nadziei, która w ostatniej chwili powstrzymała rękę otwierającą okno na wysokim piętrze.

Kilka lat po przerażających wydarzeniach, które jej się przytrafiły, Anna Zamojska postanowiła spisać swoją historię. Zachęciły ją do tego książki autorstwa Reginy Brett, w szczególności ta ostatnia, czyli “Mów własnym głosem. “Nigdy więcej” jest kolejnym dowodem na to, że Kościół katolicki drąży od środka złośliwy nowotwór. Jest to książka wyjątkowa na tle innych publikacji opisujących skandale pedofilskie wśród duchownych. Stanowi też bowiem świadectwo nadziei oraz wiary, która zdolna jest przenosić góry.


Od autorki

2 lata. 24 miesiące. 105 tygodni. 732 dni. 17568 godzin. 1054080 minut. Wyjętych z życia, abym mogła pokochać siebie i innych oraz udowodnić sobie, i tylko sobie, że cuda się zdarzają.

Anna Zamojska

Bestsellery z kategorii Biografie >>

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Anna Zamojska
 • Wydawnictwo Insignis
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 178
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366360167
 • Język: polski
 • ISBN: 9788366360167
 • EAN: 9788366360167
 • Wymiary: 13x20 cm

Recenzje książki Nigdy więcej (11)

 1. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Opinia potwierdzona zakupem
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nigdy więcej to książka autorstwa Anny Zamojskiej. Kobieta napisała tę książkę, ponieważ jako nastolatka przez ponad dwa lata była molestowana przez księdza. Zamojska opisuje swoje początki, poprzez ową sytuację, aż do wyjścia z depresji i powrotu do normalnego życia. W książkę wplecione są modlitwy, prośby autorki, ponieważ jest ona bardzo wierząca osobą.

  🦄🦄

  Książka pozostaje dużo do życzenia. Chociaż osobiście mną wstrząsnęła, książka jest napisana mało ciekawie . Historia skupia się bardziej wokół sfer duchowych. Polecam, bo chociaż oceny są dość wysokie, to może ja coś nie ogarnęłam. 😜

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tej książki na pewno nie da się ot tak zapomnieć ponieważ wiele w niej cierpienia, smutku, traumatycznych przeżyć, które przeżyła Anna Zamoyska kiedy miała czternaście lat.

  Książka jest niewielka, bo ma niecałe 180 stron, czyta się ją szybko, a wręcz pochłania. Nie ma tu co prawda brutalnych scen, wszystko jest opisane w sposób łagodny, wręcz spokojny, a jednak odczuwa się bezsilność i smutek. Książka jest na pewno warta uwagi

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Nigdy więcej” to opis tragicznych doświadczeń autorki sprzed kilku lat. Gdy miała czternaście lat rozpoczął się jej koszmar. Znany, lubiany i zaprzyjaźniony z jej rodziną ksiądz zaczął ją molestować. Początkowo nie posuwał się zbyt daleko, jednak krok po kroku manipulował nią tak, aby w końcu doprowadzić do najgorszego. Dziewczyna była przez niego regularnie upokarzana, krzywdzona, wykorzystywana i gwałcona. Nikomu o tym nie powiedziała, co pokazuje, jakim zaufaniem darzyła księdza i jak wielki strach przed nim czuła. Po kilku latach horroru jej stan psychiczny był na granicy wytrzymałości. Słabe wyniki w nauce, brak porozumienia z rodziną, poczucie bezsilności i beznadziei, doprowadziły ją do załamania psychicznego i próby samobójczej. Kiedy w końcu bohaterka zdecydowała się na wyjawienie prawdy, spadł z jej serca ogromny ciężar. Pozbyła się niewyobrażalnie okropnej tajemnicy. Dzięki temu mogła zacząć walczyć o swoje życie, które zostało doszczętnie zdeptane.

  Ta historia jest bardzo trudna, okropna, tragiczna, brutalna. To nie jest coś, co czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Szczerze mówiąc wolałabym jej nie czytać, bo nóż mi się w kieszeni otwierał, gdy czytałam opisane przez autorkę wydarzenia. Ale takie książki trzeba czytać i trzeba głośno mówić o tego typu bestialstwie, jakim jest molestowanie dzieci przez osoby duchowne. Wyobrażam sobie, jak musiało być trudno autorce wracać pamięcią do tych okropnych lat i spisywać swoje wspomnienia na kartkach tej książki. A dojście do siebie po czymś takim, to już w ogóle inna bajka.

  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że sytuacje, które dosięgły autorkę, przytrafiały się też innym dzieciom, nadal przytrafiają i będą przytrafiać. To takie niesprawiedliwe, że osoby głęboko wierzące, ufające ludziom głoszącym słowo Boże, są przez nich w tak brudny sposób doświadczane. W głowie mi się to nie mieści.

  Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Hmm... Ciężko jest powiedzieć coś o tej książce. Anna, jako czternastolatka zostaje molestowana przez proboszcza w małej miejscowość, z której pochodzi.

  Pochodzi z bardzo pobożnej rodziny, codzienne wspólne modlitwy, błogosławieństwo przed każdym wyjściem do szkoły. Dziewczyna jest bardzo dobrą uczennica. I jak to mówią pod latarnią najciemniej.

  Trochę trudno mi zrozumieć, że Ania będąc faktycznie jeszcze dzieckiem, ale nie wiedziała, że takie zachowanie księdza, ale nawet dojrzałego mężczyzny wobec młodej dziewczynki jest złe i nie powinno mieć miejsca. Rozumiem, że proboszcz wzbudzał w niej zaufanie, obdarowywał prezentami, miał dobry kontakt z całą jej rodziną, jednak wydaje mi się, że to wszystko nie jest w stanie przysłonić tego, iż ksiądz nie powinien całować namiętnie czternastolatki.

  Ale Ania była tylko dzieckiem, które bało się powiedzieć o tym komukolwiek.

  Ciężko jest mi tez sobie wyobrazić, iż najbliżsi nic nie zauważyli. Nawet sama autorka pisze, że zmieniło się jej zachowanie, opuściła się w nauce. Już samo to powinno zapalić czerwoną lampkę w głowie rodziców. A jednak, mimo iż spędzali razem w gronie rodzinnym wiele czasu to tak naprawdę mało o sobie wiedzieli.

  Z drugiej strony podziwiam autorkę za odwagę, iż postanowiła napisać o tym książkę. Bo wyjawienie tego najbliższym i potem prokuraturze oraz psychologowi na terapii to jedno, ale opowiedzenie tego wszystkiego reszcie świata, że to właśnie ona była ofiarą duchownego to drugie.

  Książka krótka, bo nie całe 180 stron, czyta się bardzo szybko, wręcz się ją pochłania. Nie zawiera brutalnych scen, wszystko jest opisane bardzo łagodnie, wręcz spokojnie. A jednak czytelnik odczuwa bezsilność i smutek.

  Z drugiej strony trochę denerwowałam się na zachowanie Ani. Lecz nie jest to wymyślona historia tylko prawdziwe życie. Życie autorki, która pomimo tego, co ją spotkało ma odwagę by o tym głośno mówić.

  Książka jest warta uwagi i mam nadzieję, że jeśli są osoby, które tak jak Ania były molestowane lub są, nie tylko przez księży, to przestaną się bać i zgłoszą się na policję, by swoim przykładem ostrzec innych.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Nigdy więcej” to głęboko poruszające świadectwo kobiety, która jako nastolatka została skrzywdzona przez księdza. Każda kolejna strona tej historii daje czytelnikowi coraz więcej do myślenia. Sposób, w jaki Anna Zamojska opisuje postępujący proces krzywd, jakie jej wyrządzono sprawia, że aż włos jeży się na głowie, a każdy kto zapoznaje się z tymi wydarzeniami odczuwa bezradność i cierpienie, które towarzyszyło autorce.

  Z pewnością nie jest to lekka lektura do poczytania dla odprężenia. Ale nie powinno to zniechęcać do przeczytania tej książki, wręcz przeciwnie. Sądzę, że warto po nią sięgnąć, aby chociaż trochę zastanowić się nad złem tego świata i pochylić nad osobami, które zostały skrzywdzone w taki sposób, jak autorka. Molestowanie nie jest już takim tematem tabu, jak jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu, jednak molestowanie przez księży wciąż powoduje, że ludzie odwracają wzrok. Dlaczego tak jest? Dlaczego potrafimy uwierzyć, że przeciętny człowiek czy mąż i rodzic może molestować, a ksiądz nie? Dlaczego wciąż stygmatyzowane są ich ofiary, a nie sprawcy?

  Przeczytanie tej książki powinno otworzyć wielu osobom oczy na ten problem. Dzięki temu być może uda się komuś jeszcze pomóc, nim będzie za późno. A właśnie to jest celem Anny Zamojskiej.

  Dla mnie czas spędzony z tą książką był czasem wielu przemyśleń. Wiedziałam, że autorka niesamowicie cierpiała, ponieważ czułam to w każdym przeczytanym słowie, potrafiłam także zrozumieć jej poczucie bezradności. Jednak wie, że nigdy nie będę w stanie poczuć wszystkiego tego, co ona, ponieważ sama nie znalazłam się w takiej sytuacji. Natomiast mam ogromną nadzieję, że sięgną po nią osoby znajdujące się w podobnej sytuacji i będzie to historia, która da siłę nim samym, aby także zawalczyć o swoje życie i sprawiedliwość. Nie jest to książka, obok której powinno się przejść obojętnie i mam nadzieję, że wielu ludziom otworzy ona oczy tak jak mnie.

  Książkę odebrałam za punkty w serwisie czytampierwszy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Czy możliwe jest opisanie, jak potężnym złem była II wojna światowa? Żadna z liczb pojawiających się w statystykach ofiar tej wojny nie jest w stanie oddać ogromu strat, jakie przyniosły światu chore ambicje Hitlera. Żadna liczba nie oddaje rozpaczy matki patrzącej na publiczną egzekucję swojego...
dodaj do schowka Do koszyka 40,20 zł
Silne, odważne, wrażliwe. Kobiety, które zmieniły oblicze polskiej medycyny. Przez dziesięciolecia odważnie zmieniały sztukę medyczną. Większość życia poświęciły leczeniu i pacjentom. Kształcąc się, praktykując i przekazując swoją wiedzę, udowodniły, że medycyna nie jest dziedziną zarezerwowaną...
dodaj do schowka Do koszyka 23,85 zł Cena regularna: 42,90 zł -44% Najniższa cena z 30 dni: 23,35 zł +2%
Oto niesamowita, nigdy wcześniej niepublikowana opowieść o tym, jak powstawał Netflix. Dawno, dawno temu na rynku królowały stacjonarne wypożyczalnie filmów. Wszyscy naliczali kary za przetrzymanie kaset, o streamingu wideo nikt jeszcze nie słyszał, a upowszechnienie się technologii DVD wydawało...
dodaj do schowka Do koszyka 31,73 zł
Po znakomicie przyjętym literackim debiucie Urszula Dudziak powraca z nową książką. Wyśpiewam wam więcej to porcja świetnych anegdot i inspirujących historii z życia fenomenalnej artystki, charyzmatycznej osobowości, elektryzującej kobiety. Kto przeczytał Wyśpiewam wam wszystko i polubił...
dodaj do schowka Do koszyka 30,91 zł
Kiedy trafił do Barcelony, powstał niesamowity atak MSN! Leo Messi, Luis Suárez i Neymar grają tak, jakby byli braćmi, jakby znali się od zawsze. Jednak droga Luisa na futbolowy szczyt była dłuższa i dużo trudniejsza niż jego kolegów. Zanim osiągnął swój cel, musiał przezwyciężyć wiele trudności....
dodaj do schowka Do koszyka 28,88 zł
Fascynująca podróż po mozaice magicznych miejsc, egzotycznych bezdrożach i metropoliach Australii. Lucjan Wolanowski znał receptę na wybitny reportaż. Świadczą o tym jego książki, a jedną z nich jest Poczta do Nigdy-Nigdy - obraz Australii lat sześćdziesiątych. Autor zwykł mawiać: Australia to kraj...
dodaj do schowka Do koszyka 29,62 zł
Wybrane bestsellery
Układanka dydaktyczna 'Abecadło' to edukacyjna gra dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z poznawaniem alfabetu. Zabawa polega na dopasowywaniu kartonika z literką do kartonika z obrazkiem przedstawiającym wyraz rozpoczynający się tą literką. Dzięki zabawie dziecko uczy się literek...
dodaj do schowka Do koszyka 15,16 zł
Przekłady na 40 języków. Ponad 1 500 000 egzemplarzy książek sprzedanych tylko w Polsce. 5 nominacji do tytułu Książki Roku Lubimy Czytać w kategorii: kryminał/sensacja/thriller. 6 nominacji do Bestsellera Empiku. 1 Bestseller Empiku dla „Terapeutki“ w kategorii: literatura popularna. Honorowa...
dodaj do schowka Do koszyka 33,99 zł
Przepraszanie jest straszliwie trudne. Nie tylko dla ziemniaczków! Ziemniaczkowi jest przykro. Bardzo przykro. Wręcz najprzykrzej. Nie chciał powiedzieć tych wszystkich podłości i urazić Flaminga. Ale przepraszanie to najtrudniejsza rzecz na świecie. Ziemniaczek wolałby nawet uciec na biegun do...
dodaj do schowka Do koszyka 7,99 zł Cena regularna: 39,99 zł -80% Najniższa cena z 30 dni: 5,89 zł +36%
Kontynuacja historii bohaterów z I Wanna Fall. Bright Side Po wypadku Raise`a świat Lei zupełnie się zmienia. Chłopak wydaje się kimś zupełnie innym. Jest zimny, niedostępny, obcy. Dziewczyna nie wie, co ma o tym wszystkim myśleć. Jedyne, co czuje, to ból złamanego serca. Jakby tego było mało,...
dodaj do schowka Do koszyka 35,93 zł
W świecie rządzonym przez obdarzonych mocami Elitarnych Zwyczajna dziewczyna ze slumsów staje przed wyzwaniem, jak przetrwać. W królestwie Ilyii Zwyczajni skazani są na banicję lub śmierć. Ich niedobitki ściga Kai, brat następcy tronu, od dziecka szkolony na Egzekutora. W czasie jednej z takich...
dodaj do schowka Do koszyka 48,27 zł
Kontynuacja doskonałego, wciągającego i pełnego namiętności cyklu „Z ciała i ognia”. Bohaterowie, uniwersum i magia, które oczarowały miliony czytelników na całym świecie. Jedyną osobą zdolną ocalić teraz Serę jest ten, którego przez całe życie pragnęła zgładzić. Prawda o planie Serapheny wyszła na...
dodaj do schowka Do koszyka 40,82 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula