Niewierni. Nielegalni. Tom 2

Książka
38,25 zł
od 23,99 zł
od 13,05 zł
od 21,99 zł
od 21,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Czarna Seria,
Nielegalni
Wydawnictwo: Czarna Owca
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 864
Opis

Niewierni to tętniący napięciem wielowątkowy thriller, w którym powracają bohaterowie Nielegalnych. Autor, były oficer wywiadu, stworzył pasjonującą opowieść inspirowaną autentycznymi wydarzeniami.
Agenci polskiego wywiadu z zespołu Konrada Wolskiego wpadają na trop tajemniczego spotkania w hotelu Marriott. Nie podejrzewają, że wydarzenie to postawi na nogi służby wywiadowcze wielkich mocarstw. Nowe zagrożenie terrorystyczne uruchamia lawinę wydarzeń od Jemenu po Irlandię.
Nieuchwytny Safir as-Salam, polski terrorysta w szeregach Al-Kaidy jest gotowy do decydującego starcia. Wszystkie tropy prowadzą do Szwecji, gdzie uwagę służb zaprząta genialny haker antyglobalista...

Vincent V. Severski - pseudonim literacki pułkownika polskiego wywiadu. Przez wiele lat pracował poza granicami kraju pod przybraną tożsamością. Zajmował jedno z najwyższych stanowisk kierowniczych w Agencji Wywiadu. Odszedł ze służby na własną prośbę w 2007 roku. Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez najwyższe władze RP, uhonorowany Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę.
Nie dowiecie się, co z tej historii zdarzyło się naprawdę. Nie dowiecie się, które z opisanych postaci są prawdziwe. Były oficer wywiadu tego wam zdradzić nie może, Ale COŚ zdarzyło się naprawdę, KTOŚ jest prawdziwy. Polska powieść sensacyjna zyskała autora, który nie tylko wie, o czym pisze. Severski zdradził kiedyś, że po przeczytaniu Millenium Larssona doszedł do wniosku, że skoro Larsson, którego poznał, potrafił tak pisać, to ON potrafi co najmniej tak dobrze. Nie pomylił się - Miłada Jędrysik, była korespondentka wojenna Gazety Wyborczej

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii thriller lub z serii Czarna Seria

Szczegóły
  • Tytuł: Niewierni
  • Autor: Vincent Viktor Severski
  • Wydawnictwo Czarna Owca
  • Seria Czarna Seria, Seria Nielegalni
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2012
  • Ilość stron: 864
  • Format: 14.0x21.5cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 58821001041KS
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788375546460
  • EAN: 9788375546460
  • Wymiary: 14.0x21.5x5.8 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Czarna Owca Sp. z o.o., ul. Wspólna 35/5, 00-519 Warszawa, Polska, handel@czarnaowca.pl, tel. +48 22 616-12-72
Recenzje książki Niewierni. Nielegalni. Tom 2 (3)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzentus NotPospolitus
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna C. w dniu 2015-01-28
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    13 z 21 osób uznało recenzję za przydatną

    "Niewierni" to druga książka Severskiego, która fabułą i tempem akcji przewyższa zdecydowanie "Nielegalnych". Po raz kolejny autor dał popis umiejętności literackich w realiach, które przecież dobrze zna i rozumie. Akcja rozpoczyna się od początku, przez całą powieść nabiera tempa, żeby na koniec pochłonąć nas w całości, bez litości. Trzyma w napięciu do ostatniej strony i do końca nie wiadomo co się stanie w następnej części. Ktoś się zakochuje, ktoś kopie w obcym wywiadzie, ktoś umiera a ktoś wstaje z grobu. Nie wiadomo kiedy wątki się połączą, ale kiedy to zrobią, zacznie się robić gorąco. I tak bardzo jak zrobi się gorąco, nie tylko w Polsce, ale też w Szwecji, tak gorąco polecam tę książkę fanom dobrej, męskiej lektury. Nie zaśniecie, póki nie przeczytacie ostatnich stron.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Tomasz K. w dniu 2020-10-24
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Po odłożeniu „Nielegalnych” niezwłocznie sięgnąłem po „Niewiernych”. I proszę mi wierzyć, ta książka, to kolejny powód, bym był wiernym fanem twórczości Vincenta V. Severskiego. Druga część z agentem Konradem Wolskim rozpala emocje do czerwoności. Gra wywiadów o międzynarodowym zasięgu oraz wysoka cena za niepowodzenie akcji to mocne punkty tej książki. Wolski wraz ze swoją grupą wpadają na trop tajemniczego spotkania w hotelu Marriott. Nie wiedzą jednak, że spotkanie te będzie punktem zapalnym walki wywiadów wielkich mocarstw. Zagrożenie terrorystyczne postawi na nogi wielu agentów, nie tylko polskich służb specjalnych. Agenci Polski, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Rosji i Irlandii mają świadomość, że gra toczy się o najwyższą stawkę.

    Wielowątkowość akcji i fabuły, a także sposób dawkowania napięcia, sprawiają, że nie spostrzeżemy się jak szybko przewertowaliśmy ponad osiemset pięćdziesiąt stron. Grubość książki nie świadczy, że autor leje wodę, lecz wskazuje, że przygotował dla nas misternie skonstruowany thriller szpiegowski o mocnej sile rażenia. Rozgrywki między agenturalne są tak wiarygodnie ukazane, że książkę czyta się nie jak fikcję literacką, lecz relację agenta ze swej pracy. Jak notatkę służbową sporządzoną przez pracownika służb specjalnych.

    Vincent V. Severski ponownie porwał mnie w wir agenturalnej gry, w której chętnie uczestniczyłem, czując na swych plecach strach i obawę o losy bohaterów. Zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z terroryzmem. Safir as-Salam polski terrorysta w szeregach Al.-Kaidy nie cofnie się przed niczym biorąc udział w decydującym starciu. I tak jak to było w przypadku pierwszej części serii, tak i w tej każdy szczegół zarysowanej fabuły ma znaczenie, łącząc każdy element układanki w jedną całość. Wszystkie wielowątkowe elementy mają znaczenie, a każdy agent na miarę Konrada Wolskiego, wie, że nic nie dzieje się bez przyczyny. A ja wiem, że „Nieśmiertelni” to kolejka książka Vincenta V. Severskiego, która wyląduje w moich rękach. Czuje, że czeka mnie czytelnicza uczta wysokich lotów.

    Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca [Adres usunięty]

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Klaudia H. w dniu 2024-07-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Nie miałam wcześniej okazji czytać książek autorki, ale skusił mnie opis tej historii, był intrygujący, tajemniczy, a sama historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Początek zapowiadał się świetnie, więc moje oczekiwania wobec niej tylko wzrosły, ale i szybko spadły, bo miałam w pewnym momencie wrażenie, że czytam młodzieżówkę i że zaszła jakaś pomyłka, bo ja zgłaszałam się po dramat obyczajowy. Książkę doczytałam do końca, chociaż chciałam ją odłożyć kilka razy.

    .

    Jeśli to jest historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, to jak dla mnie jest ogromnie wyolbrzymiona, aż trudno jest mi uwierzyć w to, że nastolatka pracuje dla niebezpiecznych ludzi, kradnie, handluje, a nawet pomaga w porywaniu dzieci. Po przykrych wydarzeniach i zastawionej pułapce na jej kolegów Lena musi uciekać. Wraca do Polski, a tam pomaga jej stanąć na nogi bogaty biznesmen, który staje się jej chłopakiem i szefem w pracy. Bo już jako dwudziestolatka pracuje w firmie jako specjalistka do spraw kontaktów z klientami i twierdzi, że jest jedną z lepszych. Jeśli myślicie, że to koniec jej przygód, to się mylicie, w jej życiu będzie jeszcze wiele zawirowań i dramatów.

    .

    Oprócz tego, że są to prawdziwe wydarzenia, to nie zabrakło i elementów fikcji, jednak nie zmienia to faktu, że historia i tak jest mocno naciągana. Takie historyjki to stwarzałam sobie w głowie jako nastolatka, w których to ja odgrywałam główną rolę. Byłam dziewczyną gangstera, miałam pieniądze, byłam piękna, mądra i podziwiana, a teraz moje młodzieńcze marzenia, jakby zostały przelane na papier i teraz o tym czytałam🤭 Niestety książka jak dla mnie nie trafiona, ale z pewnością znajdzie swoich odbiorców i fanów, więc polecam przeczytać i wyrobić własną opinię.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula