Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
280
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 35,91 zł
Nasza cena: 30,94 zł 49,90 zł Taniej o: 38%

Choć nie potrafią mówić i chodzą na czterech łapach, to są najlepsi w swoim fachu. Kudłaci funkcjonariusze wykonują wszystkie zadania w pełnym skupieniu, pomagają w poszukiwaniach zaginionych, tropią handlarzy narkotyków i broni, dzięki silnie wykształconemu zmysłowi węchu są największym zagrożeniem dla wszystkich uciekinierów i przemytników, a w zamian oczekują jedynie odrobiny miłości. Książka "Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych" ukazuje wyjątkowość czworonożnych bohaterów, którzy każdego dnia ciężko pracują, i przybliża kulisy ich życia!

Katarzyna Olkowicz w swojej książce "Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych" opisuje nietypowych funkcjonariuszy. To psy, które pracują w policji, straży granicznej, straży pożarnej czy nawet wojsku. Codziennie ciężko trenują, a wiele dni spędzają na długich poszukiwaniach w terenie czy na miejscu katastrof. Pomagają odszukiwać zaginionych w najtrudniejszych warunkach, potrafią wywęszyć ukryte narkotyki i żadni przemytnicy nie są im straszni. Te psiaki tworzą wyjątkową relację ze swoim opiekunem i razem z nim pilnują porządku.

Książka "Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych" pokazuje, jak na co dzień wygląda praca takich psów, z czym muszą się mierzyć i zwraca uwagę na ich przywiązanie do opiekunów. Pokazuje, jak takie zwierzęta są szkolone, kto może zostać ich przewodnikiem i czy w konkretnych zawodach sprawdzają się różne rasy. Publikacja zawiera także prawdziwe historie opiekunów i ich psów oraz wiele różnych ciekawostek jako bonus.

Recenzje książki Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych (7)

 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia potwierdzona zakupem
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Potrzebowałem tej książki gdyż pisałem pracę naukową na temat zwierząt w Policji. Świetna pozycja która porusza szeroki wachlarz zagadnień związanych z tym tematem. Historie opisanych tam psów były o tyle niezwykłe, że każda była inna co pokazuje wyjątkowość każdego jednego psa. Wspaniałe jest również to, że część dochodów z tej książki autorka przeznacza na działanie ośrodka dla emerytowanych psów i koni. Świetna książka i mogę każdemu polecić

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Wydaje mi się, że od zawsze lubiłam zwierzęta. Już jako dziecko dokarmiałam bezdomne koty i psy. Rodzice nigdy nie zgodzili się na przygarnięcie jakiegoś, bo twierdzili, że nie mamy miejsca w mieszkaniu. Pozwolili mi tylko na chomiki, które przez kilka lat u mnie mieszkały. Dorosłam, jednak miłość do zwierząt została. Jednym z moich ulubionych zajęć jest przeglądanie zdjęć i filmików w sieci z kotami, ale także z innymi zwierzętami. Kilka lat temu pojawiło się u mnie zainteresowanie kryminalistyką. Rozwinęłam je dzięki kierunkowym studiom. Nic więc dziwnego, że w momencie, gdy zobaczyłam książkę „Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych”, to od razu uznałam, że muszę ją przeczytać. W końcu łączy moje dwie miłości, a nawet trzy biorąc pod uwagę, że jest to książka, a ja uwielbiam je czytać.

  Już pierwsze strony książki „Nietypowy mundurowy” przekonały mnie, że to idealna pozycja dla mnie. Pełna wesołych, ale także smutnych psich historii z dodatkiem zdjęć czworonogów. Jak czytałam o tych bystrych psach, które potrafią wywęszyć ludzi, narkotyki, materiały wybuchowe to aż się chciało zobaczyć tych bohaterów. Niestety, niektóre z tych historii kończą się bardzo smutno. Psy chorują, są przepracowane, a niektóre nawet nie dożywają emerytury. Polubiłam wszystkie przeczytane historie i opowiadałam o nich każdemu komu tylko mogłam.

  „Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych” to nie tylko książka dla psiarzy. Oprócz wielu pozytywnych historii o pracy psów znalazłam tu także dużo szczegółów z ich życia o których nie miałam pojęcia. Przeczytałam o szkoleniach psów dla różnych służb i różnych potrzeb, ale także zostałam uświadomiona jak zwierzęta są traktowane kiedy już do pracy się nie nadają. Myślę, że warto być tego świadomym. Dodatkowo zakup tej książki może przyczynić się do czegoś dobrego, gdyż złotówka ze sprzedanej książki trafia do stowarzyszenia, które zajmuje się między innymi psimi emerytami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Uwielbiam książki o psach, dlatego tym bardziej zainteresował mnie tytuł o zwierzętach umundurowanych. Książka Olkowicz pozwala docenić jak duże znaczenie mają Ci niepozorni bohaterowie. Dzięki niej sporo dowiedziałem się o szkoleniu takich psów i ich funkcjonowaniu na co dzień. Okazuje się, że podejmują się one niesamowitych misji, które wymagają sporej odwagi. Dowiedziałem się jak szeroki zakres usług oferuje pies mundurowy, od handlu narkotykami po Straż Graniczną. Autorka książki nie zapomina, że te psy również pragną być kochane i lubią się bawić. Książka stara się też spojrzeć na ich życie ze strony współczującego właściciela.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Według źródeł psy udomowiono 10 tysięcy lat temu. Pilnowały dobytku i pomagały w polowaniach. Później zaczęto wykorzystywać je również na wojnach. Dlaczego więc psy potrzebne są w pracy, wymagającej dobrego węchu? Każdy z osobna ma setki milionów komórek wyspecjalizowanych w wykrywaniu zapachów. Dzięki węchowi pies wie również, kiedy zmieni się pogoda, jak pachnie wieczór, poznaje czy jesteśmy chorzy, a może przeziębieni. Wyłapuje zapachy ludzi, którzy niedawno przechodzili, wyczuwa, np. ładunki elektryczne.

  Tytułowy nietypowy mundurowy jest określany jako K9, czyli pies policyjny oraz wszystkie przeszkolone specjalistycznie czworonogi, służące w jednostkach mundurowych, w tym w jednostkach specjalnych. Dzięki tym zwierzętom niejedno życie ludzkie zostało uratowane, ujęto niejednego groźnego przestępcę. Służba w policji jest bardzo specyficzna. Funkcjonariusz spotyka się z ludzkim nieszczęściem lub agresją, a psy poza tym, że tropią, szukają nielegalnych substancji, również bronią przewodnika i łagodzą jego stres.

  A co jeśli pies jest już niezdolny do pracy w służbach? Oczywiste jest, że nie dostanie ON emerytury, bądź zasiłku. A co jeśli pies niespodziewanie zachoruje, przecież rzadko bywa, iż opiekun policyjny zabiera takiego psa do swojego domu. Autorka książki „Nietypowy mundurowy” bardzo realistycznie opisuje historie zwierząt, np. historia suczki Krysi, która poprzez swój niezawodny nos odnajduje dużo narkotyków, broni i amunicji. W pewnym momencie jednak zaczyna źle się czuć, jest z nią naprawdę źle, nie przeżywa operacji, ponieważ powodem był ostry skręt żołądka. To cios i tragedia dla jej opiekuna, który jest bardzo z psem związany.

  Psy nie tylko służą w policji, ale także w straży granicznej, straży pożarnej, w wojsku, służbie więziennej czy w GOPR-ze. „Nietypowy mundurowy” to autentyczna historia psów–bohaterów spisana przez autorkę, a opowiedziana przez przewodników i opiekunów. Te wspaniałe duety – pies i jego opiekun, to bardzo zgrane "paczki", które pracują razem, ratując ludzkie życie i zdrowie. Książka ta jest niezwykle poruszającą opowieścią o więzi człowieka i psa. Jest bardzo autentyczna i wzruszająca, czytając ją łzy same cisną się do oczu. Przeczytajcie koniecznie tę książkę, choćby dla swoich pupili. Oni są tego warci….

  Polecamy: Dobre Recenzje

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeśli chodzi o książki, w których pojawiają się zwierzęcy bohaterowie, to je uwielbiam. I nie mówię tu tylko o tych obyczajowych, wzruszających, ale także o tych z literatury faktu, czy o reportażach. Ot, każdy pies, kot, królik, chomik, papuga są dla mnie w życiu ważne i są jego częścią, a ich rozumowanie, umiejętności, to, że każde jest inne i każde ma swój charakter mnie po prostu fascynują.

  To wyżej to powody, dla których kiedy widzę książkę taką, jak ta na zdjęciu, to wiem od razu, że będę chciała ją przeczytać. "Nietypowy mundurowy" to opowieść o psach!

  Katarzyna Olkowicz postanowiła przedstawić nam, czytelnikom, historie poszczególnych psich bohaterów i warunki, a także zasady ich pracy. Wyobraźcie sobie, że każdy pies jest szkolony, sprawdzany i nie każdy nadaje się do pracy, a w tej książce właśnie o tej pracy, bardzo ważnej, autorka opowiada. Od policji, po straż graniczną, poszukiwanie narkotyków, wykrywanie broni, przestępców, pomaganie w znajdowaniu poszukiwanych osób. To są zadania takich właśnie mundurowych czworonogów.

  W środku znajdziecie opowieści o wielu wspaniałych psach, wymienionych każdego z imienia i opowiedziane przez ich opiekunów. Autorka nie zamyka się tylko na historie, te mniej lub bardziej wzruszające, ale także opowiada o procedurze zakupu psa na przykład do policji, o rasach, predyspozycjach, o różnicach w charakterach, ale także o tym, że czasami szkoli się takiego czworonoga na agresywnego. Dlaczego? Ma ON chronić swojego opiekuna i właśnie z tym opiekunem często zawiązuje się wspaniała więź na całe życie. A wiecie, że podczas szkolenia do policji chętna osoba nie wybiera sobie podopiecznego, tylko jest ON dla niej losowany? O takich właśnie smaczkach możecie poczytać w tej książce, ale również o tych mniej przyjemnych, czyli chociażby o psiej emeryturze, która w naszym kraju kolorowa wcale nie jest. Ale to i z ludzką jest to samo, prawda?

  Myślę, że ta książka jest dla osób nie tylko tych, które kochają zwierzęta, ale także dla tych, które są ciekawe tego, jak wygląda ich życie w mundurze. W środku jest mnóstwo zdjęć, co daje poczucie jak by się każdego z tych psów znało, ale także ich opiekunów.

  Podsumowując, to świetnie napisany reportaż z researchem przeprowadzonym bardzo wnikliwie, a do tego liczby, dzięki którym mamy obraz tego, jak to wygląda w naszym kraju. Polecam!

  Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Rebis.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
C'est la vie. Takie jest życie. Trudno chyba znaleźć lepsze słowa niż fragment tej piosenki na opisanie życia Andrzeja Zauchy. Żył pełną piersią, ciesząc się każdym dniem. Muzyczny samouk, z zawodu zecer. W młodości kajakarz, trzykrotny mistrz Polski. Ze sportu zrezygnował dla… muzyki. Podczas...
dodaj do schowka Do koszyka 30,94 zł
C'est la vie. Takie jest życie. Trudno chyba znaleźć lepsze słowa niż fragment tej piosenki na opisanie życia Andrzeja Zauchy. Żył pełną piersią, ciesząc się każdym dniem. Muzyczny samouk, z zawodu zecer. W młodości kajakarz, trzykrotny mistrz Polski. Ze sportu zrezygnował dla? muzyki. Podczas...
dodaj do schowka Do koszyka 35,91 zł
Nie tylko ludzie pracują w służbach mundurowych. Niektórzy funkcjonariusze mają... futro, cztery łapy i znakomity węch. Cisi bohaterowie. Szukają zaginionych, tropią przestępców, uniemożliwiają przemyt, znajdują narkotyki i broń. Pilnują porządku, bronią opiekunów. Robią to za przysłowiową miskę...
dodaj do schowka Do koszyka 35,91 zł
Blaski i cienie życia Bohdana Smolenia. Trudno znaleźć osobę tak pełną skrajności jak Bohdan Smoleń – jeden z największych artystów polskiej sceny. Utalentowany kabareciarz i aktor. Miłośnik zwierząt stroniący od ludzi. Postać komiczna i tragiczna zarazem. Wraz z Zenonem Laskowikiem stworzył...
dodaj do schowka Do koszyka 37,14 zł
Blaski i cienie życia Bohdana Smolenia. Trudno znaleźć osobę tak pełną skrajności jak Bohdan Smoleń ? jeden z największych artystów polskiej sceny. Utalentowany kabareciarz i aktor. Miłośnik zwierząt stroniący od ludzi. Postać komiczna i tragiczna zarazem. Wraz z Zenonem Laskowikiem stworzył...
dodaj do schowka Do koszyka 38,17 zł
ZASKOCZ wroga. ZABIJ go. ZNIKNIJ bez śladu. Historia tajnej armii i zabójców z CIA Gdy dyplomacja zawodzi, a wszczęcie wojny nie wchodzi w grę, prezydent Stanów Zjednoczonych wzywa Wydział Akcji Specjalnych CIA, ściśle tajne ramię tej agencji i najskuteczniejszego wykonawcę operacji specjalnych na...
dodaj do schowka Do koszyka 32,97 zł
Wybrane bestsellery
Elementarz. Nauka czytania metodą sylabową to książka przygotowana do nauki liter i czytania przy użyciu metody sylabowej rekomendowanej przez MEN. Dziecko uczy się rozpoznawać poszczególne litery, łączy je w sylaby i odczytuje słowa z nich powstające. Od prostych wyrazów jednosylabowych stopniowo...
dodaj do schowka Do koszyka 16,99 zł
Świat spowiło widmo mroźnej śmierci. Bóg umarł, a ludzkość tapla się w jego białej krwi. Od wielu lat trwa klimatyczna katastrofa zwana wieczną zimą. Wraz z nią przybył głód i zniszczenie starego ładu. Pierwsza jednak zginęła moralność.Dwaj templariusze – członkowie zakonu Najwyższego Kościoła...
dodaj do schowka Do koszyka 21,96 zł
Powieść z bestsellerowego cyklu Magiczne Drzewo Niesamowite przygody, niebezpieczeństwa i magia… Most ze światła i wielka fala tsunami. Latający dom, olbrzymi lew i sto wyczarowanych psów! Fantastyczna opowieść o dzieciach, które znalazły krzesło spełniające życzenia. Te dobre i te złe… Powieść...
dodaj do schowka Do koszyka 27,11 zł
IV tom cyklu „Kroniki Diuny” Doskonały towar… Wręcz uderzający do głowy. - „Los Angeles Times” Pokonawszy Alię i podporządkowawszy sobie ród Corrinów, Leto II objął rządy w Imperium i wprowadził je na swój Złoty Szlak. Trzy i pół tysiąca lat narzuconego spokoju zmieniło niewiele. Bene Gesserit,...
dodaj do schowka Do koszyka 55,18 zł
Kicia Kocia wraz ze swoim przyjacielem Packiem przekonują się, że uśmiech ma wielką moc. Na spacerze mówią z uśmiechem napotkanym osobom "dzień dobry" i zauważają, że wszystkim natychmiast poprawia się humor. Postanawiają jak najczęściej się uśmiechać i mówić ludziom miłe rzeczy.
dodaj do schowka Do koszyka 8,05 zł
Puzzle 4w1 Bluey i jego świat to cztery niezależne układanki (po 12,15,20 i 24 elementy) stworzone z myślą o małych miłośnikach układania. Puzzle wytworzono w Polsce, przy użyciu wysokiej jakości materiałów w 100% podlegających recyklingowi. Po ułożeniu układanek powstaną cztery oddzielne obrazki o...
dodaj do schowka Do koszyka 22,46 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula