Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa: Twarda
Wydawnictwo: Debit
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 48
Opis

W pewnej dalekiej krainie na świat przyszedł jednorożec. Rodzice i sąsiedzi wręcz go uwielbiali.

„Jest słodki, słodszy nawet niż cukrowa wata”, twierdzili. Wszyscy wkoło chcieli mu nieustannie dogadzać, lecz szkrab miał na wszystko jedną odpowiedź: NIE! Wkrótce zaczęto go więc nazywać NIErożcem.

Pewnego dnia NIErożec poczuł się tak znudzony lukrowaną krainą, że ruszył w drogę.

Zaczął od kąpieli w błocie, a potem…

…a potem było jeszcze fajniej!

Dłuższy opis


Marc-Uwe Kling, Agata Janiszewska to autor tytułu "Nierożec".

Oryginalny tytuł omawianej pozycji: Das NEINhorn.

"Nierożec" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książeczki to gwarancja świetnej zabawy. Zbudowanie zbioru krótkich opowieści to dobry pomysł, aby kilkuletnie dziecko utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Chcąc wspierać poprawny rozwój maluchów w wieku od 3 lat, warto czytać z nimi odpowiednie książeczki.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomagają im szerzej poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Są również doskonałym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Ponadto lektura książeczek wspomaga małych ludzi w rozwoju mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów trenuje aparat mowy i rozwija zakres słownictwa dziecka.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i opiekuna. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Publikację wydano w twardej oprawie. Dzięki solidnemu wykonaniu lektura dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Tytuł to wydanie 1. w języku polskim. Pierwotnie publikacja była napisana w j. niemieckim. Za przetłumaczenie publikacji na polski odpowiada Frączek Agnieszka

Jest to dość krótka książka - ma 48 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Nierożec" udostępniło Wydawnictwo Debit. Jeśli ta książeczka zaintryguje małego człowieka, to sprawdź też inne pozycje od tego wydawcy.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii bajki, wiersze i opowiadania

Do jakiej grupy wiekowej jest skierowana książka "Nierożec"?

Książka "Nierożec" jest idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, zazwyczaj od 3 do 7 lat. Tekst operuje zabawnymi rymami i grami słownymi, które angażują młodszych słuchaczy oraz dorosłych lektorów. Dzięki twardej oprawie i czytelnej czcionce publikacja świetnie sprawdza się podczas wspólnego czytania przed snem. Historia o buncie i asertywności rezonuje z dziećmi przechodzącymi przez naturalne etapy przekory.

Jaki styl humoru dominuje w tej opowieści o jednorożcu?

W opowieści dominuje humor absurdalny, oparty na przekorze i kreatywnej zabawie językiem polskim. Autor odchodzi od przesłodzonych schematów bajek o jednorożcach, wprowadzając postać, która otwarcie wyraża swoje niezadowolenie. Czytelnicy doceniają ironiczne dialogi oraz zabawne spotkania z innymi zwierzętami o specyficznych charakterach. Jest to lektura, która bawi dorosłych równie mocno, co dzieci, dzięki inteligentnym grom słownym.

Dla kogo ta książka może nie być odpowiednim wyborem?

Publikacja ta nie będzie odpowiednia dla rodziców poszukujących klasycznych, pouczających bajek z wyraźnym, moralizatorskim zakończeniem. Historia stawia na celebrację indywidualizmu i prawo do bycia asertywnym w zabawny sposób, co może nie trafiać w gusta tradycjonalistów. Jeśli oczekujesz opowieści pełnej magii i cukierkowej estetyki typowej dla motywu jednorożców, ta satyryczna wersja może Cię zaskoczyć. Książka skupia się na humorze sytuacyjnym, a nie na bezpośrednim dydaktycznym pouczaniu dziecka.

Czego można spodziewać się po oprawie graficznej autorstwa Astrid Henn?

Ilustracje Astrid Henn charakteryzują się dynamiczną kreską i wyrazistą mimiką postaci, która doskonale oddaje ich emocje. Kolorystyka jest żywa, ale nie przytłacza, skupiając uwagę dziecka na kluczowych scenach z życia głównego bohatera. Grafiki nie tylko uzupełniają tekst, ale dodają własne, zabawne detale, które można odkrywać podczas wielokrotnego przeglądania. Wizualna strona książki skutecznie przełamuje stereotypowy wizerunek magicznych krain na rzecz bardziej nowoczesnej estetyki.

Jakie konkretne wartości przekazuje historia tego zbuntowanego bohatera?

Główny bohater uczy dzieci asertywności oraz prawa do posiadania własnego zdania i gorszego nastroju. Zamiast ślepo podążać za oczekiwaniami otoczenia, Nierożec wybiera własną drogę i szuka przyjaciół, którzy akceptują go takim, jakim jest. Książka pokazuje, że każdy ma prawo do bycia innym i nie musi zawsze tryskać optymizmem, by być wartościową postacią. To doskonały punkt wyjścia do rozmowy z dzieckiem o emocjach i o tym, jak radzić sobie z presją grupy.

Szczegóły
  • Tytuł: Nierożec
  • Autorzy: Astrid Henn, Marc-Uwe Kling
  • Wydawnictwo Debit
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2021
  • Ilość stron: 48
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788380574274
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Das NEINhorn
  • Tłumacz: Frączek Agnieszka
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788380574274
  • EAN: 9788380574274
  • Wymiary: 226 x 277 x 10 mm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Debit Sp. z o.o., Fitelberga 1, 40-588 Katowice, Polska, debit@soniadraga.com.pl, tel. +32 782 64 77
Recenzje książki Nierożec (1)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Martyna W. w dniu 2021-06-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    W pewnej krainie, gdzie trawa rosła pod niebo, kamienie były pluszowe, lizaki rosły na polach, a topole były polukrowane, na świat przyszedł jednorożec. Nie był to jedyny jednorożec w słodkiej jak miód krainie, bowiem cały klan tych magicznych zwierząt wypasał się na tamtejszych łąkach od lat! Był to jednak jednorożec jedyny w swoim rodzaju! Choć wujkowie i ciocie zachwycali się jego pięknym rogiem i tęczową grzywką, to dość okazało się, że znacznie różni się ON od innych jednorożców. Już jako maluch zaczął bowiem głośno i wyraźnie wypowiadać swoją opinię na różne tematy. A trzeba przyznać, że maluch był w słowach dość oszczędny i zwykle wystarczało mu jedno, by poinformować o swoim zdaniu. NIE! Nie, nie będzie się mył. Nie, nie zje marchewki. Nie, nie będzie skakać bo chmurach! Nie, nie będzie obżerał się lizakami! NIE! NIE! NIE!

    Maluch tak głośno i często krzyczał „Nie!”, że wkrótce wszyscy nazywali go NIErożcem. NIErożec jednak zupełnie nie zraził się tym pseudonimem. Mało tego, w końcu postanowił powiedzieć swoim towarzyszom, że dość ma przesłodzonego życia w krainie tak uroczej i różowej, że aż bolą oczy! Kto to widział, by wszystko było słodkie jak ulepek, a każdy mówił rymem! W końcu nikt normalny nie wytrzyma w tym przesłodzonym świecie! Ponieważ jednak nikt nie rozumiał oburzenia NIErożca, postanowił ON wytaplać się w błocie, najeść się zgniłych jabłek i ruszyć w siną dal. Już wkrótce spotkał ON na swojej drodze dość nietypowych towarzyszy. Najpierw próbował konwersować z pewnym szopem praczem, który bez przerwy powtarzał „Co?!”. I nie wiadomo, czy nie słyszał NIErożca, czy może go po prostu nie słuchał. I choć można było odnieść wrażenie, że początkowo nasz bohater był zirytowany zachowaniem nowopoznanego kolegi, to wkrótce zaczęła go bawić rozmowa z Co Praczem. Prawdziwy ubaw zacznie się jednak wtedy, gdy spotkają… Psiaka Że Jaka! Ale o tym musicie przekonać się sami!

    „NIErożec” to historia odrobinę absurdalna. Naburmuszony i wiecznie nastawiony na „nie” jednorożec wyrusza tu w podróż. Gdzie? Donikąd! Co ciekawe, szybko poznaje kolegów, którzy o dziwo podążają w tym samym kierunku. Mało tego, każdy z nich ma równie irytującą, a jednocześnie zabawną manierę, jak tytułowy NIErożec. Co Pracz nieustannie powtarza „Coooo?”, choć tak naprawdę wszyscy wiedzą, że doskonale usłyszał przedmówcę. Psiak bez przerwy mówi „Że jak?”, choć można odnieść wrażenie, że świetnie zrozumiał co powiedzieli towarzysze. Pojawi się również pewna księżniczka, o subtelnie dyktatorskich zapędach, która nieustannie… czka! Jak się zapewne domyślacie, z rozmowy tak barwnych postaci nie może wyniknąć nic dobrego. No i tu czeka Was nie lada niespodzianka! Otóż przygody NIErożca i jego przyjaciół pokażą, że w zgranym towarzystwie wszystko może być źródłem świetnej zabawy!

    Choć w tej opowieści nie znajdziecie żadnego morału, a i jej przesłanie jest raczej mało pouczające, to nie o to w niej chodzi. „NIErożec” ma bawić do łez, śmieszyć, rozpieszczać i być najzwyczajniej w świecie przyjemny. I taki jest! Choć dorosłym może się wydawać, że historia ta nie ma sensu, to jestem przekonana, że dzieci odnajdą go bez większego problemu. Bo w końcu czy zawsze musi być tak, że my, rodzice, rozumiemy o co chodzi w dziecięcych zabawach?! Na szczęście moje wewnętrzne dziecko ma się najwyraźniej całkiem dobrze, bo czytają o NIEróżcu bawiłam się pysznie! Kuba również zrywał boki ze śmiechu. Przezabawne dialogi, które w prawdziwym świecie niejednego rodzica doprowadziłyby do rozpaczy, tu śmieszą jak najlepszy dowcip! A i warstwa graficzna jest swoistą zabawą formą. Nie brak tu komiksowych dymków czy zmian w orientacji tekstu. Przede wszystkim jednak sam NIErożec jest tak absolutnie uroczy, że nie sposób go nie polubić. Podobnie z resztą jak i jego kolegów.

    Absolutnie polecam Wam „NIErożca” do głośnego czytania z dziećmi już od 3. roku życia. Bawcie się tą książką, pozwólcie sobie na wygłupy i złapanie dystansu, a jestem przekonana, że spędzicie z NIErożcem miłe chwile.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula