Nieładnie. Wielka księga fakapu

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 160
Wydawnictwo: RM
Opis
Jeśli męczy Cię już idealizowana codzienność pokazywana w mediach społecznościowych, koniecznie sięgnij po książkę Kamili Szcześniak! "Wielka księga fakapu" za pomocą prostych rysunków i czarnego humoru ukazuje absurdy otaczającej nas rzeczywistości.

Autorka od 5 lat prowadzi humorystyczne profile "Nieładnie" na Facebook'u i Instagramie. Swoje celne spostrzeżenia przedstawia w postaci krótkich komiksów i prostych rysunków, które demaskują fałsz codziennego życia. Porusza w nich tematy, które bliskie są wszystkim zwykłym ludziom.

Kolejny przelew, który się spóźnia, a konto świeci pustkami? Mężczyzna jak z bajki, który przyjechał na białym rumaku, ale zabrał ze sobą kogoś innego? Motywacja do ruchu zanika, a waga zaczyna wysyłać ostrzegawcze sygnały? A może te irytujące gwiazdy Instagrama, które zawsze idealnie wyglądają i wypoczywają w ciepłych krajach? Kamila Szcześniak wyśmiewa świat pełen wyidealizowanych postaci, pogoni za pięknem i sztucznej radości z życia, która pojawia się jedynie przed obiektywem aparatu.

"Wielka księga fakapu" przepełniona jest czarnym humorem i bezlitosnymi komentarzami, które zdzierają ze świata ozdobną szatę i ukazują jego prawdziwe oblicze. Jest to pierwsza książka Kamili Szczęśniak, która jest zbiorem jej znanych oraz zupełnie nowych komiksów i obrazków będących opowieścią o absurdach życia codziennego. Rzeczywistość ukazana w krzywym zwierciadle daje do myślenia, a jednocześnie podana jest w lekkiej formie. Bez słodyczy, za to z odrobiną sarkazmu.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii książki o rozwoju osobistym

Czy Nieładnie. Wielka księga fakapu to komiks czy tradycyjna książka z tekstem?

Publikacja ma formę albumu wypełnionego satyrycznymi ilustracjami oraz krótkimi, celnymi komentarzami autorki. Dominują tu rysunki znane z mediów społecznościowych, które skupiają się na ukazywaniu codzienności bez zbędnego retuszu. Jest to idealna pozycja dla osób preferujących bezpośredni przekaz wizualny nad długie bloki tekstu. Całość została wydana w bardzo estetycznej formie graficznej, co ułatwia szybkie przeglądanie i powracanie do ulubionych fragmentów.

Jakiego rodzaju poczucia humoru można spodziewać się po tej konkretnej pozycji?

Autorka posługuje się głównie ciętym sarkazmem, czarnym humorem oraz ogromnym dystansem do własnych niedoskonałości. Treść skutecznie demaskuje wyidealizowany świat z mediów społecznościowych, stawiając na szczerość i ukazywanie życiowych potknięć. Czytelnik znajdzie tu ironiczne spojrzenie na diety, relacje międzyludzkie oraz wszechobecną presję bycia idealnym pod każdym względem. To lektura, która zamiast dawać złote rady, oferuje poczucie wspólnoty w przeżywaniu codziennych trudności.

Dla kogo ta książka może okazać się zupełnie nieodpowiednim wyborem?

Pozycja ta nie przypadnie do gustu osobom poszukującym klasycznego poradnika motywacyjnego z konkretnymi instrukcjami działania. Z uwagi na dużą dawkę cynizmu i specyficzny, dosadny język, może nie trafić w gusta czytelników ceniących wyłącznie optymistyczne i pełne lukru treści. Nie jest to również publikacja przeznaczona dla dzieci, ponieważ porusza tematykę typowych problemów dorosłego życia. Jeśli oczekujesz profesjonalnej analizy psychologicznej, ten zbiór satyrycznych grafik może Cię po prostu rozczarować.

Czy muszę znać profil Nieładnie na Instagramie, aby zrozumieć treść książki?

Znajomość wcześniejszej twórczości Kamili Szcześniak w mediach społecznościowych nie jest wymagana do czerpania pełnej radości z lektury. Książka stanowi autonomiczną całość, która w przystępny sposób wprowadza w świat ironicznych obserwacji otaczającej nas rzeczywistości. Tematy poruszane w rysunkach są na tyle uniwersalne, że każdy dorosły człowiek bez trudu odnajdzie w nich sytuacje z własnego życia. Wydanie to pozwala cieszyć się ulubionymi grafikami w wersji papierowej, niezależnie od dostępu do sieci.

W jakich sytuacjach najlepiej sprawdzi się lektura tej konkretnej książki?

Książka doskonale pełni funkcję skutecznego poprawiacza nastroju po ciężkim dniu pełnym mniejszych lub większych porażek. Dzięki krótkiej formie ilustracji można po nią sięgać w dowolnym momencie, czytając po kilka stron dla szybkiego relaksu. Świetnie nadaje się na prezent dla osoby z dużym dystansem do siebie i otaczającego świata. Pomaga oswoić lęk przed byciem nieidealnym i uczy akceptacji własnych potknięć poprzez szczery śmiech.

Szczegóły
  • Autor: Kamila Szcześniak
  • Wydawnictwo RM
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2021
  • Ilość stron: 160
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381514392
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788381514392
  • EAN: 9788381514392
  • Wymiary: 16.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo RM sp. z o.o., ul. Mińska 25, 03-808 Warszawa, Polska, handlowy@rm.com.pl
Recenzje książki Nieładnie. Wielka księga fakapu (1)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Paulina L. w dniu 2021-04-02
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Dopiero w zeszłym roku mój świat otworzył się na dzieła stricte komiksowo – rysunkowe. Najpierw sięgnęłam po pozycje, które są chyba najsławniejsze – całą serię od Pani Bukowej, czyli „Wielki Ogarniacz Życia”. Wiadomo, że nie nasyciłam się wystarczająco i w kolejce znalazły się dwie książeczki „Wygodniej Być Sobą” i „Mam tak samo” od Sarah Andersen. Oczywiście nadal na tym nie poprzestałam i w tym roku zakupiłam „Pamiętnik Ptaszka Staszka”.

    Wyobraźcie sobie zatem moją minę, gdy w serwisie Na Kanapie pojawiła się możliwość zrecenzowania „Nieładnie. Wielka księga fakapu”! Początkowo mocno się wahałam czy faktycznie znajdę tam to, czego oczekuję. A tu niespodzianka! Nie dość, że jest to książeczka wydana w stylu graficznym to z ogromnym dystansem Autorki i „beczkami” śmiechu! Nie spodziewałam się, że uda mi się trafić na pozycję, która bawi i jest taka prawdziwa. W efekcie wysłałam kilka pasujących obrazów do moich przyjaciół, którzy odpowiadali mi na wiadomości - „czy ktoś nie zrobił Ci przypadkiem zdjęcia?” albo „O! Takie prawdziwe!”.

    Pani Kamila, która stworzyła niezły zbiór, podzieliła swoje prace na rozdziały – począwszy od pozytywnego myślenia, poprzez macierzyństwo, a kończąc na social mediach. Wydaje mi się, że każda babeczka, która ma moment, że narzeka, iż nie radzi sobie jako Matka albo odnosi się do swojej pracy na pewno znajdzie tutaj wiele pasujących grafik do siebie samej. Osobiście miałam wrażenie, że połowa z tych rysunków jest właśnie o mnie. Pozwolę sobie wziąć przykład (jak to mówią) pierwszy z brzegu – ilustracja przedstawiająca „motywację” - zdecydowanie mojej nie ma nawet w zasięgu wzroku!

    Moi drodzy, ta pozycja jest doskonała na poprawę humoru. Wzięłam ją do ręki zaraz po tym jak przyszła, a ja miałam kiepskie popołudnie. Założyłam słuchawki, puściłam muzykę i oddałam się rewelacyjnym rysunkom, które zostaną ze mną na długo. Myślę też o zakupieniu kilku dodatkowych egzemplarzy, bo rewelacyjnie nadaje się na prezenty! Nie ma tu niczego, co wprawia nas w zawstydzenie, a wręcz przeciwnie – pojawia się wrażenie, że dobrze, że nie jestem sam / sama w swoich dziwactwach, które jak widać, nie są wcale dziwne!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula