(Nie)zdobyta. Tom 1

Książka
27,65 zł
Outlet
19,99 zł
eBook
28,56 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria:(Nie)zdobyta
Wydawnictwo:NieZwykłe
Oprawa:Miękka
Rok wydania:2019
Ilość stron:213
Opis

"(Nie)zdobyta" to pierwszy tom zupełnie nowej, wciągającej powieści romantycznej, która rozgrzewa serca i daje nadzieje na wielką miłość!

Czy nawet w śnieżnych górach można znaleźć wielką miłość? A może ta historia nie ma happy endu? "(Nie)zdobyta" to powieść wciągająca od pierwszej do ostatniej strony!

Julka ma wielką nadzieję, że wreszcie coś się w jej życiu zmieni. Pracuje jako dziennikarka, zarabia niewiele i ma trzydzieści dwa lata. Chcąc napisać chwytliwy artykuł, zaczyna poszukiwać informacji o polskich himalaistach. Szczególnie jeden z nich, Jeremi Janson, zapada jej w pamięć. Wydawnictwo podchwytuje temat, a Julka otrzymuje ciekawą propozycję - ma wziąć udział w wyprawie organizowanej przez JJ! Jest "tylko" kilka problemów. Czy ktoś taki jak ekscentryczny himalaista zgodzi się na to, aby dołączyła do niego Julka? Czy kobieta podoła tak ogromnemu wyzwaniu? "(Nie)zdobyta" to powieść, w której najtrudniejsze do opanowania będą emocje!


O autorce

Melissa Darwood jest autorką powieści dla młodzieży i kobiet. Tworzy pod pseudonimem. Każda jej opowieść natychmiast staje się bestsellerem - nie inaczej jest także i w tym przypadku. Zachęcamy do lektury!

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii romans lub z serii (Nie)zdobyta

Szczegóły
  • Autor: Melissa Darwood
  • Wydawnictwo NieZwykłe
  • Seria (Nie)zdobyta
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2019
  • Ilość stron: 213
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381781770
  • Język: polski
  • ISBN: 9788381781770
  • EAN: 9788381781770
  • Wymiary: 1400x2050
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Dariusz Marszałek, Dąbrowskiego 57/4, 32-600 Oświęcim, Polska, niezwykle@wydawnictwoniezwykle.pl, tel. 537852877
Recenzje książki (Nie)zdobyta. Tom 1 (11)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna K. w dniu 2020-03-11
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    "-Moją rodziną jest Brutus. Przyjaciółmi szczelny namiot, ciepły śpiwór i nieprzemakalne buty. W stały związek angażuję się z każdą niezdobytą górą i kończę go wraz z jej zdobyciem"

    Odkąd tylko pojawiła się informacja o wydaniu tej historii przez autorkę "Gordiana" Melissy Darwood nie było siły, która by mnie powstrzymała przed wyczekiwaniem na kolejne jej " książkowe dziecko"

    Dziś nadszedł wreszcie ten dzień, kiedy mogę powiedzieć, że lekturę pierwszego tomu mam już za sobą i jedno co mi się nasuwa od razu to stwierdzenie, że stanowczo za szybko historia zawarta w tym tomie dobiegła końca. Z każdą stroną chciałam więcej i więcej, jednocześnie mając świadomość, że na ostatniej stronie padną tak strasznie znienawidzone przeze mnie słowa " Koniec części pierwszej" I weź tu czytelniku czekaj teraz na kolejną część. Jak żyć? chciałoby się teraz zapytać autorki.

    Ale skupmy się na historii Jeremiego i Julki. Już po opisie książki wiedziałam, że mój team "JJ" jak nazwałam dwójkę głównych bohaterów może być mieszanką wybuchową. Ona,zakręcona na punkcie zdrowego odżywiania , choć kondycja pozostawi jak sie później okaże wiele do życzenia, właścicielka kota. On, mężczyzna z krwi i kości- czarna kawa, jajecznica na boczku...bo jakżeby inaczej, właściciel psa. Ona, ambitna choć czasem miałam wrażenie, zabierająca się z motyką na słońce trzydziestolatka, ale dążąca do celu za wszelką cenę. On, odludek nie dający sobie wchodzić na głowę. Nie przywykł do dzielenia z kimś obcym momentu zdobywania kolejnego szczytu.

    "Zdobywać mogę i górę i kobietę. Związać mogę się jedynie z górą."

    Ich relacja od pierwszego spotkania nie należy do najłatwiejszych. Każde ma swoje zdanie na temat ich współpracy przy tworzeniu książki. Julka "staje na głowie" by przekonać upartego i skrytego Jeremiego aby dał jej szansę. Koniec końców mężczyzna ulega, stawia jednak ultimatum. I tu zaczyna się zabawa. Przesympatyczne potyczki słowne podczas treningów tej pary wprost bawiły mnie do łez. Na samą myśl o zakwasach i mnie bolały mięśnie w geście solidarności z Julką. A moment gdy została ujawniona "przypadłość"Jeremiego zakręcił mi łezkę w oku.

    "Nie ma wystarczająco wysokiej góry... ani zbyt niskiej doliny... aby powstrzymać mnie przed dotarciem do Ciebie."

    Górska sceneria, niebezpieczna wspinaczka, surowy klimat to wszystko nie przyćmiło rodzącego się między bohaterami napięcia. Skutek- wspólnie spędzona noc po weselu przyjaciół. Czy fakt zbliżenia pod wpływem chwili i "procentów" spowoduje, że Julka i Jeremi bardziej zacieśnią znajomość? Czy może oddalą się od siebie, żałując tego co się stało, a wyprawa nie dojdzie do skutku? Wyczekuję drugiego tomu, który mam nadzieję przyniesie mi odpowiedzi.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Dominika S. w dniu 2020-01-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Melissę Darwood znam już w kilku wydaniach. Trochę w fantastyczny, trochę w erotycznym, czy romansowym, jednak każda z książek ma w sobie coś wyróżniającego. Drugie dno, puentę czy temat jakiego jeszcze "nie grali". I za to je lubię. Jednak najnowsza "Nie(Zdobyta)" zdetronizowała wszystkie.

    Historia Julki to w zamyśle to komedia romantyczna. I to bardzo dobra (na szczęście nie ma tam Karolaka), taka powiedziałabym - amerykańska. Zabawna, z błyskotliwymi dialogami, świetną bohaterką, przystojnym bohaterem. A w dodatku fabuła jest oryginalna i unikatowa. Bo czytaliście kiedyś książkę o himalaistach, nie będącą biografią? Bo ja nie.

    Autorka mnie kupiła postacią Julki. Ewidentnie to człowiek taki jak ja - ze sportów to tylko szachy, a już samo myślenie o sporcie sprawia, że czuje się zmęczona. Świetnie było czytać o jej poświęceniu, zaangażowaniu i wysiłku przedstawionym w tak żartobliwy sposób. Ale żeby nie było, że książka to same śmiechy - autorka przemyciła wiedzę o wspinaczce, problemie ekologicznym czy pewnej przypadłości, która wbrew pozorom może być bardzo groźna dla życia.

    Książka jest niesamowicie lekko napisana, w dobrym stylu, treściwie i konkretnie. Czyta się sama, w dodatku błyskawicznie (czy to plus, to już sprawa sporna), ale niestety szybko się kończy. Mam nadzieję, że Melissa nie pozwoli niecierpliwić się nam zbyt długo, bo ja już nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Polecam gorąco.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia C. w dniu 2019-12-14
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

    Julka jest bardzo ambitną dziennikarką, która za wszelką cenę chce wszystkim dowieść, że z dziennikarskiej pensji można wyżyć. Jej plany jednak powoli tracą wiarygodność, bowiem gazeta w jakiej pracuje ma spore problemy i grozi jej utrata pracy. Dostaje ostatnią szansę (dla siebie i czasopisma) na napisanie artykułu, który znacznie poprawi statystyki. Wpada na pomysł, aby napisać o himalaistach.

    Przez zupełny przypadek jej "cel" zmienia bieg i ostatecznym bohaterem artykułu ma stać się Jeremi. Nieustraszony, niepokonany i (przez wielu uważany) dziwny człowiek.

    JJ jest bardzo skrytym, poważnym, nieustępliwym i mało rozmownym gościem.

    Czy Julki plan się powiedzie?

    Czy Jeremi zgodzi się porozmawiać z seksowną panią dziennikarz?

    Najcięższą pracą będzie "trzymanie rąk z dala" od JJ, co ... nie jest takie proste.

    Co wam mogę napisać?

    To, że ta książka jest po prostu genialna!

    Nie pamiętam kiedy ostatni raz przeczytałam książkę w całości jednego dnia.

    Bohaterowie są bardzo specyficzni. Julka to zdesperowana trzydziestodwuletnia kobieta, która za wszelką cenę chce utrzymać posadę w niezbyt dobrze płatnej pracy, która wymaga wielu poświęceń. Jeremi natomiast jest bardzo ciekawą postacią, która ewidentnie skrywa tajemnicę, która nie ma prawa ukazać światła dziennego. Jest bardzo stanowczym facetem, który bardzo irytuje główną bohaterkę.

    Duet idealny!

    A jakie wynikały z niego konsekwencje?!

    "(Nie)zdobyta" jest bardzo zabawną powieścią, którą pokochałam już od pierwszych stron. Z ogromnym zaciekawieniem śledziłam dalsze wydarzenia i byłam pod ogromnym wrażeniem determinacji Julki. Ja na jej miejscu już dawno bym odpuściła. Poza bardzo zaciętą walką między bohaterami w książce znajdują się opisy gór i krajobrazu, które czytałam z ogromnym (wręcz) zauroczeniem. Nigdy nie byłam w górach, a opisy w niej zawarte sprawiły, że poczułam się tak jakbym tam była. Do tego wiele ciekawostek na temat górskiej wspinaczki i himalaistów, którzy próbowali czy też zdobyli k2.

    Autorka wykonała kawał świetnej roboty. Widać, że włożyła w tę powieść całe serducho. Z niecierpliwością czekam na kolejną część losów Julki i Jeremiego.

    Dla mnie 10/10!

    Polecam bardzo gorąco!!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Joanna N. w dniu 2021-01-10
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Julia Kabat to ambitna dziennikarka. Niespełniona zarówno zawodowo jak i uczuciowo. Redakcja, w której pracuje zaczyna mieć problemy finansowe i kobieta dostaje sugestię, że ma zacząć pisać bardziej poczytne artykuły. Decyduje się na temat dotyczący alpinizmu. Podczas zbierania materiału poznaje Jeremiego Jansona (JJ). Mężczyzna inaczej niż większość alpinistów wspina się samotnie, a w najbliższym czasie planuje zdobyć szczyt K2 zimą. Jeszcze nikt do tej pory tego nie dokonał. Wydawnictwo przystaje na pomysł Julii, ale zleca napisanie nie krótkiego artykułu, a książki-reportażu o wyprawia Jeremiego. Jest jednak pewien warunek. Kobieta ma w tej wspinaczce uczestniczyć by móc wszystkiego doświadczyć i rzetelnie opisać. Tu się zaczynają schody. Julka nie zna się na alpinizmie, nie jest zbyt wysportowana, nie lubi zimna i panicznie boi się bólu. Pozostaje również kwestia tego czy samotnik JJ zgodzi się by mu towarzyszyła. Co z tego wyniknie?

    A najtrudniejszy w tym wszystkim wcale nie będzie brak doświadczenia Julii...

    .

    Kocham góry i uwielbiam książki z nimi w tle. W pierwszym tomie samych gór nie ma wiele jednak zaciekawił mnie wątek alpinizmu i całej otoczki z nim związanej. Widać, że autorka dobrze przygotowała się w tym temacie. W tekście wplecionych jest wiele specjalistycznych nazw i zwrotów, ale każdy znajduje swoje wyjaśnienie w przypisach.

    Książkę czyta się bardzo szybko. Jest lekka i zawiera sporą dawkę humoru. Narracja pierwszoosobowa daje możliwość wniknięcia do umysłu Julii. Czytelnik poznaje jej odczucia i przemyślenia związane z powierzonym zadaniami jak i z osobą Jeremiego.

    W fabułę bardzo sprawnie wpleciony jest niesamowicie istotny problem jakim jest zanieczyszczenie przyrody. Jestem w szoku jakie ilości odpadów są pozostawiane wysoko w górach. Tak więc mamy tu nie tylko romans obyczajowy, ale również powieść z głębszym przesłaniem społecznym.

    Polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Paulina P. w dniu 2020-11-28
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Ksiazka jest mega mega :) polecam każdemu. Tyle emocji, wzruszeń... Tego się po prostu nie da opowiedzieć to trzeba samemu przeżyć :) Nie byłam w stanie odłożyć książki nawet na chwile

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula